Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dostałem od Krzyśka takiego łódzkiego. Jedyny jaki mam, za to z mojego miasta  :).

Zdjęcie telefonikiem, więc cudnie nie wyszło.

post-39092-0-26351200-1577637660_thumb.jpg

post-39092-0-36324300-1577637674_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Lodzi mam chyba 3szt GF. Zegarmistrz Jan Placek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, bo lubię przedmioty związane z moim miastem. Brzezińska 10 z adresu imć Placka to zresztą zupełnie inne miejsce niż dziś. Po wojnie przemianowano ją na Wojska Polskiego (mieszkałem tam 25 lat), a obecna Brzezińska jest jej peryferyjną kontynuacją, wyprowadzającą ruch na Warszawę. 

Na przedwojennym zdjęciu widać kościół NMP, gdzie się ulica zaczynała, pstryknięto fotkę przy numerze 13, więc któraś z widocznych kamienic to Placka Jana siedziba. 

post-39092-0-86103700-1577639774_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedzialem:-) szukalem ul Brzezińskiej 10 na obecnej Brzezińskiej nie wiedząc, że nazwy zostały zmienione. Ja od dawna szukam budzika z mojego miasta Zduńska Wola, J.Goldberg Łaska 3. Widzialem takie w naszym muzeum miasta. A tk poza tym tez jestem z Łodzi ale od 30 lat Zd Wola :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikołaj przyniósł "prezent" (jakie dziecko - taki prezent ;) )

 

Kinzlowate, zardzewiałe coś za parę groszy.

Nie chodzące - mechanizm zablokowany brudem i rdzą. Suchy jak pieprz, oliwy od fabryki chyba nie posmakował.

Rozebrałam (kolejność rozkładania balansu zupełnie od "czapy" - nie mam pojęcia od czego się zaczyna rozkładanie :unsure: )

Umyłam, sprężyny wykąpałam w słoikowym szejkerze z benzyną - dostałam kiedyś reprymendę od Kinia za mycie sprężyn w wodzie - wbiłam sobie to do głowy 1,5 roku temu ;)

Złożyłam jak fantazja podpowiadała.

 

CYKA!! Haha! CYKA!! Nie wiem jak długo pochodzi ale ważne, że chodzi :D

Szkoda, że nie widzieliście jak "składam" balans ;)

Czy oś balansu w łożyskach się też oliwi?

 

Jak mechanizm nie padnie, będę czyścić z rdzy obudowę, dzwonki, motylki itd.

Niestety odłamany jest koniec osi nastawiania budzenia - nie ma jak nastawić budzika ale działa ogólnie :)

I nie mam knopków :)

.

post-104610-0-93128600-1577648911.jpg

post-104610-0-44700000-1577648938_thumb.jpg

post-104610-0-19450400-1577648968_thumb.jpg

post-104610-0-99368300-1577649190.jpg

post-104610-0-16191000-1577649272_thumb.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście oliwa w łożyskach balansu być musi...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam :)

Dooliwię łożyska balansu. Miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam :)

Dooliwię łożyska balansu. Miłego dnia

. Ale malutko i dobry olej. Bo czasem nieco lepi i hamuje ruch. Zegar może się zatrzymywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igłą naniosę oliwę. Wg mnie, igła spreparowana wg wskazówek Kinia bardzo dobrze kontroluje ilość podawanej oliwy :)

Nie wiedziałam czy łożyska balansu się oliwi więc wolałam nie ryzykować zawczasu. Operowanie balansem, a zwłaszcza włosem wykonuję z gracją słonia w składzie porcelany, wiecie :P

 

Obudowa budzika nie wygląda na niklowaną. Jakaś licha srebrzysta farbka w cienkiej warstwie. Jak zeszlifuję rdzę to zlezie razem z rdzą. Jaką to farbą srebrzystą odświeżyć?

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Marku - mój wygląda bardzo podobnie! Nawet takie same plamki ma na wskazówkach :)

Za to widzę, że w moim brak pałąka u dzwonków.

