Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miskr

Wars - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapolować na rodzimego Warsa - zaintrygowały mnie dwie aukcje na Allegro:

 

AUKCJA 1

 

AUKCJA 2

 

Czy ktoś znający się na rzeczy mógłby podpowiedzieć czy i który warto?

 

Zastanawiam się także nad różnicą w rozlokowaniu napisów na tarczy. Nie jestem specjalistą od Warsów - ale dość intrygująca różnica w rozlokowaniu napisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapolować na rodzimego Warsa - zaintrygowały mnie dwie aukcje na Allegro:

 

AUKCJA 1

 

AUKCJA 2

 

Czy ktoś znający się na rzeczy mógłby podpowiedzieć czy i który warto?

 

Zastanawiam się także nad różnicą w rozlokowaniu napisów na tarczy. Nie jestem specjalistą od Warsów - ale dość intrygująca różnica w rozlokowaniu napisów.

Witam.Tu wszystko ok.http://polskie-zegarki.republika.pl/mod/wars_z.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapolować na rodzimego Warsa - zaintrygowały mnie dwie aukcje na Allegro:

 

AUKCJA 1

 

AUKCJA 2

 

Czy ktoś znający się na rzeczy mógłby podpowiedzieć czy i który warto?

 

Zastanawiam się także nad różnicą w rozlokowaniu napisów na tarczy. Nie jestem specjalistą od Warsów - ale dość intrygująca różnica w rozlokowaniu napisów.

Witam.Tu wszystko ok.Były dwa wzory tarcz.Nr 2 ładny.Według mnie dwa oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

W tym drugim, choć to większa rozmiarowo wersja i mile prezentuje się dla oka, to na 100 % miał wymienianą wskazówkę sekundnika - ta jest za krótka i innego koloru. Ale to w sumie drobiazg. Gorzej, że mechanizm z napisem "seventeen" wskazuje (choć nie dam sobie ręki uciąć - niech inni też się wypowiedzą) na przekładkę z exportowej wersji Poljota. Mój w każdym razie ma, klasycznie: napisy w cyrylicy, opisane koło naciągu z gwiazdkami i mostek z logo 1MCzZ w rombie.

Co do tego z pierwszej aukcji, to nie wiadomo w zasadzie jaki jest stan techniczny. Sama wzmianka o koronce to mało. Wymiany może wymagać np. wałek. Trzeba się liczyć z tym, że przywrócenie go do stanu używalności może (nie musi, ale może) kosztować drugie tyle co aktualna cena, w skrajnym przypadku, więcej.

W sumie drugiego zdecydowanie odradzam, a co do pierwszego - Ty płacisz - Ty decydujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za cenne podpowiedzi! Rzeczywiście ten drugi coś nie podchodzi - ale nad jedyneczką to się zastanowie, może udałoby się go wrócić do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matma66 - dzięki za link - fajny przegląd Warsów!

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miskr,

Ta strona, którą wskazał Ci matma66 to rzeczywiście pierwsza chyba i jedna z moich ulubionych o takiej tematyce. Trzeba jednak pamiętać, że zegarki tam pokazane to trochę "spontan" - przegląd kolekcji ludzi, którzy pasjonowali się zegarkami, tak jak my. Nie pretendowała nigdy do tego, aby zbiór był kompletny i aby zegarki tam pokazywane to były 100% oryginalne. A przecież w czasach słusznie minionego systemu nikt nie przejmował się takimi drobiazgami jak oryginalność wskazówek itp. - ważne, żeby zegarek pełnił swoją podstawowa funkcję. Dużo bardziej usystematyzowaną, choć też nie kompletną czy nieomylną wiedzę znajdziesz w katalogu wystawowym opracowanym jakiś czas temu przez jednego z klubowiczów. Link do niego znajdziesz w tym temacie:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48475-przystanek-zegarek/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miskr,

Ta strona, którą wskazał Ci matma66 to rzeczywiście pierwsza chyba i jedna z moich ulubionych o takiej tematyce. Trzeba jednak pamiętać, że zegarki tam pokazane to trochę "spontan" - przegląd kolekcji ludzi, którzy pasjonowali się zegarkami, tak jak my. Nie pretendowała nigdy do tego, aby zbiór był kompletny i aby zegarki tam pokazywane to były 100% oryginalne. A przecież w czasach słusznie minionego systemu nikt nie przejmował się takimi drobiazgami jak oryginalność wskazówek itp. - ważne, żeby zegarek pełnił swoją podstawowa funkcję. Dużo bardziej usystematyzowaną, choć też nie kompletną czy nieomylną wiedzę znajdziesz w katalogu wystawowym opracowanym jakiś czas temu przez jednego z klubowiczów. Link do niego znajdziesz w tym temacie:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48475-przystanek-zegarek/

Fakt,nie spojrzałem dobrze,mechanizm raczej nie montowany w naszych zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miskr,

