Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AWG

Werki zegarków SLAVA

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa bębny. Znowu się czegoś dowiedziałam. Dziękuję :)

 

Oczywiście, że się pochwalę! Już się nie mogę doczekać ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Byłam wczoraj u Zegarmistrza. Faktycznie, koperta jest mosiężna i chromowana.

Wnętrze w bardzo dobrym stanie :)

24.07 odbieram swoją SLAVĘ i potem pozostanie mi tylko dobrać pasek.

(Koszt naprawy i polerowania szkiełka - 120 PLN)

 

Co to znaczy, że zegarek jest dwubębnowy?

Się chłopak ceni... chyba te bębny policzył razy dwa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech się ceni - byle zegarek był naprawiony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zanim tamten wróci z naprawy kup sobie taki inny ruski zegarek na dzień powszedni powiedzmy do tych łądnych czerwonych bucików :)

 

za parę zeta można na alle trafić fajną sztukę :) :) :)

bo do każdego stroju warto mieć pasujący zegarek :):D


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmm. Teraz to naprawdę nie wiem co napisać, bo faktycznie chodzę  od paru dni w czerwonych butach  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pisz nic kup zegarek pod kolor butow :D


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:huh:

Goral - czy my się znamy?

Bo się teraz nieswojo czuję :rolleyes:

 

Jak się nacieszę swoją SLAVĄ, a potem wyszykuję małą Zarię i zegarek Mamy,

to zapoluję na jakiś ładny zegarek z rubinową tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa bębny(sprężyny) naciągu, to dość oryginalne rozwiązanie napędu mechanizmu. Nie wiem czy ktokolwiek je stosował na masową skalę oprócz 2-giej Moskiewskiej Fabryki Zegarków (zegarki mechaniczne mają zwykle jedną sprężynę naciągową)

 

W ZSRR - nikt. Poza ZSRR: np. Favre-Leuba (werk Twin Power).

 

1134576075-1.jpg

 

To nie jest  lubiane rozwiązanie wśród zegarmistrzów, bo jest więcej pierdzielenia się przy czyszczeniu. ^_^

Praktyczną zaletą takiego rozwiązania jest większa stabilność chodu na końcówce naciągu, kiedy zegarki mają tendencję do spieszenia, ze względu za zbyt mały impuls od sprężyny.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd zatem pomysł dwóch bębnów?

To znaczy: jakie są zalety takiego rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem powyżej. Na końcówce naciągu balans dostaje mały impuls od sprężyny, więc ma tendencję do wykonywania szybkich ruchów o małej amplitudzie. Rezultat: zegarek spieszy. Dwie połączone sprężyny do pewnego stopnia niwelują tę niedogodność, ale to tak naprawdę w tzw. "zegarkach popularnych" jest skomplikowanym rozwiązaniem dość akademickiego problemu.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - przeczytałam Twój post przed edycją.

Albo zbyt nieuważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dwa bębny(sprężyny) naciągu, to dość oryginalne rozwiązanie napędu mechanizmu. Nie wiem czy ktokolwiek je stosował na masową skalę oprócz 2-giej Moskiewskiej Fabryki Zegarków (zegarki mechaniczne mają zwykle jedną sprężynę naciągową)

 

 

Pierwszy z brzegu przykład: Favre-Leuba Twin Power: https://www.google.pl/search?q=favre+leuba+twin+power+movement&biw=1600&bih=762&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=L8TGU_z6K-ey7AbeuoCwAg&ved=0CAYQ_AUoAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Mój zegarek ma mechanizm samonakręcający się - czyli automatyczny. Czy to znaczy, że w ogóle się go nie nakręca?

Jeżeli będę go nosić kilka godzin a na noc ściągnę, to czy rano będę musiała go nakręcać, czy nadal będzie chodził? Gdzieś przeczytałam, że po ośmiu minutach noszenia takiego zegarka ( machania ręką? ;) ) powinien chodzić 24 godziny.

Wyssane z palca, czy prawda?

A może różnie to wygląda w przypadku różnych zegarków i różnych modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Mój zegarek ma mechanizm samonakręcający się - czyli automatyczny. Czy to znaczy, że w ogóle się go nie nakręca?

Jeżeli będę go nosić kilka godzin a na noc ściągnę, to czy rano będę musiała go nakręcać, czy nadal będzie chodził? Gdzieś przeczytałam, że po ośmiu minutach noszenia takiego zegarka ( machania ręką? ;) ) powinien chodzić 24 godziny.

Wyssane z palca, czy prawda?

