Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

hiszpan694

zegarek z kwadratową busolą

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich klubowiczów.Mam do was pytanie.otoz chcialbym zakupic sobie zegarek tak gdzies moze do 700zl oraz zeby posiadal kwadratowa busole.zastanawiam sie co do firmy ale nie jestem pewien zadnej dlatego tez pisze do was,myslalem o firmie bisset czy festina albo aztorin.jezeli mozecie to pomozcie.dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki z kompasem są, ale z kompasem w kwadracie to jeszcze nie widziałem, bisseta odpuść, aztorin jest o,k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobaja mi sie z aztorin ale cena troche nie.znalazlem w aparcie taki jeden ale jego cena to 860zl.a ja nie chcialbym tyle wydawac.jest moze jakas dobra firma ktora ma takie zegarki ale w mniejszej troszke cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej jakości nie - aztorin oferuje jakość za niską cenę, tańsze mogą być casio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no casio to nie chce.mialem jedna sztuke na pasku ale to bylo dawno i nie prawda.teraz podnioslem sobie nieco poprzeczke i stawiam na zegarek z kwadratowa busola i bransoletka.czyli z twoich refleksji mozna byloby wywnioskowac ze jednak warto kupic zegarek z firmy aztorin tak?znasz moze firme ktora ma zegarki z miomi wymaganiami,chodzi mi takze o firme zeby nie byla jakas lipna...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuścił sobie "wynalazki" typu Aztorin produkowane w Chinach. Lepiej poszukać jakiegoś porządnego japońca:

 

- http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-11029-Zegarek-Orient-Mens-Fashion-CUNDW001B.html

 

- http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-11796-Zegarek-Orient-Mens-Fashion-CUNDW001K.html

 

A, jeszcze jedno - "busola" o której piszesz to koperta :)

 

P.S. Casio nie jest takie złe, jak piszesz. Może podstawowe modele nie grzeszą urodą, ale za to linie Beside lub Edifice prezentują dużo wyższy poziom. Od ponad dwóch lat używam (oczywiście na zmianę z innymi zegarkami) modelu BEM 112D (http://www.kup-casio.pl/product-zul-3518-Casio-BEM-112D-1AVEF.html) i muszę powiedzieć, że wciąż pozytywnie mnie zaskakuje :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Ja mam taką Festinę:

 

http://m2.agitomedia.pl/image/1000x1000/0/zegarki/festina-16393-1.402694.2.jpg

 

Kawał zegarka (cięzki jak się bransolete założy, dlatego noszę często na pachu) i całkiem dobrze mi się z nim współpracuje.

 

 

 

 

Tak jak Co Walter_87 radzi - odpuść Aztorina, Bisseta też.

 

Casio są bardzo porządne zwłaszcza w tym przezdiale cenowym w który celujesz. Orient to tez bardzo fajna propozycja. Zobacz sobie jeszcze Seiko:

 

http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7983,2741-0-0-SGEC87P1.html

 

http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7983,2544-0-0-SKK683P1.html

 

http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7983,2829-0-0-SKP313P1.html

 

http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7983,1328-0-0-SNAC25P1.html

 

 

 

 

Więcej przykładów może nie będę wklejał, ale zobacz jeszcze ofertę firm:

 

Adriatica, Atlantic, Lorus, Pulsar, Tissot.

 

Powinno udac sie cos znaleźć w tej kasie.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za spoznienie ale mam nienormowany czas pracy.SZAJMON jezeli chodzi o twoja festine to musze przyznac ze momy podobny gust.niestety inne oferty nie przekonuja mnie tak ja ta festina.sprobuje znalezc cos w tym stylu.jak cos wynajde to sie pochwale i poytamco o tym sadzicie,tymczasem jezeli bedzie mial ktos cos fajnego na uwadze prosze o przyklady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie skusze na firme festina.mam nadzieje ze bedzie to dobry wybor:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby zegarek się podobał Tobie, a nie kumplom tym bardziej z forum.

