Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Ocena 15 producentów - Jakość + Prestiż

producent lista jakość ranking prestiż ocena

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Ocena producentów zegarków (83 użytkowników oddało głos)

Zegarki których producentów posiadają najwyższą JAKOŚĆ ? (wybierz max 5 odpowiedzi)

1. Głosowano adriatica (28 głosów [10.18%] - Zobacz)

Procent z głosów: 10.18%

2. anne klein (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

3. Głosowano atlantic (53 głosów [19.27%] - Zobacz)

Procent z głosów: 19.27%

4. Głosowano citizen (64 głosów [23.27%] - Zobacz)

Procent z głosów: 23.27%

5. dkny (0 głosów [0.00%])

6. festina (14 głosów [5.09%] - Zobacz)

Procent z głosów: 5.09%

7. fossil (2 głosów [0.73%] - Zobacz)

Procent z głosów: 0.73%

8. grovana (11 głosów [4.00%] - Zobacz)

Procent z głosów: 4.00%

9. guess (0 głosów [0.00%])

10. jacques lemans (6 głosów [2.18%] - Zobacz)

Procent z głosów: 2.18%

11. kenneth cole (1 głosów [0.36%] - Zobacz)

Procent z głosów: 0.36%

12. lorus (26 głosów [9.45%] - Zobacz)

Procent z głosów: 9.45%

13. morgan (0 głosów [0.00%])

14. moschino (0 głosów [0.00%])

15. Głosowano orient (70 głosów [25.45%] - Zobacz)

Procent z głosów: 25.45%

Zegarki którego producenta są najbardziej PRESTIŻOWE ? (wybierz max 5 odpowiedzi)

1. Głosowano adriatica (29 głosów [12.08%] - Zobacz)

Procent z głosów: 12.08%

2. anne klein (2 głosów [0.83%] - Zobacz)

Procent z głosów: 0.83%

3. Głosowano atlantic (53 głosów [22.08%] - Zobacz)

Procent z głosów: 22.08%

4. Głosowano citizen (51 głosów [21.25%] - Zobacz)

Procent z głosów: 21.25%

5. dkny (2 głosów [0.83%] - Zobacz)

6. festina (11 głosów [4.58%] - Zobacz)

Procent z głosów: 4.58%

7. fossil (1 głosów [0.42%] - Zobacz)

Procent z głosów: 0.42%

8. grovana (10 głosów [4.17%] - Zobacz)

Procent z głosów: 4.17%

9. guess (2 głosów [0.83%] - Zobacz)

10. jacques lemans (9 głosów [3.75%] - Zobacz)

Procent z głosów: 3.75%

11. kenneth cole (2 głosów [0.83%] - Zobacz)

12. lorus (10 głosów [4.17%] - Zobacz)

Procent z głosów: 4.17%

13. morgan (0 głosów [0.00%])

14. moschino (1 głosów [0.42%] - Zobacz)

Procent z głosów: 0.42%

15. Głosowano orient (57 głosów [23.75%] - Zobacz)

Procent z głosów: 23.75%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 Morris_J

Morris_J
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 12:30

Dzień dobry,

Szykuje się do zakupu zegarka na prezent, ale jestem zegarowym laikiem.

Wśród producentów zegarków do 500zł najczęściej występuje 15 z nich.
Prosiłbym Was o ocenę tych 15 firm w załączonej ankiecie. Mam nadzieję, że ułatwi mi to trochę wybór.

Z góry dziękuję za poświęcony czas i wiedzę.

Użytkownik Morris_J edytował ten post 22 listopad 2012 - 12:47

• 0

#2 CIESLUT

CIESLUT
  • Użytkownik
  • 4944 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 12:46

popraw drugą ankietę bo można zaznaczyć tylko jedno pole
  • 0

#3 Morris_J

Morris_J
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 12:48

poprawione - dzięki za uwagę
  • 0

#4 meinard

meinard

neofita

• Użytkownik
  • 1244 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 13:02

Co do jakości - kieruj się w stronę firm, które produkują tylko zegarki, a nie gacie albo perfumy. Czyli możesz śmiało brać pod uwagę Orienty, Lorusy, Citizeny, Adriatiki, Atlantiki, etc.

Co do prestiżu - ciężko mówić o prestiżu, jakkolwiek rozumianym, w kwocie 500 zł.

Użytkownik meinard edytował ten post 22 listopad 2012 - 13:03

• 0

#5 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 13319 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 13:07

Dokładnie....nie ma mowy o żadnym prestiżu w tej kategorii cenowej :) ....w tej cenie to zegarki ogólnodostępne....i co to za prestiż ?? To tak jakby napisać, że posiadanie telewizora samsung to prestiż ?? :) . No i gdzie się podziało Seiko ( Największy producent zegarków w tej kategorii cenowej) ??? Słabo przewertowałeś rynek :)
generalnie zasada jest taka aby kupować zegarki firm które produkują TYLKO zegarki...a nie także damskie torebki. Unikać marek modowych.

