Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Urodzinowy do 40 tys. zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, powoli ale wielkimi krokami zbliżają się moje trzydzieste urodziny i w związku z tym postanowiłem sprawić sobie prezent w postaci (nie zgadniecie :) ) ... zegarka :) A więc szukam na tą okazje czegoś naprawde wyjątkowego. Zależy mi na własnym, bardzo dobrym mechaniźmie, nakładanych indeksach i rozmiarze nie przekraczającym 43-44mm. (najchętniej 42, minimum to 40mm). Chciałbym żeby był to zegarek do wszystkiego, raczej klasyczny, nie pogardze również jakąś komplikacją w postaci fazy księżyca, bądź wskaźnikiem rezerwy chodu. Im mniej będzie to sportowy zegarek tym lepiej, aczkolwiek nie chce też typowego garniturowca. Chrono dopuszczalne, odpadają divery. Obojętny mi jest kolor tarczy i to czy będzie na pasku czy na bransolecie, zegarek poprostu ma mieć "to coś". Dobrze jakby był w stali, kolorowe złoto jak i tytan odpadają. Fajnie jakby zegarek ten miał za sobą jakąś historie i przeszklony dekiel. Nie pogardze także ręcznym naciągiem. Jestem w stanie również rozpatrzyć coś niezależnego. Choć wiem, że w tym wypadku nie poszaleje za bardzo z moim budżetem. Nie będę też ukrywał, że mam już swoje typy, między innymi siedmiodniowego Portugalczyka jak i (tutaj wyjątek jeżeli chodzi o rozmiar) ośmiodniowego Portofino.

 

Pomożecie? :)

 

Budżet tak jak wspomniałem w temacie - do 40 tys. zł.

 

Z góry dziękuję. 

 

Pozdrawiam, Michał.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to wszystkiego najlepszego na zbliżające sie urodziny, po drugie w pierwszym momencie jak czytałem tytuł tematu to skojarzyło mi sie że ja tez zbliżam się do tej magicznej 40 - stki , no właśnie i wtedy czytam jeszcze raz temat i widzę , jak to mówił klasyk : Motyla Noga " że to zegarek do 40 tyś a urodziny to 30 - te :) .Kiedyś dla mnie Ci co mieli 40 lat to już stali nad grobem :) No cóż.... Co do zegarków , Portugalczyka o którym piszesz mój kolega kupił sobie właśnie na 40 urodziny

dał ok 32 000 pln , kupował w Bydgoszczy , zegarek prezentuje sie naprawdę bardzo bardzo a nawet bardzo ładnie.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Paweł. Trochę mnie przeraża ta trójka z przodu ;)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Michał,

wyjątkowa okazja- wyjątkowy zegarek. Jeśli masz minimum 3 miesiące na zakup, to dla mnie (aktualnie) w tym budżecie bezkonkurencyjnym zegarkiem jest:

http://www.thewatchworkshop.com/watches_serpent_calendar.php

Ma wszystko czego potrzebujesz do szczęścia ;)

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Marcin, zegarek planuje kupić w sierpniu, więc mam czas. Coś więcej na temat tych zegarków? Chodzi mi o jakość, wykonanie, jak się prezentują na żywo i gdzie musiałbym się przelecieć żeby zobaczyć je na żywo?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś propozycje, sugestie, pomysły? :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, ja proponuję AP RO. Będziesz miał w końcu najładniejszy zegar w kolekcji :) nietuzinkowy i wszechstronny zarazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mg42-821-90-00-0er01-b_square.jpg

 

choć nie jest to mój ulubiony i wymarzony RD, to i tak jest świetny.. widziałem na żywo i prezentował się naprawdę okazale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może IWC Portugalczyk? W jakiejś ciekawej wersji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Parmigiani Fleurier KALPAGRAPH

albo VULCAIN - 50s presidents' «Herbie Hancock»

post-11280-0-63317700-1338145936_thumb.jpg

post-11280-0-10093000-1338146063_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP RO mam na uwadze, ale chciałbym jeszcze poszukać czegoś innego.

RD pokazany przez Jarka jest całkiem fajny, ale czy nie kosztuje on znacznie więcej?

Portugalczyk tylko w czarnej wersji mnie interesuje.

Parmigiani mi się nie podoba, natomiast Vulcain jak najbardziej.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taka okazje szukałem jednak czegoś indywidualnego , personalizowanego

Może Dornbluth może jednak Speake Marin?