Jak będzie to kwarc to nie rozumiem dlaczego nie Aztorin szczególnie, że są bardzo ładne.

Mechanizmy mają sprawdzone, używane w markowych produktach.

Oczywiście jeżeli bardziej z wyglądu Festiny Cię kręcą to nie ma o czym gadać.

Pokaż co wybrałeś a co miałeś zamiar wybrać z Aztorina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Co się ostanio ludzie ta tych Aztorinów pouczepiali?

 

Jak będzie to kwarc to nie rozumiem dlaczego nie Aztorin szczególnie, że są bardzo ładne.

 

 

Dlaczego? Bo za te pieniądze można kupić coś co bedzie wykonane dużo lepiej i nie bedzie miało ceny nadmuchanej tylko tym, że sprzedaje się to w jednym sklepie ze znacznie wyższymi i bardziej cenionymi markami..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aztorin spoko opcja, są ładne i w przystępnej cenie, ja nie rozumiem co Ty się ich tak uczepiłeś co rusz krytykujesz tą markę kiedy tylko ktoś o niej piśnie słówko . Rozumiem, że jesteś za tym żeby nabywać zegarki tylko znanych brandów koniecznie z długoletnią tradycją ale jak ktoś chce spróbować czegoś innego niż Seiko czy Atlantic to pozwól im spróbować. Poza tym wypowiadasz się na ten temat z takim przekonaniem jak byś wiedział wszystko na temat tych aztorinów, a nie wiesz. Po raz kolejny piszę: to,że ta marka została założona niedawno nie znaczy wcale,że to jest jakiś kicz produkowany w Chinach. A to, że cena jest "nadmuchana" to jest tylko twoja wyssana z palca teoria co do której nie masz pewności, poza tym skąd wiesz, że w tej cenie można dostać coś co jest wykonane dużo lepiej? Co zaś tyczy się mechanizmu to tak jak kolega wyżej słusznie zauważył mechanizmy nie są wcale złe . Hiszpan694 ja mam Aztorina model Casual A028.G095 od ponad roku i jestem z niego bardzo zadowolony . Kup poprostu taki który będzie Ci się bardziej podobał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Aztorin spoko opcja, są ładne i w przystępnej cenie, ja nie rozumiem co Ty się ich tak uczepiłeś co rusz krytykujesz tą markę kiedy tylko ktoś o niej piśnie słówko . Rozumiem, że jesteś za tym żeby nabywać zegarki tylko znanych brandów koniecznie z długoletnią tradycją ale jak ktoś chce spróbować czegoś innego niż Seiko czy Atlantic to pozwól im spróbować. Poza tym wypowiadasz się na ten temat z takim przekonaniem jak byś wiedział wszystko na temat tych aztorinów, a nie wiesz. Po raz kolejny piszę: to,że ta marka została założona niedawno nie znaczy wcale,że to jest jakiś kicz produkowany w Chinach. A to, że cena jest "nadmuchana" to jest tylko twoja wyssana z palca teoria co do której nie masz pewności, poza tym skąd wiesz, że w tej cenie można dostać coś co jest wykonane dużo lepiej? Co zaś tyczy się mechanizmu to tak jak kolega wyżej słusznie zauważył mechanizmy nie są wcale złe . Hiszpan694 ja mam Aztorina model Casual A028.G095 od ponad roku i jestem z niego bardzo zadowolony . Kup poprostu taki który będzie Ci się bardziej podobał .

 

 

 

Nie będę sie wykłócał, więc zamieszczę tylko jedną odpowiedź do tego co napisałes powyżej.

 

1. Nie jest tak że co rusz krytykuję Aztorina i sie do niego uczepiłem, bo miałeś prawo widzieć możę ze dwa posty gdzie odradzałem zakup zegarka tej marki. Z kolei o Tobie moge powiedzieć że w każdym temacie na temat porady przy wyborze zegarka pchasz Aztorina jako rozwiązanie na wszystko, nawet jesli niekoniecznie trafia w wymagania pytającego.

