Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bosmanboss

Dobry i nie drogi zegarmistrz w Poznaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Odradzam zakład na ulicy 28 Czerwca 1956 nr 123

W kwestii Omegi

Ok 5 lat wstecz otrzymałem od kolegi stara Omegę z lat 40 tych którą znalazł w kredensie starym w Irlandii na wystawce zniszczona i w mizernym stanie udałem się celem sprawdzenia oryginalności ewentualnej naprawy -otrzymałem informacje ,że jest to prawdopodobnie  podróbka i w żaden sposób nie ma co  go naprawiać jednak w kwocie ok 100 zł  to może go ode mnie go odkupić. Nie sprzedałem . Akurat tak się złożyło ,że dostałem nowego kierownika w pracy , który jak się okazało był miłośnikiem starych zegarków naręcznych , którego pasją do dzisiaj jest renowacja upadłych sikorów vintage ( być może będzie czytał tego posta) Omegę odnowił nomen omen była ze złota mechanizm z lat 30-40 tych Bomber czy cios takiego dosyć rzadki model , który został odrestaurowany  odnowiony i otrzymał certyfikat oryginalności z Omegi!!!

 

Taka mała historia - dlatego moje odczucia subiektywne są bardzo negatywne.  

Mam podobne zdanie o w/w zakładzie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może "bumper" ,nie "bomber :)

Dziękuję za zwrócenie uwagi już edytowałem posta  :)

Edytowane przez bartasxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Czyli wiem gdzie nie.

 

A gdzie tak?

Edytowane przez Qdlaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście całkiem pozytywne doświadczenie mam z zakładem Zegarmistrzowskim u p.Komasy również na Wildzie  - 28 Czerwca 1956 r. nr 174 aczkolwiek nie jest on oficjalnym przedstawicielem Omegi. Warto zajrzeć i zapytać miła obsługa .

 

Myślę ,że można spróbować u p.Budy  na Kościuszki 84 również słyszałem raczej tylko dobre opinie. Myślę ,że warto spróbować porozmawiać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Janusz Bilicki na Sienkiewicza, określi Ci oryginalność Omegi bardzo fachowo, ale pozostawienie mu go do naprawy zmusi Ciebie do wykrzesania ogromnej ilości cierpliwości, gdyż proces naprawy może przeciągać się praktycznie w nieskończoność... Ale to bardzo dobry fachowiec. Niedawno kolega Jacek Nowicki, który ma zakład na Smochowicach, naprawiał mi Speedmastera, którego skatował brytyjski fachowiec i wyszło super.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za pomoc.

Sprzedający zakończył aukcję.

 

Ktoś mnie wyprzedził, albo to był fake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Ale to bardzo dobry fachowiec. Niedawno kolega Jacek Nowicki, który ma zakład na Smochowicach, naprawiał mi Speedmastera, którego skatował brytyjski fachowiec i wyszło super.

 

 

zgadza się, robiłem już tam kilka zegarków, terminy rozsądne, dokładny i pedantyczny - mogę śmiało polecić Pana Jacka


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazuj Alpinę... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alpinę, Certinę, Lemanię.... :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbiję temat, bo wynika z niego że w Poznaniu jest 3 zegarmistrzów, z czego 1 odradzany... Nie szukam najlepszego zegarmistrza w Poznaniu, ale kogoś w miarę sensownego kto ma otwarte choć parę godzin w soboty.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A co z całą resztą zakładów? Jest np. na Paderewskiego, na Kościuszki i na Szamarzewskiego... Na pierwszy rzut oka, każdy jest przyjazny i rzeczowy, ale ja jestem kompletnym laikiem. A ustawić w kolejkę na kilka lat do Pana Janusza to mi się nie uśmiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma nikogo takiego, kto by przetestował wszystkich zegarmistrzów w Poznaniu. Ja znam wielu, ale że znam to nie znaczy, że mogę polecić, bo przecież u większosci zegarków nie robiłem.

Do puli dobrych zegarmistrzów w Poznaniu mogę dodać jeszcze warsztat na Osiedlu Orła Białego 75.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, szkoda, że ten wątek jest rozrzucony w wielu tematach. Oczywiście jest wyszukiwarka i jeżeli poświeci się odpowiednio dużo czasu, to się znajdzie, ale szkoda, że moderatorzy pozwolili na powielenie tematu.

