Skocz do zawartości

Aktualizacje statusu

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Iphone 5

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
480 odpowiedzi w tym temacie

#1 TIK TAK

TIK TAK

....Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się...zarobiony jestem

• Stowarzyszenie
  • 6223 postów

Napisano 16 październik 2012 - 19:16

Jak w temacie? Macie? Planujecie zakup?
ja mam IPhone 5 i mam swoje zdanie już wyrobione. :)

Dla mnie to zabawka dla małolatów z szeregiem wad i jedną zaletą, że jest smartfonem.
Żona ma galaxy S3 i moim zdaniem iphone nie ma do niego startu. Jeśli ktoś się waha, wybór jest tylko jeden.
Być może przy odsprzedazy za Ip5 można będzie lepszą cenę dostać... choć biorąc pod uwage jak słaby to sprzęt wątpie.
  • 0

#2 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1258 postów

Napisano 16 październik 2012 - 19:27

Nie mam, nie planuję zakupu. iPhone nie oferuje mi niczego, co mi potrzebne, a czego nie miałyby inne, dwa razy tańsze telefony - rozmowy, smsowanie, obsługa internetu, klient poczty + parę aplikacji, ale nie taki bzdury jak trening zumby czy . A i gps mi się często przydaje, a słyszałem, że z tym w nowych ajfonach kiepsko :)
  • 0

#3 carlito1

carlito1
  • Użytkownik
  • 12357 postów

Napisano 16 październik 2012 - 19:32

Mam, kupiłem sobie i młodej, pocieszyłem się pare dni i to tyle. Jest w porządku, ale bez szału.
  • 0

#4 rafi

rafi
  • Użytkownik
  • 1041 postów

Napisano 16 październik 2012 - 19:38

Oj Chłopaki, zaraz Wam się dostanie, "że hejterzy, że się nie znacie, że nie macie pojęcia, co ten sprzęt potrafi i w ogóle" :D
  • 0

#5 Lawnowerman

Lawnowerman

Mo®derato®

• Moderator
  • 5291 postów

Napisano 16 październik 2012 - 19:41

GIII Rulez Dołączona grafika
  • 0

#6 mark74

mark74
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 16 październik 2012 - 19:44

Posiadam obecnie 4S i nie wiem czy wymienic na 5. Generalnie telefon z bardzo dobrym systemem.Uzywam takich aplikacji jak slownik polsko-dunski,oplata parkingowa,kupowanie znaczkow na listy -choc sporadycznie,e-boks czyli cala korespondencja do mnie z urzedow i prywatnych firm odbywa sie bez udzialu papieru czyli ekologicznie w formie cyfrowej, az po sterowanie alarmem w calym domu bez wzgledu gdzie sie w danej chwili znajduje.Jest duzo przydatnych aplikacji.
  • 0

#7 kwachus

kwachus
  • Użytkownik
  • 72 postów

Napisano 16 październik 2012 - 19:49

Ja zamówiłem w apple online store i jeszcze czekam mam iPhona 3GS i czekam juz na przesiadkę. Poł roku temu przedłużyłem umowę i dostałem Samsubga Galaxy 2, używałem go 2-3 dni i oddałem. Każdy ma swoje preferencje , iphone czesto u mnie robi za modem 3G dla maka lub ipada bez problemu łączność oraz iCloud synchronizacja plików kalendarzy itp to dla mnie przemawia.
  • 0

#8 Lawnowerman

Lawnowerman

Mo®derato®

• Moderator
  • 5291 postów

Napisano 16 październik 2012 - 19:51

Ja zamówiłem w apple online store i jeszcze czekam mam iPhona 3GS i czekam juz na przesiadkę. Poł roku temu przedłużyłem umowę i dostałem Samsubga Galaxy 2, używałem go 2-3 dni i oddałem. Każdy ma swoje preferencje , iphone czesto u mnie robi za modem 3G dla maka lub ipada bez problemu łączność oraz iCloud synchronizacja plików kalendarzy itp to dla mnie przemawia.

I czemu oddałeś G II ?

• 0

#9 Lawnowerman

Lawnowerman

Mo®derato®

• Moderator
  • 5291 postów

Napisano 16 październik 2012 - 19:52

Posiadam obecnie 4S i nie wiem czy wymienic na 5. Generalnie telefon z bardzo dobrym systemem.Uzywam takich aplikacji jak slownik polsko-dunski,oplata parkingowa,kupowanie znaczkow na listy -choc sporadycznie,e-boks czyli cala korespondencja do mnie z urzedow i prywatnych firm odbywa sie bez udzialu papieru czyli ekologicznie w formie cyfrowej, az po sterowanie alarmem w calym domu bez wzgledu gdzie sie w danej chwili znajduje.Jest duzo przydatnych aplikacji.

Na Androida ich nie ma?
  • 0

#10 Lemax

Lemax
  • Użytkownik
  • 92 postów
  • Gadu-Gadu: 1846268

Napisano 16 październik 2012 - 20:04

Ja po wielu latach gdzie używałem tylko kolejnych produktów Nokii stwierdziłem, że nie ma sie na co w przesiąść w tej marce. Ostatni telefon zresztą b.dobry jaki miałem to N8. Żadna Lumia czy N9 mi nie podeszły. Popatrzyłem na Samsungi - za wielkie ,za wrażliwe na upadek - to nie na moje warunki użytkowania. Wziąłem w rękę 4S i okazało się ok. Więc używam już od kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Praca ekranu dotykowego - perfekcja, iOS też mi pasuje. Używam tylko do czynności typowych, żadnych gier, filmów, czytania e-booków. Na 5 pewno sie nie przesiądę poczekam na kolejny model, akurat zamorduje 4S do tego czasu. Poza tym wymiana peryferiów bo inne złacze. Przejściówki nowe/stare działają fatalnie albo wcale.
  • 0

#11 mark74

mark74
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 16 październik 2012 - 20:12

Mozliwe,ze sa.Dla mnie najwazniejszy jest system.Chodze do szkoly gdzie sa wylacznie komputery Apple.Posiadam kilka produktow tej firmy i jest dobrze.Ludzie z ktorymi pracuje i spotykam sie rowniez pracuja na produktach Apple.Jest to normalna firma i kazdy kogo znam ma cos z Apple.Moze w Polsce ludzie sie podniecaja,poniewaz sprzet nie jest tani jezeli chodzi o stosunek zarobkow do ceny.To tak jak z kupnem Rolexa, tu go kupisz za dwie lub trzy wyplaty a w Polsce...
  • 0

#12 Lawnowerman

Lawnowerman

Mo®derato®

• Moderator
  • 5291 postów

Napisano 16 październik 2012 - 20:19

Popatrzyłem na Samsungi - za wielkie ,za wrażliwe na upadek - to nie na moje warunki użytkowania.

to szybko zweryfikuj swoje zdanie Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Mój odnośnik

Użytkownik Lawnowerman edytował ten post 16 październik 2012 - 20:20

• 0

#13 dawid82

dawid82
  • Użytkownik
  • 399 postów

Napisano 16 październik 2012 - 20:31

Ja przesiadlem się z 4 na 5 i jestem bardzo zadowolony. S3 nie miałem ale 5 polecam każdemu;)
  • 0

#14 Klod100

Klod100
  • Stowarzyszenie
  • 4503 postów

Napisano 16 październik 2012 - 20:36

Ja mam IP5 i jestem zadowolony. Używam iPhone od początku, pozostały sprzęt - też Apple - tak więc wszystko dział, komunikuje się ze sobą i synchronizuje transparentnie - do tego komunikacja - córka ma iPoda, żona iPhone etc - do tego biblioteka muzyki, zdjęcia, prasa, książki - jestem bardzo zadowolony i nie widzę spójnej, intuicyjnej i niezawodnej alternatywy.

Apple to cały ekosystem sprzętowo programowy - nastawiony na działanie - może czasem niej wygodnie - ale spójnie. Iphone jest jego dobrze dopasowanym elementem.

Po kupnie Iphone 5 miałem równolegle 4S i po kilku godzinach niechętnie po nią sięgałem - waga i grubość 5 jest tutaj przewagą.

Polecam białą wersję - ja mam czarną i podobnie jak z zegarkami DLC - rysa potrafi odsłonić aluminium - w wersji białej tego nie widać. Dla mnie nie jest to wielki problem na razie - noszę telefon bez etui i potrafię żyć z rysami - ale może to irytować - wszak tego się nie pomaluje to amelinium.

Z ciekawości kupiłem ostatnio GIII z Androidem - i jestem pod wrażeniem postępu - moim zdaniem jeszcze trochę brakuje, jeszcze trochę przaśne, chociaż wiele rzeczy rozwiązane w Androidzie lepiej niż w iOS - może za jakiś czas.

Cały sprzęt RTV mam Samsunga - jednak komputerowo i telefonicznie jeszcze nie.
  • 0

#15 rafi

rafi
  • Użytkownik
  • 1041 postów

Napisano 16 październik 2012 - 20:41

to szybko zweryfikuj swoje zdanie Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Mój odnośnik

Mocne!
  • 0

#16 dejko

dejko
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 16 październik 2012 - 20:43

Samsungi to też nieciekawe telefony. Ta marka nigdy mi nie pasowała i to jeszcze za czasów, gdy rywalizowali z Nokią zamiast Apple. Jakiś tam jeden parametr którym się szczycili, a reszta lata za murzynami. Na papierze całkiem fajnie, gorzej gdy trzeba tego używać.
Gdybym miał kupować coś z Androidem, to raczej HTC. Telefony są solidniejsze niż modele Samsunga, wykonane z lepszych materiałów, a Android lepiej zoptymalizowany do pracy z danym urządzeniem.

Wrażenie delikatności Samsungów jest nieco złudne i polega na tym, że iPhone jest znacznie lepiej wykonany, ze znacznie lepszych materiałów. Samsungi to plastikowe zabawki, dlatego wydaje się, ze produkt Apple wytrzyma więcej. W praktyce Samsung lepiej znosi przeciążenia.

iphone czesto u mnie robi za modem 3G dla maka lub ipada bez problemu łączność oraz iCloud synchronizacja plików kalendarzy itp

Przecież taką samą funkcjonalność miały smartfony już 5 lat temu i więcej. Nowa era zaczęła się wraz z popularyzacją WiFi i 3G.
Z perspektywy osoby, która smartfonów używa od dobrych 11 lat, obecna fascynacja tego typu urządzeniami przez osoby, które zaczęły swoją "karierę" gdzieś tak od momentu pojawienia się pierwszego iPhone, wygląda śmiesznie. Najbardziej zabawne jest to, że tak lubiane funkcje, wcale nie są cechą znamienną smartfonów. Ludzie uważają, że najlepszą cechą smartfonów są aplikacje dostępowe do serwisów społecznościowych, synchronizacja plików czy instalowanie prostych aplikacji. Tymczasem to co odróżniało smartfony od zwykłych telefonów, to była możliwość uruchamiania aplikacji w środowisku systemu (a nie w maszynie wirtualnej - tak jest np. w Androidzie ;) ), wielozadaniowość i ogromne możliwości personalizacji, wynikające z tego, że był dostęp do plików systemowych, które można było modyfikować (a wg. niektórych zaletą iOS jest jego... prostota).
  • 0

#17 TIK TAK

TIK TAK

• Stowarzyszenie
  • 6223 postów

Napisano 16 październik 2012 - 20:44

Ja na razie w Galaxy S III nie znalazłem wiekszych wad poza tym, że ładowarkę wpina się od dołu. W Galaxy S wpinała się od góry.
Za to Iphone 5:
1. Tragiczna bateria, do tego samodzielnie niewymienialna. Trzyma przy normalnym uzytkowaniu kilkanascie godzin.
2. Brak jakiejkolwiek kompatybilności. Gdybym nie miał specjalego usb pod produkty apple w aucie, zwykłą ładowarką do gniazda nie da się ładować ( z przełączką na usb).
3. Do wszystkiego potrzebne dodatkowe aplikacje, nawet do zapisywania załączników, czy usuwania maili.
4. Blutooth nic nie znajduje poza produktami apple.
5. Fatalny zasięg.
6. Patologią że w środku miasta, gdy musze nagle zadzwonić Iphone nie znajduje sieci lub ją gubi!
7. Szklana obudowa bardzo delikatna, właściwie powoduje że to jednorazówka.
8. Apart niby ma lampę, ale zdjęc o zmroku nie da się robić.

Wszystko inne, czyli bajery, gadżety, które można zaliczyć na plus są też w Galaxy.

Jednym zdaniem dla mnie to calkowita "kupa". Po tygodniu uzytkowania tęsknię za Nokią, choć niestety jej nie kupię, gdyż nie ma serwisu pogwarancyjnego. Pora dojrzec do Blackberry.
  • 0

#18 dejko

dejko
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 16 październik 2012 - 20:53

Po tygodniu uzytkowania tęsknię za Nokią, choć niestety jej nie kupię, gdyż nie ma serwisu pogwarancyjnego. Pora dojrzec do Blackberry.

Dlaczego nie ma? Nokia Care (czy jak to tam się teraz nazywa) to przecież franczyza na serwisach GSM. Nie spotkałem się nigdy z problemami z naprawą po gwarancji Nokii.
Z BB też już nie tak fajnie. Też napaliłem się na najnowszy model, niestety czas czuwania na jednym ładowaniu ekstremalnie niski. Z modelu na model te same braki, które stały się cechą znamienną tych urządzeń. BB to już niestety nie to samo co było kiedyś.
  • 0

#19 TIK TAK

TIK TAK

• Stowarzyszenie
  • 6223 postów

Napisano 16 październik 2012 - 20:58

Dałem synowi moja 2,5 roczna Nokię. Niestety telefon się popsuł, nie włącza się. Zawiozłem do Nokia Care i nawet nie przyjeli do sprawdzenia. Cytuję Pana z obsługi "jezeli telefon nie jest na gwarancji proszę szukać możliwości naprawy po prywaciarzach".
  • 0

#20 dejko

dejko
  • Użytkownik
  • 67 postów

Napisano 16 październik 2012 - 21:04

Pewnie kwestia konkretnego salonu. Moim zdaniem nie jest to żadna prawidłowość, chociaż może w ostatnim czasie coś się zmieniło.
W Lublinie, kumpel naprawiał pogwarancyjnie E52 i nikt mu problemów nie robił.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych