Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dorian06

Omega - tak czy nie?

  

283 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie nie,

to samo od seiko jest tańsze i lepsze

 

to dobre... post miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karchocz tak recenzowal?;)

Nie, ktoś inny tak pisał o Gerlachu tylko, że on miał w tym interes, ja w chwaleniu Omegi nie mam i tu jest różnica. Tak więc odpowiadając jeszcze na ten żenujący post Karczochrulez to "mam tak sam z siebie" :)

Jeszcze w kwestii Omega vs. Seiko to gdyby napisał, że jakiś konkretny model Seiko jest lepszy od jakiegoś modelu Omegi to pewnie bym się zgodził (albo nie - zależy jakie modele by wskazał), ale pisanie, że ogólnie Seiko jest lepsze od Omegi jest co najmniej śmieszne.

Inna sprawa byłaby również gdyby napisał, że Seiko lubi bardziej niż Omegę, bo tu decydują już subiektywne odczucia i to każdy chyba zrozumie. Ja np. najbardziej lubię Omegę (co jest ogólnie znanym faktem :P), ale nie piszę bzdur, że Omega oferuje to samo co np. AP tylko, że taniej.

Omega jako firma nie ma startu do ww. AP, ale poszczególne modele Omegi spokojnie mogą stanąć w szranki z poszczególnymi modelami wielkiej trójki i ją wygrają tylko, że te modele są już sporo droższe od konkurencji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam Omegę. Moja miłość zegarkowa zaczęła się właśnie od Omegi. Sam nie potrafię wyjaśnić swojej fascynacji ale uważam, że Omega jest fantastycznie wykonana, szczególnie zegarki z nowymi mechanizmami. Gdyby mój portfel na to pozwolił to przytuliłbym kilka egzemplarzy. Może też to, że ich dizajn po prostu bardzo do mnie przemawia albo to ten ich marketing, pewnie jestem na niego podatny ;), nic nie poradzę :D. Moje typy to Aqua Terra GMT, Planet Ocean, nowy Speedmaster i Hour Vision Annual Calendar. Zwykłą HV mam i jest to magiczny zegarek. Czasem nie mogę się na niego napatrzeć, jest po prostu piękny. Jedyna wada Omegi to cena B) .

 

Omega na TAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad porównaniem Seiko do Omegi i myślę że Seiko nie wypada źle w porównywalnych kategoriach cenowych. Oczywiście Seiko jest najpierw znane z modeli masowych takich jak 5 a omega z zegarków wyższej klasy i stąd może takie skojarzenia. Osobiście jestem posiadaczem trzech Omeg vintage, dwie z lat trzydziestych, najmłodza z sześćdziesiątych. Klasa ponadczasowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie,

to samo od seiko jest tańsze i lepsze

Koledze pewnie chodziło o to, że też zegarki, tylko tańsze :D

Idąc tym tokiem, to Perfect jeszcze lepszy, bo jeszcze tańszy.

Choć osobiście uważam Seiko zaświetne zegarki i na początku listy zakupów jest właśnie jeden z modeli Seiko.

Tak w ogóle zauważyłem, że jeszcze nie głosowałem :) Oczywiście, że lubię. vinage są świetne, podoba mi się też większość współczesnych modeli (faworytem oczywiście jest AT), a teraz jeszcze wracają na dobrą drogę w kwestii mechanizmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMEGA zdecydowanie na tak. Nie ma historii zegarkow bez Omegi.

Posiadam: PO 45.5 na bransolecie i DeVille Hour Vision na pasku i sa super uniwersalne.

Dodatkowo oczywiscie Bond i fajny sponsoring imprez sportowych... Ambasadorzy tej fajnie dobrani.

No i zegarki sie fajnie nosi, a TO najwazniejsze :)


Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla fanów 9 i fan-boyów)...prawdopodobnie nowy, rocznicowy Pie-Pan

 

omegapiepan.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...prawdopodobnie nowy, rocznicowy Pie-Pan

 

Wiadomo na którym mechaniźmie ?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic poza tą fotką nie wiadomo...na razie

 

oczywiście będziemy informować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje komentarze są genialne :lol:

Ps. Jakiś czas temu czytałem nawet, że Gerlach jest lepszy od Omegi :lol:

Proponuję nie stosowac słowa lepszy w takich porównaniach, lepiej brzmi zacniejszy :P


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Funky Koval używał modelu z wbudowanym laserem :-) Zawsze chciałem taką mieć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jestem za Omegą - i to tylko dla tego, że po prostu jak zobaczyłem na żywo PO z pomarańczowym bezelem to wiedziałem że musze ja mieć. To było właśnie to co nazywa się miłością od pierwszego wejrzenia.

Oczywiście "choroba" postępowała szybko i jedynym lekiem był zakup. Niniejszym jestem szczęśliwym posiadaczem w/w modelu :). Dodatkowo leciwe Lanco jeśli chodzi o automaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegę lubię za Speedmaster'a ze złotym konikiem morskim na tarczy - często go noszę smile.gif I za linię dla kobiet tj Ladymatic z werkiem serii 8500. Moim zdaniem to aktualnie jeden z najładniejszych damskich zegarków ! Co do innych Ich czasomierzy - jest tego sporo. Wszystkie są wykonane znakomicie i z dużą dbałością o detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka wizualnych argumentów za OMEGĄ - nowe Speedmaster w obiektywie Minga Theina

 

8006094668_b397b8926a_o.jpg

 

8006091649_6d12dc4a7f_o.jpg

 

8006086967_9d49ffeae8_o.jpg

 

8006089989_4f970bb0e0_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Speedmastera mógł bym nosić.

Jest on najładniejszy.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm bardzo ładnie się prezentuje, ale dla mnie jakoś niefortunnie ona wyglada bez trzeciej tarczy chronografu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lubię markę Omega. Z jednej strony na niektórych nadgarstkach jest taka oczywista-patrz, z drugiej nie ma w tym nic złego. Były i są postrzegane jako symbol pewnego statusu .Lubię Omegę za osiągnięcia i zaangażowanie w loty kosmiczne czy żeglarstwo.Zegarki zawsze wykonane z najwyższą jakością. Nowe mechanizmy są wisienką na tym torcie. No i oczywiście dlatego , że zegarek był testowany w najtrudniejszych możliwych warunkach przez najważniejszego agenta MI6- niejakiego Bonda ;)


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich zmianach pozostawienie wzoru bransolety jest błędem. Ludziska myślą, że to Moonwatch i różnice ich szokują.

Mogli dać mu nazwę Spdeedmaster Mark XX coś tam i byłoby git.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się akurat z Moonwatchem nie myli, chociaż nie mogę się oprzeć przed porównywaniem jej z Moonwatchemi i dla mnie to porównanie wypada zawsze na korzyść legendy. Zdecydowanie bardziej podoba mi się z wyglądu. Mechanizmów nie jestem w stanie porównać bo nie mam jeszcze takiej wiedzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka wizualnych argumentów za OMEGĄ - nowe Speedmaster w obiektywie Minga Theina

 

Fantastyczne zdjęcia! Ma Człowiek jakąś galerię zegarkową w sieci?


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) Piękne zdjęcia.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ThanX SphinX - jest na co popatrzeć :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy jedyna ciekawie wygladajaca Omega (tez od strony technicznej) jest Aqua Terra 38,5mm (pomimo ze widze w niej pewne podobienstwo do Grand Seiko). Szkoda jedynie, ze nie jest o jakies 2mm "chudsza".

11375-omega-at-wrist.jpg

Reszta obecnie produkowanych Omeg do mnie zupelnie nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.