 

Po drugie, z mojego punktu widzenia (czyli totalnego amatora) byłoby cenne, gdyby pojawiały się też sugestie, gdzie nie iść. Myślę, że jest tu więcej pasjonatów z Poznania i każdy jakieś doświadczenia ma. Bo 3 zegarmistrzów podało mi podobną cenę naprawy i nie wiem, czym się kierować i komu ewentualnie pracę powierzyć. Tym bardziej, że ktoś sugerował, że ponoć zegarmistrzowie nie chcą naprawiać tych z wychwytem cylindrowym, a tu żaden się nie zawahał. No chyba, że wszyscy są znakomici.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, szkoda, że ten wątek jest rozrzucony w wielu tematach. Oczywiście jest wyszukiwarka i jeżeli poświeci się odpowiednio dużo czasu, to się znajdzie, ale szkoda, że moderatorzy pozwolili na powielenie tematu.

 

Po drugie, z mojego punktu widzenia (czyli totalnego amatora) byłoby cenne, gdyby pojawiały się też sugestie, gdzie nie iść. Myślę, że jest tu więcej pasjonatów z Poznania i każdy jakieś doświadczenia ma. Bo 3 zegarmistrzów podało mi podobną cenę naprawy i nie wiem, czym się kierować i komu ewentualnie pracę powierzyć. Tym bardziej, że ktoś sugerował, że ponoć zegarmistrzowie nie chcą naprawiać tych z wychwytem cylindrowym, a tu żaden się nie zawahał. No chyba, że wszyscy są znakomici.

Na pewno bardziej wartościowa z punktu widzenia klienta, jest tu wiadomość do kogo lepiej nie dawać zegarków, ale bywa też, że jedna opinia może być krzywdząca. Zegarmistrze nie chcą naprawiać zegarków cylindrowych najczesciej z powodu braku części zamiennych, a czy zegarmistrz do musi tu być znakomity to bym podyskutował, zegarki z wychwytem cylindrowym maja zazwyczaj proste mechanizmy bez komplikacji, a jedyna trudność to bywa tu taka, że zegarek taki jest totalnie zużyty i trudno mu z tego powodu ustawić jakąś znośną odchyłkę dobowa.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że polecani tutaj dwaj poznańscy zegarmistrze przyjmą zlecenie i dadzą sobie radę z chronografem (prawdopodobnie pęknięta sprężyna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że polecani tutaj dwaj poznańscy zegarmistrze przyjmą zlecenie i dadzą sobie radę z chronografem (prawdopodobnie pęknięta sprężyna).

Myślę, że tak, ale nikt za nich nie może obiecać (np.może być brak części zamiennych), są w necie namiary telefoniczne, najlepiej zadzwonić i się informować u źródeł

.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak, ale nikt za nich nie może obiecać (np.może być brak części zamiennych), są w necie namiary telefoniczne, najlepiej zadzwonić i się informować u źródeł

.

 

dzięki za informacje ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu z jednym z polecanych zegarmistrzów doszliśmy do wniosku, że ceny usług w Poznaniu są i tak  niższe niż w Warszawie czy Wrocławiu i coś z tym trzeba będzie zrobić... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu z jednym z polecanych zegarmistrzów doszliśmy do wniosku, że ceny usług w Poznaniu są i tak  niższe niż w Warszawie czy Wrocławiu i coś z tym trzeba będzie zrobić... ;)

A tak spytam jakie stawki są Poznanskie np za 2824/sw 200 , 2892 bez komplikacji czy 7750 ?


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ten na smochowicach to gdzie dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu też są różne stawki. Za to samo jeden zegarmistrz chciał 120 zł, drugi 180 zł...

 Sory za moją dociekliwość ale za jaka usługę ?


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie wtrącić trzy grosze do tematu. Obecnie jestem użytkownikiem Orisa Artix (zegarek ma 4 lata) oraz Glycine combat zegarek też kilkuletni. Niestety największy problem mam z artixem zegarek jest wodoszczeszczelny a jednak któregoś razu szybka zaparowała i widać delikatny nalot na tarczy. Szukam zegarmistrza w Poznaniu lub okolicy któremu mógłbym powierzyć tą sprawę. Niestety serwis (zegarek i tak jest po gwarancji) podał taką cenę że szkoda gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.