Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sneer

omega speedmaster chronograf

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

kupiłem coś takiego za parę złotych i zastanawiam co to może być - czy oryginał ...otworzyć nie mogę za diabła tak zapieczony. Jutro otworzę u zegarmistrza - przepraszam za brak mechanizmu ale może ktoś się czegoś dopatrzy.

Chodzi dobrze, przyciski pracują zerują itd. Czy ktoś sie orientuje jakie to mogą być lata.

Ja osobiście siedzę w Zenitah a nie w omegach, tak że przepraszam za moją ignorancję.

 

 

 

img2393e.jpg

 

img2395f.jpg

 

img2397s.jpg

 

img2396fs.jpg

 

img2394s.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze to...szmelc ;) z Egiptu ewentualnie-Turcji ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matko kochana, ale utyranyblink.gif To podróba. Tyle wart ile za niego dasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Mysle ze kupiles największego wypasa z omeg speedmaster. podejrzewam ze siedzi tam werk 321! Lata wczesne 60 a może i Koniec 50 pierwsza produkcja Takie są moje przypuszczenia! taka omesia leciała w kosmos!Gratulacjie! Dla mnie piękny jest ten model! I te inne uszy robią go bardziej atrakcyjnym super!!! Super zachowana ;) wskazówki orginalne z tamtych lat zreszta jak i tarcza noi orginlna branzoleta. Choruje na ten model.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Szwed to samo mu mówiłem wczoraj przez telefon jest to największy wypas Omega pre moon na werku 321. Panowie jeżeli się okaże, że tam jest werk cal.321 to jest największa trafiejka sneera w tym roku pytanie czy nie w całym życiu :D. Nie wiem czemu nie ma mojego postu z wczoraj.Pisałem że pre moon to był pierwszy zegarek wprowadzony przez Omegę w 1957 roku z początku tylko jako zwykły chronograf z okazji jakiejś chyba olimpiady. Wg. mnie jest to najdroższa i najrzadsza Omega z tej serii ceny się gaja kilku tysięcy dolarów i euro :P To fakt jest lekko styrana ale nic to ma swój wiek i w tym jej urok, nowe szkiełko lekka polerka i będzie prawie jak nowa oto kilka linków dla niedowiarków http://www.ebay.com/itm/Rare-Omega-Speedmaster-321-Pre-Moon-Chronograph-Ref-2998-3-Alpha-1961-Man-Watch-/230853708507

http://www.ebay.com/itm/Vintage-Omega-Speedmaster-2998-61-Pre-Moon-Chronograph-cal-321-/251161178071

http://www.google.pl/imgres?hl=pl&client=firefox-a&hs=BAX&sa=X&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1280&bih=642&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=wkfqVRKubDhXhM:&imgrefurl=http://www.worldoftime.de/en/omega/speedmaster-4443.html&docid=2K-uV6K5Fc7AjM&imgurl=http://www.worldoftime.de/data/image/bf53c1d43fe029c349fb0e4e572f2cd7_44.jpg&w=900&h=1050&ei=6zCjUIz6NIS60QWy_4Fo&zoom=1&iact=hc&vpx=1031&vpy=164&dur=1032&hovh=243&hovw=208&tx=92&ty=110&sig=100019969706325383773&page=3&tbnh=155&tbnw=124&start=41&ndsp=25&ved=1t:429,r:33,s:20,i:231

 

Szwed wierze że masz rację bo ja od dawna mu to powtarzam ale cały czas czekam na fotkę mechanizmu bo to ostateczny dowód :D


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem napisac to wczoraj ale forum szwankowalo. Wyglada na drugą wersje. W srodku powinna byc lemania. Lata 1959 do 1962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Kurde, toz to chyba trudniej trafić niż szóstkę w totka...

Dawaj szybciutko fotki werku i dajemy temat do działu "iskierki nadziei"

pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też usiłowałem wczoraj cos napisać...

A teraz wcale nie jest lepiej dry.gif

Ale albo to Piotrkowa prowokacja, albo mu sie pre-moon na 321 trafił. Chyba, że to jakaś kombinacja - chrono omegi nigdy tak mnie nie kręciły, żeby na pierwszy rzut oka rozpoznawać, ale nawet taki laik jak ja widzi, co to takiego, albo przynajmniej do czego podobne ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz otworzył w imadle :) i stwierdził lemania 321 - fotki wieczorkiem:)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie wszystko... Drugi zegarek odpisze wieczorkiem .. :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie taka okazja się koledze trafiła? Jeśli to nie tajemnica to za ile się ją udał okupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj zgodnie z obietnicą pare zdjęć a w iskierki nadziei...bonusik wrzuciłem http://zegarkiclub.pl/forum/topic/65345-iskierki-nadziei-czyli-o-tych-ktorym-sie-poszczescilo/page__st__20__gopid__887870#entry887870

 

 

img2400ja.jpg

 

img2401vm.jpg

 

img2403gm.jpg

 

img2404z.jpg

 

img2409p.jpg

 

Panowie, a jak i gdzie dostac bezel do niego..realne rocznik 1962, ck 2998? Szkło tez do polerki.

Zegarmistrz powiedział że stan mechanizmu super, a na deklu rok 74 zaznaczone czyszczenie i smarowanie i nic wiecej..


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myslelismy jestes w czepku urodzony! piekny az napatrzec sie nie moge ;) o bezel zadzwon do SG napewno maja i nie kiedy ceny nizsze niz na ebay.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co trzeba robić z zegarkiem, żeby tak lunetę przesunąć? :blink:

 

zazdroszczę niesamowicie, ale jakoś tak ciepło na sercu się robi, że jednak trafiają się czasem komuś takie niespodziewane perełki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widok werku rozwiewa wątpliwości. Pozostaje gratulować i gryźć palce z zazdrości :lol:

Proponuję Ci zmienić nick na Farciarz ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko moja pier........ skleroza uratowała Cię od bratobójczej walki.

 

Też przypuszczałem że to kinderniespodzianka , na tym zagranicznym portalu ;).

 

Ale cóż okazje się jeszcze trafiają , choć raz na kilka lat.

 

Gratulacje , cieszę się że choć jest w rodzinie.

 

Pozdrawiam

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym slowem -popisalem sie swoja "ocena" :(

Mechanizm swietny,gratuluje nabytku :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farciarz to on jest!!!! ale historia ma drugie dno :D a jej finału to żałować będę do końca moich dni :lol: Ale w dobre ręce trafiła...... choć mogła w jeszcze lepsze :P Pejter jak tam możesz już normalnie funkcjonować????


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak....

 

Od trzech dni nie przegladam żadnego portalu aukcyjnego , ani w Polsce ani na świecie . Nawet nie otwieram skrzynek z zegarkami ani książek. Czuje się w pełni wysycony psychicznie zegarkami.

 

Zastanawiam się jak zmotywowac się dalej do szukania po takich dwóch strzalach jakie mnie trafiły we wtorek.

 

Gdzie zawiesic poprzeczkę po takim speedmasterze ? Bo nie ukrywam ze samo szukanie mnie mocno nakrecalo. To tak jak znaleźć święty gral..i co teraz? Czego szukać?

 

Btw są i dobre strony - moi chłopcy rozbieraja na części pozostały złom który przyszedł z tymi zegarkami a szanowna Zonka nie zwraca mi mocno uwagi na leżący gdzieś zegareczek albo pudelko z zegarkami :)


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.