Lata 60-te? To może być odrobinę starszy niż przypuszczałam, dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Marku - mój wygląda bardzo podobnie! Nawet takie same plamki ma na wskazówkach :)

Za to widzę, że w moim brak pałąka u dzwonków.

Lata 60-te? To może być odrobinę starszy niż przypuszczałam, dziękuję :)

Mam jakiś pałąk do dzwonków. Mogę jutro sprawdzić. Bardzo podobny i chyba od Kenzle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj! Jak można - to bardzo byłabym wdzięczna :D

Budzik bez tego pałączka wygląda trochę "łyso".

Dziękuję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa budzika nie wygląda na niklowaną. Jakaś licha srebrzysta farbka w cienkiej warstwie. Jak zeszlifuję rdzę to zlezie razem z rdzą. Jaką to farbą srebrzystą odświeżyć?

Pstryknij, jakieś zdjęcie, co by się można było przyjrzeć , tej niby farbie .

Sam jestem ciekaw, no i wtedy pomyślimy . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo teleportuję się "na kwadrat", cyknę fotki anturażu Kinzlora, to wrzucę :D

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent nadal żyje czyli jest szansa, że reanimacja się powiodła :)

 

Zrobiłam zdjęcie. Co ciekawe owa rdza ma również zielonkawy nalot. Wewnątrz jednego z dzwonków widać jak odchodzi "farba" jakaś..

post-104610-0-68773400-1577721027.jpg

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda mi to to na farbę, myślę, że jest to cienka powłoka galwaniczna, spod której wychodzi rdza.

Zielonkawy nalot może świadczyć o stopie miedzi, mosiądzu.

Po oczyszczeniu i wypolerowaniu najlepiej byłoby nałożyć nową powłokę galwaniczną chromu bądź niklu.

Myślę, że nie byłoby dużym przestępstwem pomalowanie farbą w sprayu, są takie dostępne. Lakier chrom o lustrzanym połysku, metal po tym wygląda jak chromowany.

Pozdrawiam Jacekpost-109113-0-72088000-1577723157_thumb.png

Edytowane przez JASI

"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję! :)

Zielonkawy nalot co ciekawe jest tylko na dzwonkach, na puszce go nie ma.

Farba w sprayu! Faktycznie to jest pomysł :D Cieniutka, nienachalna warstewka. Trzeba poćwiczyć bo jeden ruch za dużo i zaciek jak ta lala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna farba w sprayu nie przybliży nawet o włos do efektu niklu!bo nim był powlekany budzik i dlatego tak wygląda :D zwyczajnie wyczyść go dokładnie papierem ściernym coraz drobniejszym aż do efektu lekkiego połysku i zakonserwuj woskiem ,no chyba że masz możliwość ponownego poniklowania ;) każda farba spierdaszczy taki budzik.Dzwonki najlepiej polerować w tokarce lub wiertarce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, kochani. Są wydzielone tematy o renowacji skrzyń/obudów, mechanizmów. Jest też nasz ulubiony temat. Nie róbcie kącika napraw także i tutaj. To miał być temat - galeria moim zdaniem. No ewentualnie z pokazaniem stanu przed i po.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest nikiel jednak? :)

W takim razie zaczynam od czyszczenia, a potem wosk (do głowy by mi ten wosk za nic nie wpadł)

Dziękuję :)

 

Opss - już się zwijam ..

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosia, poszukaj zakładów galwanizerskich  (w googlach), w twojej okolicy, wykonują czyszczenie, niklowanie... nie jest to drogie.  :rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, kochani. Są wydzielone tematy o renowacji skrzyń/obudów, mechanizmów. Jest też nasz ulubiony temat. Nie róbcie kącika napraw także i tutaj. To miał być temat - galeria moim zdaniem. No ewentualnie z pokazaniem stanu przed i po.

Jest temat renowacji skrzyń zegarowych ,mechanizmów zegarowych,jest o d..maryny z kącikiem muzycznym,ale nic konkretnie o budzikach nie ma oprócz tego tematu.Może rozdzielić na galerię budzików ,puszki budzików i werki budzików i kto się wtedy w tym połapie oprócz moda :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.