Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
anonymous

Hydro Mod

Rekomendowane odpowiedzi

Nie powinien,sprawdzalem u zegarmistrza proba cisnieniowa i zapewnil mnie, ze zegarek jest na 100% szczelny. Dla swojej proznosci sprawdzilem ponownie probe cisnieniowa u innegi zegarmistrza, takze stwierdzil, ze zegar w 100% szczelny. Mysle, ze gx-56 ze wzgledu na soja wewnetrzna objetosc ma dosc duzo powietrza ktore wlasnie tak reaguje na zmiany temperatury. Inne G maja zapewne mniejsza objetosc wewnetrzna a trzeba przyznac, ze gx-56 tzw. pustej przestrzeni ma wiele. Mysle, ze to tlumaczy to parowanie mimo szczelnosci zegarka.

No i tutaj wlasnie pojawia sie sens zalewania zegarka olejem- eliminacja pustej przestrzeni powietrznej ktora na duzej glebokosci jest silnie sciskana... olej powinien to zniwelowac.

Edytowane przez anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł świetny, a hydro + mirror wymiata :)

Martwi mnie jednak pewna rzecz. Skoro olej jest nieściśliwy a nie ma w środku bąbelków (jeden chyba lepiej zostawić ;)) to przyciski nie mogą działać prawidłowo - wciśnięcie powinno powodować wzrost ciśnienia w środku, mieć wpływ na reszte przycisków, uszczelek itd. Co jeśli zechcemy wcisnąć na raz trzy z czterech? Możemy wytworzyć bardzo wysokiie ciśnienie o przeciwnym wektorze do tego na jakie został zaprojektowany zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... sluszne stwierdzenie, tylko powiedz tak szczerze ile razy pod woda uzywasz przyciskow? Automatyczne podswietlenie na ruch reki i wlaczony stoper.

No i jeszcze jedna kwestia, na jakiej glebokosci musisz byc aby to wystapilo?

Im glebiej jestes, tym mniej gadzecikow sie uzywa ;)

Co do babla zostawionego na wszelki wypadek, masz niewatpliwie racje.

Edytowane przez anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bałbym się tego co może stać się pod wodą, a na powietrzu gdzie nie ma ciśnienia "równoważącego".

Z drugiej strony może sama obudowa jest na tyle elastyczna, żeby amortyzować ew. zmiany objętości przez wciśnięcie przycisku i problemu w ogóle nie ma.

Wyczuwasz zmiany siły potrzebnej do wciśnięcia zależnie od ilości duszonych przycisków?

 

EDIT

Do tego myśle, że jeżeli jest w środku element który zawiera jakić gaz (np. kondensator - gdybam) to wtedy może się okazać, że ciśnienie działa bezpośrednio na ten element (na to miejsce) chcąc go zmiażdzyć (wcześniej otaczało go powietrze i chroniła obudowa), a przez to wytrzymałość zegarka zmalała.

Potrzebne są testy porównawcze ...najlepiej niszczące :wacko:

Edytowane przez bienn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bałbym się tego co może stać się pod wodą, a na powietrzu gdzie nie ma ciśnienia "równoważącego".

Z drugiej strony może sama obudowa jest na tyle elastyczna, żeby amortyzować ew. zmiany objętości przez wciśnięcie przycisku i problemu w ogóle nie ma.

Wyczuwasz zmiany siły potrzebnej do wciśnięcia zależnie od ilości duszonych przycisków?

 

EDIT

Do tego myśle, że jeżeli jest w środku element który zawiera jakić gaz (np. kondensator - gdybam) to wtedy może się okazać, że ciśnienie działa bezpośrednio na ten element (na to miejsce) chcąc go zmiażdzyć (wcześniej otaczało go powietrze i chroniła obudowa), a przez to wytrzymałość zegarka zmalała.

Potrzebne są testy porównawcze ...najlepiej niszczące :wacko:

Ja jednak mysle, ze trzeba wzorem niektorych komputerow nurkowych wypelnic bez zadnych babli powietrznych... To oczywiscie moje i tylko moje zdanie niczym nie poparte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole rozmowa schodzi na tematy glebokich nurkowan i duzych cisnien... mysle, ze jednak wielu ludzi nie uzywa tegio typu zegarkow do profesjonalnych zastosowan bo od tego sa stosowne komputery nurkowe wiec hydro mod to tylko taki gadzet poprawiajacy wyglad, dajacy satysfakcje itd.

Ja zabieram czesto zegarek ze soba na nurkowania wiecej dla ciekawosci czy wytrzyma niz polegania na nim jako na podstawowym elemencie szpeju nurkowego (korzystam np. ze stopera) jednak zawsze mam komputer nurkowy i do tego zdublowany drugi komputer.. ale to moja praca ;)

Wiec hydro mod potraktujmy jako uzyteczna ciekawostke dla ciekawskich ;)

Pozdrawiam wszystkich ciekawskich ;)

P.s Hydro mod moze byc ciekawa alternatywa dla tzw. parujacych G-shockow.

Edytowane przez anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tylko skromnie, czy ktos jeszcze probowal hydro mod?

Zastanawiam sie nad zalaniem gx-56 ale powstrzymuje mnie tylko solar w tym zegarku i to ze mam go doslownie kilka dni.

Wczesniejsze mody bez zarzutu ale mam wahania wlasnie co do solara.

To parowanie doprowadza mnie do szalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym temacie nie pomoge, nie trenowalem zagadnienia ;)

No chyba, ze pomoze Ci ten link:

http://forums.watchuseek.com/f17/mirror-lcd-mod-plus-hydro-conversion-scarlet-rit-bruiser-dw6900-gets-pimped-659980.html

Moze to podda Ci pomysl skad i jaki to ma byc filtr.

Powodzenia.

Edytowane przez anonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu braku chetnych z hydro mod, nadeszla chwila w ktorej ciekawosc byla wieksza i gx-56 zostal zalany olejem ;)

Denerwujace parowanie odeszlo w zapomnienie, zegarek dziala bez zarzutu, czekam jeszcze tylko zeby sprawdzic czy z ladowaniem solar bedzie wszystko ok ale na to, to juz trzeba czasu.

Po hydro wspomniane parowanie pozostalo tylko wspomnieniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych.

Hydro mod gx-56 zalety:

- bardziej kontrastowy wyswietlacz (moj jest w negatywie)

-test: -16 i przeniesienie do temp. +28 kompletny brak parowania

-test: przylozenie kostki lodu do wyswietlacza (koperty scislej) na okolo 30 sek. i nastepnie ogrzanie do okolo 22 stopni- brak efektu parowania.

Dodatkowo sprawdzilem ladowanie solar- brak efektow ubocznych, czyli solar laduje zegarek.

 

Najwazniejsze, nic nie paruje, zegarek dziala bez zarzutu.

czyli juz mnie nie denerwuje parowanie a szczelnosc zostala zachowana (sprawdzone dwukrotnie przyzadem).

SUKCES!!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadal nie podałeś ołeju, który użyłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, sorki za niedopatrzenie ;)

Ja go dostalem w pojemniku bez oznaczenia jednak bedac w centrum podpatrzylem opakowania stosowane przez pracownikow- to raczej pojemniki z Twojego 2 linku.

Dokladnie taka sama tubka, pojemnik z karbowanym dozownikiem.

Niestety nikt nie powie czego uzywaja, mysle jednak, ze to wlasnie to opakowanie.

Patrzac na specyfikacje podana w linku, moze sie to zgadzac z zastosowaniem do hydro mod. Takowy olej chyba widzialem tez w castoramie ;) (sadzac po opakowaniu)

Niestety kiedy zapytalem czego uzywaja w centrum- zapadla cisza. (pewnie zaluja, ze mi go dali).

Ten olej z Twojego 2 linku powinien sie raczej nadac. Jak skonczy sie ten ktory mam napewno zastosuje ten ktory podales.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx

Jak zrobisz jakiegos hydro moda- daj koniecznie znac, bo jak na razie widze, ze tylko ja zalewam wszystkie zegarki jakie mi wpadna ;)

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kolejny hydro mod poszedl G-5500C.

Na plus po zalaniu: bardziej kontrastowy wyswietlacz (duza roznica przy zielonym wyswietlaczu)

Na minus: brak minusow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

widze ze do odwaznych swiat nalezy - przyznaje ze ja sie nie odwaze,chociaz pewnie jakbym mial utrapienie z parą to nie wykluczone zebym sie skusil..tyle ze napewno zostawilbym jednen pecherzyk

gdzies na wusie widzialem jakis tam model zalany olejem z jednym pecherzykiem - nawet byl fajnym dodatkiem podczas odczytywania godziny

 

i swoja droga,niezle sie bawisz:) i z mojej strony moge tylko zyczyc abys dalej jedynym minusem taj zabawy bylo w dalszym ciagu 'brak minusów' heeh

 

ps.czyzbys odkryl sposob na zaparowane szkielka - sprzedaj patent serwisom bo ztego co czytam na forum to chyba jedyne sluszne rozwiazanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze sie odezwales... myslalem, ze juz calkiem temat upadl.

Mysle, ze ten pecherzyk jest zupelnie zbedny, pozniej tylko denerwuje bo lata w roznych kierunkach a czasem sie rozdziela itd.

Troche wiecej trudu trzeba zeby wyzbyc sie wszystkich mozliwych pecherzykow ;)

Jak na razie wszystko sprawuje sie bardzo dobrze, lacznie z solarami.

W pozostalych zegarkach nic nie parowalo (oprocz wspomnianego gx-56) a mimo to je zalewalem dla efektu ;)

Jak sie kiedys odwazysz, daj znac ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypełniłem jednak 'G' olejem rzepakowym i nagle Pawlak przestał działacz. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak nie żartowałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak nie żartowałeś

 

Żartowałem, tylko za którym razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypelnianie zegark olejem dotyczy tylko zegarkow kwarcowych, ale czy tylko elektronicznych. Zastanawiamnie jak funkcjonowal by zegarek wskazowkowy wypelniony olejem. Zniwelowalo by to zjawisko parowania. Slyszeliscie o takich probach?

 

NeoV CM10

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.