Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vcore

Prosty system oceniania postów

Rekomendowane odpowiedzi

W wielu tematach pojawiają się posty w stylu "potwierdzam", "moim zdaniem też", "ja również", "zgadzam się". Moja propozycja jest taka, aby wprowadzić możliwość oceniania wpisów - zgadzania się z nimi czy podziękowania (na przykład za artykuł lub rozwianie wątpliwości), jednak tylko w jedną stronę (bez możliwości minusowania). Główne zalety tego rozwiązania to uniknięcie jałowej dyskusji polegającej na pisemnej aprobacie dla danych postów, a także pozwoliłoby wyróżnić takie wnoszące wiele do tematu. Oczywiście takie rozwiązanie nie ma na celu zastąpienia normalnej dyskusji, nic też nie stoi na przeszkodzie aby dodać komuś + a następnie wyrazić swoją opinię. Miałoby to wyglądać w sposób następujący

 

2012-10-15_38204.jpg


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ze wdrożeniem problemu nie będzie, szczególnie że jest wiele gotowych pluginów :)


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz nie wiadomo czy napisać, że dobry pomysł... :)


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, zrobione i włączone.

 

Posty będą oznaczone jeśli dostaną więcej niż 5 punktów - taka gwiazdka, że post jest wybitnie wybitny. ;)


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielu tematach pojawiają się posty w stylu "potwierdzam", "moim zdaniem też", "ja również", "zgadzam się". Moja propozycja jest taka, aby wprowadzić możliwość oceniania wpisów - zgadzania się z nimi czy podziękowania (na przykład za artykuł lub rozwianie wątpliwości), jednak tylko w jedną stronę (bez możliwości minusowania). Główne zalety tego rozwiązania to uniknięcie jałowej dyskusji polegającej na pisemnej aprobacie dla danych postów, a także pozwoliłoby wyróżnić takie wnoszące wiele do tematu. Oczywiście takie rozwiązanie nie ma na celu zastąpienia normalnej dyskusji, nic też nie stoi na przeszkodzie aby dodać komuś + a następnie wyrazić swoją opinię. Miałoby to wyglądać w sposób następujący

 

2012-10-15_38204.jpg

 

 

Takie posty się pojawiają, bo ludzie chcą 50 postów nabić na Bazar


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa , już użylem

 

Chyba podwiesimy ten temat - aby uzytkownicy z tego korzystali , wtedy posty typu +1 bedziemy wycinać a nagminne łamanie piętnować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka - na forum watch.ru ten system jest jeszcze bardziej rozbudowany, można zobaczyć kto i kiedy podziękował za przydatny post.

 

post-6402-0-22319300-1350322250_thumb.jpg

 

PS. Gdzie jest przycisk do wystawiania ujemnych ocen i czy tylko Prezesowi Stowarzyszenia można takie dawać ? :D

 

post-6402-0-12637300-1350322983_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko mały problem, nie można dodać chyba więcej niż dwóch plusików dziennie - ja otrzymuję komunikat że wykorzystałem dzienny limit, a dałem tylko jeden testowy w tym temacie (dla DawPi) oraz jeden w normalnym wątku


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko mały problem, nie można dodać chyba więcej niż dwóch plusików dziennie - ja otrzymuję komunikat że wykorzystałem dzienny limit, a dałem tylko jeden testowy w tym temacie (dla DawPi) oraz jeden w normalnym wątku

 

Yep :(

 

post-6402-0-05552600-1350328817_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

PS. Gdzie jest przycisk do wystawiania ujemnych ocen i czy tylko Prezesowi Stowarzyszenia można takie dawać ? :D

 

post-6402-0-12637300-1350322983_thumb.jpg

 

Chociaż raz jestem dwa razy lepszy :lol:

nowyobrazvp.png

 

Kiedyś był wprowadzony system ocen tuż po wojnie , ale nie zdał egzaminu i został skasowany ale jak widać z wprowadzeniem ocen postów aktywowane zostały starsze oceny których chyba nie można zmienić, może to i dobrze :rolleyes:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie, tylko po co to?

Musimy tworzyć kalki z innych for, portali itp?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kopiowanie tylko wykorzystanie istniejącego rozwiązania, ta funkcja jest chyba zintegrowana w IP.Board. Tak czy inaczej uważam nie ma w tym nic złego, choć osobiście zrezygnowałbym z prezentowania punktów reputacji w profilu wyłącznie na rzecz punktacji w postach w danym temacie. Sądzę, że dodatkowo ta funkcjonalność może wpłynąć pozytywnie na wartość merytoryczną postów :)


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że dodatkowo ta funkcjonalność może wpłynąć pozytywnie na wartość merytoryczną postów :)

 

Na prawdę myślisz, że komuś będzie zależało na punkciku?

