Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mirosuaw

Ściereczki CAPE COD w praktyce

Rekomendowane odpowiedzi

Podsumowując Twoją argumentację:

CapeCod nie poleruje, bo nie służy do polerowania, mimo że poleruje i efekt jest jak wypolerowany.

Gdy przy pomocy narzędzia nie można wykonać jakiejś obróbki, to to znaczy, że to narzędzie nie jest do tego przeznaczone. Polnikiem można zebrać tez materiał, tak jak frezem, tyle tylko, że trwa to dłużej, ale efekt jest taki sam, czy to znaczy, że pilnik frezuje?

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo wykonane szczotkowanie to jest naniesienie drobnych rys na wcześniej wypolerowaną powierzchnię, tak to się prawidłowo wykonuje. A magiczna ściereczka służy do usuwania drobnych rys z polerowanej powierzchni...  Jeszcze jakieś pytania?

czyli ściera rysy ?

to teraz potrzebna definicja ścierania vs definicja polerowania,

może magiczna ściereczka jest w takim razie pilnikiem lub frezarką ?

albo jest po prostu magiczna :) all in one...

 

a tak trochę poważniej, pasty polerskie nie są przypadkiem pastami ściernymi ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ściera rysy ?

to teraz potrzebna definicja ścierania vs definicja polerowania,

może magiczna ściereczka jest w takim razie pilnikiem lub frezarką ?

albo jest po prostu magiczna :) all in one...

Spróbuj wypolerować tą magiczna ściereczką jakiś przedmiot ze stali nierdzewnej, który wcześniej nie był polerowany i porównaj z wypolerowanym profesjonalnie, to potem pogadamy o definicjach.

 

 

a tak trochę poważniej, pasty polerskie nie są przypadkiem pastami ściernymi ?

 

Wszystkie narzędzia, które dokonują obróbki skrawaniem przy pomocy drobnych ziarenek materiału twardszego od obrabianego nazywamy ściernymi.

Wprawdzie własciwy efekt polerowania uzyskujemy dopiero wtedy gdy skrawanie (ubytek materiału) już nie zachodzi, a jedynie wygładzanie (końcówka polerowania), ale tak czy owak, polerowanie zaliczamy do obróbki ściernej.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo czym innym są ściereczki CAPE CODE jak nie filcem (włókniną) nasączonym pastą polerską (a że ich gradacja / stopień ścieralności został sprowadzony bardzo nisko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleruje różne metale tak na oko od ponad 30 lat, pastą polerską i filcowymi albo szmacianymi tarczami. Przy pomocy ściereczki poza poprawieniem powierzchni, która już wcześniej była polerowana, nic ze stali wypolerować mi się nie udało, jedynie przedmiot ze srebra, który to sukces traktuję jako wyjątek potwierdzający regułę. Wprawdzie magiczną ściereczkę miałem na próbę i moje wysiłki żeby coś nią wypolerować trwały krótko, ale również zwykłe ściereczki nie magiczne po nałożeniu na nie pasty polerskiej nie dały mi nigdy zadowalających wyników w jakimś rozsądnym czasie. Dla tego nadal twierdzę, że ściereczki nie służą do polerowania, żadne, również magiczne. Szmatki (nie magiczne) używam często, ale tylko i wyłacznie do poprawek po polerowaniu, a mają one tą przewagę nad magicznymi, że nie muszę ich kupować.

Chyba że żona mi dala magiczne stare prześcieradło, a ja nic o tym nie wiem.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiesz dlaczego to zauważyłeś na srebrze, chodzi o jego twardość.

Może 30 lat w tym zawodzie, używanie pilników i frezarek nie pozwala Ci już dostrzec tej subtelnej różnicy, którą powodują CAPE CODy.

Możliwe, że te 30 lat doprowadziły Cię do takiej wprawy i efektów, że potrafisz doskonale naśladować fabryczną obróbkę stali,

ale wtedy powinieneś wręcz brzydzić się tymi przejechanymi  CAPE CODEm.

 

Ja doskonale potrafię rozpoznać zegarek, który ktoś odświeżył CAPE CODEm, czyli w miejscach matowych przepolerował jak psu jajca...

 

I lepiej będzie jak wszyscy sobie zapamiętają, że te ściereczki jednak polerują, niż twoje odświeżają!