A może różnie to wygląda w przypadku różnych zegarków i różnych modeli?

 

To ostatnie. To wygląda bardzo różnie, każdy mechanizm ma swoją specyfikę. Do kwestii budowy mechanizmu dochodzi dodatkowo indywidualna kwestia oporów i zużycia łożysk oraz, no cóż... ile machasz rękami. Ekspresyjnie rozmawiający Włoch nakręci zegarek w godzinę czy dwie, flegmatyczny Anglik pracujący przy biurku nie nakręci go w ogóle. ^_^

Osiem minut raczej nie wystarczy, niezależnie od mechanizmu, chyba że wystąpiła pomyłka i chodzi tutaj o osiem godzin - wtedy to ma sens.

Co do nakręcania "ręcznego": to też zależy od mechanizmu, np. najtańsze Seiko czy Orienty nie mają funkcji dokręcania (np. Seiko 7S czy Orient 469, trzeba nimi zwyczajnie pomachać żeby ruszyły), popularne szwajcarskie ETY 2824 mają, ale dokręcanie nie jest wskazane (delikatny mechanizm, sugerowane jest kilka obrotów koronką żeby ruszył a potem dokręcanie już za pomocą ruchów nadgarstka), a popularnego chińskiego Seagulla ST25 czy droższych japońskich nic nie rusza, można nakręcać w dowolny sposób.

 

Edit: jeszcze dodam, że w przypadku jeśli zegarka nie nosi się regularnie albo ma się kilka zegarków automatycznych, przydatny jest rotomat. To urządzenie które, no cóż, kręci zegarkiem i go w ten sposób nakręca, dzięki czemu nie trzeba ustawiać wszystkiego na nowo np. po weekendzie. Ceny i jakość bardzo różne. Dodatkowo są takie na jeden zegarek albo i kilkadziesiąt - zależnie od potrzeb.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pokręciłam i chodziło o osiem godzin ^_^

Cóż, nie wiem czy bliżej mi do ekspresyjnego Włocha, czy do flegmatycznego Anglika, ale mam dwa psy i jesteśmy dziennie kilka godzin w lesie, więc chyba dam radę namachać ile trzeba :rolleyes:

 

Co do dokręcania - może jakiś posiadacz Slavy się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:huh:

Goral - czy my się znamy?

Bo się teraz nieswojo czuję :rolleyes:

 

Jak się nacieszę swoją SLAVĄ, a potem wyszykuję małą Zarię i zegarek Mamy,

to zapoluję na jakiś ładny zegarek z rubinową tarczą.

czy my sie znamy ??? sam nie wiem :D jesli jestes z wrocka to moze i tak. A co do butōw to mam wielka szklana kulę he he i w niej zobaczylem Twoje buciki :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnione ;)

Festung Breslau znam tylko z książek Krajewskiego - kończę "W otchłani mroku" :D

 

Mam nadzieję, że ktoś kto nosi podobną Slavę na co dzień wypowie się w temacie nakręcania i dokręcania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją nosiłem cały dzień - z czego 8 godzin siedzenia za biurkiem - i wieczorem dla spokojności dokręcałem 4-6 obrotów koronką. Jak wieczorem nie dokręciłem to zdarzało sie że w nocy sie zatrzymywała.

Miłego noszenia.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Najwyżej za biurkiem też trochę pomacham ;)

Ale to dobra wiadomość - że dokręcanie im nie szkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mocno machaj  :D Ja co godzinę schodzę 2 pietra do palarni i widocznie słabo macham bo czasem bez dokręcania się zatrzymuje...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatycznego mechanizmu Sławy raczej nie zalecałbym ręcznego dokręcania - gdzieś na Forum jest o tym info, z którego wynika, że mechanizmy te maja słabe sprzęgiełka czy coś takiego (nie pamiętam dokładnie a szukać mi się  w tej chwili nie chce ;) ).

 

Ale poszukałem ;)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/82293-sekonda-automat-kaliber-2427-lozyskowany-na-27-kamieniach/?hl=2427

 

sam byłem autorem zapytania  :D


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) Najwyżej za biurkiem też trochę pomacham ;)

Ale to dobra wiadomość - że dokręcanie m nie szkodzi.

nigdy nie dokrecaj recznie tego werku. ten typ tego nie toleruje !!!


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a automat Rakiety toleruje ręczne dokręcanie?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że podaliście linki- teraz skończę dokręcanie, choć jak pisałem wyżej mam 4 słavy w automacie które dokręcałem i chodzą do dziś ( właśnie sprawdziłem) :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.