Ta strona, którą wskazał Ci matma66 to rzeczywiście pierwsza chyba i jedna z moich ulubionych o takiej tematyce. Trzeba jednak pamiętać, że zegarki tam pokazane to trochę "spontan" - przegląd kolekcji ludzi, którzy pasjonowali się zegarkami, tak jak my. Nie pretendowała nigdy do tego, aby zbiór był kompletny i aby zegarki tam pokazywane to były 100% oryginalne. A przecież w czasach słusznie minionego systemu nikt nie przejmował się takimi drobiazgami jak oryginalność wskazówek itp. - ważne, żeby zegarek pełnił swoją podstawowa funkcję. Dużo bardziej usystematyzowaną, choć też nie kompletną czy nieomylną wiedzę znajdziesz w katalogu wystawowym opracowanym jakiś czas temu przez jednego z klubowiczów. Link do niego znajdziesz w tym temacie:

http://zegarkiclub.p...stanek-zegarek/

 

Wow widzę, że temat rozłożony dosłownie na czynniki pierwsze! Świetne opracowanie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapolować na rodzimego Warsa - zaintrygowały mnie dwie aukcje na Allegro:

 

AUKCJA 1

 

AUKCJA 2

 

Czy ktoś znający się na rzeczy mógłby podpowiedzieć czy i który warto?

 

Zastanawiam się także nad różnicą w rozlokowaniu napisów na tarczy. Nie jestem specjalistą od Warsów - ale dość intrygująca różnica w rozlokowaniu napisów.

 

nr 1 to oryginał, ale brakuje mu oryginalnej koronki przecibryzgowej (da się znaleźć u zegarmistrza, ale trzeba wiedzieć jakiej szukać). W tym zegarku jest nawet oryginalny teleskop z tamtych lat

 

nr 2 to składak z nieoryginalną tarczą. Sporo ich było, stąd wiele osób uważa go za oryginał.

 

na stronie polskie_zegarki jest dużo egzemplarzy, niekoniecznie oryginałów, chodziło mi raczej o pokazanie że trochę tych zegarków jeszcze jest na świecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr 2 to składak z nieoryginalną tarczą. Sporo ich było, stąd wiele osób uważa go za oryginał.

 

na stronie polskie_zegarki jest dużo egzemplarzy, niekoniecznie oryginałów, chodziło mi raczej o pokazanie że trochę tych zegarków jeszcze jest na świecie :)

 

Krzysiek_W, możesz powiedzieć bliżej po czym poznać taką nieoryginalną tarczę - bo zaczynam się bać o swojego...

 

A za stronę.. chapeau bas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie o polskich jest opisane o metodzie fotochemicznej - indexy i cyfry są widocznie złote i "płaskie". Drugi tym odnawianych tarcz to czcionki rodem od inżynierów z lat 60-80. Trzeci typ to ten właśnie model Warsa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oryginał. Zodiaków niewiele powstało ze względu na zbieżność nazwy ze szwajcarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MONTECHRISTO1700 - jak zwykle trzyma cene swoich zegarków. Sam mam chrapkę na niektóre jego propozyjcję. No ale ceny ... - musze doskładać - , heheh w 100% odzwierdciedlają stan jego kolekcji. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nr 2 to składak z nieoryginalną tarczą. Sporo ich było, stąd wiele osób uważa go za oryginał.

 

Krzysiek,

- dlaczego uważasz tę dużą tarczę (Wars) za nieoryginalną?

 

Jest niezwykle dużo takich modeli.

Wszystkie (statystycznie) mają ten sam mechanizm.

Wszystkie (znowu statystycznie) mają tę samą kopertę.

Wyrób wyraźnie różni się od produktów firmy Osiński - czyli czerwonawych tarcz "warszawskich"

Te tarcze nigdy nie były w obiegu serwisowym (tak jak warszawskie).

To wskazuje jednoznacznie na produkcję w ZMP błonie.

 

Ja uważam, że te tarcze (Wars) były tam wykonywane, w momencie, gdy firma chciała wyczyścić magazyn ze starych, zalegających tam dobrych technicznie kopert.

Musze to jeszcze skonsultować z byłymi pracownikami, ale oni coraz mniej pamiętają.

 

Ciekaw jestem opinii Krzyśka i innych osób na ten temat.

Władek

 

wars.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie sprzętu od zegarmistrzów trafiłem na takie dwie nówki, obie miały inne średnice i nie pasowały do dokładnie takie warsa z uszkodzną tarczą, co by sugerowało brak jednolitości przy produkcji. Wydaje mi się również że na spotkaniu u Ciebie tak też ktoś powiedział z pracowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek,

 

Grafika tarcz od Osińskiego była powieleniem grafiki zakładowej.

- nie ma nic (pewnie nie miało być) własnego.

 

Czy uważasz, że ktoś tę grafikę wymyślił.

- jakiś drobny wytwórca w warsztacie?

To bardzo ładna i doskonale zaprojektowana tarcza.

- to zrobiono w Błoniu - jestem pewien i raczej tylko szukam potwierdzenia.

 

Pamiętam, jak rozmawiałem z Osińskim, to powiedział, że inżynierowie z Błonia pytali go o materiał jaki używa na nośnik farby.

- pewnie właśnie przy uruchamianiu tej produkcji (przed produkcją) o to wlaśnie pytali.

 

Władek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.