Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Mirosuaw

Ściereczki CAPE COD w praktyce

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak.... Wielkie WOW dla ściereczki. Może trochę offtop ale wyczyściła chemiczne plamy na armaturze łazienkowej których nic nie ruszyło wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja te używałem Cape Code i trzeba się dobrze natrzeć żeby był jakiś efekt. Myślę, że dużo lepszy efekt da pasta pokazana przez Piotra. 

pit55 ja bym spróbował jak są jeszcze grubsze rysy papier 1000 ale nawet po tym 5000 właśnie użyć pasty polerskiej pokazanej przez Piotra czy Pawła. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już mówimy o tak dziwnych rozwiązaniach jak K2 do polerowania to raczej poleciłbym Autosol do odpowiedniego rodzaju powierzchni, co nie zmienia faktu, że do zegarków i tak najlepiej będzie kupić zieloną pastę pokazaną prze P.R.

Ja używam teraz autosola, bo mi akurat zostało po pracach przy samochodzie, a zielona mi się gdzieś zapodziała. CapeCod's też mam do odświeżania na szybko jak coś delikatnie zajdzie mgłą.

Edytowane przez k_urczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przeczytałem temat i chciałem się tylko upewnić. Jak zegarek ma mieszane powierzchnie, tzn. polerowane na błysk i satynowe/szczotkowane, to nieumiejętnie używając tych ściereczek mogę z niechcący spolerować na błysk powierzchnię, która pierwotnie taka nie była?

 

Mam na myśli taki zegarek jak w załączniku

 

 

post-61736-0-24432400-1452524553_thumb.jpg

post-61736-0-87783100-1452524555_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - wyświecą na połysk matową powierzchnię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Można ewentualnie okleić taśmą matowe powierzchnie, żeby uchronić je przed polerką na błysk, ale przy skomplikowanych powierzchniach, na przemian matowych i błyszczących, nie będzie to łatwe.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za wskazówki. Zacznę od większych powierzchni w takim razie i zabezpiecze to co będzie miało być nie ruszane jakąś taśmą.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy orientuję się ktoś gdzie w okolicy Bytom-Tarnowskie Góry można w/w ściereczki kupić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu na forum wysyłkowo lub z USA  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na europejskim ebay jest sporo ofert w bardzo przystepnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy orientuję się ktoś gdzie w okolicy Bytom-Tarnowskie Góry można w/w ściereczki kupić??

@jaszczur 11


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śledzę ten temat od 1,5 roku, ściereczek nigdzie nie mogłem kupić, stosowałem pastę Autosol Gold Silver Polisch. Aż pewnego dnia kolega z pracy napomknął, że fotografował zegarki ( zdjęcia 100% profesjonalne ) i polecił mi preparat,którego zdjęcie załączam.

Możecie zerknąć na efekt, jak wyglądał przed i jak wygląda dziś ( dosłownie ) mój Komandir. Koperta była zmatowiona, zaśniedziała, szkiełko również. Preparat ma konsystencję mleczka. Dodatkowym jego atutem jest to, że oprócz czyszczenia konserwuje powierzchnie. Przy powierzchniach złoconych gdzie mamy ubytki po jakimś czasie wychodzą przebarwienia w ciemniejszym jak złocenie odcieniu, ten preparat znakomicie powstrzymuje ten proces.

post-76233-0-00498700-1465642327_thumb.jpg

post-76233-0-04685900-1465642432_thumb.jpg

post-76233-0-95693100-1465642498_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy większy sklep z kosmetykami samochodowymi.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że pytam, być może gdzieś to było po drodze, ale nie dałem rady przejść przez dyskusję czy cape cod służy do polerowania czy odświeżania...

czy żeby wypolerować, lub według innych odświeżyć bezel, nie ściągając go, trzeba/warto czymś zabezpieczyć szkło szafirowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, szafirowego szkła Cape Cod nie naruszy, nie trzeba zabezpieczać. Chyba że ma zewnętrzną powłokę AR, wtedy bym uważał.

Jeśli chodzi o metalowy bezel, to raczej go tylko odświeżysz i zlikwidujesz minimalne, włoskowate mikroryski. Głębszych zadrapań nie zlikwidujesz.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cape cod ma ewidentnie cechy lekko ścierne. Szafirowego szkiełka nim nie porysujesz, ale zewnętrzną powłokę antyrefleksyjną i owszem, zetrzesz.


Spokojnie, szafirowego szkła Cape Cod nie naruszy, nie trzeba zabezpieczać. Chyba że ma zewnętrzną powłokę AR, wtedy bym uważał.

Jeśli chodzi o metalowy bezel, to raczej go tylko odświeżysz i zlikwidujesz minimalne, włoskowate mikroryski. Głębszych zadrapań nie zlikwidujesz.

 

Też się da. Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadeno...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadeno...

 

Aaa, fersztejen, my wszystko fersztejen...


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się podłącze czy Cape codem przepoleruje szkło plasticzane vintage?

Edytowane przez lobo82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego celu lepsza będzie pasta Polywatch.324f1950d1349096f9281260c041036f.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Panowie.... Dodatkowe pytanko czy używając tej pasty polywatch mogę polerowac sobie amatorsko założone szkielka na zegarku czy niesie to za sobą ryzyko np przenikniecia pasty na tarcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy jak dobre są uszczelki.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli lepiej nie ryzykować w starciach.... Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.