Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rhotax

GA-100 powiedzmy to szczerze...

Rekomendowane odpowiedzi

Bo myślisz sobie — firma CASIO, siedzą w robieniu zegarków od "wieków". Są wyspecjalizowani. Mają doświadczenie. Japonia. Kult pracy. Grupa inżynierów z dalekiego kraju o umysłach po 100-kroć tęższych niż twój :)

Bierzesz ich produkt, wynik przemyśleń, analiz, projektowania, testów. Zaczynasz używać i...

nie dowierzasz, że masz do czynienia z takim..."bublem", obciachem, że to wszystko, całe to zaplecze, ludzie, procedury nie pomogły im wyłapać czegoś co wyłapie byle kolega gdy mu to pokażesz :

BEZUŻYTECZNE PODŚWIETLENIE, KTÓRE WCALE NIE SPRAWIA ŻE W NOCY MOŻESZ ODCZYTAĆ GODZINĘ :lol:

No nie rozumiem ! xD Nie potrafię sobie wyobrazić o czym myśleli i jak sobie to tłumaczyli, że w czasach podświetlanych tarcz i wyświetlaczy...wymyślili, że to nie żaden obciach gdy zastosują "system" podświetlenia taki...jaki pamiętam z zegarków które dostawało się na komunię w latach...'80 !? :D

 

Widziałem wcześniej zdjęcia z tym podświetleniem w użyciu ale myślałem, że to po prostu kwestia złych zdjęć bo — biorąc pod uwagę wszystko co napisałem w pierwszym akapicie — nie wierzyłem :)

 

I czytam na różnych zagranicznych forach i okazuje się, że obie wskazówki po podświetleniu widoczne są tylko w tych wersjach kolorystycznych gdzie obie mają kolor biały. W moim przypadku wskazówka godzinowa jest czerwona i...potrzebuję dwa razy włączyć światełko, żeby w końcu po jakiś...cieniach krawędzi i nie wiem czego jeszcze zdążyć zlokalizować gdzie się znajduje.

Odczytywanie wyświetlaczy lcd oczywiście odpada całkowicie i już na pewno nie zobaczymy daty, stopera, itd.

 

Miałem do czynienia z podróbą tego modelu i zgadnijcie co...tam najwyraźniej ktoś nie tak wyspecjalizowany zauważył, że takie podświetlenie to jest parodia i POPRAWIŁ to czego nie zauważyło CASIO =D Tam podświetlenie to niebieskie podświetlenie wszystkiego co jest wyświetlaczem LCD. Może nie widać w ten sposób co pokazują wskazówki, ale za to przynajmniej widać O WIELE WIĘCEJ :) Możesz zobaczyć godzinę, datę, stoper, itd.

 

A już w ogóle roześmiałem się na głos gdy w ciemności zauważyłem, że punkty/markery godzinowe na obrębie tarczy są 'fluorescencyjne', patrzę i myślę "ale.....po co — skoro wskazówki nie są!?" =DD Żebym w ciemnościach zorientował się na której ręce mam zegarek !? ;-)

LUDZIEE, to JEST OBCIACH. To jest PARODIA. To jest dla mnie ten sam typ humoru absurdu co słynne "Produkowalibyśmy konserwy mięsne, gdybyśmy mieli mięso...ale nie mamy blachy" xD

 

A podróba — zgadnijcie — poprawili CASIO, ma końcówki wskazówek 'posmarowane' farbą fluorescencyjną :P To chyba naprawdę nie kosztowało wiele, taki drobny gest, który uratowałby od ośmieszenia :)

 

Pomijając oświetlenie, można jeszcze zwrócić uwagę na alarm. W podróbie on naprawdę ma szansę mnie obudzić (chodzi o głośność działania), gdzie w oryginalne, muszę specjalnie wszystkich uciszać, żeby w końcu usłyszeć, że tam faktycznie coś pika :D

 

Gdyby nie to, że w podróbie bateria wyczerpywała się po kilku miesiącach, stoper mierzył tylko do 60 min. i moją wiarę w jej wodoszczelności oszacowałbym na....2% — skusiłbym się na podróbę ;)

I gdy teraz o tym pomyślałem, to może większa trwałość baterii w oryginale wynika z oszczędności na głośności alarmów i skromniejszego podświetlenia ;)

 

Naprawdę, takie rzeczy można wybaczyć w zegarku za 30-60zł z ryneczku, a nie w zegarku renomowanej firmy za około 400 zł.

 

Używając dotychczas tylko 'wskazówkowych' zegarków, chciałem coś 'cyfrowego' i ten jedyny jakoś przykuł moją uwagę swoim pomysłem na wygląd — tj. tą metaforą tych trzech małych tarcz na górze, które stylistycznie wyglądają...jak wskaźniki kokpitu myśliwca z II Wojny Światowej, a ze względu na moje "koneksje" z lotnictwem to było dla mnie coś.

I na razie nie zamieniłbym go na inny. Ale te buble, które wypisałem...śmieszą i dyskredytują tak poważną i doświadczoną firmę jak CASIO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z toba w 100% ten sam problem dotyczy modelu AWG-100-1E poprostu parodia. OK niech będzie taka forma podświetlenia ale nie jedną diodą!!! Dołożyliby jeszcze jedną diode od godziny 12. A tak wogóle to powinno być w tych modelach rozwiązanie choć trochę zbliżone do INDIGLO Timex-a. W zegarkach za prawie 500 złotych takie podejście do podświetlenia to porażka. Brak automatycznego podświetlenia też mu brakuje. Szkoda bo AWG-100-1E to piękny model, jednak nie kupiłem go z uwagi na powyższe mankamenty , które dla mnie są ważnym szczegółem podczas codziennego użytkowania - częsta praca w porze nocnej.

 

W moim G - SHOCK-u GD 100 GB podświetlenie to piękne dwie diody LED niebieskie. W nocy coś pęknego, a że w negatywie to i sprawuję sie czasami w pochmórne dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od modelu - mam dwa Casio z takim jednodiodowym podświetleniem i w zupełności to wystarcza do bezproblemowego odczytania godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają ludzie problemy... Mieszkasz w jakiejś ciemnej grocie, czy pracujesz w kopalni po ciemku? :P Jeśli Twoim głównym kryterium przy wyborze zegarka było ,,światełko'', to trzeba było wybrać inny model, albo kupić sobie latarkę :P Użytkowałem awg 101 i z jednym się zgodzę, że wyświetlacze były nieczytelne w ciemnościach podczas podświetlania, ale wskazówki w zupełności, żeby odczytać godzinę. Do tego indeksy, jak i obie wskazówki były pokryte jakąś lumą, która jako tako świeciła ( powiedzmy sobie szczerze seiko monstrer, to to nie jest ) ale dawało radę ;) Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dziadyga - czy w twoim modelu awg 101podswietlenie led działa również na zasadzie zbliżania zegarka w kierunku twarzy ( Auto Led), chyba muszę zwrócić honor w odniesieniu do mojego wcześniejszego postu. Wyczytałem , że

 

 

Based on the success of the AWG100, the new AWGM100 is improved with Multi-Band 6 Atomic Timekeeping, 5 daily alarms and Full Auto LED light. The watch also features a unique hand adjustment capability in which the user can shift the hands out of the way of the digital window for easier viewing. This can be very helpful when the watches stopwatch or countdown timer functions are being used. Black resin analog and digital watch with a black face.

  • Tough Solar Power
  • Multi-Band 6 Atomic Timekeeping
  • 200M Water Resistant

 

Czy faktycznie w tym modelu jest funkcja Ful Auto Led???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelu awg-101-1aer nie ma opcji auto led. Jeśli zależy komuś na dobrym podświetleniu, to tylko g-shock, ale z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem, innej opcji nie widzę... Na chwilę obecną użytkuję gw-9200, czyli popularnego Ryśka i tutaj jest funkcja auto led, która akurat dla mnie, jest zbyteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podany przeze mnie powyżej opis modelu Casio G-Shock AWG-M100A-3AJF - jest błędny. Wnioskuję, że w żadnym modelu AWG-M100 nie ma funkcji Full Auto LED ligh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedź dotyczyła modelu awg-101-1aer, a Ty wspominasz o jego następcy. W moim zegareczku na 100% nie było takiej opcji, jak jest w następcy, tego nie wiem. Wiadomo, że opisy czasami odbiegają od rzeczywistości ( kopiuj - wklej ) i już jest nieporozumienie :) Najlepiej, jakbyś pogadał na ten temat z użytkownikami tego sikora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię tych bieżących "absurdów" ;-)

Zastanawia mnie w ogóle jak to działa. Często w reklamach jakiś produktów słyszymy "wyszliśmy na przeciw oczekiwaniom naszych klientów", albo "posłuchaliśmy potrzeb naszych klientów i stworzyliśmy nowy model". Zastanawiam się czy rzeczywiście mamy wtedy do czynienia z sytuacją, że jest jakiś dział w danej firmie, który sam proponuje "przysyłajcie nam swoje propozycje i uwagi co do produktów, a my je na pewno wdrożymy przy projektowaniu kolejnego modelu" ?

Jeśli tak, to czy takie nastawienie ma również CASIO ? W końcu tworzy produkty dla klientów, a nie dla siebie i powinno spełniać ich oczekiwania i potrzeby. Czy to nie ułatwiło by projektowania? Nie gwarantowało by sukcesu skoro produkt zawierałby cechy (lub nie zawierałby wad), na które zwracają uwagę bezpośredni odbiorcy ?

 

Jeśli CASIO też bazuje na 'potrzebach i uwagach' klientów...to dlaczego nie dotarła do nich uwaga o bezużyteczności takiego światełka czy 'fluorescencyjnych' indeksów bez fluorescencyjnych wskazówek :) ?

Gdzie mogę ja napisać i dać im znać, że ... to nie działa :) ?

 

Wydaje mi się, że całe to hasło z wychodzeniem na przeciw oczekiwaniom to tandetna ściema. A tak naprawdę wszystko sprowadza się do wciskania i narzucania masom rozwiązań, które samemu sobie wydają się "fajowe", ciekawe...

 

To tak jak np. są ludzie, którzy w pewnym momencie potrzebują coś kupić. Wiedzą KONKRETNIE jakie cechy powinien mieć ten produkt. To jak ma wyglądać, co ma robić, czego nie jest wynikiem ich długich "analiz", przemyśleń, rozważań nad konkretnymi przypadkami użycia...i zazwyczaj gdy już wychodzą 'na rynek' w poszukiwaniu takiego konkretnego produktu...to go nie znajdują.

Za to gdy otworzą gazetkę z marketu :) — mają wrażenie, że WSZYSTKIEGO JEST PEŁNO ;) do wyboru, do koloru, niesamowita ilość asortymentu, opcji :)

 

Najsłynniejszym przykładem manipulacji i wciskania masom bzdetów, których niby potrzebują i niby odmienią ich życie — jest Stiw Job.

Weźmy np. największa wadą komórek czy urządzeń przenośnych jest krótki czas ich operowania i konieczność częstego ładowania.

Gdyby jakiś Geniusz znalazł na to patent, zmieniło by to w REALNY sposób życie. Mniejsze zużycie prądu, mniejsze zaśmiecanie środowiska szybko zużywającymi się bateriami, większą wygodę i swobodę użytkowania.

Czy Job to zmienił ? Zamiast tego okazał się być 'geniuszem' manipulacji i wcisnął wszystkim, że elementem, który zmieni ich życie :D poprawi świat :D ... jest przesuwanie palcem po ekranie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio G-Shock skończyło się w ubiegłym wieku. Rok produkcji pierwszego, to rok 1983. Potem przez kilkanaście lat było lepiej i lepiej i w nowym wieku nagle zaczął się ten nieszczęsny kryzys... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy to szczerze: we współczesną jakość 'G' nie wierzę... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Cykacz: Popieram... przyszedl pan ksiegowy i ciach... po budzecie i mamy to co mamy, czyli placimy za super G a dostajemy super G (ale inne) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Abaddon184
      Witam
      Pacjent: G-Shock GG-B100
      Problem: wskazówki godziny i minut zatrzymały się, w trybie kompasu widać jedynie symbol stopni, w trybie termometru widać jedynie jednostkę, nie działa podświetlenie.
      Zegarek zakupiony w sklepie stacjonarnym dokładnie rok temu. Trzy dni temu zauważyłem różnicę między czasem analogowym i cyfrowym. Wskazówki godziny i minut zatrzymały się. Zegarek nie chciał połączyć się z aplikacją. Reset i anulowanie sparowania nic nie dały. Gdzieś znalazłem informację, że to prawdopodobnie wyczerpana bateria. Udałem się do sklepu, w którym go kupiłem i zegarmistrz na miejscu mi ją wymienił. Spakowałem go do pudełka i dopiero w domu zacząłem go konfigurować. Zauważyłem, że nie wskazuje temperatury i kierunku, ale już bez problemu łączy się z aplikacją. Sądziłem, że to kwestia kalibracji i odłożyłem temat na później. Dzisiaj zauważyłem, że wskazówki znów się zatrzymały i do tego nie działa podświetlenie. Podczas ręcznej regulacji wskazówek przyciski działają tylko na sekundniku. Ktoś wie co mogło się stać? Czy zegarmistrz mógł coś spieprzyć czy to jednak ja? Trochę się tego obawiam, bo mocno średnio zamontował osłony teleskopów.
       
