Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacek79

EQS-500C-1A1. poszukuję instrukcji obslugi w języku polski...

Rekomendowane odpowiedzi

zakupiłem właśnie zegarek casio EQS-500C-1A1. poszukuję instrukcji obsługi w języku polski... macie???

 

proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz problem z czymś konkretnym to napisz, postaramy się pomóc w oparciu o instrukcję angielską. Polską instrukcję raczej ciężko będzie dostać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz problem z czymś konkretnym to napisz, postaramy się pomóc w oparciu o instrukcję angielską. Polską instrukcję raczej ciężko będzie dostać...

 

 

nie mogę w ogóle ustawić prawidłowej godziny. o reszcie to nawet nie myślę tj. dni tygodnia, alarmy, czas światowy, czas letni i zimowy. po za tym sekundnik w trybie stop zamiast znajdować się na godzinie 12 znajduję się na 13. zegarek na pewno jest ok bo kupiłem go wczoraj lecz chcąc ustawić godzinę coś musiałem poprzestawiać. Zdzwoniłem dzisiaj do firmy ZIBI i przemiły Pan powiedział, że wyśle mi polską instrukcję lecz dopiero w piątek. może wcześniej coś wymyślę... oczywiście wspólnie z Wami. pozdrawiam i dziękuję za jakąkolwiek wskazówkę w sprawie zegarka, bo jest naprawdę fajny tylko na cztery guziki to ma za dużo kombinacji....... pozdrawiam jeszcze raz.... Jacek P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak - zacznijmy od podstaw. Na początek musisz wiedzieć w jakim trybie zegarek się znajduje - można to określić na podstawie małej wskazówki na godzinie trzeciej (zaznaczona numerem 6 na poniższym rysunku).

 

o6z8I.jpg

 

Pomiędzy funkcjami przełączasz przyciskiem C. W głównym trybie (timekeeping) wskazówka powinna wskazywać jeden z dni tygodnia (SMTWTFS), w trybie stopera 0 lub ewentualnie inną cyfrę jeśli niechcący bawiłeś się stoperem i nie wyzerowałeś go, w trybie czasu światowego DST lub STD, w trybie alarmu ALM. Kolejne wciśnięcie C znów włącza tryb timekeeping.

 

Teraz ustawianie właściwej godziny i daty. Wejdź w tryb timekeeping i przytrzymaj przycisk A na około 5 sekund, aż zegarek wyda z siebie podwójne "piknięcie", a wskazówka sekundowa przestanie odliczać sekundy i wskaże jedno z miast na obwodzie tarczy - to twoja aktualna strefa czasowa. Przyciskiem D ustaw Paris i poczekaj aż wskazówki przesuną się na właściwą godzinę (może być nieprawidłowa, ale zaraz ją ustawimy). Wskaźnik na godzinie trzeciej wskazuje DST lub STD - przyciskiem B ustaw go na DST. Jeśli teraz godzina jest prawidłowa to możesz już wyjść z tego trybu wciskając A. Jeśli nie jest, wciśnij C, by przejść dalej. Jeśli wcisnąłeś C, usłyszysz "piknięcie", a wskazówka sekundowa ustawi się na godzinie 12. Teraz przyciskami D (do przodu) i B (wstecz) możesz ustawić właściwą godzinę. Jedno wciśnięcie przesuwa czas tylko o jedną minutę, także jeśli musisz dokonać większej korekty to możesz przytrzymać jeden z tych przycisków, wtedy wskazówki zaczną kręcić się same. Zatrzymujesz je ponownym wciśnięciem przycisku B lub D. Zwróć przy tym uwagę na zegar 24-godzinny (ten najmniejszy wskaźnik na godz. 10-11).

 

Jeśli godzina jest już w porządku, przyciskiem C przechodzisz do ustawiania daty (przy przechodzeniu pomiędzy kolejnym etapami usłyszysz "piknięcie"). Najpierw rok, w dwóch etapach. Pierwsza jest dekada, wskazówka sekundowa powinna być ustawiona w ten sposób:

 

WMcJL.jpg

 

Jeśli nie jest, przyciskiem D popraw jej ustawienie, a następnie wciskając C przejdź do następnego etapu, którym jest ustawienie ostatniej cyfry roku. Przyciskiem D ustaw "2" według poniższego schematu:

 

75vtK.jpg

 

Teraz ponownie przycisk C i przechodzisz do ustawiania miesiąca:

 

iuKEo.jpg

 

Ustawiasz czerwiec (znów przyciskiem D), czyli wskazówka sekundowa powinna wylądować na godzinie szóstej. Kiedy to będzie już ustawione jak należy, ponownie wciskasz C i przed tobą już tylko jeden krok - ustawienie daty w okienku. Ustawiasz ją tak samo jak czas, czyli przyciskiem D do przodu i przyciskiem B wstecz. Jeśli ustawisz właściwą datę, wciśnij A. Zegarek powróci do głównego trybu i wszystko powinno ładnie śmigać. :)

 

Jeśli zechcesz dokładnie zsynchronizować czas, wykonujesz następującą sekwencję czynności: Przytrzymanie A, jedno wciśnięcie C, ustawienie czasu przyciskami B i D, wyjście przyciskiem A (w momencie wciśnięcia tego przycisku zegarek zaczyna odliczać ustawiony czas, także to jest twój punkt synchronizacji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak - zacznijmy od podstaw. Na początek musisz wiedzieć w jakim trybie zegarek się znajduje - można to określić na podstawie małej wskazówki na godzinie trzeciej (zaznaczona numerem 6 na poniższym rysunku).

 

o6z8I.jpg

 

Pomiędzy funkcjami przełączasz przyciskiem C. W głównym trybie (timekeeping) wskazówka powinna wskazywać jeden z dni tygodnia (SMTWTFS), w trybie stopera 0 lub ewentualnie inną cyfrę jeśli niechcący bawiłeś się stoperem i nie wyzerowałeś go, w trybie czasu światowego DST lub STD, w trybie alarmu ALM. Kolejne wciśnięcie C znów włącza tryb timekeeping.

 

Teraz ustawianie właściwej godziny i daty. Wejdź w tryb timekeeping i przytrzymaj przycisk A na około 5 sekund, aż zegarek wyda z siebie podwójne "piknięcie", a wskazówka sekundowa przestanie odliczać sekundy i wskaże jedno z miast na obwodzie tarczy - to twoja aktualna strefa czasowa. Przyciskiem D ustaw Paris i poczekaj aż wskazówki przesuną się na właściwą godzinę (może być nieprawidłowa, ale zaraz ją ustawimy). Wskaźnik na godzinie trzeciej wskazuje DST lub STD - przyciskiem B ustaw go na DST. Jeśli teraz godzina jest prawidłowa to możesz już wyjść z tego trybu wciskając A. Jeśli nie jest, wciśnij C, by przejść dalej. Jeśli wcisnąłeś C, usłyszysz "piknięcie", a wskazówka sekundowa ustawi się na godzinie 12. Teraz przyciskami D (do przodu) i B (wstecz) możesz ustawić właściwą godzinę. Jedno wciśnięcie przesuwa czas tylko o jedną minutę, także jeśli musisz dokonać większej korekty to możesz przytrzymać jeden z tych przycisków, wtedy wskazówki zaczną kręcić się same. Zatrzymujesz je ponownym wciśnięciem przycisku B lub D. Zwróć przy tym uwagę na zegar 24-godzinny (ten najmniejszy wskaźnik na godz. 10-11).

 

Jeśli godzina jest już w porządku, przyciskiem C przechodzisz do ustawiania daty (przy przechodzeniu pomiędzy kolejnym etapami usłyszysz "piknięcie"). Najpierw rok, w dwóch etapach. Pierwsza jest dekada, wskazówka sekundowa powinna być ustawiona w ten sposób:

 

WMcJL.jpg

 

Jeśli nie jest, przyciskiem D popraw jej ustawienie, a następnie wciskając C przejdź do następnego etapu, którym jest ustawienie ostatniej cyfry roku. Przyciskiem D ustaw "2" według poniższego schematu:

 

75vtK.jpg

 

Teraz ponownie przycisk C i przechodzisz do ustawiania miesiąca:

 

iuKEo.jpg

 

Ustawiasz czerwiec (znów przyciskiem D), czyli wskazówka sekundowa powinna wylądować na godzinie szóstej. Kiedy to będzie już ustawione jak należy, ponownie wciskasz C i przed tobą już tylko jeden krok - ustawienie daty w okienku. Ustawiasz ją tak samo jak czas, czyli przyciskiem D do przodu i przyciskiem B wstecz. Jeśli ustawisz właściwą datę, wciśnij A. Zegarek powróci do głównego trybu i wszystko powinno ładnie śmigać. :)

 

Jeśli zechcesz dokładnie zsynchronizować czas, wykonujesz następującą sekwencję czynności: Przytrzymanie A, jedno wciśnięcie C, ustawienie czasu przyciskami B i D, wyjście przyciskiem A (w momencie wciśnięcia tego przycisku zegarek zaczyna odliczać ustawiony czas, także to jest twój punkt synchronizacji).

 

 

 

 

 

 

NO SUPER...... Wszystko działa........ Rewelacja........ nie wiem jak Ci podziękować za wiadomość.... jeszcze tylko niepokoi mnie fakt iż wskazówka stopera nie zatrzymuje się na godzinie 12 tylko na 13......(w pozycji wyzerowanej) nie wiem czym to jest spowodowane..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że stoper jest wyzerowany? Kiedy ustawiałeś godzinę, wskazówka sekundowa zatrzymywała się tam gdzie powinna, czyli dokładnie na godzinie 12?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że stoper jest wyzerowany? Kiedy ustawiałeś godzinę, wskazówka sekundowa zatrzymywała się tam gdzie powinna, czyli dokładnie na godzinie 12?

 

 

jutro spróbuję jeszcze raz go ustawić tak jak mi się uda to napiszę... a jak nie...... to też napiszę.... dzisiaj już sobie dam na luz bo żona mnie zabije że cały czas siedzę i grzebię przy tym zegarku. pozdrawiam do jutra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro spróbuję jeszcze raz go ustawić tak jak mi się uda to napiszę... a jak nie...... to też napiszę.... dzisiaj już sobie dam na luz bo żona mnie zabije że cały czas siedzę i grzebię przy tym zegarku. pozdrawiam do jutra

 

 

jednak nie wytrzymałem do jutra..... ustawiłem jeszcze raz tak jak mi podałeś w instrukcji i w punkcie gdzie napisałeś że sekundnik wędruje na godzinę 12 on wędruje na 13 i tak zostaje.... wydaje mi się że coś jest przestawione, bo jak go dostałem wczoraj to wszystko było ok i jak chciałem ustawić godzinę i datę z angielską instrukcją to chyba coś przestawiłem..... po za tym na tarczy są takie dwa napisy dotyczące alarmu ON i OFF. jak wczoraj próbowałem przestawić czas to również sekundnik zatrzymywał się bezpośrednio nad tymi napisami a dziś już nie. wskazując włączony alarm (czyli ON) sekundnik zatrzymuje się nad OFF. a wskazując OFF zatrzymuje się na pomiędzy 11 a 12 godziną. wygląda to tak jakby przestawił się o 5 sekund do przodu... myślę że masz o wiele dłuższe doświadczenie z zegarkami więc może będziesz wiedział o co chodzi.... może jest jakaś kombinacja przycisków która przywraca go do stanu pierwotnego i można wszystko ustawić od początku tak jak by był z fabryki..... wygląda to mniej więcej tak na zdjęciu zrobionym telefonem

post-50255-0-82323800-1339014188_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wskazówka w każdej sytuacji jest przesunięta, to akurat dobrze - powinno to dać się bez problemu ustawić. Prawdopodobnie wszedłeś w tryb regulacji wskazówek podczas walki z zegarkiem. ;)

 

No więc tak: W trybie timekeeping przytrzymaj na kilka sekund przycisk D. Zegarek "piknie", a wskazówka sekundowa ustawi się na wspomnianej przez Ciebie pozycji. Przyciskiem D przesuń ją na właściwą pozycję (można ją przesuwać tylko do przodu, także musisz "oblecieć" cały obwód tarczy). Dla pewności możesz też sprawdzić główne wskazówki, wciskając C. Poczekaj aż wskazówki ustawią się na godzinę 12:00 - jeśli są przesunięte, poprawiasz przyciskami D i B. Z trybu regulacji wskazówek wychodzisz, wciskając A.

