Skocz do zawartości

Zdjęcie

G-SHOCK

jaki model wybrać - pomocyyyy!!!!!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Jaki sikor wybrać (30 użytkowników oddało głos)

no właśnie jaki wybrać?

1. Głosowano GW-7900CD-9ER (żółtek) (13 głosów [43.33%] - Zobacz)

Procent z głosów: 43.33%

2. Głosowano GW-9110-1ER (Gulfman) (17 głosów [56.67%] - Zobacz)

Procent z głosów: 56.67%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 mrovka

mrovka
  • Użytkownik
  • 1524 postów

Napisano 29 kwiecień 2012 - 12:36

to teraz ja wtrace swoje trzy grosze:)
opisze moje stanowisko co do kolorów bo jezeli chodzi o same zegarki to mimo to brałbym gulfa,tyle ze starszy model - ale to prywatnie, bo osobiscie bardzo mi sie podoba ta stara wersja z multiband5 i tytanowym deklem..pozatym w tym zółtym podobno lubia sie gubić te atrapy wkrętów na bezlu i to tez musisz wziasc pod uwage,zwłaszcza jak masz w nim pracowac i o coś zahaczać

kolor żółty jest sliczny,nie ukrywam ale:
musisz odpowiedzic sobie czy bedzie uzywany tylko przy domowych pracach czy masz zamiar isc z nim do ludzi..bo biorac pod uwage prace które wymieniłes to zółty po kilku koszeniach stanie sie zielony,no bo kosiarke tez chyba wpadałoby czasami wyczyscic,a nawet jak bedziesz robił w rekawicach to tak czy inaczej coś sie pod rekawice przedostanie-ot autopsja /chce zauwazyc ze mieszkam na wsi i koszenie mojego ogródka zajmuje mi 3h:)/
co do malowania plotów - cóz sprawa ma sie prawie na równi z kosiarka bo to tez brudna praca-ponownie autopsja:) - co do basenu nie wiem,bo w lecie preferuje naturalne zbiorniki z żyjątkami heheh
pozatym,nie gniewaj sie ale facetowi po 40 zawsze wypadnie jakaś dodatkowa praca w domu,ot chocby rozpalenie w centralnym i wyniesienie popiołu :) plus jakas praca na strychu,w piwnicy,u sąsdiada przy ognisku itp- autopsja faceta po 30 :)
do tego dochodzi sam fakt zegarka upackanego farbą,przebarwieniami po sokach trawy na basenie chyba nie jest zbyt estetyczny jak dla samego własciciela tak dla ludzi kórzy go spotykaja i mają z nim stycznosc
wez pod uwage tez to ze zółty bedzie łapał przebarwienia od samego noszenia i nie wazne jak bardzo bedziesz o nigo dbał,tazki juz urok kolorowych zegarków

reasumujac -jezeli nie przeszkadza ci fakt gabarytów //biore pod uwage prace fizyczną// i nie przeszkadza ci fakt ze nie utrzymasz tego koloru w idealnym stanie to bierz żółtego..bo mimo ze brudny to zawsze bardziej przykuje uwage niż czarniejszy
pozatym,zawsze mozesz kupic zółty na basen i czarnego gulfa do brudnych prac

czarny ma ta jedyna zalete ze jest uniwersalny zwłaszcza gdy jest jedynym zegarkiem którego uzywa sie na codzien
-ale napewno kolorowe ustrojstwo na rece bardziej nastawia pozytywnie

Użytkownik mrovka edytował ten post 29 kwiecień 2012 - 12:45

• 0

#22 Henieks

Henieks
  • Użytkownik
  • 505 postów

Napisano 30 kwiecień 2012 - 12:48

No Mrovka - trafiłes w sedno. Bo marketingowo to jest bardzo sprytnie rozegrane (Netrunner - sorry, jesli coś ściemniam, to mnie popraw), pokazuje się np. Eminema z białym G-shockiem i pół osiedla chce taki miec. Tyle, że po dwóch miesiacach (o ile zegarek nie jest lakierowany - bo wtedy go trudniej przebarwić,a łatwiej zarysować) ten zegarek wygląda już nieciekawie i ćwierć osiedla... rozgląda sie za jakimś nowym g-shockiem.

Użytkownik Henieks edytował ten post 30 kwiecień 2012 - 12:48

• 0

#23 bert69

bert69
  • Użytkownik
  • 1202 postów

Napisano 30 kwiecień 2012 - 19:51

No to ciekawe co mówicie, Koledzy.
Pytanie czy ten zegar, żółtek znaczy się, jest lakierowany czy nie? :blink:

Szala przeważa na stronę Gulfiego :unsure:
  • 0

#24 mrovka

mrovka
  • Użytkownik
  • 1524 postów

Napisano 03 maj 2012 - 14:28

on chyba nie jest lakierowany - raczej napewno nie jest bo widziałem na rece u kolesia czerwonego /co prawda z daleka/ ale nie wydał mi sie lakierowany i to samo sie chyba tyczy białego
ale napisz priv do Glint'a on Ci prawde powie bo mial w rekach jednego i drugiego
  • 0

