Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

konrad1559

J.Springs by SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Specjalistą nie jestem, ale mogę sie z Tobą podzielić doświaczeniami z moim jspringiem ;) od 2 miesięcy mam beb021. Jest to mój pierwszy automat. Ze specyfikacji i info z neta wynika, że w środku siedzi trochę gorszy 7s26. Trochę się tego bałem, ale moje obawy zostały dosyć szybko rozwiane. Jak Ci powiem dobową odchyłkę czasową to pewnie nie uwierzysz więc to pominę (właściwie to miesięczną ;) oczywiście co straci w dzień nadrabia w nocy wychodząc na zero) Ostatni kilka dni zaczyna mi się późnić (10 sec w 5 dni) ale to z pewnością dlatego, że noszę go dużo dużo mniej i nie jest nakręcony jak trzeba. Spodziewam się, że sytuacja lada moment się poprawi. Oczywiście trwałości werka nie mogę jeszcze oceniać, bo jeszcze nowy i działa jak talala. Zegarek nie paruje i nie przecieka. Próbę basenową przeszedł wzorowo. Jakość wykonania... hmm... jak dla mnie to samo co lorus w sklepie. Nie mam zewnętrznego bezela głównie dlatego, że bałem się o jego jakość i trwałość za tą cenę dlatego zdecydowałem się na to co mam.

Czy jest warty swojej ceny? Musisz sobie sam na to pytanie odpowiedzieć. Ja po przejrzeniu oferty innych producentów jak również po zaznajomieniu się z cennikami stwierdzam, że jak najbardziej tak. W tym przedziale $$$ z automatów znajduje się tylko jeden model Lorusa i cała gama seiko 5 które są trochę bardziej hmm..."eleganckie". Orienty są trochę droższe.

Wiadomo, każdy swoje chwali ;) ale jak by mi się zegarek nie podobał i miałbym do niego jakieś poważne zastrzeżenia to możesz być pewien, że bym napisał. Chociaż nie znaczy to, że następnym zegarkiem będzie jsprings. Już sobie upatrzyłem Orienta, a zakup jest tylko kwestią czasu.

 

Stop... co do zastrzeżeń to jedno by się znalazło. Mam model z bransoletą co do której nie mam nic. Chociaż może nie mam jakiś wygórowanych wymagań, ale nie podoba mi się maskownica. Tzn mocowanie bransolety... no jak by tu powiedzieć... jest mało precyzyjnie spasowana. Problem zniknie jak tylko zrobi się trochę chłodniej i zmienię na pasek.

Nie ma nigdzie na zegarku "made in japan", za to od spodu na mocno surowo wykończonym mechanizmie, konkretnie to na wachniku widnieje napis MALAYSIA ;) Ogólnie polecam.

pozdro

 

 

Edyta:

Widzę, że ładnie "skaczesz" po zegarkach :) Mam również tego Casio o którego pytałeś AQ-S810W. Skoro nie napaliłeś się na automatyczny zegarek, a chcesz taniej coś co przypomina gshocka to też nie jest on zły. Chociaż G to on nigdy nie będzie. Osobiście używam go do jazdy na rowerze i biegania :) czyli tam gdzie j spring-a nie zabieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę z tego, że Lorus o którym pisałem to model RL413AX9 / RL413AX9G ? Ewentualnie RL423AX9/RL425AX9.

Ten którego teraz podałeś to kwarc przecież. Ja pisałem o automatach. Skoro na baterie to może wybierz coś z casio. Jest tego sporo za tą cene. Może coś z edifice? Taniej i bardziej znana marka przez lud niż Lorus ;) Chociaż ja już bym kwarca nie wybrał... Zwariował bym jak by mi wskazówka w indeksy nie trafiała hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jak bym się dzisiaj decydował to bym wziął właśnie tego żółtego spgingsa. Taki... prawie IWC Aquatimer ^^

Pisałem także o casio jako znanej marce bo nie wiem w jakim towarzystwie się obracasz, ale jak ja pokazuje swoją sprężynkę to wszyscy pytają o markę. Trochę czasu upłynie zanim wytłumaczę, że to od seiko czyli od marki którą już prawie każdy kojarzy ;) Wszyscy się tylko uśmiechają hehe. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz poczytać o beb048 zerknij tu: CW/viewtopic.php?t=9281

Jest tam mała recka jednego z posiadaczy tego modelu.

Tu natomiast masz moją recenzję beb023 (to to samo co beb021, tylko na gumowym pasku):

CW/viewtopic.php?t=9239


Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, tu poblokowali możliwość zamieszczania linków do CW, pomińmy ten fakt minutą żenującej ciszy...

Co do sprężyny, mam takiego: http://allegro.pl/j-springs-by-seiko-beb-023-automatic-ssp-1246-i2505574733.html

 

i naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Wrzuciłem go chilowo na shark-mesha:

 

20120703215835.jpg


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, mam nadgarstek 18 cm czy na bransolecie będzie pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, mam nadgarstek 18 cm czy na bransolecie będzie pasował?

Zegarek ma 43 mm , przy nadgarstku 18 cm nie powinno byc problemu. Zawsze jednak najlepiej przymierzyć .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej., że on wizualnie na żywo wypada jako dość mały. Nie wiem skąd, ale takie mam wrażenie.

 

 

Edit - mówiłem o tym ,moim...


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.