 

Jeśli musiałeś poprawiać też główne wskazówki, konieczne będzie ponowne ustawienie godziny.

 

Po tej operacji sprawdź jeszcze, czy masz ustawioną prawidłową strefę czasową. Rzuć też okiem na dzień tygodnia - jeśli wskazuje poniedziałek (M), musisz jeszcze raz ustawić datę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wskazówka w każdej sytuacji jest przesunięta, to akurat dobrze - powinno to dać się bez problemu ustawić. Prawdopodobnie wszedłeś w tryb regulacji wskazówek podczas walki z zegarkiem. ;)

 

No więc tak: W trybie timekeeping przytrzymaj na kilka sekund przycisk D. Zegarek "piknie", a wskazówka sekundowa ustawi się na wspomnianej przez Ciebie pozycji. Przyciskiem D przesuń ją na właściwą pozycję (można ją przesuwać tylko do przodu, także musisz "oblecieć" cały obwód tarczy). Dla pewności możesz też sprawdzić główne wskazówki, wciskając C. Poczekaj aż wskazówki ustawią się na godzinę 12:00 - jeśli są przesunięte, poprawiasz przyciskami D i B. Z trybu regulacji wskazówek wychodzisz, wciskając A.

 

Jeśli musiałeś poprawiać też główne wskazówki, konieczne będzie ponowne ustawienie godziny.

 

Po tej operacji sprawdź jeszcze, czy masz ustawioną prawidłową strefę czasową. Rzuć też okiem na dzień tygodnia - jeśli wskazuje poniedziałek (M), musisz jeszcze raz ustawić datę.

 

 

 

wszystko ustawione............ już o ósmej rano wstałem i sprawdzałem czy mam jakąś nową wiadomość na forum. ustawiłem zgodnie z rozkazem... jeszcze parę razy i nie będę już nawet korzystał z instrukcji. :-)) Dzxiękuję jeszcze raz za pomoc. oczywiście będę zaglądał na forum ponieważ teraz może ja będę mógł komuś pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko jeszcze, dlaczego wskazówka z białą końcówką pokazuje mi wtorek.....???? data jest ustawiona dobrze.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokazuje niewłaściwy dzień tygodnia to jedyną możliwością jest właśnie źle ustawiona data. Pamiętaj też, że zarówno wtorek, jak i czwartek to literka "T". ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pokazuje niewłaściwy dzień tygodnia to jedyną możliwością jest właśnie źle ustawiona data. Pamiętaj też, że zarówno wtorek, jak i czwartek to literka "T". ;)

 

 

wiem wiem że są dwie literki, lecz zastanawiam się dlaczego tą dekadę ustawia się na godzinie pierwszej...... a nie na drugiej.... o co chodzi z tymi dekadami..... pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na godzinie pierwszej są lata 2010-2019, na godzinie drugiej 2020-2029 itd.

 

Jeśli wejdziesz w tryb ustawień, wskazówka sekundowa powinna zatrzymywać się na następujących pozycjach:

 

Paris (strefa czasowa)

[C]

12 (godzina)

[C]

1 (rok etap 1)

[C]

2 (rok etap 2)

[C]

6 (miesiąc)

[C]

12 (data)

 

Jeśli cała sekwencja wygląda dokładnie tak, data jest dobrze ustawiona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na godzinie pierwszej są lata 2010-2019, na godzinie drugiej 2020-2029 itd.

