Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość ATCmike

Pilot watch fanclub :)

Rekomendowane odpowiedzi

Eskadra lotnicza to 16 samolotów. Mi to bardziej w takim razie na klucz pilotów wygląda;):)

Eskadra to pojemne pojęcie,historycznie to może być 40 maszyn a mogą być i 4. Współczesnie eskadra lotnictwa myśliwskiego to 12-16 samolotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja super ale rozmiary łomatko biggrin.png

Mnie się ostatnio IWC Mk XV marzy wink.png

 

Jash, mnie sie od dawna marzy drugowojenny IWC, tylko zakres cenowy jest dla mnie mocno nie teges... wacko.png

 

Za to póki co trafiła się prawdziwa, wojenna Stowa w absolutnie genialnym stanie i w cenie do zapłacenia, więc z bólem serca i w trybie pilnym żegnam się z Azimuthem. Ból minie, Stowa zostanie :)


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

No dla mnie wspomniany Mark XV, pomimo ze dwudziestoletni jest poza zasięgiem (jakieś 13-16000zl) dlatego tak bardzo jaralem się i wyczekiwałem MKII Hawkinge ale wyszło jak wyszło

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eskadra to pojemne pojęcie,historycznie to może być 40 maszyn a mogą być i 4. Współczesnie eskadra lotnictwa myśliwskiego to 12-16 samolotów.

 

 

Podając za https://pl.wikipedia.org/wiki/Eskadra_(lotnictwo)

sugerowałem się tym zapisem:

"Polska – eskadra lotnictwa taktycznego – 16 samolotów"

 

Tak czy owak zestaw :) zegarków kolegi #Dirty Harry godny podziwu:) Dla mnie tylko rozmiary powyżej 44mm są mało użytkowe z uwagi na mniejszy nadgarstek;):) Ładna kolekcja!


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszło mnie ostatnio na codzienny zegarek na bransolecie, bo mam same na paskach - co widzieliście wyżej. Pytałem o niego Jasha jako zawodowca, pytałem publicznie tutaj:

 

https://zegarkiclub.pl/forum/topic/183168-poszukiwany-automat-edc-na-bransolecie-du%C5%BCy-zegarek-szwajcarski/

 

Tymczasem znalazłem tego i kiedy zobaczyłem, że świeci zabójczo wszystkimi indeksami (jak Azimuth, Laco czy Ticino), to zacząłem się poważnie zastanawiać, czy czasem nie kupić, wyposażyć w jakąś wypasioną bransoletę i mieć takie nowe EDC na bransolecie:

 

8b2e02ab696e.jpg

 

12820f49ab45.jpg

 

b487457c2079.jpg

 

Z tymi pilotami mam jak ten pacjent, który przyszedł do psychiatry i mówi, że jest wariatem, bo strasznie lubi naleśniki. Psychiatra mu na to, że nie widzi w tym nic złego, bo on też strasznie lubi naleśniki. A pacjent: "Naprawdę?!?! Panie doktorze, to zapraszam pana do siebie! Mam w domu całą szafę pełną naleśników, a i w komodach też się znajdą!" :)


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że kupić

Ale moim zdaniem taki klasyczny pilot nie pasuje do bransolety.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransa to nie jest dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy odradza bransolety do pilota, a czy ktoś takową miał?

 

Może warto sprawdzić? 

 

Faktycznie, lotnika zawsze widziałem na pasku, może warto... może nowa moda najdzie nas wszystkich :)

Kolega #Dirty Harry wówczas byłby prekursorem ;):)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i zadowolony jestem. Z tym, że 55 milimetrowego denka od sloika sobie na bransie nie wyobrażam.

 

post-109738-0-49529400-1585042523_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wychodzi...

 

37668972491_5a15d4fa88_3k.jpg

 

Ortodoksom się nie podoba, a ja nawet lubię, no i nawet moczyć się teraz można...


47991979387_9438543263_3k.jpg


49533744146_ebf414e4e6_3k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

(...)

 

Za to póki co trafiła się prawdziwa, wojenna Stowa w absolutnie genialnym stanie i w cenie do zapłacenia, więc z bólem serca i w trybie pilnym żegnam się z Azimuthem. Ból minie, Stowa zostanie :)

Jeśli w genialnym stanie, to jest szansa (nadzieja), że nie miał go na łapie jakiś hitlerowski lotnik w trakcie którejś z udanych akcji nad Polską. Narodowcem nie jestem, od razu uprzedzam ;)

 

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i zadowolony jestem. Z tym, że 55 milimetrowego denka od sloika sobie na bransie nie wyobrażam.

Nie, nie - to nie 55 mm smile.png Ten, nad którym się zastanawiam do zakucia w kajdan i noszenia jako EDC mniej pilotowe niż reszta moich zegarków, ma 47 mm.


