Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sharg

GW-4000

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zakupu GW-4000-1A3ER.

 

20e.jpg

 

Czy ktos moze posiada ten zegarek?

Poszukuje wszelkich opinii na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie chciałbyś wiedzieć na jego temat?

 

Jest to G-Shock równie dobry jak każdy inny, także jeśli Ci się podoba to śmiało możesz brać. :) Jedyną "przeszkodą" może być jego wielkość, jeśli masz nadgarstek około 16 cm lub mniejszy. W takim wypadku wypadałoby przymierzyć przed zakupem, bo może okazać się za duży.

 

Jeśli zależy Ci na stoperze, weź pod uwagę fakt, że ten zastosowany w tym modelu nie należy do najlepszych (tylko 24 minuty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście byłęm zaskoczony jego gabarytami, jest chyba większy niż mój mudman. Ale mnie się podoba:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek mam 18cm, zastanawiam sie czy zegarek nie bedzie przeszkadzal w zimie pod ubraniem.

24 minutowy stoper jest do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzyj go na żywo przed zakupem, jeśli możesz. Mi się na żywo nie podobał - zbyt plastikowy (kwestia chyba tych indeksów), już GW3000 podobał mi się bardziej. Ale to kwestia gustu.

Poza tym naprawdę dobrze komponuje się z czarną bransoletą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatni w łapach to coś. W sumie to mój gw3000 "po lifcie" z tym że jest fatalnie wykonany. Brzydkie odlewki plastików, tragiczne przyciski. Myślałem że będzie kontynuacja jakości 3000 a tu lipa straszna. Wygląda jak tani bazarowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak cena nie jest bazarowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak cena nie jest bazarowa.

Dlatego tak właśnie Ci odpowiadamy.

Wygląd - rzecz gustu.

 

Ale na przykład mój gust krzyczy NIE! widząc zegarek, który tak się prezentuje w takiej cenie.

Nie, żeby był aż tak fatalnie wykonany, ale z pewnością mnie nie przekonał (:

Jak mówię - kwestia gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie stoper do 24 minut to jakas porazka ale jesli komus tyle wystarczy to jest OK.


Casio: MQ-30W, DBC-30, G100-1BV, GW6900-1JF / Byl DW-6620 Scorpion, G2300-9V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-3000 tez ma 24min stoper.

GW-3500 chyba tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego tak właśnie Ci odpowiadamy.

Wygląd - rzecz gustu.

 

Ale na przykład mój gust krzyczy NIE! widząc zegarek, który tak się prezentuje w takiej cenie.

Nie, żeby był aż tak fatalnie wykonany, ale z pewnością mnie nie przekonał (:

Jak mówię - kwestia gustu.

Mi wlasnie odpowiada jego design, ale cena juz mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-3000 tez ma 24min stoper.

GW-3500 chyba tez.

GW-3000 owszem. Zresztą GW-4000 to tylko GW-3000 w nowym opakowaniu.

 

GW-3500 ma 24-godzinny stoper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVE

Jestem szczęśliwym (prawie) posiadaczem tego zegarka. Już piszę dlaczego prawie. Zegarek ten posiada gumowy/plastikowy pasek. A ja sobie wymarzyłem BRANSOLETE! Dzwonie do serwisu ZIBI (no bo gdzie by indziej) i pytam o bransolete do tego zegarka, mila pani odpowiada ze jest w kolorzy czarnym i srebrnym (ja wymarzyłem sobie czarna) i przesla ja kurierem, kilka tygodni oczekiwania... ALE - NIE DAJE GWARANCJI, ZE BEDZIE PASOWALA.

Dlatego tez pytam: czy jest faktycznie możliwość zamówienia zestawu do wymiany paska na bransolete (widziałem ten zegarek z bransoleta)? Jeśli tak to jaki symbol podac w czasie zamówienia bądź tez GDZIE taka bransolete można zakupić?

Zdravim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta od GW-4000D będzie pasowała, ale jeśli sytuacja wygląda podobnie jak w poprzedniku tego modelu to trzeba do niej dokupić śruby oraz nazwijmy to plastikowe maskownice, które w przypadku paska są jego integralną częścią. Najlepiej na początek zapytaj, co jest w komplecie z bransoletą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVE

Dzieki za odzew - jutro dzwonie i napisze co mi mila pani z ZIBI powiedziała. A może jednak ktoś zna numery części (bransoleta, sruby, maskownica) - to by z pewnoscia ulatwilo zadanie tak mnie jak i pani w serwisie ;)

Zdravim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co znalazłem, śruby nie są konieczne do tej operacji - pasują te od paska. Aczkolwiek mimo wszystko możesz zapytać i przy okazji zamówić, nie zaszkodzi mieć na zapas. ;)

 

Katalogowy numer maskownic to 91087170446. Potrzebne są dwie sztuki oczywiście.

 

dsf1743.jpg

 

 

Potrzebne są też 4 tulejki do śrub, aczkolwiek znalazłem informację, że można obejść się bez nich. Lepiej jednak moim zdaniem zamówić, bo koszt zapewne znikomy.