 

Jeśli wejdziesz w tryb ustawień, wskazówka sekundowa powinna zatrzymywać się na następujących pozycjach:

 

Paris (strefa czasowa)

[C]

12 (godzina)

[C]

1 (rok etap 1)

[C]

2 (rok etap 2)

[C]

6 (miesiąc)

[C]

12 (data)

 

Jeśli cała sekwencja wygląda dokładnie tak, data jest dobrze ustawiona.

 

 

 

 

No super...... wreszcie wszystko mam ustawione...... dzięki jak nie wiem co............. i sorki za zawracanie przysłowiowej d*py z taką pierdołą........ ale dla mnie jesteś mistrzem w znajomości zegarka i tłumaczeniu jego wszystkich funkcji. Dziękuję jeszcze raz..... POZDRAWIAM JacekP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie ma problemu, od tego mamy forum. No to fajnie że już wszystko działa jak powinno - niech więc się dobrze nosi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie ma problemu, od tego mamy forum. No to fajnie że już wszystko działa jak powinno - niech więc się dobrze nosi. :)

 

 

jeszcze raz DZIĘKI DZIĘKI.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

bardzo mnie interesuje opis większej ilości funkcji tego zegarka np. stoper,czas letni zimowy, alarm ?????

gdybi nie sprawiało to dużego kłopotu bardzo prszę o opis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o6z8I.jpg

 

Pomiędzy funkcjami przełącza się cyklicznie przyciskiem C. W każdej chwili można powrócić do głównego trybu poprzez przytrzymanie przycisku C na około dwie sekundy. Aktualna funkcja wskazywana jest przez wskazówkę funkcyjną (numer 6 na rysunkach):

 

96ZCR.jpg

 

 

STOPER

 

kySEY.jpg

 

Po włączeniu trybu stopera wskazówki powinny znajdować się w położeniu jak na powyższej ilustracji. Jeśli wskazówki znajdują się w innym położeniu lub też poruszają się, oznacza to iż stoper po poprzednim użyciu nie został wyzerowany lub też w ogóle nie został zatrzymany.

 

Stoper uruchamia się i zatrzymuje przyciskiem B. Po każdorazowym uruchomieniu stopera wskazówka sekundowa (numer 2) obraca się w szybkim tempie (1 obrót na sekundę) tylko przez pierwsze 30 sekund.

 

Wciśnięcie przycisku D podczas pracy stopera spowoduje wyświetlenie międzyczasu na około 5 sekund, po czym wskazówki powrócą do odliczania czasu. W trakcie tej operacji stoper nie zostaje zatrzymany, czas jest cały czas odliczany w pamięci zegarka.

 

Wciśnięcie przycisku D po wcześniejszym zatrzymaniu stopera spowoduje jego wyzerowanie.

 

Maksymalna pojemność stopera to 24 minuty (dokładniej mówiąc 23:59,99), ale po jej osiągnięciu stoper nie zatrzymuje się i pracuje nadal od początku, co przy odrobinie wprawy można wykorzystać do odliczania nieco dłuższych czasów, choć po dwóch obrotach staje się to już trochę problematyczne. ;)

 

 

 

Resztę funkcji postaram się opisać jutro. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WORLD TIME

 

Czas w strefie, która zostanie wybrana w trybie World Time, jest także wyświetlany w trybie głównym na małym zegarze (numer 5 na drugim rysunku w poprzednim poście). Zwróć uwagę, że na tym wskaźniku czas jest wyświetlany w formacie 24-godzinnym, także wskazówka godzinowa ustawiona pionowo w dół to nie godzina szósta, a dwunasta.

 

Strefy czasowe przełączasz przyciskiem D. Aktualnie wybrana strefa wskazywana jest przez wskazówkę sekundową. Przytrzymanie przycisku A na około dwie sekundy powoduje przełączenie pomiędzy czasem standardowym (STD) a czasem letnim (DST) lub odwrotnie. Wybrane ustawienie sygnalizowane jest przez wskazówkę funkcyjną (numer 6). Ustawień należy dokonywać osobno dla każdej strefy (poza UTC, tutaj działa tylko STD).

 

Przytrzymanie przycisku B na około trzy sekundy powoduje zamianę czasu domowego (na głównym zegarze) z czasem z trybu World Time.