Dzięki tej punktacji przypomniały mi się stare dobre czasy. Tylko, że są to czasy przedszkolne :lol:

Piotrek dostałeś ode mnie punkcik, ponieważ nieźle się uśmiałem, a przez chwilę chciałem wrócić do starych dobrych czasów :D

Jeszcze można karnego jeżyka wprowadzić, bo to ostatnio podobno modne jest ;)

Ewentualnie jak kogoś post nie dostanie 5 punktów i nie dostanie gwiazdki, że post jest "wybitnie wybitny" to oddaje mamie, żonie, czy komu tam jeszcze przewód zasilający od komputera na tydzień.

Gwiazdki w profilu są najfajniejsze. Jeden z drugim wyładowują swoją frustrację i klikną komuś ocenę użytkownika na "0" i od razu dzień robi się dla nich piękny.

Szkoda, że jednak nie ma tych punktów ujemnych pod postem, bo pewnie kilka osób poprawiłoby sobie dzień klikając na minusy pod tym. Taka grupowa terapia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupi ten limit jest angry.gif



Rozumiem, że jego brak mógłby narobić zamieszania ale dopiero jednego plusika kliknąłem i już drugiego nie moge.



Dzięki tej punktacji przypomniały mi się stare dobre czasy. Tylko, że są to czasy przedszkolne :lol:



Też prawda

;) "Prosze Pani a Darek oszukuje bo już ma ponad tysiąc!!" tongue.gif


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System ma służyć nie ocenie użytkowników , ani też ocenie postów , tylko WYELIMINOWAĆ pisanie typu - zgadzam się , plus 1 , ja też itd itd

Kolega vcore zgłosił to po to i taki był zamysł.

NIE MA TO BYĆ SYSTEM OCENY SENSU STRICTE!!!!!

chcąc wyjść naprzeciw zostało to włączone , niestety efektem ubocznym tej funkcjonalności jest pojawienie się scoringu ,który w dodatku jest obarczony błedem , więc wyłączamy .

 

nie wiem po co z rozpędu pisanie o przedszkolu , gwiazdkach itd Albo się Wam Koledzy nudzi , albo lubicie takie złośliwości , w ramach terapii.

 

Widzę ,że musimy zacząć działać jak Watykan tzn zgłoszenie zmiany , rok oczekiwania , konklawe , encyklika , uprawomocnienie się i po kilku latach być może wdrożenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System ma służyć nie ocenie użytkowników , ani też ocenie postów , tylko WYELIMINOWAĆ pisanie typu - zgadzam się , plus 1 , ja też itd itd

Kolega vcore zgłosił to po to i taki był zamysł.

NIE MA TO BYĆ SYSTEM OCENY SENSU STRICTE!!!!!

chcąc wyjść naprzeciw zostało to włączone , niestety efektem ubocznym tej funkcjonalności jest pojawienie się scoringu ,który w dodatku jest obarczony błedem , więc wyłączamy .

 

nie wiem po co z rozpędu pisanie o przedszkolu , gwiazdkach itd Albo się Wam Koledzy nudzi , albo lubicie takie złośliwości , w ramach terapii.

 

Widzę ,że musimy zacząć działać jak Watykan tzn zgłoszenie zmiany , rok oczekiwania , konklawe , encyklika , uprawomocnienie się i po kilku latach być może wdrożenie

Witam

Z calym szacunkiem ale elminacja takich postow zajmowac sie moga moderatorzy{swietnie i sprawnie dzialajacy na naszym forum},nie mial byc system oceny-wyglada natomiast dokladnie jak by mial temu sluzyc :angry: .No i ta "reputacja"-wg mnie hm....niefortunna.Ty Darku-poziom reputacji 1001 z dopiskiem "guru zegarmistrzostwa".....nie traci to czasem dziecinada?P.s od przeszlo tygodnia istnieja w dziale "po godzinach...."dwa watki traktujace na ten sam temat pomimo ze proszono o zamkniecie jednego kilka minut po zalozeniu,czy ma to cos wspolnego ze w nazwie tego drugiego jest nazwa ZENITH?,dodam ze pierwszy watek jest mojego autorstwa...Lacze wyrazy szacunku,Marek


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem , ze ta funkcjonalność zaliczyła sie w pakiecie i wogole o niej nie było mowy !!!

Oprócz tego ma milion błędów i zasysa jakieś stare dane !

Dziś do wieczora admin wyłączy to w cholerę i juz ale jeśli doszukijesz sie w tym jakieś spiskowek teorii dziejów to mi ręce opadają ...

 

Zostań modem i baw sie w codzienne wycinanie dziesiątek idiotycznych wpisów

Ludzie czy nie macie odrobiny empatii ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem , ze ta funkcjonalność zaliczyła sie w pakiecie i wogole o niej nie było mowy !!!

Oprócz tego ma milion błędów i zasysa jakieś stare dane !

Dziś do wieczora admin wyłączy to w cholerę i juz ale jeśli doszukijesz sie w tym jakieś spiskowek teorii dziejów to mi ręce opadają ...

 

Zostań modem i baw sie w codzienne wycinanie dziesiątek idiotycznych wpisów

Ludzie czy nie macie odrobiny empatii ??

