Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

asterix

Zakupy w Orientuhren.de

Rekomendowane odpowiedzi

a co co ww. strony , kontakt i zakupy bez problemu , próbójcie sie delikatknie targować ,

nieraz miły facet wysyła kod promocyjny

dla odważnych swiat nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o Orienta z zoologiem nie OSa chronografa, którego już wybadałem z sieci (od sierpnia 2012 na rynku w japoni) na ale cena 265tys jenów robi niestety wrażenie to jest gdyby ktoś nie wiedział 7,5 tys zł!!!!!!

a jakby Orient zrobil z tym werkiem albo jakąs uproszczoną jego wersją chronografa z Zoologiem, to na pewno nie będzie kosztował tyle co OS.. mam nadzieję bynajmniej na to..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę podobnie , czas poczekać

z innej trochę beczki

nie mogę zrozumiec dlaczego nasze (polskie) sklepy są tak ubogie w wszelkiej maści japończyki

i tu myślę o tańszych wersjach żeby nie było , albo ceny istnie z kosmosu jeszcze na dodatek za stare modele

w 3 mieście orienta nawet nie znajdziesz w sklepach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aco mi tam, spróbowałem.

Ale od Pana Wilfrieda (bardzo szybko) dostałem odpowiedź, że możemy negocjować od 5 sztuk.

Może jak zmienię branżę to tak zrobię, na razie sklep orientuhren przegrywa z polskimi sklepami, a w ostateczności i z schoeneuhren.

 

Pzdr, elo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę tego nie rozumiem

pani odebrała zegarek z usterką i po jakimś czasie używania chce wymiany na nowy

jaka firma na coś takiego pozwoli ? w polsce , japoni czy w niemczech

bo chyba o to chodzi , przecież Keller od naprawy nie ucieka

nie jestem obrońcą Kellera , ale nie dajmy sie zwariować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, Pani nie chce zwrotu za zegarek tylko naprawy.. ale Pan Keller odpisał jej, że owszem może naprawić, ale w tym celu wyśle zegarek do Japoni i to potrwa.. nie wiadomo jak długo..

jest rzeczą oczywistą, że zegarka nie wymienią, bo był używany

 

teraz inna kwestia - siedzę dziś sobie na ławce z innymi rodzicami na treningu judo syna (6,5 roku) i p tatusiowe patrzę co inni tatusiowe mają na łapkach - zero mechaniki - za to piękne błyszczące chromem wręcz ociekające i typu chronograf i większośc ze srebrną tarczą.. aż mi było głupio z tym moim Mako

w szatni po treningu przyjrzałem się trzem nadgarstkom - wszystko jakieś china-HGW-name i oczywiście na bakterie..

 

taka mała satysfakcja.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

teraz inna kwestia - siedzę dziś sobie na ławce z innymi rodzicami na treningu judo syna (6,5 roku) i p tatusiowe patrzę co inni tatusiowe mają na łapkach - zero mechaniki - za to piękne błyszczące chromem wręcz ociekające i typu chronograf i większośc ze srebrną tarczą.. aż mi było głupio z tym moim Mako

w szatni po treningu przyjrzałem się trzem nadgarstkom - wszystko jakieś china-HGW-name i oczywiście na bakterie..

 

taka mała satysfakcja.. ;)

 

:) bezcenne uczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żebyś wiedział

to znaczy, że już jestem "chory" wystarczająco??

prosze o diagnozę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Trojmiescie Orienty można kupić u zegarmistrza w Galerii Przymorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe , nie znam tego sklepu

tylko dlaczego znajomi proszą mnie o orienty czy seiko z berlina

kiedyś pochodziłem po sklepach z zegarkami i jest w 3miescie mega kiepsko

szwajcary jeszcze owszem ale z seiko kicha , orient totalne zero

sorry do tego zeramistrza nie trafiłem orienty sie nie psują

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiedziałeś ,ze w Niemczech wiecej sie zarabia i kupuje taniej w lepszych sklepach? ;) hehehe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz fakt w niemczech sie zarabia a kupuje w polsce