 

Bo później na bazarku będą sprzedawane zegarki lekko odświeżone.

 

A jeden temat zegarków po odświeżeniu, tym mocniejszym już mamy - nazywa się on "Sopockie Antyki"

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebro to można wypolerować zwykła szmatką bez nakładania na nią czegokolwiek, tak, że to żaden przykład, tak jak to, że jakiś majsterklepka, wygładził magiczną ściereczką matowe powierzchnie na kopercie, to nie jest dla mnie dowód na to, że ściereczki służą do polerowania. 

Obróbkę stali nie wykonuje fabryka, tylko maszyny i ja również wykonuje obróbkę maszynami, tyle tylko, ze nie używam do tego komputerowego sterowania, a powodu do tego, że mam się brzydzić powierzchniami przejechanymi Cape Codem, jakoś nie widzę, bo dlaczegóż to miałbym się brzydzić pracą jakiegoś amatora, tym bardziej, że to własnie przez nich mam sporo zarobku, na boku.  :)

 

I lepiej będzie jak wszyscy sobie zapamiętają, że te ściereczki jednak polerują, niż twoje odświeżają!

Jednak nadal podtrzymuję, że nie polerują, w Twoim przykładzie niszczą, a to nie to samo. Też bym wolał kupić zegarek, porysowany, niż po "majstrowaniu" magicznymi ściereczkami, ale ja sobie dam radę z każda kopertą, nawet zupełnie zniszczoną, więc tak własciwie to mi to lata.

 

A artefakty Sopockich Antyków, to nie dowód na używanie magicznych ściereczek, tylko na polerowanie kopert przez mszcza polerowania, na polerkach przeznaczonych do polerowania felg aluminiowych.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w Lublinie zimno....chyba trzeba się cieplej ubierać:-)

A jak tam w reszcie kraju?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

W Poznaniu jak widać powyżej gorąco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee...tam, na balkonie mam ok. 15 stopni, to przy gruncie będzie z 12.

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze:-)

Przypomnialo mi sie jak kiedyś pana Jana Himilsbacha zapytał dziennikarz czemu za kazdym razem podaje inny życiorys....

"A ile razy można pierd..ć to samo?'-odpowiedzial pan Jan:-) :-) :-)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zbytnio nie odchodzić od tematu, to opowiem jak się kończy czasami używanie magicznych rzeczy. Żona kupiła mi kiedyś magiczny puder w paście na porost włosów wcierała mi to codziennie w glacę i wcierała, aż w końcu włosy wyrosły... jej na rękach. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Czytając tę dyskusję, proponuję rozwinąć definicję ścierki ...

 

Oczywiście w warunkach domowych stosowanie ściereczek sprawdza się świetnie, ważne też są kwestie finansowe i czasowe. Czy z płytkimi rysami na bransolecie od razu trzeba iść do fachowca? Albo kupować papiery ścierne, Dremele, pasty polerskie itp. Po zastosowaniu ściereczek wiele rys "znika" (to jest magia!!!) - więc może Pan Piotr byłby łaskaw wyjaśnić co jest tego przyczyną?

Edytowane przez liscak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając tę dyskusję, proponuję rozwinąć definicję ścierki ...

 

 

Idz w sobotę do pierwszego lepszego klubu [ pasaż Niepolda np ;) ] i tam Ci się objawi definicja "ścierki" ,oczywiście jak będziesz dobrze obserwował..... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

Z chemicznego punktu widzenia akurat ten typ ścierek jest nasączony etanolem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chemicznego punktu widzenia akurat ten typ ścierek jest nasączony etanolem :)

Masz rację,ale każda ścierka musi być czymś "nasączona" ma to wpływ na jej właściwości -tarcie np ;) -Te CAPE COD to czym są nasączone?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieważne jak, ważne że działa. EOD :P


EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że z tym "polerowaniem" to jest tak jak z "manufakturą" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuję że z tym "polerowaniem" to jest tak jak z "manufakturą" ;-)

nic dodać nic ująć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy próbował ktoś tych ściereczek na tytanie?

 

No właśnie sam jestem ciekaw czy to może przynieść dobry efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświerzę nie co wątek: gdzie można je aktualnie kupić i w jakiej cenie???Niestety nigdzie nie mogę znaleźć oferty...ani na olx ani na allegro itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.