Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pioter_

Malowanie wskazówek?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Ostatnio zakupiłem przez nasze forum pewien rosyjski zegarek. Jak dla mnie ma on jednak jedną dużą wadę, mianowicie wskazówki baaardzo słabo świecą się (fluoryzują?) w nocy.

 

Stąd pytanie: czy (i ew. gdzie w Warszawie) możnaby go oddać do pomalowania jakąś lepszą (w sensie lepiej świecącą) substancją?

 

 

 

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Myślę że na pewno u Głowackich (ul. Złota 62 - chyba) będą w stanie to zrobić, bo przeprowadzają gruntowne renowacje. Nie wiem jak bęzie z ceną, ale ogólnie w Warszawie usługi zegarmistrzów są dosć drogie w porównaniu z innymi miastami (ceny lokali itd)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, czym pomalować wskazówki? Moje pytanie nie dotyczy lumy, a koloru wskazówek. W zegarku brakowało mi wskazówki sekundowej. Zegarmistrz zamontował czarną, chciałbym pomalować ją na złoto.

 

Proszę o propozycję specyfików.

Edytowane przez Pawel_P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię trochę temat. Myślę nad pomalowaniem wskazówki sekundnika, oczywiście nie sam. Pytanie, czy nie zaburzy to działania mechanizmu ze względu na zmianę wagi? Mechanizm jaki posiadam w zegarku to Seiko NH36. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Myślę o malowaniu wskazówki sekundnika (jest fabrycznie biała) na żółty kolor dla ożywienia tarczy. Jakieś pomysły od Szanownych Kolegów jaki lakier kupić? Zegarmistrz sugerował, że zwykły lakier do metalu w sprayu. Ma ktoś doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nada się rodineta, to rodzaj złocenia. Można skorzystać z usług jubilera, który to ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Najlepiej nada się rodineta, to rodzaj złocenia. Można skorzystać z usług jubilera, który to ma.

 

Drogi Kolego Safinowski - wiem że faceci o kolorach nie rozmawiają /a mój ś.p. teść daltonista mawiał że na kolorach nie trzeba się znać zawsze "czerwony na górze a zielony na dole" :) / ale koledze chodziło o pomalowanie wskazówek na żółto, a przy pomocy rodinetki (wiem bo takową posiadam) możemy je co najwyżej pozłocić, posrebrzyć lub porodoawać.

 

Pozdrawiam

Roman

Edytowane przez Kieszonkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione. Dla mnie super. O to mi chodziło. Sekundnik pomalowany przez Pana Pawła - Zegarmistrza z Perfekta Wojnar w Krk. Użyty zwykły lakier do metalu z marketu na O. Moim zdaniem sekundnik w tym kolorze zdecydowanie ożywia tarczę. Czyli delikatny mod jest  :P Czas realizacji: z dnia na dzień, koszt: kilkadziesiąt złotych z lakierem dostarczonym przeze mnie.

 

post-94779-0-85044500-1583862162_thumb.jpeg

post-94779-0-12574200-1583862194_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.