Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ladek22

Pióro wieczne.

Rekomendowane odpowiedzi

Już kiedyś zastanawiałem się dlaczego nikt ze Stowarzyszenia nie zamówił jeszcze żadnego gadżetu? Nawet nie próbują swoim doświadczeniem wspomagać czy doradzać!

 

Znalazłem w sieci dwa świetne zdjęcia, gdzie są gotowe grawery na piórkach. Może to coś pomoże :)

 

http://www.boro-lase...-sample_600.jpg

 

http://www.boro-lase..._sample_600.jpg


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy były konsultowane jakieś inne propozycje? Bo wg mnie to raczej słabe pióra są brane pod uwagę - tzn nie że słabo piszące, ale jak to ma być jakiś reprezentacyjny projekt to raczej widziałbym tu inne pióra. W końcu na forum co rusz ogląda się zegarki za kilkadziesiąt tysięcy, a zegarki za ok 10k zł są wręcz można powiedzieć powszechne (wystarczy zobaczyć ile jest na forum właścicieli Omeg, tudzież TAGów czy nawet Breitlingów) - i takie pióro za 200-300zł raczej średnio wypada w zestawieniu z takim zegarkiem. Myślę, że sporo lepszą propozycją byłby Visconti Opera lub nawet Opera Master (to taka przykładowa propozycja), który również jest czarny (jeśli taki jest wymóg - bo taką widzę tendencję), a w dodatku ma płaską ściankę ma której łatwo grawerować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można podawać swoje propozycje. Rozważymy każdą z nich!! Możemy włączyć do oferty pióro za 3000 zł za 10.000 zł czy nawet 25.000zł jeśli takowe pióra są :) Pytanie tylko czy znajdzie się na takie piórko nabywca.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podana przeze mnie propozycja mieści się nawet w połowie najniższej podanej przez Ciebie powyżej sumy - noooo może Opera Master sięga tych 2000 z lekkim hakiem, ale to też jest już pióro odpowiednio wykonane, ze złotą stalówką itd itd itd ;) Pióro ze stalową stalówką za 400zł oferuje w gruncie rzeczy to samo co pióro za 70zł... wiem bo miałem sporo różnych piór i te za 400zł posprzedawałem, a zostawiłem sobie WM Allure którego kupiłem właśnie za 70zł, a który pisze równie dobrze. I kompletnie nie przekszadza mi, że leży w półce obok piór takich jak Parker Duofold, wspomnianej Opery (Club) czy limitowanej Montegrappy :) Po prostu z perspektywy czasu nie kupiłbym już pióra z tego przedziału cenowego - czyli albo kupowałbym pióro tanie, albo uderzał już w coś ze złotą stalówką - i tu są też niezłe pióra takie jak WM Charleston który jest tani i taką stalówkę ma, a cenowo jest naprawdę dobrze bo kosztuje niewiele więcej niż te wymienione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Visconti Opera Master

 

http://www.centrumb2...339043c6e35.jpg

 

Cena około 3000 zł.

 

Duże, typowo męskie pióro wieczne o kwadratowym korpusie i kwadratowej zakręcanej skuwce wykonanymi z wysokiej jakości, zdobionej w delikatne pasy, błyszczącej żywicy w kolorze pięknej, głębokiej czerni. Klip i pozostałe wykończenia pokryte chromem. Stalówka wykonana ze złota 14K, rodowana, dwukolorowa. Pióro posiada system napełniania w postaci specjalnego, wbudowanego tłoczka Power-Filler. W komplecie z piórem dołączony jest przepiękny kałamarz.

 

http://www.centrumb2...73a6e0bdab8.jpg


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Visconti Opera

 

http://www.centrumb2...7031abdb760.jpg

 

Cena około 1600 zł.

 

Pióro wieczne o kanciastym korpusie i zakręcanej skuwce wykonanymi z wysokiej jakości żywicy w kolorze eleganckiej czerni. Klip i pozostałe wykończenia chromowane. Stalówka wykonana została ze złota 14K, rodowana. Pióro posiada wymienny system napełniania: naboje lub tłoczek.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem z innego świata (zapewne tak jest), dlatego nie wejdę w temat pióra (chocby klubowego) za tyle pieniędzy. Oczywiście nadal będę starał się współpracowac w projektowaniu grawerki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście też nie kupię tak drogiego pióra jak te powyżej!

 

Obecnie przymierzam się do czarno-złotego Parkera Urbana :)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poczekam na nasz wspólny wybór. Mam przeczucie, ze jednak budżet <500 zł zdobędzie najwięcej głosów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Visconti pisze się przez "V" a nie przez "W" ;) to tak dla formalności...

