Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cofer

Oznaczenia ruskiego złocenia - jak to z nimi jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Co oznaczają punce "Au20"; "Au10";"Au5" na złoceniu ruskich zegarków to wiem! Jednak łażąc po bazarkach spotykam okazy (mam wrażenie, że trochę świeższe tzn nie z głębokiego komunizmu) z oznaczeniami "Au"; "Au0";"Au|"

 

czy oświecicie mnie początkującego żuczka/maniaka, co one opisują?


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co oznaczają punce "Au20"; "Au10";"Au5" na złoceniu ruskich zegarków to wiem! Jednak łażąc po bazarkach spotykam okazy (mam wrażenie, że trochę świeższe tzn nie z głębokiego komunizmu) z oznaczeniami "Au"; "Au0";"Au|"

 

czy oświecicie mnie początkującego żuczka/maniaka, co one opisują?

Au0 to się nie spotkałem, Au albo Aul to moim zdaniem złocenie 1 mikrona. Tak przy okazji mój zegarmistrz twierdzi, że złocenie średnio zużywa się 1 mikrometr na rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym "Au0", to chyba pojechałem? prawdopodobnie na targowisku nie wytężyłem wzroku wystarczająco, oglądając jakiegoś wostoczka dziesiatkę :))

 

>Au albo Aul to moim zdaniem złocenie 1 mikrona

 

zbyt proste, aby było prawdziwe :)) "Au|" mam bite na rakiecie i na sławie (oceniłbym je ja przełom lat 70/80), nie sprawiają wrażenia aby ich dotychczasowi użytkownicy trzymali je w szkatule, jednak co do złocenia - mucha nie siada! jest OK, przy mikronie nie miałoby prawa przetrwać pieriestrojki :))

 

miałem w łapach rakietę kieszonkę z puncą "Au" i naprawdę prezentowała się na grubozłoconą! zresztą forumowicz SlavnyHans prezentując podobną w swoim poście, sam ją określił jako najbardziej ulubiony/poszukiwany model przez niszczycieli zegarków, czyli tych co trudnią się odzyskiem kruszcu


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już ktoś pisał na forum że

1) przy wczesnych radzieckich stosowano tylko AU bo wszystkie były złocone na 20 mikronów

2) potem zaczęto stosować rożne grubości wiec same AU oznacza złocenie do 5 mikronów i jest równoznaczne z AU5

 

moim zdaniem AU0 i AUI to błędne odczytanie AU10

 

co do oznaczeń grubości to ja mam tez Rakietę z oznaczeniem AU12,5+


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te AU to bywają jeszcze takie:

 

AU/; AU20= ; AU20/ AU10+, ale co znaczy shash, znak równości, czy plus to nie mam pewności, choć zdaje mi się że slash idzie w górę to znaczy po prostu powyżej tak jak i plus...

 

Ogólnie kolega Treevil to najlepiej opisał: jak jest stary zegarek (50-60te lata) to czy to będzie AU, AU/, AU| to zapewne pozłota jest 20 mikronów,

 

Mam rakietę kieszonką z lat 80-tych z wybitym "AU|" i jakoś żyje noszona czasem w kieszeni, więc zakładam, że ma co najmniej z 5 mikronów złota.

 

Z tym jednym mikronem to chyba takiej opcji nie ma bo by to wiatr zwiał, po pierwszym włożeniu na rękę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>moim zdaniem AU0 i AUI to błędne odczytanie AU10

 

Treevill, zgoda tylko co do pierwszego! mam przed sobą sławkę i rakietę (napewno nie są z lat 60-tych, tylko jak już napisałem gdzieś z przełomu 70/80) obie mają bitą "Au|" i u obu stan pozłoty jest OK! prezentuje się jak w dwudziestce

 

kwisatzhaderach, do katalogu oznaczeń, które spotkałem dorzucę "Au10-" co zapewne niesie informacje, że gruość pozłoty koperty wynosi do 10 mikronów (i jej nie przekracza)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUI- nie istnieje!



W latach 80tych przerobiłem ciężarówkę kopert, teraz na pohybel, kolekcjonuję wyłącznie złocone i wydaje mi się że wiem co mówię


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AUI- nie istnieje!



W latach 80tych przerobiłem ciężarówkę kopert, teraz na pohybel, kolekcjonuję wyłącznie złocone i wydaje mi się że wiem co mówię

Tzn? Nie istnieje pozłota o grubości jednego mikrona czy oznaczenie "AU|"? Bo tak oznaczoną kieszonkową Rakietę z końcówki Sojuza mam właśnie w dłoni i niewątpliwie ona istnieje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, najmniej 5 mikronów! Twoja Rakieta miała zapewne oznaczenie |AU| z tym że z lewej strony ta niby jedynka jest zapewne wytarta!



Były jeszcze /au/, au12.5+, <au>, au10=, au<, au w kółeczku etc...


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w czajce bransoletek sygnowana na zapieciu AU 6,5. Czyli po prostu chyba zalezy jak lezy i kiedy produkowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najciekawsze oznaczenie pozłoty było w unikalnych krabach od Kirowa, wkleiłem fotkę w temacie "nowe nabytki"


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najciekawsze oznaczenie pozłoty było w unikalnych krabach od Kirowa, wkleiłem fotkę w temacie "nowe nabytki"

dotąd mój swieży zajob rozwijał się w zasadzie wokół różnej maści wostoczów... obawiam się. że przez Ciebie red_2004 (tzn przez zaprezentowaną przez Ciebie niezwykle oryginalą sygnaturę złocenia) zacznę poszukiwać zabytków z Pierwszej Moskiewskiej :)

 

Rakieta miała zapewne oznaczenie |AU| z tym że z lewej strony ta niby jedynka jest zapewne wytarta!

