Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość pdrog

Deep Blue Pro Sun Diver 1000 Blue

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pdrog

W końcu po kilku miesiącach użytkowania, udało mi się zmobilizować i wypocić parę zdań na temat Deep Blue Pro Sun Diver 1000 Blue.

 

Dane podstawowe ze strony dystrybutora:

 

Bransoleta: Stal nierdzewna 316L

Mechanizm: Japońska Miyota 8205 auto 21 kamieni

Szkło: Szafir

Koronka: Zakręcana, zawór helowy

Szerokość bransolety: 24mm

Średnica koperty: 46mm

Grubość koperty: 14mm

Wodoszczelność: 100 ATM - 1000 metrów - 3300 stóp

 

 

Nie uniknę w tej niby recenzji, od porównań do mojego ulubieńca, to znaczy Seiko OM.

 

Poszukiwałem najpierw czegoś z zieloną tarczą…później brałem pod uwagę żółtka…ostatecznie zanabyłem sikora z niebieską tarczą i nie żałuję.

 

MECHANIZM: hmmm…nooo…yyy…no jest…taki jak wyżej…szczegółów nie znam. Ważne, że działa i przy regularnym noszeniu nie wykazuje większej odchyłki jak – 6 może -8 sekund /24h. Ponadto nie zauważyłem wpływu sposobu odłożenie zegarka na noc (tzn. koronka góra/dół …itp.) na korektę odchyłki. To jest wyraźny plus w stosunku do Monstera…tam odchyłkę mam na poziomie -2/-3 sek./24h pod warunkiem, że zegarek odłożę na noc koronką do góry…jak zrobię koronką w dół to od razu mam -10/-12 sekund przez noc. Taki urok…

 

KOPERTA I BRANSOLETA: Średnica zegarka to 46mm ale leży dobrze, chociaż nie tak dobrze jak Seiko to generalnie trudno się do czegoś przyczepić. Wykończenie bardzo przyjemne, szczotkowanie, wykończenie szczegółów ok…no naprawdę solidnie toto wygląda. Problem był tylko z bransoletą, a dokładniej to z tym zabezpieczającym zapięciem…Badziew odstaje od krzywizny zapięcia i haczy o ubrania. Jednakże w tym momencie ukłon do Pana Marcina z atomictime…kilka maili, propozycja przysłania za free dwóch gum, ewentualnie bransolety, ale trzeba było czekać. Wybrałem bransoletę, starą mogłem zachować (do tej pory jej nie zdjąłem, chociaż nie ma dnia żebym o coś nie zahaczył tym zapięciem, ale nie mam czasu przekładać/skracać…) no generalnie kontakt z dystrybutorem i jego podejście do klienta rewelacyjne. Pomijam, że dostałem na dzień dobry (jako forumowicz CW) solidny rabat i obietnicę następnego przy kolejnych zakupach. Kończąc temat bransolety, to trzeba napisać, że jest solidna i ma sygnowaną zapinkę wykonaną naprawdę z całkiem solidnej grubości blachy.

 

40303358.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

13996086.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

96616100.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

50747512.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

22661581.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

44657908.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

KORONKA: bardzo porządna, pewnie się ją trzyma…oczywiście jest zakręcana i bardzo pewnie się ją zakręca, gwint pewnie chwyta…to kolejna przewaga nad monsterem w którym „czebatrafićwgwint”. Brak sygnowania, jest szlif w słoneczko.

 

BEZEL: fajnie klika, o mankiet koszuli się nie przesuwa ;), luzów brak, fajne frezy…ale nie jest tak zayebyaszczy i niepowtarzalny jak w seiko.

 

TARCZA/WSKAZÓWKI: mnie się podoba (może z wyjątkiem okrągłych indeksów), ładnie połyskuje szlif słoneczkowy, indeksy równo ponakładane, fajna pomarańczowa minutowa wskazówka…gites.

 

DEKIEL: jak dekiel, jakiś tam grawer jest…nawet tematyczny bo z nurkiem…dla mnie osobiście jest to jeden z neutralnych elementów zegarka…zazwyczaj go nie oglądam….ale ładny jest.

 

85411293.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

PUDŁO: dość solidne, plasticzane z gąbką w środku…wymaga chwili zastanowienia przy otwieraniu…zrobiłem test kilku znajomym (szeroki wachlarz profesji i wykształcenia)…niektórzy się pocili a jeden się poddał.

 

r10wq.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

ŚWIECĄC W CIEMNOŚCI: daje po oczach nieznacznie mniej niż monster…ale wyraźnie krócej.

 

69793033.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

SUMMA SUMMARUM: porządny zegarek za przyzwoite pieniądze…reszta jest kwestią gustu. Z pewnością na plus można zapisać kontakt z Panem Marcinem, jego podejście do pewnych niedoróbek w zegarku, szybkość przesyłki, rabat…itp. I dla ludzi takich jak ja…to znaczy nieobytych z zakupami na zatoce, gdzieś tam w kińskimlandzie…to jest dobra oferta.