 

Może jestem z innego świata (zapewne tak jest), dlatego nie wejdę w temat pióra (chocby klubowego) za tyle pieniędzy. Oczywiście nadal będę starał się współpracowac w projektowaniu grawerki :)

Ja nie mówię, że ktokolwiek ma wchodzić w temat pióra za cytuję" więcej niż 500zł". Chodzi mi tylko o fakt, że piszemy o piórze na forum ludzi wydających pieniądze na zegarki wbrew logice - bo przecież każdy ma zegarek w komórce, albo może mieć kwarca za 50 czy 100zł a jednak baaaardzo dużo ludzi kupuje zegarki za ~10k zł. Jednak mam świadomość że "obycie piórowe" w kraju jest raczej trudną kwestią. Osobiście uważam, że przedział cenowy obrany wstępnie taki na którym za relatywnie duże pieniądze (w końcu kilka stówek na chodniku nie leży) dostaje się raczej niewiele. W dodatku raczej ciężko mówić o większej reprezentacyjności jeśli trafimy na kogoś z piórami obytego. Dla porównania można mieć nieźle wyglądającego kwarca np Armaniego, ale jak trafimy na kumatego w temacie zegarków, w dodatku np ze wspomnianą Omegą to raczej ten nasz kwarc wypada dosyć blado.

 

 

A ja poczekam na nasz wspólny wybór. Mam przeczucie, ze jednak budżet <500 zł zdobędzie najwięcej głosów :)

Tego to jestem wręcz pewien ;)

 

 

Oczywiście - wedle życzeń - z zaciekawieniem będę się przyglądał co wyniknie z tego tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja poczekam na nasz wspólny wybór. Mam przeczucie, ze jednak budżet <500 zł zdobędzie najwięcej głosów :)

 

Obawiam się, że raczej nie uda się wybrać jednego jedynego pióra dla wszystkich. Tak jak pisze kolega Mariusz mamy różne gusta i status materialny, więc wydaje mi się, że nie będzie nic złego w tym, aby każdy miał inne piórko według własnego gustu i przekonania. Najważniejsze jest, aby na klubowym piórze znalazło się klubowe logo i aby każdy był zadowolony!! Można ogłosić, że limitacja na jakiekolwiek pióro niezależnie od czegokolwiek będzie do 3 sztuk. Limitację można zrobić na większą jeśli będzie takie życzenie czy zapotrzebowanie (np. będzie od razu 5 zamówień) Co Wy na to?

 

Wyobraźmy sobie, że ktoś wybiera jakieś piórko i grawerujemy limitację np. 01-003 i więcej chętnych na chwilę obecną na ten konkretny model nie ma. Piórka z limitacją 02-003 oraz 03-003 zostają jednak w pamięci. W każdej chwili inna osoba może zamówić sobie to piórko, aż do wyczerpania limitacji. Ja osobiście nie patrzył bym na koszt graweru detal czy hurt, bo 10 czy nawet 20 zł przy piórze za 400 albo 3000 zł nie robi większej różnicy!

 

Ps. Z tą limitacją 001-003 przy każdym modelu pióra to jednak zły pomysł! Za dużo by było tych samych numerów. Trzeba zrobić normalnie np. 001-050 to wtedy będzie sensowniej. Piórko każdy będzie mógł wybrać jakie chce i kiedy chce i wtedy będzie nadany numer kolejny!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak musisz mieć więcej chętnych żeby móc już jakiekolwiek piórka zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka będzie liczba limitacji zadecyduje Zarząd i tylko dla przykładu podałem 50 sztuk limitacji. Myślę, że trzy lub pięć osób na początek wystarczy, aby zrobić pióra. Zrobimy kilka sztuk i zamieścimy fotki w tym temacie. Może piórka się spodobają i zamówienia ruszą!?

 

Najbardziej sensownym byłoby najpierw znać liczbę limitacji i wtedy podać listę wolnych numerów które można rezerwować. Każdy mógłby sobie wybrać numer jaki chce i wszyscy byliby zadowoleni :) Numerów nie musimy wcale brać po kolei! Ja chciałbym mieć powiedzmy numer 22. Podobnie jest w temacie limitowanego zegarka na 10-lecie. Na chwilę obecną wolna jest 6-stka!

 

Być może lub raczej na pewno Zarząd będzie chciał zarezerwować jakieś numery, więc na razie zapisów nie organizujemy!!

 

Jeśli chodzi o grawer to doszedłem do wniosku, że skuwka powinna być taka sama dla wszystkich, a na korpusie pióra każdy indywidualnie zadecyduje czy chce tam mieć imię i nazwisko czy klubowy nick!

