Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Piramida Prestiżu - III edycja - dyskusja

Czy jesteś za tym, aby głosowanie w Piramidzie Prestiżu ograniczyć do kilku osób, które zostaną wyłonione w trakcie dalszej dyskusji ?  

61 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pcstud
Czy mam dać 30 punktów firmie Rolex tylko dlatego, że spora część ludzi uważa tą markę za najbardziej prestiżową :?:

 

sorry za OT ale IMHO wlasnie Rolex jest marka, ktora ma- szczegolnie w Polsce- zdecydowanie za niski prestiz, co jest smutna konsekwencja lat za zelazna kurtyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszyscy chcą aby PP była wiarygodna i abyśmy nie wstydzili się jej poza klubem dlatego niech głosują Ci co czują się na siłach pod warunkiem wypracowania jakiejśtam ilości postów i Ci co takiej ilości nie mają ale są kompetentni i bezstronni i mają wiedzę . Wszyscy to chyba nie jest dobry pomysł.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Chyba wszyscy chcą aby PP była wiarygodna i abyśmy nie wstydzili się jej poza klubem dlatego niech głosują Ci co czują się na siłach pod warunkiem wypracowania jakiejśtam ilości postów i Ci co takiej ilości nie mają ale są kompetentni i bezstronni i mają wiedzę . Wszyscy to chyba nie jest dobry pomysł.

 

niech glosuje kazdy wytypowany przynajmniej przez 3 klubowiczow- to powinno wystarczyc; nie mozna dyskryminowac nowych i czy mniej aktywnych czlonkow klubu- niektorzy maja juz ponad 1000 postow i ciagle plota trzy po trzy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
sorry za OT ale IMHO wlasnie Rolex jest marka, ktora ma- szczegolnie w Polsce- zdecydowanie za niski prestiz, co jest smutna konsekwencja lat za zelazna kurtyna

 

Stary, co Ty piszesz :?:. Rolex jest popularny w USA i innych krajach, ale wśród poważnych kolekcjonerów uchodzi obecnie za firmę dobrą, wytwarzającą dobrej jakości zegarki, ale jednak masówkę. Biorąc pod uwagę prestiż marki na który składają się te czynniki o których pisałem wcześniej, za ścisłą czołówkę uważa się: Patek Philippe, Vacheron Constantin i Audemars Piguet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Stary, co Ty piszesz :?:.

 

wcale nie twierdze, ze Rolex to scisla czolowka jak PP, ale upieram sie przy tym, ze w Polsce prestiz zwiazany z noszeniem go na nadgarstku jest zdecydowanie i niesprawiedliwie zbyt niski, juz predzej mozna sie na smiesznosc narazic :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...Biorąc pod uwagę prestiż marki na który składają się te czynniki o których pisałem wcześniej, za ścisłą czołówkę uważa się: Patek Philippe, Vacheron Constantin i Audemars Piguet.

 

Ty, Mariusz, akurat nie jesteś reprezentatywną osobę w postrzeganiu zegarków, podobnie jak ja zresztą i wielu na tym form :lol:

 

Prestiż wg definicji na swoje zaczepienie w społeczeństwie. Nie możesz myśleć życzeniowo: jak byś chciał żeby było, rola edukacyjna to też bzdura.

 

Albo tworzymy fikcję, albo bierzemy pod uwagę nasze lokalne realia.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
piramida ma odzwierciedlac poważanie i szacunek, jakimi darza czlonkowie klubu poszczegolne firmy...

 

:roll: ... masz racje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję rozejrzeć się wokoło i pogadać z ludźmi, sprzedawca w lokalnych sklepach zegarkowych idt. To da nam obraz sytuacji.

 

Bo każdy odraza się w jakimś środowisku:

 

Ja np obracam się w przykładowych 3 środowiskach:

 

 

Mam zegarki: Zenith i Panerai.

 

1. Życie codzienne - Duże prowincjonalne miasto - obie marki nie są rozpoznawalne, ani prestiżowe, wręcz przeciwnie: kuriozalne.

 

2. Nasze Forum - tutaj tak, mam prestiżowe zegarki.

 

3. Moi klienci, mam dużą styczność z obcokrajowcami, sporo wyjeżdżam:

moje zegarki nie są prestiżowe, Zenith, to nie jest bardzo rozpoznawalna marka, Panariai - kuriozum

 

Kiedy nosiłem Omegę SMP lub De Ville, miałem bardziej prestiżowy ( nobilitujący mnie) zegarek. Ludzie patrzyli mi na rękę i rozpoznawali markę.

 

Wniosek:

 

Aby moje zegarki były prestiżowe - "uniwersalnie", powinienem zmieć albo środowisko, albo zegarki.

 

Tak więc wybierając zegarek prestiżowy należy brać po uwagę swoje miejsce w społeczeństwie, otoczenie itd. i dopiero na tej podstawie dobrać odpowiedni model.

 

Małolat nie zabłyśnie w swoim otoczeniu IWC portofino, podobnie jak małomiasteczkowy przedsiębiorca Jaegerem Le Cultre.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
wcale nie twierdze, ze Rolex to scisla czolowka jak PP, ale upieram sie przy tym, ze w Polsce prestiz zwiazany z noszeniem go na nadgarstku jest zdecydowanie i niesprawiedliwie zbyt niski, juz predzej mozna sie na smiesznosc narazic :?

 

Zaraz ktoś pomyśli, że masz podróbę, albo zarabiasz na życie nie do końca uczuciwie. Dokładnie to samo dzieje się z firmą BMW, ale jaki my mamy na to wpływ :?:, żaden. A jeżeli będziemy głosować na zasadzie "bo tak wypada", to wpiszemy się w ogólnie panujący stereotyp. Z drugiej strony, jak za bardzo w naszych typowaniach odlecimy, to również postronne osoby popatrzą się na nas jak na grupę wariatów. Wspomniałem o Patek Philippe, VC, ale czy można pominąć tak wspaniałe firmy jak Philippe Dufour czy F.P.Journe :?: :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jestem za opcja ktora tu juz padla: niech glosuja wszyscy, bo tego prawa nie powinnismy nikomu zabierac- a to bedzie dopiero punktem wyjscia do prac "szacownego jury", ktore bedzie mialo mozliwosc aby z uzasadnieniem piramide zmodyfikowac :lol:

 

Czyli robi się klub (albo inna "rada starców") w Klubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się iż nie powinni głosować do PP wszyscy. Np. ja uważam, że nie posiadam aktualnie dostatecznej wiedzy by tworzyć piramidę prestiżu - dlatego też nie głosowałem w poprzednich edycjach.

 

Zgadzam się z Klodem iż w jednym środowisku firma X będzie uznana za bardzo prestiżową, zaś w innym za mało prestiżową i jeżeli brać to pod uwagę to faktycznie powinni głosować wszyscy, ale wtedy nię będzie to (tak mi się wydaje) piramida prestiżu, tylko ranking zegarków uważanych za prestiżowe. Inaczej mówiąc PP powinna dążyć do obiektywizmu i dlatego uważam iż powinni ją tworzyć osoby naprawde znające się na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Czyli robi się klub (albo inna "rada starców") w Klubie.

 

napisalem dalej, zeby glosowali wszyscy wytypowani przez co najmniej 3 innych klubowiczow- mysle, ze to sensowne kryteria, bo nie widze sensownego klucza do wyboru "rady starcow" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przeczytajcie ten wątek jeszcze raz :?

To ma być piramida prestiżu wg klubowiczów, czy według yerefere wie kogo. Prestiż można ocenić tylko statystycznie.

Osobiście uważam, że nowa piramida jest niepotrzebna. A takiej "korygowanej" jestem całkowicie przeciwny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście również jestem dość sceptycznie nastawiony do kolejnej PP gdyz uwazam iz obiektywne ocenienie prestizu jest niemozliwe a usrednianie jest kompromisem ktory malo kogo zadowoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przydałaby się jakaś konkluzja dla naszej dyskusji, ale chyba to jeszcze trochę potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pcstud
Przydałaby się jakaś konkluzja dla naszej dyskusji, ale chyba to jeszcze trochę potrwa.

 

ale przyznasz, ze wyniki ankiety daja do myslenia? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednej konkluzji to raczej nie będzie.