No właśnie, jest to nie byle jaka okazja, dlatego szukam wyjątkowego zegarka. Myślałem nad Dornbluthem, ale ostatecznie wolałbym chyba jednak GO :

 

004772-001_772-3.jpg

 

Speake Marin jest przeze mnie brany pod uwagę, chętnie bym zobaczył jak się prezentują na żywo te zegarki.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że GO już wpadł w oko . Piszę wiadomośc a tu już zegareczek się pojawił - tylko ja wybrałem inny model.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Michał,

wyjątkowa okazja- wyjątkowy zegarek. Jeśli masz minimum 3 miesiące na zakup, to dla mnie (aktualnie) w tym budżecie bezkonkurencyjnym zegarkiem jest:

http://www.thewatchworkshop.com/watches_serpent_calendar.php

Ma wszystko czego potrzebujesz do szczęścia ;)

 

 

Marcin

 

ja też byłbym za Speake-Marin ew.

Habring2

http://www.habring2.com/en/component/content/article/132-collection-promo-homepage/202-doppel-20

 

P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taka okazje szukałem jednak czegoś indywidualnego , personalizowanego

Może Dornbluth może jednak Speake Marin?

I to jest jedyna słuszna odpowiedź....chociaż idę o zakład, że wybierzesz coś nudnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RD pokazany przez Jarka jest całkiem fajny, ale czy nie kosztuje on znacznie więcej?

 

myślę, że jest do kupienia za 40tys zł (10tys euro)...

 

z pokazanych powyżej niemiaszków... szkoła jedna, ale wiem od jednego łódzkiego miłośnika z ogromną wiedzą (Paweł J.), że Lange to zupełnie inna półka (jakościowa, technicznie, czy pod względem rozwiązań) niż GO czy Dornbluth, dlatego też pewnie są sporo droższe

RD jest bardzo nieprzeciętny a i okazały, a wg. Kolegi Sphinxa, to jedyna manufaktura, która produkuje 100% zegarka własnym nakładem (pewnie zaraz to sprostuje, albo rozwinie).

 

Większość propozycji powyższych świetna. Portugalczyk i AP RO dla mnie odstają od całej zaproponowanej reszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można coś więcej o zegarkach Habring?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, moj znajomy sprzedaje nowke (deadbeat second ) nie noszona za $3k , .i nie moze go sprzedac :lol: . Zaplacil za niego chyba kolo $7k albo wiecej . Ja sie ostatnio powtarzam ale poniewaz sam stracilem kupe kasy na takie wynalazki teraz dwa razy sie zastanowie zanim sie zdecyduje , z tym ze ja zegarki zmnieniam dosyc czesto , jezeli jest to zakup na cale zycie to tego problemu nie trzeba brac pod uwage

 

Walsnie odkupilem od niego Rolka ktorego mu zalatwilem 6miesiecy temu , nawet go z pudelka nie wyciagnal :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym Portofino ?

 

IWC-Portofino-Remontage-Manuel-Huit-Jours--IW510102_12421.jpg

 

Świetnie leży u mnie na łapie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najciekawszym zegarkiem tutaj zaproponowanym jest Roger Dubuis jesli cena w zasiegu to ja bym sie chwili nie zastanawial.

Portofino bardzo ladny, ale skoro to ma byc zegarek rocznicowy to musi byc w nim odrobina tego "czegos" - RD to ma :)

Nie masz chyba zegarka z fazami ksiezyca wiec moze czas na taki? ;)

post-40991-0-44083100-1338183461_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym Portofino ?

 

 

piękny, wyważony, piękna tarcza

zegarek marzenie... i z worka tych nudnych i oczywistych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Perrelet, jakie to koszta? Ciekawa propozycja, dzięki :)

 

Właśnie bardzo chętnie zakupiłbym zegar z fazą księżyca... i tu znów wraca temat GO PanoMaticLunar.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękny, wyważony, piękna tarcza

zegarek marzenie... i z worka tych nudnych i oczywistych...

Też mi się okropnie podoba, tylko mógłby być o te 2mm mniejszy. Niemniej bardzo dobrze leży na moim nadgarstku i szczerze powiedziawszy jest to jeden z ładniejszych zegarków, które ostatnimi czasy przymierzałem. Dlaczego sądzisz, że nudny? Bo IWC?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.