Easy :) ,niczego sie nie doszukuje....wszyscy korzystamy z forum ,wiec mnie tez zalezy na tym by wszystko gralo.

Nie jestem informatykiem ,ale czy nie ma sposobu by z "atomatu"byly usuwane posty np.dwu vwyrazowe{plus 1,ok dzieki,masz racje,fajny sikor itd}w czasie najmniejszego "oblezenia"forum?

Nie popelnia bledow ten co nic nie robi.....poszlo na probe,nie zagralo?ok,zawsze mozna poszukac innego wyjscia....Pozdrawiam ,Marek


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj. Ale się porobiło. A moim zdaniem diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, to jest zastosowanych określeniach. Pojęcie Poziom reputacji dla ocenionych postów będzie budzić w całkiem sporej grupie forumowiczów skojarzenia. A wystarczy zmienić nazwę na Pomógł , Podziękowanie (podziękowań) za pomoc itp...

 

http://www.youtube.com/watch?v=qhtgxS6z9yo


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj. Ale się porobiło. A moim zdaniem diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach, to jest zastosowanych określeniach. Pojęcie Poziom reputacji dla ocenionych postów będzie budzić w całkiem sporej grupie forumowiczów skojarzenia. A wystarczy zmienić nazwę na Pomógł , Podziękowanie (podziękowań) za pomoc itp...

 

http://www.youtube.com/watch?v=qhtgxS6z9yo

Jak mawial Pawlak-"Madrego az milo posluchac" :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te plusiki to IMHO takie pseudo "like" z Facebooka". Trochę nowomoda.

 

A co np z postami w dziale "witam" niby nabijanie postów - ale nowym na pewno jest miło jak ktoś odpowie na ich powitanie na forum - sam pamiętam jak byłem dumny - kilka lat temu, bo "starzy" forumowicze pisali posty w moim powitaniu. A tak - to będzie:

 

witaj na forum .... i same plusiki?

 

Trochę to redukuje interakcję i dialog.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem przeciwny pisaniu postów typu "+1", "Wspaniały", "miazga", "popieram" itd, itp

Ale niektóre tematy z założenia generują takie posty.

Weźmy takie tematy jak "Jaki zegarek masz dziś na ręku", "Nasze nowe nabytki" w kilku działach, czy "Galeria". Przecież ludzie piszący tam posty i zamieszczający zdjęcia oczekują jakiejś reakcji ze strony innych forumowiczów. I chyba wcale nie oczekują, że będzie to całkiem anonimowe poparcie, tylko ze zegarek podoba się (lub nie) temu, czy innemu Koledze. Również w różnego rodzaju dyskusjach czasami po prostu ktoś chce wyrazić swoje poparcie dla czyjegoś zdania i wcale nie chce tego robić anonimowym plusikiem, tylko jawnie chce poprzeć.

A ten system plusików przy postach w moim odczuciu jest po prostu kalką, bo tak jest modnie i tak jest na fejsbuku i onecie.

Ale to tylko moje zdanie


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, plusiki to były na wielu forach jeszcze zanim internet dowiedział się co to portale społecznościowe - więc z tą modą nie przesadzajmy :) To gdzie punktacja będzie aktywna to już zależy od administracji i zarządu. Jeśli ktoś faktycznie ma do powiedzenia tylko "zgadzam sie" to chyba lepiej niech kliknie + a jeśli jednak zechce się wypowiedzieć to nic nie stoi na przeszkodzie. Czasem w jakimś temacie pojawi się jeden rzeczowy wpis który ginie w mrokach pozostałych - moim zdaniem warto pozwolić samym użytkownikom go wyróżnić.

 

Nie widzę również nic złego w tym aby ktoś dostał kilka + za naprawdę fajne zdjęcia w galerii. W moim odczuciu danie komuś plusa nie jest równoznaczne z pozytywną wypowiedzią na dany temat, nie wiem jak u innych. Ludzie to nie owce i naprawdę nie trzeba ich prowadzić w konkretnym kierunku - jeśli ktoś uzna że chce się wypowiedzieć mimo dania plusa to zrobi to, w innym przypadku nie - ale czy to źle? Każdy decyduje o tym sam


Lubię małe zegarki…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację - ale tutaj zaczynaja się pojawiać zdania iż albo klikamu plusik albo moderatorzy będą wycinać posty - podobne lub zdoblowane.

 

Jak na przykład mój kolega pokaże fajny zegarek to ja nie mogę napisać fainy zegarek? - bo już ktoś to napisął wcześniej? bo to niec nie wnosi? - A moim zdaniem wnosi: kolega dowie się że jego zegark mi się podoba - na tyle, że to napisałem. A skąd będzie wiedział że postawiłam na jego poście krzyżyk?

 

Forum to też interakcja społeczna a tu często krótkie formy przekazu też funkcjonują - nr takie "OK"; "ja też" etc.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.