 

769719d1342874841-morning-minor-mod-madn

 

 

Posilając się poniższą listą części strzelam, że tulejki to nr 91087170458, ale nie mam pewności...

 

http://www.pacparts.com/model.cfm?mfg=casio&model_id=GW4000D-1A&action=list_part&mode=auto&back=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVE

Wiec tak: trzeba zamowic wszystkie części osobno (bransoleta, maskownice, srubki itp). Cena za bransolete - 240zl brutto, maskownice 2x 15zl brutto. Czekam na dokladna wycene (proszono mnie o mejl, by można mi było wyslac dokładny kosztorys). Czas oczekiwania do 1,5 miesiąca (max). Po otzrymaniu onformacji podam cene potrzebna do wymiany paska na bransolete. Oczywiście wszystko w kolorze CZARNYM.

Zdravim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz witam ;)
Odpowiedz troszkę mnie zszokowała:
Bransoleta (kolor czarny) 1 szt. w cenie 240 zł brutto
element dekoracyjny mocowania 4 szt. w cenie 4 zł brutto za szt.
wkręt 4 szt. w cenie 4 zł brutto za szt.
pip 4 szt. w cenie 4 zł brutto za szt.
podkładka 4 szt. w cenie 4 zł brutto za szt.
Wypełniacz bransolety plastikowy 2 szt. w cenie 15 zł brutto za szt.
Cena wraz z przesylka 357zl. Ale Jeszcze bardziej zszokował mnie tekst:

"Jest to model zegarka, który występuje oryginalnie na pasku i tylko taką wersję przewidywał producent (nie stosuje zamienników, jedynie części takie jak w modelach katalogowych). Nie mogę dać 100% gwarancji, że to będzie zamiennie pasować do modelu, który występował na pasku. Często jest tak, że otwory w kopercie są inaczej nawiercone."

No nic - spiolem się w sobie i zlozylem zamówienie. I tak będę do przodu jakies 300-400zl

Zdravim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zamówione części są właściwe to będzie pasować na 100%, same koperty w obydwu wersjach są identyczne. Od tego są te wszystkie dodatkowe "pierdoły", łatwiej (i taniej) jest w ten sposób zniwelować różnice pomiędzy paskiem a bransoletą, niż produkować dwie wersje koperty. :)

 

Oto dowód: http://forums.watchuseek.com/f17/replacing-my-gw4000s-band-820223.html

 

Standaryzacja produkcji posunięta jest tak daleko, że ta sama bransoleta pasuje nawet do GW-A1000:

http://forums.watchuseek.com/f17/morning-minor-mod-madness-gw-a1000raf-gw-a1000d-raf-%5Bpic-heavy-%5D-723745.html

 

 

Nie zapomnij o nas i pochwal się efektem końcowym jak już otrzymasz wszystkie części. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do urzytkowników zegarków Casio zwłaszcza modelu GW-4000-1A a mianowicie jak się spisuje NEOBRITE pokrywające cyfry i wskazówki. Jag długo "świecą" w ciemności czy wystarcza na całą zimową noc i czy nad ranem da się jeszcze odczytać godzinę? Chciałbym kupić ten model jednak martwi mnie czy da się w nocy odczytać godzinę za pomocą samego NEOBRITE bez podświetlenia diodą bo z tego co się orientowałem takowej diody podświetlającej ten model nie posiada.. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety kolego. Podświetlenie jest bardzo słabe. Nie ma mowy o odczytaniu godziny nocą.

 

W GW3000 na maksa naświetlony latarką 1000lm przestaje świecić po mniej niż godzinie. To jest słaby punkt tych zegarków, mogli by to poprawić. Już takie podświetlenie jak w Monsterze by wystarczyło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że takie rozwiązanie jest słabym punktem zegarka. Dlatego też zdyskwalifikuje go przed zakupem poprzez właśnie brak podświetlenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVE

Jestem posiadacza 4000 i nie moge sie zgodzic z przedmowcami. Owszem pokoju wskazowki i cyfry nie rozswietla, lecz kilka godzin (z tego co pamietam, to patrzylem po 4 godzinach) spokojnie da sie odczytac czas jaki pokazuje zegarek. Pamietaj, ze tu nie ma podswietlenia tarczy, tylko wskazowki i cyferki/kropki. Jak dla mnie te kilka godzin w zupelnosci wystarcza.

Dodatkowo moge powiedziec, ze szybka zegarka nie wytrzymuje odpryskow powstajacych w czasie spawania - krople plynnego zelaza wtapiaja sie w szklo i powstaje cos na ksztalt dziury jaka jest po wsadzeniu palca do miekkiego masla. Zegarek jest OK, jedynym minusem jest jego gumowy/plastikowy pasek. Jak na razie nie mam funduszy na zakup bransolety.

Zdravim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobne zdanie jak mariaczi, miałem gw-3000, luma jest moim zdaniem słaba i nie pozwala na odczytanie wskazań po kilku godzinach, nie zmienia to mojego zdania na temat gw-3000, 4000 że to bardzo fajne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.