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hefajsto, też tak myślę. Tu byłaby jeszcze kwestia dobrania naprawdę ładnej i porządnej, niezwżanej bransolety 22 mm z maskownicami i perfekcyjnego dopasowania. Wtedy zegarek miałby prawie wszystko, czego oczekiwałbym od EDC na bransolecie - wszystko, poza należytą wodoszczelnością i zakręcaną koronką. Tylko że byłby znowu moim kolejnym, ortodoksyjnym pilotem... unsure.png

 

Oris, o którym myślałem i pisałem w podanym wyżej linku, z wyglądu jest złotym środkiem między zegarkiem "cywilnym" a pilotem z gatunku tych radykalnych tudzież bezkompromisowych. Jest piękny. Oglądałem, przymierzałem. Nie przekonuje mnie datownik, bo odzwyczaiłem się i nie potrzebuje - nie mam jeszcze takiej jajecznicy w mózgu, żebym nie wiedział jaki jest dzień, a z zasady w zegarkach lubię mieć tylko to, co potrzebne i z czego korzystam. Zupełnie nie odpowiada mi, że indeksy minutowe nie świecą. Szkoda też, że bransoleta iest tak delikatna i że w mojej opinii odstaje od tego pięknego zegarka jakością. Ale przede wszystkim całościowo nie czuję, żeby ten Oris z "Satelitą" w środku był wart takich pieniędzy, za jakie jest sprzedawany.

 

Pokazany we wspomnialnym linku Ball to z kolei zegarek zupełnie cywilny i bardzo, bardzo piękny, znakomicie trafiający w moje upodobania. Do tego jest limitką, na punkcie których mam skrzywienie. Zachęca też COSC, antymagnetyczność, zabezpieczenia przeciwwstrząsowe, cudowny zajzajer użyty do smarowania, pełny dekiel, bransoleta z niebanalnym zapięciem i bokami wypolerowanymi na lustrzany połysk. Oglądałem i przymierzałem. Póki co nie zachwycił mnie tryt. W porównaniu z pilotową lumą, którą znam on po prostu nie świeci - choć u sprzedawcy nawet wpuszczono mnie do toalety i zamknięto w totalnej ciemności, żebym mógł to trytowe świecenie zobaczyć. No nie zobaczyłem, sorry. Poza tym tu też jest niepotrzebny mi datownik, do tego brzydszy, bo biały. No i cena w stosunku do tego, co za nią dostajemy... W Ballu 1917 Classic cyka ETA 2836-2. Oczywiście porządnie zmontowana, dokładniejsza i certyfikowana COSC, ale jednak to wciąż tylko ETA 2836, a nie jakiś konkretny in-house...

 

Sam już nie wiem: mam rację z tym wydziwianiem czy czepiam się i szukam dziury w całym? huh.png


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

Pilot na baterię

 

49697626378_f00eed8a40_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot na baterię

 

49697626378_f00eed8a40_o.jpg

To pilot? Skąd takie stwierdzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng

To pilot? Skąd takie stwierdzenie?

A skąd stwierdzenie, że nie?

Rozumiem, że „piloty” dla Ciebie to takie zegarki dla takich pilotów

post-105307-0-40492000-1585310421_thumb.jpeg

 

Ale są jeszcze zegarki dla takich pilotów

post-105307-0-94727300-1585310461_thumb.jpeg

 

Zegarki te są na wyposażeniu min. brytyjskich pilotów śmigłowców 

 

A jakby chciało Ci się poczytać, to tutaj:

 

https://www.g-central.com/g-shock-aviation-watches-guide/

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam pilota który latał w zegarku Montana..

Ale to nie czyni z Montany zegarka typu pilot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, wydaje mi sie, że chodzi ogólnie o jakąś estetyke ,narzuconą jeszcze w latach 30. Jasne jest wiele różnych zegarków zdecydowanie 'lotniczych' z punktu widzenia historii ich powstania czy wykorzystania. Dla przykładu

post-109738-0-69711400-1585312691_thumb.jpg

 

Ale nie jest to coś co mam przed oczami jak słysze 'pilot'. W kontekście zegarka rzecz jasna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąteczek:)

post-5058-0-65099800-1585314240_thumb.jpg


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd stwierdzenie, że nie?

Rozumiem, że „piloty” dla Ciebie to takie zegarki dla takich pilotów

attachicon.gif15C642A6-9278-43E1-B852-9BFBB34FA4B8.jpeg

 

Ale są jeszcze zegarki dla takich pilotów

attachicon.gif04AE1FCB-DAD7-40F3-B999-10C41E885DAA.jpeg

 

Zegarki te są na wyposażeniu min. brytyjskich pilotów śmigłowców 

 

A jakby chciało Ci się poczytać, to tutaj:

 

https://www.g-central.com/g-shock-aviation-watches-guide/

skoro tak piszesz, to pewnie tak jest... Ja to tak już mam, że w razie wątpliwości nie wstydzę się pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.