Skocz do zawartości

Zdjęcie

Omega - tak czy nie?

Uzasadnienie wskazane

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
250 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Omega - tak czy nie? (279 użytkowników oddało głos)

Jesteś na TAK czy może na NIE?

1. Głosowano Tak lubię (250 głosów [89.61%])

Procent z głosów: 89.61%

2. Jestem niezdecydowany (20 głosów [7.17%])

Procent z głosów: 7.17%

3. Głosowano Nie lubię (9 głosów [3.23%])

Procent z głosów: 3.23%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 TIK TAK

TIK TAK

....Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się...zarobiony jestem

• Stowarzyszenie
  • 6417 postów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 18:37

Czytałem, niestety nie pamiętam gdzie, ale Hayek mówił, że Omega nie ma zaplecza do produkcji mechanizmów.
Z punktu widzenia Hayka nie ma nawet takiej potrzeby. Co wydaje się być logiczne.

Użytkownik TIK TAK edytował ten post 07 czerwiec 2012 - 18:43

• 0

#22 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 9158 postów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 19:21

Nawiązując do P.Hayek miałem na myśli ze to co robił i mówił w temacie zegarków napewno robił z wielka pasja. Jakby on przyjechał na prezentacje to na pewno nikt by się nie nudził i nie mówił ze to jest marketingowy bełkot :)
  • 0

#23 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4093 postów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 21:10

Tak, lubię za:

- genialny, podstawowy i rozwojowy kaliber 8500,
- historyczną linię Seamaster i wywodzące się z niej fantastyczne współczesne modele Railmaster i Aqua Terra,
- jedne z najpiękniejszych zegarków dla pań Ladymatic,
- ikonę Omegi "Księżycowy Zegarek"
- przeszkloną kolekcję Hour Vision,
- centralny, latający tourbillon,
- filmowe konotacje z Jamesem Bondem.
  • 0

#24 Dorian06

Dorian06

Prezes KSF

• Użytkownik
  • 7078 postów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 21:21

TeJot mozesz napisać jaki masz model, o którym pisał TIK TAK?

... Rozważył bym również Aqua terra, taką jak ma Tomek (TeJot).

• 0

#25 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4093 postów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 23:03

TeJot mozesz napisać jaki masz model, o którym pisał TIK TAK?

ref: 231.10.42.21.06.001

Dołączona grafika
  • 0

#26 Election

Election
  • Użytkownik
  • 372 postów

Napisano 07 czerwiec 2012 - 23:21

Ja rozumiem Rolex - same kontrowersję i masa "hejterów" (vide podobny temat) ale Omega? Za co można NIE lubić omegi? Marka ideał. Jakość wysoka, różnorodna i trafiona stylistyka, niesamowita historia oraz cenowo osiągalna dla wszystkich (choćby nawet i licealisty - jak poszuka jakiegoś vintage, czego nie można powiedzieć np. o rolexach). Rozpoznawalność i marketing również pierwsza klasa - to też ważna cecha, bo bez marketingu nie byłoby czegoś takiego jak "moon watch".

Jako ciekawostkę dodam że przez moje ręce przewinęło się ze 100 Omeg (głównie vintage) z każdym możliwym mechanizmem (łącznie z bumperami, kamertonami, electroquartzem i megaquartz) i żadna nie sprawiła mi zawodu - choć to być może czysty przypadek :)

A dzisiaj pięknego bumperka cal. 344 na bazarku zgarnąłem :P

PS. Nic mnie tak nie podnieca w zegarkach jak obserwatorium astronomiczne na deklu starych constellation...

Użytkownik Election edytował ten post 07 czerwiec 2012 - 23:22

• 0

#27 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7337 postów

Napisano 08 czerwiec 2012 - 14:55

Zaznaczyłem, ze jestem niezdecydowany :)
Z jednej strony oczywiscie lubię tę firmę. Mnóstwo sukcesów, mnóstwo dokonań, kawał historii zegarmistrzowskiej... Zegarki wysokiej jakości, dopracowane, przemyślane, podobające się... Wszystko na tak.
Z drugiej strony ta wielka popularność sprawia, że Omegi jest jakby za dużo. No i nie da się ukryć, że obecnie to trochę przerost marketingu nad zegarmistrzostwem. Werki "Omega", a tu jednak nie Omega... A ceny coraz wyższe...
Chętnie oglądam i kupuję stare omegi, tych współczesnych - niekoniecznie.
Dla mnie Omega to jak popularny aktor - dobrze gra, ale czasami go za dużo.
Albo jak Volkswagen - dobry samochód, tylko każdy fryzjer takim jeździ - z całym szacunkiem dla fryzjerów ;)
  • 0

#28 Dorian06

Dorian06

Prezes KSF

• Użytkownik
  • 7078 postów

Napisano 08 czerwiec 2012 - 22:12

ref: 231.10.42.21.06.001

Dołączona grafika

TIK TAK ma rację. Świetna ta Twoja omega. Śliczna. :D
  • 0

#29 Henieks

Henieks
  • Użytkownik
  • 505 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 00:21