 

2. Nie jestem za tym żęby nabywać tylko "zegarki znanych brandów z długoletnią tradycją" (jak raczyłeś napisać).

 

3. Najwyraźniej wiem na temat Aztorinów więcej niż Ty, Bo twierdzisz że nie sa robione w Chinach. W środku oprócz wybiórczo stosowanych mechanizmów Miyota (Citizen, Japonia) są w większości mechanizmy Time Module - Hong Kong, Chiny. A z Chińskich Mechanizmów to raczej oprócz Seagulla to ciężko gdziekolwiek szukać jakiejś jakości (przynajmniej tak wynika z moich obserwacji)

 

4. Skąd wiem, że można dostać lepiej wykonane za te same pieniądze? Bo oglądałem te zegarki. Uwierz mi, żę prędzej kupie Casio w cenie takiego Aztorina (nie wspominając o Seiko), bo przynajmniej będę ufał jakości, którą dostanę (i pewnie wielu kolegów z forum się pod tym podpisze). Moje odradzanie Aztorina nie wynika z czystej niechęci, tylko z tego co widzialem i z teg co reprezentuje konkurencja w podobnej cenie (często nizszej). I nie jest tak że nie lubie go bo to nowa marka. JVD to tez nowa marka, ale wykonana o niebo lepiej i cenowo bardziej przystępna (pewnie m. in. dlatego, że nie sprzedawana w Aparcie) i tę szczerze poleciłbym i zrobiłem to kulkurkotnie bo też widzialem te zegarki i naprawdę rewelacja w tym budżecie.

 

5. Rok to jeszcze nie jest okres, po którym można dużo powiedzieć o trwałosci zegarka. Pogadamy za 5 lat. ;)

 

Jeśli Aztorin dobrze Ci się nosi, to niech służy jak najdłużej. Ważne żeby się podobał, a trwałośc zweryfikuje czas.

 

Z mojej strony EOT.

 

pozd

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się ostanio ludzie ta tych Aztorinów pouczepiali?

Dlaczego? Bo za te pieniądze można kupić coś co bedzie wykonane dużo lepiej i nie bedzie miało ceny nadmuchanej tylko tym, że sprzedaje się to w jednym sklepie ze znacznie wyższymi i bardziej cenionymi markami..

Wam (przeciwnikom Aztorinów) chodzi głównie o to, że Apart sobie stworzył markę, która wypiera sprawdzone produkty.

Nie wiem po czym wnosisz, że w danym przedziale cenowym coś może być wykonane lepiej niż Aztorin. Nie twierdzę, że ich nie widziałeś na oczy bo są dostępne wszem i wobec ale proponuję nieco więcej obiektywizmu bo ich wykonaniu nic nie można zarzucić.

Miałem Lorusa, który po miesiącu noszenia wyglądał jakbym nim tarł o papier ścierny. Bransoleta (z zabezpieczeniem przeciwwypięciowym) odpinała się po uniesieniu dłoni względem nadgarstka do góry. W następstwie tych wydarzeń zgubiłem go na basenie bo skoczyłem do wody z wieży i się odpięła.

Żałowałem go jedynie dlatego, że był to prezent.

Nawiązuję do Lorusa dlatego, że go miałem i mogę coś o nim powiedzieć. Jest to też marka bez kompletnie żadnej historii, a że robiony na podzespołach Seiko to chyba tylko w dziale marketingu.

Nie jestem też przeciwnikiem marki Lorus ale porównując ją z Aztorinem nie znajduję żadnych "za" nią, a również swoje potrafią kosztować i nikt im nie wytyka.

 

Inna sprawa, że za pieniądze kwarcowego Aztorina można mieć jakiegoś mechanika. Ale chyba nie o to Tobie chodziło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Wam (przeciwnikom Aztorinów) chodzi głównie o to, że Apart sobie stworzył markę, która wypiera sprawdzone produkty.

Nie wiem po czym wnosisz, że w danym przedziale cenowym coś może być wykonane lepiej niż Aztorin.

Po czym wnoszę? Oglądałeś kiedyś Orienta za 700zł? Porównaj go z Aztorinem za 700zł. Zewnętrznie będzie wykonany lepiej, a o wnętrzu nie wspomnę.

 

Miałem Lorusa, który po miesiącu noszenia wyglądał jakbym nim tarł o papier ścierny. Bransoleta (z zabezpieczeniem przeciwwypięciowym) odpinała się po uniesieniu dłoni względem nadgarstka do góry. W następstwie tych wydarzeń zgubiłem go na basenie bo skoczyłem do wody z wieży i się odpięła.

Żałowałem go jedynie dlatego, że był to prezent.

Może faktycznie tarłeś nim o papier ścierny. Tak na poważnie... Lorus też ma przedziały cenowe. Nie wiem ile kosztował Twój Lorus, ale jeśli porównujesz Lorusa za 150zł z Aztorinem za 700zł, to nie bądź zdziwiony wynikiem. Lorusy w tej cenie rzadko będą miały stalową kopertę (tak samo jak inne zegarki, zwykle jest to chromowany mosiądz, bo po prostu nie da się wykonać stalowego zegarka i sprzedać go z zyskiem w tej cenie). Ale jestem przekonany, że mechanizm w Lorusie był wyższej klasy.

 

 

Nawiązuję do Lorusa dlatego, że go miałem i mogę coś o nim powiedzieć. Jest to też marka bez kompletnie żadnej historii, a że robiony na podzespołach Seiko to chyba tylko w dziale marketingu.

Najpierw może troszkę się dowiedz, a potem mów. Nie jest tak, że Lorus się chwali, że jest na podzespolach Seiko... to jest marka należąca do Seiko (tak samo Pulsar - który nota bene w tym przedziale cenowym tez bije Aztorina). Także tak, Lorus ma mechanizmy Seiko.

 

Inna sprawa, że za pieniądze kwarcowego Aztorina można mieć jakiegoś mechanika. Ale chyba nie o to Tobie chodziło ?

 

To tez jest inna kwestia, bo za pieniądze kwarcowego Seiko też można mieć mechaniczne Seiko... więc nie w tym rzecz.

Główną różnicą (nie jednyną) między Aztorinami, a innymi zegarkami sprawdzonych marek w podobnym pzredziale cenowym jest to, co siedzi w środku, a są to przeważnie tanie, chińskie kwarce (owszem, zdażają się Moiyoty, ale nie o nich mówię). Nie zastanawialeś się dlaczego Aztorin oferuje szafirowe szklo i stal na kopercie w cenie niższej niż konkurencja? (pomijam umiejętność wykorzystania tych materiałów, bo tu rożnice też trochę). Właśnie dlatego, że cena wnętrza stanowi znacznie mniejszy odsetek ceny zegarka niż w przypadku renomowanych marek. A to "wypieranie" (które moim zdaniem nie istnieje, bo jak widać pozostałe marki mają się świetnie i nie narzekają na zagrożenie ze strony Aztorina) to tylko kwestia tego, że zegrki sa w miarę tanie, owszem mogą zainteresować designem i mają dobrą promocję, oraz znajdują się w salonach dystrybutora bardzo znanych, cenionych marek w towarzystwie znacznie lepszych zegarków.

 

Nie róbmy już off topu. Doskonale wiem żę Cię nie przekonam, bo "wiesz lepiej". Ale jednocześnie masz za krótkie argumenty żeby przekonać mnie. Mam nadzieję że autor tematu poslucha bardziej doświadczonych kolegów ( nie mówię o sobie).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wykaz/przeciek/informację w których modelach Aztorina jakie są mechanizmy ?

Powoli się gubię, bo jedni mówią iż Aztorin byłby ok gdyby nie jego wysoka cena, a teraz czytam że szafir i stal w tak niskiej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.