dlaczego bo u nas w polsce jest cztery razy taniej

i dlatego tyle rynków i giełd masz przy granicy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pól roku pracowałem w Nieczech. Oni są bardzo bardzo oszczędni. Nie kupią nowego samochodu az się nie zużyje, nie zmienią mebli, aż się nie zniszczą i wogole nie sa instytucją charytatywną. Do tego płacą wysokie podatki w tym na Kosciół, obowiązkowy abonament i wiele innych. A Polska jest obecnie dla nich droga. To nie rok 1990!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polska droga , chyba nie wiesz o czym piszesz

to co sie dzieje w słubicach to najazd szwabów jak na grunwald

dlaczego prostu rachunek u nas jest prawie 4 razy taniej

wiem bo zarabiam w euro a własciwie wszystko no prawie kupuję za złotówki

raz wyjazd na szczecin lub słubice mało km i same oszczędności

o paliwie nie wspomnę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak się składa, że mam rodzinę Polsko-Niemiecką mieszkającą w Szczecinie i jednoczesnie w Hamburgu i w stosunku do lat 90 obecnie jest dla Niemców w Polsce drogo. To nie te relacje co kiedyś. A że w Niemczech przebywałem w latach 1996-2000 to możliwości nabywcze za średnią pensję Niemca wtedy a teraz sie znacznie zmniejszyły. Owszem nadal kupują paliwo, sery żólte, chleb, masło, meble i inne rzeczy u Nas, ale mówią, że nie tylko tańsze, ale po prostu smaczniejsze..

pozdr Kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze masz rodzine , los mnie tu rzucil i wiem z autopsji jak tu jest

jak tak bedziemy tak rozumowac to w latach 70 jeszcze lepiej mieli , ale to chyba nie ma sensu

ale paliwo to niemcy maja lepsze ale znacznie drozsze

naprawdę widze jak rodowici niemcy szczególnie z ddr kupują nawet proszki do prania w polsce

dlaczego ? 1 euro = 4 złote porównanie w wielkim skrócie

również pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ejjjj...to miało być zartobliwe :) Każdy z nas mógłby przytoczyć przyklady za i przeciw. Miałem raczej na mysli towary przemysłowe i fakt , iz bardzo czesto towary firm swiatowych maja porównywalne ceny w Polsce i Niemczech.

Natomiast zarobki nie sa porownywalne.

Po produkty renomowanych firm nie wybieramy sie na bazary i giełdy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ale nikt sie nie kłuci

długo naprawdę długo nie będziemy zarabiać tyle co oni , nawet ci z ddr-u

nie wspomnę o socjalu i opiece państwa , opiece przez duże "O"

a pisalem o bazarach czy rynkach przygranicznych nie bo pisałem

taki jest stan faktyczny , ddr-owców multum szczególnie w wolne u nich dni

pozdrawiam serdecznie kolegów wyzej i nie tylko :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tematu postu

rzeczywiście Orientuhr.de z panem Kellerem

ostatnio mocno się popsuł

miałem jak najlepsze zdanie , ale u kolegi też problem z naprawa jak u kolezanki z forum

zobaczymy jak zegarek wróci z naprawy i szeroko opiszemy tu na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A to trzeba kupować Orienty za granicą? W Polsce nie ma możliwości zakupu tych zegarków, aż niemożliwe.. o co tu chodzi z tym orientuhren.de? mają najlepszy, najwiekszy wybór czy też są tańsi?

pozdr

PS. Taka ciekawostka dla Miłka i innych z moich obserwacji w Niemczech - na Fluhmarkach w Niemczech zachodnich Niemcy kupują za grosze używane ciuchy - tyle, że przeraźliwie brzydkie i mam to w du.. niech sobie to kupują, iale ONI to następnego dnia zakłądają na siebie i to jest dramat. PO PROSTU TOTALNE BEZGUŚCIE!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zawsze przyczyną poszukiwań alternatywnych dostawców jest cena oraz szersza gama dostępnych modeli niż Polsce.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego wynika, że Orient to nie byle co i do tego nie marka popularna, którą można kupić w byle każdej galerii - najlepszy dowód w moim mieście Płocku tylko jeden zegarmistrz ma koncesję na sprzedaż Orientów i to nie w żadnej halo-galerii tylko w malym punkcie na starym mieście, podobnie z tego co czyteałem jest w Gdańsku, a wydawać bysie mogło, że to very popular brand..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient to bardzo dobra marka a ze nie można dostać tych zegarków w każdej galerii to już sprawa generalnego importerzy i jego polityki sprzedaży.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.