Ja lubię markę Omega. Ma naprawdę wiele fajnych modeli. Trzeba wziąć pod uwagę dwie rzeczy. Marka należy do grupy Swatch. Marka ta jest jedną z najlepszych w grupie Swatch. Skutkuje to bardzo dobrymi zegarkami, dużą popularnością i bardzo wysoką jakością. Stety albo Nie - produkcja masowa wymaga sprostania dużo większym wymogom jakościowym, niż produkcja niewielkich serii. Jednak to, co z Dornblutem załatwia się jednym telefonem, np, drobną usterkę, - w omedze porusza cały łańcuszek. Jednak ja lubię Omegę za to, że produkuje ładne zegarki, czym różni się istotnie np. od innej dyskutowanej marki. Co ciekawe, bo omega nie jest jakoś drastycznie tańsza od roleksa, jednak jej odbiór jest inny. Omega jest elegancka.

Użytkownik Henieks edytował ten post 09 czerwiec 2012 - 00:26

• 0

#30 irekm

irekm
  • Użytkownik
  • 4005 postów

Napisano 09 czerwiec 2012 - 03:28

Zaglosowalem na tak poniewaz wiekszosc Omeg poprostu moi sie podo ba miale kilka roznych I z zadnym z zegarkow nie mialem problemow
Z tym ze unas cenia sie jak na moj gust za wysoko . Cikawe ze sa drozsze niz w Pl. Oczywiscie nie wiem czy wszystkie modele
  • 0

#31 zorka-5

zorka-5
  • Użytkownik
  • 983 postów

Napisano 10 czerwiec 2012 - 22:07

I ja głosuję na tak. Mam sentyment do starych Seamasterów, podoba mi się Hour Vision i uważam, że cal. 8500 oraz jego odmiany to świetne mechanizmy.
  • 0

#32 ASTRAL

ASTRAL
  • Stowarzyszenie
  • 1241 postów

Napisano 22 czerwiec 2012 - 21:24

Omega - generalnie jestem na tak - za sukcesywne wprowadzanie własnych werków i rozwiązania, które w nich stosuje (co-axial, Si), za modele takie jak AT Annual Calendar (przepiękny zegarek, który "chodzi" za mną od dawna) i za nową DeVille Chrono (mierzyłem na ostatnim spotkaniu klubowym i również bardzo mi się spodobała).
Natomiast Omega traci w moich oczach przez to, że w przeciwieństwie do np. Rolexa nie liczy się z tradycją i za bardzo zmienia niektóre prawie kultowe już modele, przez co tracą swój urok i charakter. Jestem na "NIE" - za nową PO - z pięknego zegarka, który miał szansę stać się klasykiem i być może zagrozić nawet SUB-owi, gdyby ewoluował w rozsądny sposób, designerzy Omegi zrobili wielką, niestrawną bułę odstającą od nadgarstka.
"NIe" mówię także nowemu Speedmasterowi - tu też zmiany w wyglądzie poszły w złą stronę.
  • 0

#33 asec69

asec69
  • Nowy Użytkownik
  • 21 postów

Napisano 23 czerwiec 2012 - 10:44

Mam sentyment do marki Omega, jak do byłej kochanki :D , którą spotkałem po latach gdzieś na mieście! Obudzi wspomnienia dawnych uniesień :D , ale pamiętam, że na końcu puściła się z jakimś dupkiem, więc "se lavi", choć dzisiaj jeszcze warunki ma niczego sobie ;) i kto wie, czy... po starej znajomości ;) !

Tłumacząc bardziej po ludzku, uwielbiam stare modele Omegi. Nastarszy model zegarka tej marki mam z roku 1936, mechanizm oparty jeszcze na 15 kamieniach, potem idzie pozłacana Omega Constellation cal.505 rocznik 1954/55 z czarną lakierowana tarczą i złotymi ideksami na czarnym pasku, a kończę modelem Omegi De Ville z ca. 565 z roku 1969 (Jimi Hendrix, Charcząca Janis & Jimi the Doors, rok moich urodzin, wojna w Recondo, + sentyment = to se nawrati). Mój sentyment wzrósł jeszcze bardziej, gdy spotkałem kilka dni temu gostka, z Omegą Seamaster 300 na ręku, ale tym legendarnym z lat 60-tych z mechanizmem cal. 565. Pierwszy raz widziałem na żywo ten model i powiem zauroczył mnie jak niezdobyta nigdy miłość. Gostek, nawet nie wiedział, co to za cudo. Ma zegarek po ojcu, który z kolei przywiózł divera w latach 70-tych z Anglii do kraju. Facet trochę nurkuje (do 10 m) jak mi oświadczył i dopasował pasek z silikonu, bo bransoleta mu w nurkowaniu przeszkadza. Zrobiłem się z zazdrości czerwony jak cegła i muszę ją miiećć :D !

