Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chronofil

Hity i kity vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Kochamy stare zegarki i niemal każdy z nas je kupuje.

Zakup zegarka vintage to w dzisiejszych czasach żadna sztuka. Antykwariaty, targi, giełdy kolekcjonerskie, domy aukcyjne, a przede wszystkim portale internetowe sprawiają, że bez większych problemów można kupić niemal dowolny model zegarka - na ogół to tylko kwestia czasu poszukiwania i ceny.

Nie sztuką jest więc kupić vintydża. Sztuką jest kupić egzemplarz w pełni oryginalny, pięknie zachowany i za dobrą (czytaj: niską) cenę.

Przechodząc do meritum, proponuję nową zabawę. Pochwalmy się w tym wątku swoimi szczególnie udanymi zakupami i pożalmy się, jeśli przytrafiła się zakupowa wpadka, czyli przedstawmy swoje HITY i KITY.

Zdjęcia nabytków oraz okoliczności i ceny mile widziane, choć szczegółów nikt nie musi ujawniać - wedle uznania.

Jeśli temat się przyjmie, to oczywiście możemy przykleić.

Miłej zabawy :)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze ja zaczne :D

Od goscia co "dorabia" buszujac po smietnikach :( {panie to nie ja ,to zona}kupilem za 150pln kilka zegarkow... z zalu ,prawie w ciemno...

Okazalo sie ze pare jest zlotych...{damskie}.Wartosc-sam kruszec to ze 3k.....Szczerze,szukalem go by ,uwazam sprawiedliwie50/50 wyrownac mu strate...do dzis mi sie nie udalo...

to z ostatniegoi miesiaca......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może moglibyśmy poprzenosić i spiąć te tematy w jednym miejscu..?

Tomek zaczął już podobny temat, ale chyba w mało uczęszczanym zakątku forum :)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/65345-iskierki-nadziei-czyli-o-tych-ktorym-sie-poszczescilo/


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo fajny Hitem ,takim który na zawsze zostanie w mojej pamięci a było ich kilka jak u każdego ale najweselej wspominam tego będzie złoty chronograf kupiony jako pamiątka po dziadku, zakupiony dosłownie za grosze okazał się strzałem w 10-ke...kiedy rozpakowałem go na poczcie okazał się zegarkiem ze szczerego złota wartość pewnie już znacie :D to tak jak by ktoś podarował nam telewizor 42 calowy :D

 

 

Ale nie obeszło się też bez wtopy nabyłem kiedyś droga aukcji taka Oto Omegę, no sami powiedzcie wygląda na zdjęciach rewelacyjnie nie??? i tak tez pomyślałem, urwana koronka dla mojego zegarmistrza to pestka, nowy wałek i po sprawie.........Otóż nie panowie po odkręceniu dekielka w środku była jedna wielka kula rdzy uwierzcie mi na słowo nawet śrubek nie było widać po prostu nic nie dało się uratować, nie widziałem jak to możliwe, że w środku wszystko zgniło a na zewnątrz jak nówka :wacko:Zastanawiałem się tez dlaczego liczba 19 z datownika nie skruszyła się w drobne tak było rudo w środku. Od tej chwili zegarków bez zdjęć mechanizmów staram się nie kupować, :rolleyes:

post-29151-0-19851400-1353232901.jpg

post-29151-0-98571900-1353232979_thumb.jpg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Stary na Omesie mozna bylo sie naciac naprawde ladnie wygladala! Nie masz moze zdjecia flakow ;) ktore w niej byly.

To i ja pokaze niektore zdobycze okazyjne. Moj pierwszy okazyjny i naprawde piekny okaz, kupiony na pchlim targu w szwecji za cale 20kr czyli ok 10zl :)

 

0e094a6480417f97med.jpg

 

Sprzedajaca pani jeszcze mi pokazywala damska certine i mowila ze ta jej certina to bedzie drozsza bo to super firma ze szwajcarii ale chciala 100kr :D i nie byla specjalna.

Kolejny nabytek internet-stres-i zeby to bylo to. kupiony za nie cale 500zl. Ale bylo warto ryzykowac i pieniadze najpierw wysylac :)

 

e41530bad388f221med.jpg

 

A ten oto kupiony jako nie sprawny na portalu a po odebraniu przesylki i rozpakowaniu nawet sobie swawolnie tykal :) koszt ok 1100zl.

 

05898c6f72bf0e34med.jpg

 

Kolejny z tej samej rodziny kupiony juz dawnoo na portalu jako bez firmowy i podobno nie dzialajacy jeden wskaznik minutowy tylko trzeba bylo poczekac ta minute zeby przeskoczyl ;) koszt niecale 300zl.

 

6fbf88c3faa37196med.jpg

 

Pozniej dodam kolejne ;) bo to nie wszystkie :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja pytań wiecej nie mam.....graty Szwed !


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się ten co nie ma farta ;) sneer czekamy na spowiedź ;)

 

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram sie jak umiem ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrali sie w pare :P;) ,a inni przez nich zasnac nie beda mogli.....w lotto grajcie :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczynam ale też miałem już farta farta . Poszedłem na pchli targ i tam , po godzinie łażenia i oglądania zegarków u handlarzy co wcześnie rano biegają po wystawiających się i skupują wszystko jak leci po czym wystawiają 3 razy drożej już byłem zdegustowany . I przy ostatnim, dosłownie ostatnim "stoisku" z rupieciami zapytałem gościa czy ma zegarki . Pokazał mi wiadro z zardzewiałymi śrubami . A tam wśród nich leżał sobie Atlas Błonia . Spadła wskazówka sekundnika i zablokowała mechanizm więc wyglądała na niesprawną . Gość strasznie zadowolony sprzedał mi go za 15 złotych - w sumie chciał 15 za samego Atlasa ale ja sobie "wywalczyłem" za tę cenę jeszcze Poljota do nauki.