#25 Ulababu

Ulababu
  • Użytkownik
  • 88 postów

Napisano 09 lipiec 2012 - 15:21

Osobiście od lutego posiadam czerwonego GW-7900RD-4ER z czarnym środkiem i negatywem. Prezentuje się piorunująco. Do tej pory nie posiada żadnych śladów użytkowania i nie jest lakierowany.
Polecam tą serie bo za te pieniądze raczej nie znajdzie się czegoś z takim designem, solarem i W-Ceptorem
  • 0

#26 Bartosz 86

Bartosz 86
  • Użytkownik
  • 1600 postów

Napisano 10 lipiec 2012 - 13:08

Żółtek ;) fajny jest po prostu :)
  • 0

#27 Hendrix89

Hendrix89
  • Użytkownik
  • 804 postów
  • Gadu-Gadu: 7398872

Napisano 14 lipiec 2012 - 09:33

Żółty. Bardziej pasuje do prac wykonywanych. Większość przebarwień i tak usuniesz, a tak naprawdę dodają one tylko charakteru.
Co do koloru z przyczyn mojego błędu, ojciec ma teraz ostro błękitny pasek przy zegarku z granatową tarczą. Przez pierwsze dni wszyscy się dziwili, teraz już każdy się tak przyzwyczaił, że jakby poszedł z innym zegarkiem, innym kolorem paska, wszyscy by się dziwili. A ma 55 lat, więc wiek dość stateczny ;)
  • 0

#28 plevik

plevik
  • Nowy Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 23 sierpień 2012 - 10:33

Nie zastanawiałeś się na innym modelem np:

GW-9200 1ER
z funkcjami PROTREKA:
WYSOKOŚCIOMIERZ, BAROMETR, TERMOMETR
TOUGH SOLAR, WAVE CEPTOR
lub

G-9300GY -1ER

wszak kompas też by ci się przydał podczas koszenia.

Co do kolorów to żona używa kolorowego (seledynowo-żółty) baby-g prawie na co dzień (od półtora roku)
i muszę stwierdzić że na bazelu jest poprzecierany.
  • 0

#29 Wahnik

Wahnik

CMAS

• Użytkownik
  • 1272 postów

Napisano 25 listopad 2012 - 14:31

Ja wybrałem Gulfmana , bo z kolorowych wystarczy mi na wakacje ukochany Monsterek pomarańczka. W G-shockach optuję za tymi nie największymi B) .
  • 0

#30 ---Jose Antonio Morales---

---Jose Antonio Morales---
  • Użytkownik
  • 561 postów

Napisano 26 listopad 2012 - 19:52

Żółty, dla odrobiny optymizmu i uśmiechu.
  • 0

#31 bert69

bert69
  • Użytkownik
  • 1202 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 16:08

No to tak na podsumowanie tematu:

Dumałem sobie jakiś czas nad tymi dwoma zegarami, aż trafiła mi się okazja na bazarku na takie coś:

Dołączona grafika

cena była atrakcyjna, wakacje za pasem stwierdziłem, że popróbuję sobie jak to z tymi G-shock'ami się kooperuje :)

Nabywszy ten zegar poobcowałem sobie z nim w czasie letnich podróży i powiem szczerze, że się polubiliśmy.

Jak to zawsze bywa, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Minął jakiś czas, a ja ciągle zastanawiałem się nad wyborem pomiędzy tymi dwoma zegarami, które zamieściłem na początku wątku.

I znowu trafiła się okazja (na usprawiedliwienie kolejnego zakupu zegarkowego), tym razem świąteczna :)

I o to jest:

Dołączona grafika

Ku mojemu zadowoleniu udało się dorwać wersję GW-9100, co mnie jeszcze bardziej uradowało ;)
  • 0

#32 Seven

Seven

7

• Użytkownik
  • 3968 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 17:10

Fajny G, jak dla mnie najlepsza wersja Gulfmana. :) Szkoda, że już od dawna nieprodukowany...
  • 0

#33 bert69

bert69
  • Użytkownik
  • 1202 postów

Napisano 25 grudzień 2012 - 21:58

Mnie się udało kupić Gulfmana jeszcze w Polskiej dystrybucji :)
Bardzo mnie cieszy, iż podstawowe założenia zostały spełnione tj. mam funkcję Tough Solar i Wave Ceptor, a jednocześnie nie ma w tym zegarku zbędnych dodatków takich jak jakieś wykresy pływów czy fazy księżyca.
Dzięki temu wyświetlacz jest bardzo czytelny (bardziej, niż w GW-9110), odczyt czasu jest po prostu komfortowy, także w warunkach słabszego oświetlenia (bez użycia lampek).

Pierwszy zakup tj. DW-6900 jest fajny, ale na wakacje, kiedy jest dużo światła naturalnego. Wtedy odczyt czasu nie sprawia problemów, natomiast o tej porze roku w domu bez podświetlenia jest słabo :(

Dodam jeszcze, że z "żółtka" ostatecznie zrezygnowałem, ze względu na te atrapy śrubek na kopercie i jego rozmiar. Chociaż kolor jest naprawdę fajny ;)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych