Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cofer

Oznaczenia ruskiego złocenia - jak to z nimi jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

...

 

A Rakieta 24 H na kopercie ma tylko AU a w paszporcie 0,21g

Tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz. Trzy lata różnicy i spadek wagi złocenia o połowę ;)

 

W kwestii możliwego odzysku Rosjanie napisali, że przy AU20 możliwy odzysk to max 0,6 - 0,8g

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=167472&page=5

Paszporty są tu: http://forum.watch.ru/showthread.php?t=117371

Ja tam bardziej wierzę polakom niz rosjanom. Jak mówią że z Mira 1 gram wyciągają to czemu mam im nie wierzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiłkując się paszportami do niczego nie dojdziemy. Jest jak pisze Kris i znam to z autopsji. Co prawda tym się nie zajmuję ale widziałem na żywo. Cały myk polega na tym, że stare radzieckie zegarki były wręcz oblewane złotem. Jak masz Szwajcara z napisem 29 mikron to tam tyle jest. W starym rusku rzeczywiście można z mirowskiej czy wostokowej koperty wyciągnąć i z gram i nawet czasami ciut więcej. Tyle praktyka. Teoria może być inna ale to akurat nasi rodacy sprawdzili i to w dużej skali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardziej wierzę polakom niz rosjanom. Jak mówią że z Mira 1 gram wyciągają to czemu mam im nie wierzyć :)

Moi znajomi złomiarze też mówią o ok. 1 gramie z mira.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta Rakiety telewizorek też jest pożądana przez kolekcjonerów  :lol:

Smutne to ale winne temu są wysokie kursy złota 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Nie no poddaję się. Nie będę polemizował z urban legend.

Jestem skłonny uwierzyć w to 0,6-0,8g i to tez przy rozkalibrowanej wadze ;)

Mam tylko nadzieję, że zdajecie sobie sprawę ile to jest 1 gram złota ?

I że można go rozklepać na arkusz o powierzchni 1 metra kwadratowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no poddaję się. Nie będę polemizował z urban legend.

Jestem skłonny uwierzyć w to 0,6-0,8g i to tez przy rozkalibrowanej wadze ;)

Mam tylko nadzieję, że zdajecie sobie sprawę ile to jest 1 gram złota ?

I że można go rozklepać na arkusz o powierzchni 1 metra kwadratowego ;)

Dajmy spokój wierze i oszacujmy. Najtrudniesza jest powierzchnia koperty. Ale troche cierpliwości, linijka, spora koperta i dostajemy jakiś 5cm2. Przy gęstości złota 19,3g/cm3 dostajemy 0,963g zlota.

 

Wysłane z mojego LIVE2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostajemy 0,963g złota.

 

Czy aby na pewno? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zobaczymy ile takie skorupki warte - licytują pewnie zawodowcy "hutnicy" więc dadzą mniej niż warte aby zarobić uwzględniając koszta 

Sam jestem ciekaw 

 

http://allegro.pl/koperty-pozlacane-odzysk-zlota-mega-zestaw-i6671922499.html

post-68206-0-44537400-1483824381_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie ciekawe.

Tak na moje krzywe oko (czytając jedynie informacje z tego forum), to tam złota jest pewnie między 6, a 8 gram. Ciekawe jak wysoko pójdzie cena


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Przepłacone?

A co ? Kupiłeś i żałujesz ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600 zł - jakos dziwnie aukcja podbita, wyrównana z najwyższą podbita dwadzieścia parę minut po ofercie która wygrała - skoro ktoś podbił do 600zł i wiedział że to max to chcąc wygrać czemu nie dał 602 i by wygrał - oferta na 100% podbita 

Ceny końcowej nie komentuję bo nie znam się na odzysku i nie wiem czy by było warto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było też coś takiego. jeden kilogram poszedł za 2850pln aukcja zakończona i nie mogę dać linka

post-59322-0-60365600-1484334747.jpg

post-59322-0-08719900-1484335757_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co napisał Paweł to prawda - co do tego tego słoika to nie wiem  ;) - bo się z takim podejściem wśród złomiarzy nie spotkałem, w kwasie można cały proceder przeprowadzić w ciągu 1 dnia. I wtedy z kilkuset lub kilku tysięcy kopert zostaje coś takiego jak poniżej. I tak - złomiarzowi bardziej się opłaci przetopić niż sprzedać na alle - było mówione o tym x razy.