 

r13bv.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

72147280.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

r12c.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jeszcze jedno…bezel na fotkach się o jeden klik przesunął ;)

 

...foto by Lumix DMC-LZ7...!@#%@#$^%!$% fu.k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na Deep Blue i widzę, że można chyba zaryzykować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem :) Wart każdego wydanego grosza :) Wykonanie, pod względem estetycznym i technicznym, na poziomie co najmniej równym lub nieco wyższym niz Seiko, no ale to moja subiektywna ocena. A, biorąc pod uwagę relację " cena-jakość" - to nie ma, chyba na rynku diverów niczego lepszego - nie chyba, NAPEWNO :)!! Pan Marcin z AtomicTime, robi bardzo dobre ceny dla forumowiczów. Warto dokupić gumowy pasek, to jest kawał żelaza:):) Chodzi za mną Juggernaut II z pomarańczowa tarczą... B)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę to tylko potwierdzić. Sam kupiłem Fleet Admirala, którego zrecenzuje za niedługo też tutaj. Kontakt z Panem Marcinen super. Zegarek (przy najmniej mój) fantastyczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki nick ma pan Marcin ?

Chyba dałem się namówić na tego nurka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa jakies znizki od cen na stronie?


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie Pro Sun Diver II 1000 Black, dodatkowo z guma.

Ewentualna cena specjalna na PW poprosze.

 

Jaka jest srednica szkielka w tym zegarku?


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem DB sea diver 1k czarny od 3 tygodni. Pozbyłem się Seiko SUMO na rzecz tegoż DB. Wiem, że naraże się fanatykom Seiko, ale moim skromnym zdaniem, dwa razy tańszy DB jest dwa razy ciekawszą propozycją. Dla mnie Sumo jest trochę zbyt elegancki.

DB jest bardzo solidnie wykonany. Ciężki i masywny kawał żelastwa. Elementy dobrze spasowane. Koperta polerowana, matowa. Fajny, prosty kształt, na próżno doszukiwać się niuansów jak w Sumo (dla mnie plus). Niektórym może przeszkadzać, że koperta jest szersza na dole i może czasem uwierać przy odgięciu nadgarstka do góry. W Sumo jest tak wyprofilowana, że nie ma tego problemu, jednakże to właśnie nadaje DB masywności. Bransoleta szeroka 24mm, podoba mi się, że jest na równi z uszami. Niestety oprócz oryginalnej gumy, nie dokupimy żadnego paska (wada). Zapięcie działa bez zarzutu, chociaż regulowanie wielkości jest bardzo ograniczone (tylko dwie dziurki) Na temat mechanizmu się nie wypowiadam, bo się nie znam. Jednak na stronie sklepu podana jest informacja, że mechanizm to Seiko NH36 automat 24 kamienie, a nie Miyota. Powiem tylko tyle, że po 3 tygodniach noszenia pózni się o równe 42 sekundy, względem pierwszego ustawienia. Koronka i zawór helowy odkręcają i zakręcają się bez problemu, brakuje mi trochę logo firmy na koronce. Bezel chodzi lekko, ale może to takie odczucie, bo w Sumo chodził strasznie ciężko. Sam nigdy mi się nie przekręcił. Podobają mi się wcięcia przypominające trochę koło sterowe na starym okręcie :) Tarcza mimo iż bardzo podobna do Sumo, to jednak ciekawsza. Logo, napisy, fajnie to wszystko wygląda. Moja akurat jest matowa, bez połysku. Matowe, okrągłe indeksy, bez błyszczącej obwódki wyglądają bardzo dobrze, chociaż luma szybko traci blask, ale do rana jest czytelna. Nie wiem, czy to specjalnie, czy nie, ale najjaśniej świecą wskazówki, trochę słabiej indeksy, natomiast kropeczka na dwunastej jest w ogóle w innym kolorze (bardziej zielonkawa) Czerwona wskazówka minutowa... miodzio. Bardzo fajny smaczek. Czegoś takiego brakowało mi właśnie w Sumo. Coś co mnie troszkę razi, to to, że wskazówka minutowa jest matowa, natomiast sekundnik i godzinowa się błyszczą. Jak patrzy się na zegarek pod kątem i pod światło, to minutowej nie widać. Idealnie byłoby, gdyby były matowo czarne. Data chodzi równo w odróżnieniu od Sumo :P. Szkiełko szafir (duży plus). Dekiel, jak dekiel. Ciekaw jestem, jak to jest z tą wodoszczelnością 1000m :)

Podsumowując, nie żałuję zamiany. Jak za tą kasę rewelacja. Chyba ciekawszego divera w tych pieniądzach nie znajdziemy. Dodatkowo duży plus to to, iż płacimy za zegarek, a nie przepłacamy za logo i marketing jak w przypadku firm z "tradycjami". Przypuszczam, że identyczny zegarek z logo np. Omegi, byłby w zupełnie innych pieniądzach.

post-41069-0-16044700-1364042197.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyles mnie z luma - u mnie spokojnie swieci 6-8 godzin.