Nasza piramida jest badaniem na zbyt małej i zdecydowanie niereprezentatywnej grupie, więc statystycznie i badawczo jest bezwartościowa. Jest po prostu zabawą i tak należy ją traktować.

Jeżeli nasza zabawa budzi kontrowersje to lepiej jej nie kontynuować.

Pomysł z "reprezentantami" lub "wynikokorektorami" jest kompletnie nietrafiony ze względu na niemerytoryczność prestiżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale przyznasz, ze wyniki ankiety daja do myslenia? :lol:

Dają i są to smutne przemyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem glos na Tak, sadze ze grupa ludzi mocno siedzacych w temacie od lat ułoży bardziej miarodajna piramide.

 

Ps. Tylko Stowa ma być wysoko :lol:


E===Antea====>

E===Samurai===>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem opinii Władka Mellera. Jak dotąd nie zabrał głosu w tej dyskusji, a z pewnością miałby coś ważnego do powiedzenia.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jestem za kolejna edycja PP i za tym, zeby wylonic kilka osob o wiedzy, ktora by wystarczyla, aby obiektywnie ulozyc piramide. Mam na mysli takich ludzi jak np. otho, ktorzy wiadomo, jak kazdy, maja swoje sympatie, ale maja tez wiedze, o ktorej sam moglbym pomarzyc. Jezeli dostep do oddawania glosow w tworzeniu PP bedzie szeroki to wyprodukujemy zwyklego bubla z Omega na pierwszym miejscu. Jezeli klub jest w miare elitarny to niech marki uznawane i szanowane przez niego tez takie beda. A takie marki moga wybrac juz tylko wieloletni wyjadacze zegarkowi. Moze nie jest to demokratyczna metoda - nie wszyscy beda bezposrednio uczestniczyc w procesie tworzenia piramidy, ale mysle, ze ludzie z odrobina pokory i swiadomosci swojej niewiedzy i tak by tego nie chcieli robic. Najlepsze rzeczy powinni wybierac najlepsi znawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, jestem za kolejna edycja PP i za tym, zeby wylonic kilka osob o wiedzy, ktora by wystarczyla, aby obiektywnie ulozyc piramide. Mam na mysli takich ludzi jak np. otho, ktorzy wiadomo, jak kazdy, maja swoje sympatie, ale maja tez wiedze, o ktorej sam moglbym pomarzyc.

1. Głupio cytować samego siebie (jak pisał Juenger: Kto cytuje sam siebie,schodzi poniżej własnego poziomu...), ale jak już w tym wątku pisałem:

Podtrzymuję opinię, iż lepiej by uczestniczyli wszyscy, a nie wybrańcy.

Może więc nie piramida prestiżu, lecz np. 'piramida znaczenia marki' (dla rozwoju zegarmistrzostwa) alias 'hierarchia ważności' - w oparciu m.in. o w/w kryteria (tj. np. ilość wynalazków (patentów) firmy; komplikacje; ceny uzyskiwane na rynku wtórnym; ciągłość istnienia firmy; stosowanie wielu własnych konstrukcji / rozwiązań itd.)? Są to kwestie łatwiej definiowalne, niż prestiż, bardziej wymierne. Prestiż byłby w takim układzie tylko jednym z elementów oceniania istotności danej manufaktury w branży.

2. Dzięki za niezasłużone komplementy, ale ta moja wiedza jest o wiele mniejsza, niż się Tobie wydaje :oops: ; ciągle się uczę od wielu osób na forum.

 

Nie widzę sensu, by to jakaś mała grupa definitywnie rozstrzygała o kształcie piramidy (bo i na jakiej podstawie? Ta grupa też wybrana zostałaby w sposób tak czy inaczej subiektywny).

Pozdrawiam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otho, myślę, że to jest zbyt poważna sprawa, aby oddawać ją w ręce przypadkowych osób. Sam nie czuję się na siłach, aby oddać głos, ale inni będą mieli mniej skrupułów. Dopracujmy PP i będziemy mogli ją zostawić w spokoju na dłuższy czas. Osobiste preferencje można przecież wykorzystać w innych, równie ciekawych głosowaniach, a tych na naszym Forum przecież nie brakuje. :lol:


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.