 

 

 

To teraz wiem, dlaczego nie mogłem odkupić koperty po operacji zdjęcia złocenia.

(jeśli można to zostawię tą odpowiedź z tym foto?)

 

Może ktoś się orientuje jaka jest zależność między 1 mikronem złocenia, a 1 gramem

złota położonego na kopercie, nie mogę do tego dojść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to wychodzi, że:

1cm2 przy pokryciu złoceniem próby 585 na grubość 1 mikrona waży 0,00135 grama ( w tym 0,0007897 g czystego złota)

W takim razie z 1 grama próby 585 wykonamy 740 cm2 złocenia  na grubość 1 mikrona w którym będzie 0.585 grama złota.

A patrząc z drugiej strony to gdy z 1 grama czystego złota w próbie 585 wykonamy 1266 cm2 złocenia o grubości 1 mikrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc! Muszę to jeszcze przemyśleć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matematyka matematyką a złomiarze wiedzą lepiej. Już o tym mówiliśmy że 20 mikronów ruskiego złocenia nijak ma się do tej samej wartości np w szwajcarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć przewagę nad złomiarzami dlatego, bardziej interesuje mnie co się złomiarzom nie opłaca, niż ile złota jest na kopercie.

Muszę to jednak wyliczyć, bo ich działalność zależna jest od kursu ceny złota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złomiarze zawsze działają, a tylko jak cena złota jest wyższa to działają bardziej.

 

Przewagę na nimi trudno jest zyskać bo on jak zrobi zupę do odzysku to ona i tak moze stać i czekać.

Rozmawiając z jakim kolwiek handlującym zegarek to przewaznie mówi, panie to koperta złocona tu jest złota na 90 - 110 zł  ;), a w rzeczywistości to złota jest na max 70 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wszystko zależy od ceny złota...

Złomiarze też kalkulują. Już kilka razy byłem świadkiem tego, bo dosłownie o chwilę

taki złomiarz mnie wyprzedził. Jeśli on się już dogaduje, to nie możesz nic kupić, nawet jak

dajesz więcej. Płaci np 50 zł za zegarek i bierze wszystko.... Ale cały czas kalkuluje

czy mu się opłaca.

 

I teraz tak, czasami jest to człowiek na poziomie, z takim po transakcji możesz się porozumieć, tzn.odkupić od niego mechanizmy, odkupić koperty najbardziej atrakcyjne, nawet cały zegarek.

I to jest w porządku.

Nie obrażając ludzi! obserwuje masę ignorantów wśród złomiarzy - taki jak bierze hurtem to nawet nie potrafi dobrze przeliczyć kwoty, nie potrafi przeanalizować czy mu się opłaca kupić, te zegarki.

Do kilku sztuk jeszcze mu wychodzi, powyżej 20 już się zaczyna mylić.

Z taką osobą nie da się porozumieć, najzabawniejsze jest, że czasem proponuję mu cenę przy której jednoznacznie zarabia.

Jest to zastanawiające, bo przecież taki człowiek patrzy przez pryzmat kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z taką osobą nie da się porozumieć, najzabawniejsze jest, że czasem proponuję mu cenę przy której jednoznacznie zarabia.

Jest to zastanawiające, bo przecież taki człowiek patrzy przez pryzmat kasy.

Cytuję jednego z naszych forumowych kolegów, który tłumaczył skąd u złomiarzy taka dzika determinacja - "Czy miałeś w ręku bryłę złota?" :)

 

Gorączka złota to nie jest mit czy literatura. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.