Potem już wiecie sami, usunąłem wskazówkę i poooooooooooszedł jak burza . Teraz kończy się jego renowacja : werk u zegarmistrza , tarcza umyta i zabezpieczona lakierem , koperta ma nowy chrom - w grudniu jego wielki występ na naszym forum .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,też się pochwalę ,choc w porównaniu z innymi to może nie aż taki hit .Gdzieś z rok temu na Allegro ,kupiłem to co na zdjęciu ,opis ''sprzedam trzy zegarki 1 damski ,] 2 męskie ,poliot i chyba jakiś zagraniczny ,cena kup teraz 29złpost-56002-0-33327400-1353329493_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie

strzał numer 1 - omega seamaster '62 gold cap z pudełkiem - cena zakupu 100pln

45976070.jpg

 

strzał nr 2 - zenith 14k - cena zakupu 0pln (bonus do damskiego atlantica)

img1161zo.jpg

 

strzał nr 3 - omega ladymatic 18k - cena zakupu 400pln

img2411uz.jpg

 

strzał nr 4 - omega speedmaster '62 - cena zakupu egipskiego szrotu http://zegarkiclub.pl/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/tongue.png (btw w cenie była również Alpina, Bucherer i pare innych drobiazgów )

img2400ja.jpg

 

w tym czasie była również wtopa kiedy to Atlantic SPEEDWAY ROYAL okazał sie Skanticem http://zegarkiclub.pl/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/angry.png ale tak jak pisałem czasami trzeba zaryzykować na słabych zdjęcia, albo na słabym opisie, żeby potem móc się cieszyć jak dziecko


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już trochę tego nalapales! Ale nie ma to jak speede! Byle tak dalej ;)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos widze temat podupada ;) trzeba cos dodac, Omesia kupiona juz dosyc dawno na pewnym bazarku za niecale 350zl. Bylem lekko oszolomiony jak ja tam zobaczylem lezala miedzy podrobkami i innymi gadami wiec nie moglem jej nie przygarnac! :rolleyes:

 

24b206c0457cef38med.jpg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja już miałem wykreślic z opisu "farciarz", ale odebrałem dzisiaj worek zegarków za wielkiej wody :) i tam było miedzy inntmi mido automat z datownikiem, 38mm i przy czyszczeniu wyszło że....cały jest ze złota 14k w bardzo ładnym stanie

 

muszę się tylko jeszcze dobrać jakoś do mechanizmu..

 

zdjcieqqqqqq.jpg

zdjcieqqqq.jpg

zdjcieqqq.jpg

zdjcieqo.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko pogratulowac szczescia! I oby tak dalej :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwarłem to mido ....

zdjcie2ci.jpg

 

i na wagę..jaka piękna 17 :)

 

zdjcie11w.jpg


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazali mi się podzielić wiadomością to się dzielę. Sytuacja z wczorajszego wieczora i dzisiejszego dnia.

Znajomy wie, że lubię zegarki więc wysłał mi takie zdjęcie - od dawna w rodzinie - pewnie od II wojny światowej.

post-57835-0-39926400-1358097070_thumb.jpg

Wygląda jak wygląda - gdyby nie logo ani nie zwróciłbym uwagi.

Ciężko było ocenić, czy to stary grat, czy rzeczywiście coś cennego - dziś z rana w drogę do kumpla, zwijam zegarek i z niecierpliwością gonię do najbliższej galerii dorwać jakiegoś zegarmistrza, który mi to otworzy :)

Oczka mi się zaszkliły jak zobaczyłem środek :)

post-57835-0-26363000-1358096831_thumb.jpg

W drodze do kumpla postój przy bankomacie, wyciągnąłem parę papierów i przedstawiłem ofertę.

 

Podsumowując. Kolega pakuje się na narty, jeszcze obiecał postawić flaszkę (ma przed sobą tydzień dobrej zabawy w Zakopanym) a ja jestem posiadaczem cudownego Pateka Philippe Calatrava najprawdopodobniej z czasów wojny.

Troszkę trzeba zainwestować, by go doprowadzić do ładu, ale już i bez tego są kupcy na forum nawet :)

 

Tu link do całej procedury odkrywczej:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/84875-patek-philippe/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na twarz tego cykadełka powiedział bym zegarek z bazaru ale już środek to pierwsza klasa. Bardzo fajny nabytek.


Pod Napięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przygode z zegarkami zaczalem od nie dawna ale postanowilem sie pochwalic nowymi nabytkami.

Longines La Grande kupiony w komplecie z Movado Sport za 600zl na aukcji.

post-57963-0-62006300-1363641096_thumb.jpg

post-57963-0-64397100-1363641111_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze plecki. Movado potrzebuje troche pracy ale za to Longin jest jak nowy.

post-57963-0-33916600-1363641205_thumb.jpg

post-57963-0-97819800-1363641461_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim najlepszym zakupem jest garniturowiec IWC z 1976 zaś complete failure to Breitling chrono-matic miał nie oryginalny bezel, papiery nie z tego zegarka i coś tam jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dupełko łomega patrzcie i uczcie się na cudzych błędach. Miało być od omegi :angry: .

Tzn moich :( .

post-34994-0-79160600-1385205590.jpg

post-34994-0-81011800-1385205607.jpg

post-34994-0-43653800-1385205617.jpg

post-34994-0-07720200-1385205631.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.