Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pg

niedoceniane marki i modele

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tornan
Na pewno Lorenz. Jakość o wiele lepsza niż np. Atlantic a ceny o wiele niższe. Zegarki ładne o ciekawym designie.

 

Wiem co mówię bo mam taki zegarek i jest super.

 

Napisz coś więcej o tym zegarku bo z tego co widzę na necie to ceny tej marki wachają się od około 500$ do ponad 5000$, co w/g mnie ma się dość nijak do Atlantica gdzie najdroższym modelem jest Worldmaster...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[

Napisz coś więcej o tym zegarku bo z tego co widzę na necie to ceny tej marki wachają się od około 500$ do ponad 5000$,

W Aparcie kosztują kilkaset złotych...


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kajo
(...)

a ich cena ' date=' w stosunku do podobnych, ale spod Alp jest zdecydowanie niższa i nie wydaje się, aby w przewidywalnej przyszłości miało to ulec zmianie.[/quote']

 

I sie nie zmieni. Szeregowy pracownik szwajcarski bierze dniowke na ktora chinczyk montowni marek japonskich (bez rozniczy czy Casio, Citizen, Seiko) musi pracowac miesiac albo jeszcze i dluzej, a do tego szwajcar pracuje 8 godzin, a owy biedny azjata 12, nierzadko i wiecej i to bez ubezpieczenia i innych "ZUSów". Zaraz ktos zakrzyknie, ze to japonskie zegarki i nie chinczyka trzeba porownywac tylko japonczyka, tylko ze wszystkie owe marki montuja swoje zegarki w chinach lubi innych tanich krajach. Co najwyzej mechanizmy sa robione w Japoni. Biorac wiec to wszystko pod uwage porowywanie cen szwajcarow do innych marek jest raczej nie fair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
które w latach 70 (masowa produkcja zegarków kwarcowych) upadły

 

to mit :lol:

po prostu nie poradziły sobie z konkurencją,

zarząd składający się ze starych pierdzieli(niereformowalnych),

słaba reklama,zaplecze do d..y,

jakos wiele firm szwajcarskich dało rade -robiąc to i to

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

ok

masz racje -miało być ,,pare''

:lol:

paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcin99

a traser?? do dzis ta firma jest w pewien sposób egzotyczna... :D choć moze troszke sie wybija... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakos wiele firm szwajcarskich dało rade -robiąc to i to

dały te co zostały wykupione przez spekulantów lub Swatcha. Gdyby nie Pan Hayek Omegę, Longinesa i Tissota mało kto by dziś pamietał.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dorzucić Eternę za kultowy model i werki - co prawda dziś głównie Eta ale co tam :wink:

Oris jak widać z wypowiedzi przedmówców - wcale nie jest nie doceniany :!: :wink:

Glycine - też już było :) a to moje ulubione - niedoceniane


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jest to kolekcja Theatro, której nie ma w Aparcie, a szkoda... :)

 

Bardzo ciekawa linia zegarków, wyposażona w większości w modyfikowane ETY, w klasycznych kopertach. Ceny tychże oscylują w okolicach 500 - 5000 $

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Junghans kwalifikuję sie pod hasło niedoceniana marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem Junghans kwalifikuję sie pod hasło niedoceniana marka.

Zgadzam się z wociem19, mozna co najwyzej dyskutowac, czy "bardzo niedoceniana", czy tylko "niedoceniana", no i czy dotyczy to świata, czy jedynie niektórych obszarów, np. Polski.

Firma z długimi, samodzielnymi korzeniami, produkujaca bardzo przyzwoite, solidne zegarki i to mimo dość dużej skali produkcji i szerokiej palety wyrobów, łącznie z duzymi zegarami, mająca , dobre i...estetyczne gotowe zegarki (np seria Max Bill) oparte na tez własnych kalibrach, tez cieszacych oko (np OIDP kal.652 ?), Firma innowacyjna np. solary, zegarki i zegary sterowane radiem.

A obecnie? -W pewne nudne popołudnie obejrzałem i zrobiłem próby nadgarstkowe zegarków mechanicznych tej firmy z najnowszej kolekcji- jakośc i estetyka, ktorej nie musiał się JUnghans wstydzic, mimo, że w sasiednich gablotach były Tissoty, Longines'y , Weil'e, Rado i nawet Omegi. A ceny były dość rozsądne (z zastrzeżeniem mojej sygnaturki) :)

 

PS. Junghans jest doceniany u siebie w domu, w Niemczech.

No, ale Niemcy mają specjalny, inny od naszego (i moim zdaniem- własciwszy) stosunek do siebie i swoich produktów. Dlatego np. na niemieckim eBay'u spotyka się wcale często w opisach dumne "zegarek zrobiony z niemieckiej stali" :wink: , albo " zrobiony przez niemieckich fachowców", albo najczęsciej "dobra, NIEMIECKA konstrukcja" :!: A nie zaden tam podejrzany "szwajcar" :(


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pg, dzieki za rozwinięcie tamatu - jakoś wczoraj wieczorem nie miałem weny, żeby tą myśl rozwinąć, ale jest dokładnie tak jak napisałeś. Nowa linia Max Bill jest moim zdaniem niesamowita i marzę o takim zegarku. Cena jak na nowy zegarek, oferownay design i jakość jest bardzo niska.

