Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Jash

SEIKO vs SEIKO

SEIKO vs SEIKO  

68 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

To FC jest świetne i sam nie wiem czemu się uparł go nie kupić... Może i małe ale ładnie wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, Rolex będzie lepszym wyborem :)

 

 


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości o jakie "FC z lupką" chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Tak z ciekawości o jakie "FC z lupką" chodzi?

o ten :)

 

fclupka.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj - sam se go kupie... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie kupuj - sam se go kupie... :P

A po złości schowam go w czeluściach magazynu i poczekam na lepsze czasy i go wezmę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałbym SKX , ale 011 - pomarańczowy właśnie. Sympatyczny zegarek i nie tak oklepany, jak 007. Akcenty pomarańczowe również na bezelu, myślę, że warto go rozważyć.

Jeśli chodzi o tego solara - ten bezel wbrew opinii powyżej - jest bardzo sensowny. Łatwo i pewnie się go obraca. Natomiast - jest to budżetowy diver. Mały rozmiar, sekundnik bez kontroli położenia. Jeśli możesz z tym żyć - "będzie Pan zadowolony!" - ten zegarek jest dokładny i jak to Prospex - będzie chodził wiele lat. (Prospex to zasadniczo zegarki do pracy, mają byc przede wszystkim niezawodne, żaden z kwarcowych modeli nie ma korekcji położenia sekundnika). Ja rozważając zakup kwarcowego divera seiko pomyślałbym nad jakimś modelem w tytanie, albo chwalony przez sergberga grey ghost SBCZ005 albo coś z linii SBDN. Zamiennie Rolex też chyba mógłby być <_<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Heńku przed ewentualnym zakupem wysłałem e-maila do potencjalnego sprzedawcy jak wygląda sprawa z sekundnikiem. Dostałem odpowiedź, że w modelu jaki ma 60/60 trafia idealnie i oczywiście jeśli moim zdaniem będzie inaczej zegarek mogę odesłać :)

 

Co do wszelkiej maści SKX'ów................nie chcę automatu bez dokręcania i stop sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i bez wskaźnika rezerwy :P

 

a poważnie dokręcanie w nurku to bardzo kłopotliwa sprawa, ponieważ jednak trzeba odkręcić koronkę a skoro jest odkręcona, to już można sobie czas ustawić

ja umiem bez tego żyć

po drugie, jak już wszedłem w posiadanie zegarków z dokręcaniem, przewertowałem to forum, jaki to ma wpływ na życie zegarka

było w tych tematach napisane, że jednak ma i jeżeli już nakręcać, to powoli

i o ile można w to wierzyć lub nie, bo oponenci piszą, że skoro niszczy to firmy nie dawałby takiej opcji

to po zakupie ostatniego OrientStar GMT - jest to wyraźnie zaznaczone przez producenta, że nakręcać bardzo powoli

jak dla mnie wszystko w temacie

(używam sporadycznie, i jak wspominałem w Sumo jest to bardzo kłopotliwe, - co mam nasłuchiwać czy już ?)

poza tym wydaje mi się, że noszenie zegarka lub pomachanie nim jak w instrukcji prawo-lewo nakręca zegarek szybciej niż dokręcanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Rezerwa to byłaby bajka :)

Co do techniki dokręcania, bez obaw. Nie muszę, bo tak jak i Ty mógłbym pomachać. Mam w domu rotomat, więc problemu nie ma. Po prostu dokręcanie to taki mój kaprys :)

Jednak stop sekunda być musi. Lubię czasem ustawić zegarek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rezerwa chodu - to proponuje Orient Stara, Ja miałem poprzedniego "Revolvera" Air Divera 200m - bardzo fajny zegarek, Obecny M force też chyba OK, choc podobno ten stary lepszy. I jeszcze całkiem niedawno był do wyrwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten stary rewolwer to Orient Star a nowy M- Force to niestety tylko Orient . Chociaż tez nie mam do niego większych zastrzeżeń.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten citek moze jest bezplciowy ale lepszy taki niz seiko z zebatym bezelem

 

Bezpłciowy? Może i tak, ale... jakoś bardzo mi przypomina Seiko Samuraja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten stary rewolwer to Orient Star a nowy M- Force to niestety tylko Orient . Chociaż tez nie mam do niego większych zastrzeżeń.

Faktycznie. Z 300m też zniknął napis STAR. 300m diver - widze, że przeszedł lifting, Nowe wskazówki. No i pojawił się w białym kolorze. I stop sekunda i dokręcanie. i AR i jakaś ceramika na bezelu. Jash - bierz nowego Orienta. Fajny jest. (Tylko ta cena - Seiko x5)

912.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniknął napisa Star ale pojawiły sie lwy . Bardzo podobny do M-Forca.

post-410-0-29861100-1354019389_thumb.jpg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glos na SKX, stop sekunde mozna wymusic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddaję głos na SNE107P1 - czarna tarcza.Bardziej mi się podoba poza tym jak masz już orange to po co dublować kolorystykę ?

Swoją drogą żaden kwarc nie jest zły.Są tanie i niezawodne przy wszystkich rodzajach sportu itp... ;)


pzdr.

rossi77

 

"...moja rada jest taka- łagodna droga,to łagodny sposób..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaka jest szerokość paska na teleskopie w pomarańczowym Seiko?

 

Przy okazji, oddaję swój głos właśnie na pomarańczkę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glos na SKX


Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczka ;D

Wyróżnia się wśród "szarych" użytkowników, a jak sam pisałeś czarny masz.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skx007, nie dość, że automat to imho najładniejszy z tych nurków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz z czarną tarczą , to ten pomarańczowy będzie stanowił dobre dopełnienie na wesołe i wakacyjne chwile . Sam się aż dziwię , jaką atencją darzę mojego OM.


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zygmac

Ja bym wybrał Citizena signature perpetual calendar np.BL1258-53L, lub 55L.

Jeżeli dopuszczamy kwarce ,to ten jest klasą dla siebie(eco drive)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.