 

wytarcie zdecydowanie nie wchodzi w grę! punce (przynajmniej na mojej sławie i rakiecie) są głębokie, ostre i wyraźne, a złocenie jest b.dobrej jakości (brak przetarć itp)

_ _ _ _ _ _ _ _

 

Skoro już ciągniemy wątek... czy spotkaliście się ze złoceniem Au100 ?? ...zegarmistrz, który dopieszcza moje wostoczki, twierdzi że widział takie na "wiekowych" sowietach


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej rakiecie to AU| też nie robi wrażenia źle wybitego, choć uważam że to coś znacząca kreska, a na pewno nie 1 mikron.

 

Ja na rusku nie widziałem nigdy więcej niż 25au, za to na szwajcarskich zenithach kilka razy 80 mikronów przyuważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musiałbym to luknąć! Oznaczeń było naprawdę sporo, natomiast nie zgodzę się z powłoką 25 mikronów, to zapewne 12,5, taka warstwa była na damkach i 1 często była wytarta. 100 mikronów to mit, najwięcej było 20. W Zenithach widywałem często 40 m.


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do au25 to jestem tego na 100% pewien bo miałem taką zarię nim ją komuś sprezentowałem. To był jeden z pierwszych zegarków pod marką Zarii z lat 50-tych (na werku 1800 tym ze szlifami, jeszcze bez rubinu na centralnym kole). Miała wyraźnie wybite au25 na kopercie i zapięciu bransolety, i mimo tego że była intensywnie noszona przez pół wieku miała tylko na kilku z ogniw bransoletki minimalne maluteńkie prawie niewidoczne przetarcia, a koperta była idealna, bez najmniejszego ubytku mimo tysięcy mikrorysek ;)

 

Ale z tego co wiem u radzieckich lepszych powłok raczej nie było, a i taka to raczej ewenement.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja bym dał łapy poobcinać że wyżej 20 nie ma, ale widziałem już takie cuda made in CCCP., że nóg to bym już nie dał. Za komuny wypatroszyłem zapewne walizkę Zarii i jakoś nie przycelowałem 25m,- jeśli taką miałeś to szczęściarz z Ciebie

:D


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja bym dał łapy poobcinać że wyżej 20 nie ma ...

Szkoda rąk :rolleyes: . Popatrzcie na link, co prawda nie zaria a lira, TU wostok ale w zakończonych ogłoszeniach na ukraińskim portalu aukcyjnym znalazłem tytuł "Женские Заря, позолота, AU25, на ходу.ссср" więc były i zarie.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

часы AU- ale zapomniał dopisać 25 до 10.7.11 в 22:00 - Złocony niewątpliwie 5 mikron (pogrzebałem w gablocie i mam taki przed nosem)!



Lira na 100% 12,5! Ludzie niedoczytują, nie wiedzą że punca się ściera, sugerują się tym co "zegarmistrz" z nowego naboru powie i tak się rodzą mity!


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze odnośnie Liry, one miały dziabniętą pieczątkę w nietypowym miejscu- przy samej koronce, więc..... wniosek chyba jest prosty! Ciekawie też znaczono stare Miry, ,próżno szukać między uszami lub pod spodem koperty bo "au" jest na samym uszku.


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mojej rakiecie to AU| też nie robi wrażenia źle wybitego, choć uważam że to coś znacząca kreska, a na pewno nie 1 mikron.

 

Ja na rusku nie widziałem nigdy więcej niż 25au, za to na szwajcarskich zenithach kilka razy 80 mikronów przyuważyłem.

 

 

Dzisiaj przyjrzałem się dokładnie mojemu ostatniemu nabytkowi Rakiecie to samo oznaczenie Au| jest bardzo wyraźnie i dokładnie wybite, absolutnie nie widać aby coś było zatarte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 1 ciekawostka, co oznacza bukwa "cz", tego nie wiem, ale jest to na stówę stare 20 mikronów!

post-8994-0-82391500-1368279802_thumb.jpg


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie życzliwie spoglądam na leżącą przede mną Raketę z sympatycznym symbolem AU<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze 1 ciekawostka, co oznacza bukwa "cz", tego nie wiem, ale jest to na stówę stare 20 mikronów!

 

 

Właśnie życzliwie spoglądam na leżącą przede mną Raketę z sympatycznym symbolem AU<

 

Posiadam właśnie identyczną Raketę jak z postu kolegi red_2004, a oznaczenie na niej jest z kolei takie samo jak to o którym pisze Gregorian, czyli AU <   .  Zastanawiałem sie właśnie co ono oznacza, ale z powyższych wypowiedzi wnioskuję, że jest to poprostu pozłacanie, chociaż muszę przyznać że wydaje się ono naprawdę zadziwiająco grube, widać to ponieważ ktoś wcześniej chciał się przekonać czy zegarek oby nie jest złoty i "wgryzł się dość głęboko w kopertę.


?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odświeżę nieco temat, ale mam pytanie.

 

Czy zdarzało się ruskich zegarkach aby pomimo złocenia nie była wybita próba AU.

Aktualnie posiadam trzy prawie identyczne modele czajki na 1301, przy czym jeden jest złocony z próbą, drugi - w/g mnie na 99% złocony, ale nie ma próby, oraz trzeci jedynie koloru złotego (bransoleta z jakiegoś szarego stopu, pomalowanego na złoto).

 

Pozdrawiam MAciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.