 

Najlepsza propozycja graweru to ta:

 

http://www.tinypic.pl/hdtqqu2zysyh

 

hdtqqu2zysyh_t.jpg

 

Jedyne co można tutaj poprawić to zmienić czcionkę przynajmniej na korpusie pióra, bo ta jest zbyt prosta. Sam napis KMZiZ chyba może być w tej czcionce co widać na fotce. Można poeksperymentować z innymi czcionkami!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie zainteresowania ze strony zarządu nie ma..może nie ma potrzeby posiadania pisadła klubowego. Co do propozycji graweru to wydaje mnie się,że jest za dużo tego. Wystarczyłby sam znaczek klubu na skuwce wyglądałoby to poprostu bardziej elegancko ale to moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie zainteresowania ze strony zarządu nie ma..może nie ma potrzeby posiadania pisadła klubowego. Co do propozycji graweru to wydaje mnie się,że jest za dużo tego. Wystarczyłby sam znaczek klubu na skuwce wyglądałoby to poprostu bardziej elegancko ale to moje zdanie.

 

Czekamy na decyzję Zarządu odnośnie kwoty limitacji. Może będą jeszcze inne sugestie ze strony Zarządu? Wydaje mi się, że samo logo byłoby za mało i skuwka wygladała by zbyt goło. Możemy zrobić tak, że zlecimy wykonanie jednej sztuki i wtedy będzie wiadomo jak to realnie wygląda. Mogę być królikiem doświadczalnym :)

Widziałeś te przykłady graweru?

 

http://www.boro-laser.com.pl/pismienne/parker/urban-zestaw-pojed-pioro/parker_urban_black-GT_pioro-sample_600.jpg

http://www.boro-laser.com.pl/pismienne/parker/urban-zestaw-pojed-pioro/Parker_Urban_black_CT_pioro_sample_600.jpg

 

Myślę, że wcale nie ma przesytu, gdy jest dużo na skuwce.


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko się wtrącę. Większość tych przykładów przypomina mi klepsydry w gazecie... po naszych ukochanych zmarłych... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko się wtrącę. Większość tych przykładów przypomina mi klepsydry w gazecie... po naszych ukochanych zmarłych... :(

 

Witam, jakieś alternatywne sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo ja z kolei nie jestem jakimś estetą, ale chętnie przyjmę jakieś sugestie do wdrożenia. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko mi się skojarzyło, ale to patrząc na przykłady post wyżej (od mojego poprzedniego). Jak się nad tym zastanawiam, to wydaje mi się, że to chodzi przede wszystkim o krój pisma - kursywa timesowata w nazwiskach, dość dużym stopniem pisma.

Może dlatego tak mi się skojarzyło...

Myślę, że lepiej nazwiska dużo mniejszym stopniem, albo/i bardziej nowoczesnym krojem pisma... :)

 

times - to oczywiście tylko w pierwszym przykładzie, ale inne z kolei zbyt ozdobne!

Prawdopodobnie gdyby pióra nie były czarne, to nie byłoby i tego skojarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to przepraszam, że wtrąciłem się w temat, bo nie zamierzam nabyć żadnego pióra.

Mam uraz od 1 klasy szkoły podstawowej. Piszę tylko długopisem.

Nie zawracam Wam już głowy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor pióra oczywiście narzuca takie skojarzenia. Można pójść w kierunku jakiegoś brązu, bądź zrobić np dwie wersje (nie więcej) kolorystyczne. Te czcionki z ostatniego przykładu rzeczywiście trochę "klimatyczne" ale te moje z wcześniejszej wizualizacji już chyba nie takie złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor pióra oczywiście narzuca takie skojarzenia. Można pójść w kierunku jakiegoś brązu, bądź zrobić np dwie wersje (nie więcej) kolorystyczne. Te czcionki z ostatniego przykładu rzeczywiście trochę "klimatyczne" ale te moje z wcześniejszej wizualizacji już chyba nie takie złe.

Do twoich nie miałem takich skojarzeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja Zarządu jest taka, że robimy pióra na tylu chętnych ilu się zgłosi i bez limitacji!!

Trzeba dać czas na to, aby osoby zainteresowane miały szansę na zgłoszenie chęci nabycia pióra. Myślę, że miesiąc wystarczy, czyli do 5 marca!!

 

Kopiujcie listę zapisów!

 

Lista zapisów:

 

1. Łukanio

2. Wojciech.Makowski

3. seb

4. ladek22

5.

6.

 

Jeśli zmieniliście zdanie to wykreślcie się z listy!!


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista zapisów:

 

1. Łukanio

2. Wojciech.Makowski

3. seb

4. ladek22

5.

6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.