Miałem do czynienia również z Junghansami z lat 70' - mechanizmy wykonane są przepięknie - niemiecka solidność i precyzja w swoim stereotypowym znaczeniu!

Oczywiscie dodatkowy plus dla Junghansa za zegarky ścienne budziki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie Cuervo&Sorbinos , Vulcain, Anonimo
ze wskazaniem na CyS i V, Anonimo mi nie leży :wink:

 

do tego dodam Junghansa za Wociem i wydaje mi że może Cimier. Ma kilka fajnych modeli. No to jeszcze Ball.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zdecydowanie Cuervo&Sorbinos , Vulcain, Anonimo
ze wskazaniem na CyS i V, Anonimo mi nie leży :wink:

 

do tego dodam Junghansa za Wociem i wydaje mi że może Cimier. Ma kilka fajnych modeli. No to jeszcze Ball.

 

Rozumiem, ze Cimier jest w ofercie polskich dystrybutorów i trzeba go promować :wink: , ale bez przesady, wypraszam sobie robienie wody z mózgu czytelników :!:

Cóz jest nadzwyczajnego w tej marce umieszczajacej mechanizmy z pólki w obudowach niczym specjalnym nie wyrózniajacych się od przeciętnej, a absolutnie porównywalnych z miarę przyzwoitymi, horrible dictu, "chińczykami", (co i nic dziwnego, bo na takich samych automatach CNC zrobionych, a może wprost tam własnie zrobionych?) i za ten zestaw liczacymi sobie MSZ całkiem wygórowaną w stosunku do jego wartości cenę.

Firmy i marki niedoceniane to takie, ktore w jakims aspekcie w swoich wyrobach (czy to w ich innowacyjności, czy wyjatkowej jakości, czy tez wypełnianiu jakiejś niszy rynkowej) wyraźnie in plus odróózniają się od tłumu, a jednoczesnie nie stosują wygórowanych cen.

A zaden z tych warunków w przypadku tej (a i kilku innych marek wspominanych wczesniej w innych wypowiedziach, a zapewne przypadkowo zupełnie akurat wprowadzanych na rynek polski :wink: ) nie wystepuje!


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i wydaje mi się że może Cimier

 

:twisted: ale może mi się źle wydaje. Widziałem je raz i przez szybę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Sławek

Moje typy w tym temacie to :ETERNA, MAURICE DE MAURIAC, HARWOOD, JUNGHANS, LOUIS ERARD, RGM, SEIKO i UNIVERSAL GENEVE, celowo alfabetycznie bo ciężko ustalić stopień niedoceniania danej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje typy w tym temacie to :ETERNA, MAURICE DE MAURIAC, HARWOOD, JUNGHANS, LOUIS ERARD, RGM, SEIKO i UNIVERSAL GENEVE, celowo alfabetycznie bo ciężko ustalić stopień niedoceniania danej marki.

 

Bardzo prosiłbym o podawanie nawet krótkiego uzasadnienia swojego wyboru. Jesli chodzi o np. Eterne, Junghansa, Seiko czy UG mogę sobie wyobrazic argumenty za wprowadzeniem ich na te listę. W przypadku pozostałych - niestety nie.

Oczywiście nie oznacza to wcale, że musisz nie mieć racji, po prostu ja (a zapewne i wielu z pozostałych czytelników) nie mam na temat tych firm odpowiedniej wiedzy, aby miec na ich temat ugruntowaną opinię,- stąd moja prośba ze wstepu.

No i przy okazji wszyscy rozszerzymy swoje wiadomości zegarkowe.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mochulec

Concorde cos slyszalem o tych czasomierzach, ponoć dobre, jak na zegarki niedoceniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii, niedoceniana maka zegarkow jest Sector (czy to automatic, czy tez quartz, no i mam tu na mysli oczywiscie Sectory szwajcarskie czyli te "Swiss made" a nie te krazace w sprzedazy posiadajace albo "Japanese movement" albo "Swiss movement"). Sa to naprawde niezle zegarki. Nie tylko nadwyraz dokladnie wskazuja one czas, ale wiele z nich wyglada 'cool.'

Rowniez niedoceniane sa zegarki marki Invicta (rowniez mam tu na mysli te "Swiss made," auto- jak i quartz), dokladnie wskazuja one czas i sa calkiem 'cool' z wygladu (przynajmniej wiele z nich jest).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Louis Vuitton

Mido

Raymond Weil

Edox

Cimier

Meer

 

pozdrawiam


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

to i ja dodam jedną firme Ernest Borel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pobieżnie przejrzałem wątek, ale PRIMa nie dojrzałem...

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.