Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grzegorzw125

TOUGH SOLAR

Ankieta dotyczy tylko zegarków z TOUGH SOLAR.   

105 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest typowe wskazanie naładowania, takie mają dopiero najnowsze modele z serii Edifice. To można określić mianem sygnalizatora słabego poziomu energii, w którym nie ma rozróżnienia pomiędzy poziomem M i H, jest tylko L ze skaczącą po dwie sekundy wskazówką, określony przez Ciebie błędnie jako medium. Zegarki z pełnym wskaźnikiem L-M-H na poziomie M działają przecież normalnie i żadne funkcje nie zostają wyłączone. Ograniczenia pojawiają się dopiero na poziomie L, a całkowite wyłączenie sygnalizowane jest jako C lub CHG.

 

Miałem kiedyś Gieza GS-1100, który po wyciągnięciu z paczki był już na wyczerpaniu i oczywiście bawiąc się nowym nabytkiem, rozładowałem go całkowicie aż do wyłączenia. Następnego dnia wystarczyło mu kilka godzin na parapecie (dzień był pochmurny, bez żadnych przebłysków słońca), by zaczął funkcjonować normalnie, bez skaczącego sekundnika. Akumulator w Twoim GW-2000 może więc już nie być w pełnej kondycji.

 

To, że analog działa normalnie, wcale nie oznacza, że akumulator jest porządnie naładowany - równie dobrze może mieć ledwo ponad 10% energii (bo taki mniej więcej zakres obejmuje poziom L, biorąc pod uwagę czasy ładowania podane w instrukcji).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akumulator w Twoim GW-2000 może więc już nie być w pełnej kondycji.

Może nie być. Już z 5 lat będzie miał.

Czyli o kant d.. można całą tą technologię Solar rozbić? Skoro po kilku latach zaczyna siadać?

Czym to się różni od zwykłego akumulatora? Wyższą ceną? Pseudo-ekologiczną propagandą?

.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jaki miał żywot. Mi niedawno padł całkowicie w ledwo ponad dwuletnim GS-1150. U mnie miał dobrze, ale nie mam pojęcia co było z nim robione przez wcześniejsze półtora roku, z którego większość zapewne spędził w salonie Zibi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jaki miał żywot.

Bo ja wiem jaki żywot? Raczej lekki. Nikt się nad nim nie znęcał :blink:


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie czy był odpowiednio eksploatowany, czy nie był doprowadzany do stanu głębokiego rozładowania itp. ;)

 

Pierwsze G-Shocki z solarem, czyli seria Raysman, potrafią działać do dziś bez wymiany akumulatora, a najstarsze egzemplarze mają już chyba ze 14 lat, tak więc przy prawidłowej eksploatacji ta technologia ma potencjał długowieczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie czy był odpowiednio eksploatowany, czy nie był doprowadzany do stanu głębokiego rozładowania itp. ;)

No tak jak pisałem. Raz jeden w życiu był doprowadzony do głębokiego rozładowania. Potem naładowany, do dzisiaj działa niezawodnie. Słaba kondycja akumulatora, to Twoja diagnoza.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie coś takiego to najlepszy sposób na zmniejszenie żywotności akumulatorka i najwidoczniej tak właśnie się stało, bo bez wątpienia coś jest z nim nie tak, skoro potrzebował aż tyle czasu na "dojście do siebie". Nawet według instrukcji (która jak na instrukcję przystało - jest "ostrożnie" pisana) ten czas powinien wynosić około 2 godzin.

 

Jak pisałem wcześniej - brak pełnego wskaźnika naładowania w analogach powoduje, że nijak nie można stwierdzić stanu akumulatorka. Równie dobrze może być naładowany w 20, jak i w 90 procentach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie coś takiego to najlepszy sposób na zmniejszenie żywotności akumulatorka i najwidoczniej tak właśnie się stało

Czyli, technologia Solar wymaga dużej ostrożności? Jedno nadmierne rozładowanie może doprowadzić do uszkodzenia zegarka?


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to właśnie wygląda. Z jednej strony zdarzają się awarie w kilkuletnich egzemplarzach, jak w moim GS-1150, a z drugiej strony inne egzemplarze działają kilkanaście lat bez problemu, także eksploatacja musi tutaj jakieś znaczenie.

 

Zastanawiam się też, czy jest jakaś różnica pod względem wytrzymałości pomiędzy akumulatorkami CTL920 stosowanymi w niektórych (a może i w większości) analogach i hybrydach a bardziej powszechnymi CTL1616. W tej chwili mam już problemy z koncentracją, ale wydaje mi się, że częściej czytałem o tego typu awariach właśnie w kontekście analogów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

czy mogę wystawić swojego Mudmana G9300 i G6900KR za okno przy - 8 ??

akumulatorki w obydwóch G są na M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ryzykował, bo akumulator na poziomie M to przecież nic poważnego. Nie wiadomo, jak plastik zareaguje na dłuższe przebywanie w takiej temperaturze. Przez szybę ładowanie też jest bardzo skuteczne, a teraz słońce nie jest tak ostre, by przejmować się ewentualnym przegrzaniem akumulatorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mrozie się nie ładuje, to po pierwsze. Mój czteroletni(urodziny ubchodził 28 listopada) GW-1400 analog od momentu zakupu raz osłabł do poziomu Medium, teraz cały czas stoi na High a zakładam go raz w tygodniu, jak leży nie używany to jest skierowany panelem do świetlówek kompaktowych w pokoju. Taka porcja światła widocznie mu styka. Power Saving wyłączone.