Tez uwazam, ze jak za taka kase, to rewelacja, ale najwieksze moje zastrzezenie, to regulacja bransolety - 2 dziurki?!


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DB master explorera i tez sa tylko dwie dziurki w kajdanie :) ale pasuje , u mnie tez jest problem z załozeniem paska czy gumy bo teleskopy dotykaja praktycznie koperty nic tam nie wcisnie , słyszałem ze mozna kombinowac wyginac teleskopy , ale ....... po co .DB to swietne zegarki u mnie chodzi w srodku piec 9015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie od miesiąca mam tego diverka.

Co w nim dodatkowo fajne ( prócz tego co wymieniliście..) to tarcza. W słońcu rozbłysnęła pięknym błękitem, jestem tą tarcza (kolorem) zauroczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, ale przez wzgląd na podobieństwo koperty do Orisa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opis tego zegarka i dystrybutora,właśnie sie poważnie zastanawiam nad zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

recka super - pamiętać jednakże należy że DB to w sumie tekie małe odważniki - swoje ważą o czym nalezy pamiętać decydując się na zakup. Nie wiem czy jako EDC mógłby się sprawdzić - przynajmniej u mnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja. Super bransoleta jak na tę cene zegarka.


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie kupie, jak ktoś ma na zbyciu.


"Rozłąka osłabia mierne uczucie, a wzmaga wielkie,

 tak jak wiatr gasi świece, a rozpala ogień" - Francois de la Rochefoucauld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przydatna i ciekawie napiana opinia.

Deep Blue ma bardzo fajną kolekcję i coraz bliżej mi do modeu DepthMaster 3000.

Co do koloru jeszcze nie wiem ale to kawał zegarka :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za recenzję, właśnie czegoś podobnego szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko recenzja, właśnie się zastanawiam nad tym modelem, jedyne co mnie powstrzymuje to ograniczone możliwości personalizacji jeżeli chodzi o paski i bransolety. Co gdy bransoleta się uszkodzi, a oryginał nie będzie już dostępny, znajdzie się coś pasującego? No i niestety w tym modelu skórka odpada, no chyba że jest opcja  dopasowania takiego paska. 

Fajnie że napsiałeś coś o jakości, przyznam szczerze, że jeżeli się zdecyduje to będzie to mój pierwszy diver, pierwszy automat, a twoja recka trochę mnie przybliżyła do zakupu. Ciągle mi jeszcze zaprząta głowę kwarc http://www.atomictime.pl/product_info.php?products_id=101 albo jeszcze bardziej budrzetowo http://www.atomictime.pl/product_info.php?products_id=86 (ale to już chrono)

 

Nie będę ukrywał że jest laikiem w dziedzinie zegarków, serwisowanie tego automatycznego "silnika" może sprawiać jakieś problemy?

 

Seiko monster i 007 sobie odpuszczam ze względu na brak dystrybucji w naszym kraju no i mnogość wersji (japonia, singapur itp), ale to już takie małe OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał że jest laikiem w dziedzinie zegarków, serwisowanie tego automatycznego "silnika" może sprawiać jakieś problemy?

 

 

 

W środku jest mechanizm Seiko NH36 więc serwis w zasadzie powinien być bezproblemowy - kwestia tylko znalezienia takiego serwisu który zrobi Ci próbę szczelności, ale tutaj jeśli kupisz qwarca to będziesz miał ten sam problem tyle że częściej bo bateria jak Ci się zużyje to wymienić musisz nie ma szans... a automat serwisujesz co 3-5 lat.

 

Też jestem szczęśliwym posiadaczem Sun Divera od Deep Blue i powiem Ci że jest on wart każdej jednej wydanej na niego złotówki... Fakt mocowanie bransolety wyklucza jakieś większe kombinatorstwo w kwestii "paskowania", ale ten zegar świetnie na niej wygląda i świetnie się nosi, jak się obawiasz jakiejś awarii to zawsze możesz przy-chomikować druga na zapas - z tym że nie bardzo wiem co by się w niej mogło zepsuć - no chyba tylko zapięcie, ale ono akurat chyba (choć nie porównywałem, bo innych bransolet na razie nie posiadam i bazuje tylko na swojej pamięci ) niczym się nie różni od standardowych zapięć w innych bransoletach... 

Dodam jeszcze że jestem również szczęśliwym posiadaczem dedykowanej temu zegarowi gumy, ale... założyłem ja tylko raz i po kilku minutach wróciłem do bransolety.

 

 

DSC05505.jpg

 

DSC05518.jpg

 

DSC05519.jpg

 

 

Reasumując - zegar polecam...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie informacje, sporo pomagają. Chętnie bym jeszcze zobaczył jak ten sprzęt się prezenci na nadgarsku o obwodzie ok. 18 centów. Nie da się ukryć że petarda dosyć duża z niego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5zuf.jpg


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że się zdecydowałem, został tylko taki mały niuansik:/ Czy pro san, czy pro sea, no i o czywiście kolor :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.