    • Przez T Atomicus
      Witam
      Jak wygląda u was podświetlenie w oryginalnym g-shocku DW-5600?
      Chodzi mi o tego zakręcanego, stalowego.
      Wydaje mi się, że kiedyś nieco lepiej mi świecił. Teraz widzę, że podświetlenie jest tylko z jednej, lewej strony. Czy tak powinno być?
      I czy można z tym coś zrobić?
    • Przez Japko98
      Siema, mam okazję kupić g-shocka za 240 zł, czyli praktycznie 150 zł taniej niż w sklepie. Sprzedający ponoć sprzedaje z powodu nieudanego prezentu. Zegarek jest nowy, w opakowaniu oraz ma folie na wyświetlaczu. Proszę mi pomóc w zweryfikowaniu orginalnosci. Nie chciałbym się wbić na mine

    • Przez tomboy
      Witajcie!

      Przyszłam do was z jednym pytaniem. Kupiłam niestety za szybko zegarek - nie doczytałam, że nie ma podświetlenia. Moje pytanie jest takie czy można zamontować u zegarmistrza podświetlenie (najlepiej indiglo)?

      Mój zegarek to: Zegarek damski Casio LA670WL-1B
       

    • Przez Borsuczy
      Witam, od niedawna jestem posiadaczem DW- 9052 i ogólnie zegarek mi się podoba, ale kilka jego funkcji jest nie do końca przemyślanych.

      1. Sprawa pierwsza- regulacja czasu:
      Podczas ustawiania odliczania czasu i godziny można tylko zwiększać czas przyciskiem START*STOP, o jeden wciskając pojedynczo, lub przewinąć trzymając przycisk  i jeśli na przykład chcę ustawić odmierzanie czasu na jedną minutę, a przypadkiem dam dwie, to muszę lecieć przez 59 minut i czekać aż się przewinie. Podczas gdy regulacja jest włączona, przycisk SPLIT*RESET jest całkiem bezużyteczny i nic nim się nie robi. Dlaczego więc nie zrobili z niego "minusa"?
      Jako, że SPLIT*RESET jest wyżej, chciałbym zrobić z niego "plus", a START*STOP niżej, więc to analogicznie powinien być "minus".





      2. Podświetlenie:
      Podświetlenie samo w sobie jest bardzo dobre, Casio się z tym postarało, wtedy kiedy jest potrzebne na prawdę działa i pozwala odczytać co trzeba. Nie podoba mi się to, że gaśnie automatycznie po wciśnięciu jakiegokolwiek przycisku, bo nie można nic robić z zegarkiem w ciemności. Na przykład alarm, czy godzina no niby można to ustawić licząc kliknięcia i co jakiś czas wychodząc z opcji edycji i włączając podświetlenie, ale to trwa wieki...



      Opiszę jak to działa obecnie:
      Włączasz podświetlenie, klikasz jakikolwiek guzik i gaśnie.
      Podczas godziny przycisk podświetlenia robi za przełącznik trybu 12/24h.
      Podczas edycji alarmu i stopera nie robi NIC, nie działa, jest bezużyteczny

      Moja propozycja działania:
      Przycisk MODE nie wyłącza podświetlenia. Gdy na świecącym zegarku wcisnę ADJUST w celu edycji czegokolwiek, nie gaśnie i mogę swobodnie edytować co chcę. Zrobię co trzeba i podświetlenie gaśnie 2 sekundy po wciśnięciu ADJUST, czyli zakończeniu edycji.

      Wystarczy to zmienić i zegarek będzie bardzo wygodny w obsłudze. Znajdzie się jakiś informatyk, który coś takiego zrobi? Jest to w ogóle wykonalne?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.