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo też mam z GW-7900B


GW-1400DU, GW-7900B, GLX-5600, DW-6900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to chciałem też wiedzieć, czy przez szybę też jest jakiś efekt ładowania.

kilka razy po 2-3 godziny kładłem od wewnętrznej strony okna moje G,

jak na razie poziom naładowania M

mudman jest z czerwca zeszłego roku,kupiłem go kilka dni temu.

po rozpakowaniu było na H,kilka godzin zabawy i spadło na M.

G6900KR jest z lipca tego roku i historia z poziomem solara była identyczna jak z mudmanem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj im jeszcze kilka dni. Nie musisz przyśpieszać tego procesu, akumulator na poziomie M to nic takiego, zwłaszcza że teraz poziom energii już nie spada, tylko rośnie. Takim niepotrzebnym pośpiechem można uzyskać odwrotny skutek dla żywotności akumulatorka, przegrzewając go na słońcu (oczywiście w zimie to raczej nie grozi). Gdybyś przez wiele lat utrzymywał je tylko na takim poziomie, to być może wtedy miałoby to jakiś negatywny wpływ na jego pojemność, ale w obecnej sytuacji nie ma się czym przejmować. Dopiero mocne rozładowanie może wyrządzić akumulatorkom większą szkodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mrozie się nie ładuje, to po pierwsze.

 

Jesteś pewien że nie ładuje? A ja myślałem, że ładuje. Ale z drugiej strony jak się zastanowić to jest to możliwe, bo o ile panel przyjmuje promienie słoneczne to przy ujemnej temperaturze sam proces ładowania może być nieefektywny.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GW300 się bardzo ładnie naładował przy -5 przypięty do relingu w samochodzie, wystarczyły mu 2h żeby w końcu wskoczyć z M do H


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wskoczenie na H to jeszcze nie jest pełen sukces, do całkowitego naładowania i tak mu brakuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, nie mniej jednak na mrozie się ładował. :)


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GW3500 ma na H. Ale karmię go słoneczkiem przez szybkę. Jednak ja spadnie do M to płakać nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobić poziom % całego alfabetu ( od "A" do "Z" - 1%/100% ) wtedy temat byłby ciekawy i wieczne pytania kiedy będzie "Z"? - 100%  :P a jak nie mam 100% to masakruję baterię pod sztucznym światłem lub nie noszę tylko leży na parapecie  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobić poziom % całego alfabetu ( od "A" do "Z" - 1%/100% ) wtedy temat byłby ciekawy i wieczne pytania kiedy będzie "Z"? - 100% :P a jak nie mam 100% to masakruję baterię pod sztucznym światłem lub nie noszę tylko leży na parapecie :lol:

Taak dokładnie, powinny być procenty i wtedy byłby temat rzeka jak na forach o smartfonach heh. :lol:  

Ja ostatnio wyjątkowo pomęczyłem swojego G podświetleniem tak że bateria po chwili spadła z mid na low, część funkcji padła, dźwięki podświetlenie ale po kilku minutach z powrotem samoczynnie wskoczyło mi M i tak się utrzymuje do dziś.

Niema co sie wczuwać bo mamy teraz taka pogodę a nie inną, (niemylić z sory taki mamy klimat..) jak będzie lato, więcej słońca to zegarki wiekszość czasu bedą na nie wystawione, krótki rękaw te sprawy i wtedy wszystkim z czasem powskakuje High i będzie po kłopocie.

Teraz mozna sobie doładowywać w słoneczny dzień na parapecie czy rynnie (ja akurat laduje czasem na rynnie B) ) i nawet jeśli wskoczy H to po jednym dniu czy kolejnych przykładowych trzech spowrotem spadnie na M bo za mało tego słoneczka było. Wszystko zależy od stanu akumulatora jak bardzo jest naładowany, ja w okresie zimowym cały czas praktycznie mam poziom Medium i sie tym nieprzejmuje bo bateria do lata mi spokojnie wytrzyma a wszystkie funkcje i tak działaja bez zarzutu. ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że stan M jest normalny. Tylko każdy z nas /albo większość/ ma bzika i myśli sobie "Jak to? Nie ma na H? To do światła... " No i wygląda, że zegarki są normalne ale właściciele niekoniecznie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od roku posiadam GR-8900A, ogólnie zegarek sprawuje sie prawidłowo, wskaźnik zawsze wskazuje M 

natomiast dzisiaj wystąpiła dziwna anomalia, otóż spojrzałem na niego i zobaczyłem tylko "CHG" niemożliwe, że nagle z M spadło do zera.. po kilkunastu minutach znów pokazało się medium i wszystko jest ok.  ktoś miał może podobny przypadek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się tak zdarzyć, najczęściej przy słabym akumulatorze i po intensywnej zabawie np podświetleniem. Jeśli wszystko wróciło do normy to nie masz się zbytnio czym przejmować. Jeśli sytuacja zaczęła by się powtarzać częściej to może to oznaczać że masz akumulator na wykończeniu.. Przy najbliższej okazji, w jakiś słoneczny dzień postaw zegarek bezpośrednio w słońcu na dwie trzy godziny, poziom akumulatora powinien wskoczyć na H. Jeśli jednak tak się nie stanie to przynajmniej podładuje się na tyle aby starczyło mu na jakiś dłuższy czas.

Generalnie w okresie jesienno zimowym taki solar ma znacznie mniej okazji do kontaktu z dziennym oświetleniem. Krótsze dni oraz to, że zakrywany jest pod bluzą czy kurtką sprawia, że akumultorek nie ma kiedy się podładować i z czasem poziom jego naładowania może spaść na niższy level.  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.