 

 

ALARM

 

Alarm ustawiasz na małym 24-godzinnym zegarze przyciskami D (do przodu) i B (wstecz). Przytrzymanie jednego z tych przycisków powoduje samoczynne przesuwanie się wskazówek w wybranym kierunku (zatrzymuje się je wciśnięciem dowolnego przycisku).

 

Alarm włącza się i wyłącza przyciskiem A. Wybrana opcja (ON - włączony, OFF - wyłączony) sygnalizowana jest przez wskazówkę sekundową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dużo mi pomogła ta strona {przede wszystkim kalendarz !Przestawiłem go i nie umiałem dojść sensu} Miałbym prośbę czy nie pomógł byś mi wyzerować wskazówek? { Mod.5143 ftp://ftp.casio.co.jp/pub/world_manual/wat/en/qw5143.pdf } tzn stoper mam na 12.10 , tak samo z odliczaniem czasu wstecz. Mam jeszcze kilka pytań ale może na początek wskazówki ?

Z góry bardzo dziękuję.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak: Wejdź w tryb ustawień, wyciągając koronkę. Wskazówka sekundowa przesunie się na aktualnie ustawioną strefę czasową (jeśli mieszkasz w Polsce to powinno być to PAR). Teraz przytrzymaj przycisk B (prawy dolny, pod koronką) na około 7 sekund. Wskazówka sekundowa powinna przeskoczyć na godz. 12, chyba że jest źle ustawiona, wtedy zatrzyma się na jakiejś innej pozycji. Najpierw ustawiasz tą ruchomą tarczę funkcyjną - narysowany na niej wskaźnik powinien pokrywać się ze strzałką na głównej tarczy, na godz. 9. Jeśli tak nie jest, ustaw go, kręcąc koronką. Kolejne wciśnięcia przycisku B przełączają pomiędzy korekcją kolejnych wskazówek: godzinowej, minutowej i sekundowej - wszystkie musisz ustawić dokładnie na godz. 12. Jeszcze jedno wciśnięcie B to korekcja wskaźnika dnia miesiąca (powinien wskazywać 1). Teraz wciśnij koronkę, żeby wrócić do normalnego trybu i zablokuj ją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde! Bardzo ci dziękuję ...Naprawdę jesteś niezastąpiony!

Musiałem zmienić czas bo się po wyzerowaniu przesunęły wskazówki.

Jeśli dobrze też zrozumiałem po wciśnięciu w trybie Timekeeping Mode i przytrzymaniu B na 7 sek wchodzimy w tryb zerowania natomiast jeśli przytrzymamy B tylko na 2 sek wchodzimy w tryb ustawiania całego kalendarza i godzin?

 

Jeśli mogę jeszcze pytanko dotyczące alarmu czy wskazówki muszą obiec 24h aby zmienić AM,PM czy można przyciskiem B ?

Czy DST samo się przełączy czy muszę je po przejściu na czas letni włączyć być może coś mylę?

No i przycisk C? Czy spełnia jakieś jeszcze funkcje z wyjątkiem włączenia stopera?

Bardzo raz jeszcze dziękuję za poświęcony mi czas!

Pozdrawiam,

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, krótsze przytrzymanie przycisku B przy wyciągniętej koronce włącza tryb ustawień.

 

Z instrukcji wynika, że nie da się szybko przełączać pomiędzy AM a PM. W trybie alarmu wciśnięcie przycisku B spowoduje, że wskazówka sekundowa na chwilę zmieni pozycję, wskazując aktualne ustawienie pory dnia. Z kolei w trybie ustawiania alarmu (po wyciągnięciu koronki) przycisk ten odłącza wskazówkę godzinową od minutowej, dzięki czemu szybciej można ustawić właściwą godzinę, bez wielokrotnych obrotów wskazówki minutowej. Włączenie tego trybu sygnalizowane jest małym wahnięciem wskazówki godzinowej.

 

DST musisz włączać i wyłączać ręcznie.

 

Tak na szybko przeglądając instrukcję, nie znalazłem innego zastosowania przycisku C poza włączaniem i wyłączaniem stopera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.