Właśnie w zeszłym tygodniu zamiast oglądać urodę potencjalnych kochanek z Irlandii <_< pooglądałem sobie Omegii na placu Wolności w Posen. Powiem tak niektóre modele piękne i jeśli porównać ich urodę z urodą Rolków, to Omega trzyma wysoki poziom w porównaniu do naćpanych świecidełkami Rolków (pomijam modele dla kochanek kwarcowy za 14.000 zł). Na sercach niezbyt się znam, bo mechanizm nie sługa, ale lepiej moim zdaniem własna omega niż przeszczepiona ;)!
Też mam wrażenie, że niektóre modele są na łapę King Konga, ale taka jest moda. A jak jest moda, wiadomo nawet psy w trampkach spacerują. A.że z natury nie lubię chodzić za stadem, pozostaje mi sentyment :) .

Użytkownik asec69 edytował ten post 23 czerwiec 2012 - 11:38

• 0

#34 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4093 postów

Napisano 23 czerwiec 2012 - 21:06

...Omega traci w moich oczach przez to, że w przeciwieństwie do np. Rolexa nie liczy się z tradycją i za bardzo zmienia niektóre prawie kultowe już modele, przez co tracą swój urok i charakter. Jestem na "NIE" - za nową PO - z pięknego zegarka, który miał szansę stać się klasykiem i być może zagrozić nawet SUB-owi, gdyby ewoluował w rozsądny sposób, designerzy Omegi zrobili wielką, niestrawną bułę odstającą od nadgarstka.
"NIe" mówię także nowemu Speedmasterowi - tu też zmiany w wyglądzie poszły w złą stronę.

PO i Speedy są wciąż dostępne równolegle wraz z nowymi modelami, więc szczególnie w przypadku Speediego (tu historia jest najbardziej znacząca) trudno mówić o nie liczeniu się z tradycją. Dostępność nowych wersji tych modeli jest raczej rozszerzeniem oferty aby zdobyć zwolenników idących z duchem czasu i nowoczesności wciąż zachowując jakieś tam odniesienie do tradycji.
  • 0

#35 artme

artme
  • Użytkownik
  • 3835 postów

Napisano 23 czerwiec 2012 - 21:52

Omega, to kawal historii.
Dla mnie, to jedne z najpieknieszych zegarkow na swiecie.
Mam swoje pretensje do tej firmy odnosnie nazywania wszystkich werkow inhausami ale jesli chodzi o calosc, to jeden wielki szacun.
Co do modelu nr 1, to dla mnie w tej stajni jest... Speedmaster. B)

Użytkownik artme edytował ten post 23 czerwiec 2012 - 21:53

• 0

#36 gniewko

gniewko
  • Użytkownik
  • 1339 postów

Napisano 26 czerwiec 2012 - 07:40

Omega zdecydowanie na TAK. Co prawda nie posiadam nowej sztuki (na razie) tylko vintage, ale i tak jestem zachwycony tym zegarkiem a nawet bardziej niż nowym. Bo zegarek pięknie oddaje klimat z tamtych lat - a lata 70te to jest to!
Omega w przeciwieństwie do nudnego do bólu Rolexa idzie z duchem czasu, ale w ofercie zostają także i modele ponadczasowe.
Wiem jedno... Prędzej czy później w kolekcji pojawi się na pewno nowa Omeszka :)))
  • 0

#37 rafgam

rafgam
  • Użytkownik
  • 61 postów

Napisano 27 czerwiec 2012 - 02:23

W związku z prawie codziennym kontaktem z AT (lekko podrasowanym przez mesha od PO bliżniakiem zegarka TeJota) mój głos na TAK na pewno jest bardzo subiektywny... Nie zraził mnie do firmy nawet kilkumiesięczny czwórbój z serwisem (zresztą zakończony w miarę szczęśliwie - http://zegarkiclub.p...__1#entry797800' ) i pewnie w bliższej lub dalszej przyszłości będę powiększał kolekcję o PO i HV

Użytkownik rafgam edytował ten post 27 czerwiec 2012 - 02:27

• 0

#38 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 11891 postów

Napisano 30 czerwiec 2012 - 13:53

Jestem na TAK. Większość modeli jest bardzo ładna. Generalnie każdy znajdzie coś dla siebie w ofercie Omegi.
  • 0

#39 maxwell

maxwell

Zuffenhausen

• Użytkownik
  • 746 postów

Napisano 30 czerwiec 2012 - 15:08

Jestem na TAK. Większość modeli jest bardzo ładna. Generalnie każdy znajdzie coś dla siebie w ofercie Omegi.

Zdecydowanie podpisuję się pod tymi słowami,dla każdego coś dobrego.
  • 0

#40 Dorian06

Dorian06

Prezes KSF

• Użytkownik
  • 7078 postów

Napisano 30 czerwiec 2012 - 22:33

... Generalnie każdy znajdzie coś dla siebie w ofercie Omegi.

Dobrze rzeczesz :D
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych