Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

AWG

Werki zegarków SLAVA

Rekomendowane odpowiedzi

reasumując to trochę się uzbierało... ale widząc efekt -> było warto! :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było warto :)

Slavę noszę codziennie i muszę przyznać, że albo tyle macham, albo ten werk tak już ma, ale późnym popołudniem, jak mi się ręka zmęczy ( zegarek jest jednak dość ciężki) i go zdejmuję, to mimo tego, że leży sobie na półce do rana jeszcze się nie zdarzyło, żeby się zatrzymał.

A miałam pewne obawy, że będę miała problem z dokręcaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś wrzucić werk slavy sześciokątnej? Albo podać nr, to sam znajdę :)


Dobre, bo сделано в CCCP

Goral35: "arbuz do ubioru dojrzalego FACETA nijak mi nie pasuje !! chyba ze gosc sobie torebeczke jak teletubis od razu zafunduje ! arbuzy sie je albo wklada do skrzynek :)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę, Sława 2414 (26 kamieni) siedzi w środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

O ile się nie mylę, Sława 2414 (26 kamieni) siedzi w środku

 

2414 ale na 21 kamieniach....a przynajmniej tak na wszystkich tarczach stoi w tych sławach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, 2 werki że sobą pomylilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, podepne sie pod temat!

Na poczatku przeczytalem, ze mechabizm 2414 ma problem z ćwiartnikiem.

Poskladalem sobie ostatnio Slave i faktycznie, ustawianie godziny to masakra, tak to luzno lata. Dodatkowo wskqzowka minutowa zatrzynywala sie w trakcie mimo ze mechanizm pracowal dalej. Wczoraj znalazlem trupa na tym samym werku, wymontowalem cwiartnik i zamienilem. Jest lepiej, ale wciaz luzno i tyci tyci wskazowka sie opoznia.

Wiem ze da sie cwiarnik zagiac zeby ciasniej by osadzony, ale w ktorym miejscu? Ma ktos jakies porady? Chce to zrobic sam.

Prosze o pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze strony jest podpięty dział techniczny, tam jest to dokładnie opisane na przykładzie innego werku. Przejozwk kilka stron do tylu, napewno znajdziesz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej pauzie zajrzałem do wątku i od razu mam pytanie do bardziej "wyspecjalizowanych" Kolegów. Od niedawna mam Sławę 21 kam, 2414 (z jedną datą). Udało mi się ją doprowadzić do całkiem przyzwoitego chodu ale mam inny problem. Zegarek po pełnym nakręceniu "idzie" zaledwie ok. 20 godz. Co może być przyczyną np:

- brak jednej sprężyny   <_<

- zużycie mechanizmu

- ????

 

Może jakieś sugestie ?  Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zużycie i brud. Ostatnio sprawdzałem rezerwę w Arbuzach (2428) i rekordzista pociągnął 50h (!) a reszta bez problemu chodziła 42-48h, więc myślę, że 2414 też ma duże możliwości pod tym względem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zdobycie balansu do sławy 2414 to duży problem? Mój zegarmistrz nie ma, potrzebuję też kółka naciągu i koronkę żółtą. Majster mówi że to rzadkość i nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.