Użytkownik QuadrifoglioVerde edytował ten post 22 listopad 2012 - 13:12

• 0

#6 Morris_J

Morris_J
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 13:14

Co do prestiżu - ciężko mówić o prestiżu, jakkolwiek rozumianym, w kwocie 500 zł.

no tak, ale nie oceniamy teraz prestiżu konkretnego zegarka, tylko producenta jako takiego.
  • 0

#7 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 13319 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 13:18

no tak, ale nie oceniamy teraz prestiżu konkretnego zegarka, tylko producenta jako takiego.

No to zdecydowanie Seiko...którego nie wymieniłeś...Seiko prócz tanich zegarków produkuje także zegarki z bardzo wysokiej półki pod innymi podmarkami np. Grand Seiko....ceny zbliżone to np. Rolexa. Na drugim miejscu Citizen....a potem długo długo nic :)...potem Festina i Orient.....znowu długo długo nic.....i reszta marek

Użytkownik QuadrifoglioVerde edytował ten post 22 listopad 2012 - 13:20

• 0

#8 Morris_J

Morris_J
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 13:23

Seiko nie zmieścił się w kategorii cenowej
  • 0

#9 Morris_J

Morris_J
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 13:25

o widzisz to jest bardzo ważna odpowiedź. Dzięki za nią :)

No to zdecydowanie Seiko...którego nie wymieniłeś...Seiko prócz tanich zegarków produkuje także zegarki z bardzo wysokiej półki pod innymi podmarkami np. Grand Seiko....ceny zbliżone to np. Rolexa. Na drugim miejscu Citizen....a potem długo długo nic :)...potem Festina i Orient.....znowu długo długo nic.....i reszta marek

• 0

#10 QuadrifoglioVerde

QuadrifoglioVerde

Weteran

• Użytkownik
  • 13319 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 13:29

Seiko nie zmieścił się w kategorii cenowej

No co Ty...wkleił bym Ci z 1000 linków do sklepów internetowych z zegarkami Seiko poniżej 500zl ale regulamin zabrania :). Oczywiście nie wszystkie modele zmieszczą się w 500zl. Ale Seiko jak najbardziej ma wiele modelów poniżej tej ceny.
  • 0

#11 Gość_Szymon._*

Gość_Szymon._*
  • Gość

Napisano 22 listopad 2012 - 13:43

No co Ty...wkleił bym Ci z 1000 linków do sklepów internetowych z zegarkami Seiko poniżej 500zl ale regulamin zabrania :). Oczywiście nie wszystkie modele zmieszczą się w 500zl. Ale Seiko jak najbardziej ma wiele modelów poniżej tej ceny.

+1
Wystarczy dobrze poszukać za popularnymi "piątkami". Seiko 5 baaardzo często można kupić za mniej niż 500zł.
  • 0

#12 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13837 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 14:42

Seiko ok ale żeby najpierw Festina a potem Orient to się z Kolegą nie mogę zgodzić.
Orient jak i Seiko posiada zegarki z wyższej półki Royal Orient i Orient Star jakościowo zegarki bdb.
  • 0

#13 ptaku

ptaku
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 2055 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 17:31

Tak samo jak poprzednicy stwierdzam iz brakuje tutaj Seiko i jak dla mnie to zgadzam sie z pawlemb29 iz Festina przegrywa z Orientem

Użytkownik ptaku edytował ten post 22 listopad 2012 - 17:34

• 0

#14 mkaak

mkaak
  • Użytkownik
  • 76 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 19:32

Szkoda, że Seiko odpadło, w takim razie Atlantic i Orient, zależnie od gustu :)
  • 0

#15 Woytec60

Woytec60
  • Użytkownik
  • 2044 postów

Napisano 22 listopad 2012 - 22:16

Z tych powyżej to tylko Citizen, tradycja i jakość.
Orient podupadł w rękach Seiko a samego Seiko nie ma w zestawieniu.
Reszta to takie farbowane szwajcary z dolnej półki ;)
  • 0

#16 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13837 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 19:57

Z tych powyżej to tylko Citizen, tradycja i jakość.
Orient podupadł w rękach Seiko a samego Seiko nie ma w zestawieniu.
Reszta to takie farbowane szwajcary z dolnej półki ;)

Woytec może coś bliżej o tym upadku Orienta.
W czym tak znacznie Citizen jest lepszy od Orienta ?
  • 0

#17 Woytec60

Woytec60
  • Użytkownik
  • 2044 postów

Napisano 23 listopad 2012 - 23:41

Nie upadł a podupadł, subtelna różnica ;)
Na dzisiaj obie firmy różnią się przede wszystkim specyfiką stosowanych mechanizmów.
Jeśli u Orienta gros zegarków sprzedawanych jest z werkami mechanicznymi to Citizen te werki wstawia praktycznie już tylko do kilku modeli, firma stawia przede wszystkim na eco-drive i inne mechanizmy kwarcowe i oprócz takich całkiem zwyczajnych ma w ofercie zegarki z werkami klasy HEQ o dokładności rzędu kilku sekund na rok. Tak precyzyjne mechanizmy znajdziemy również u Seiko ale u Orienta już nie. Warto przy okazji wspomnieć, że Orient nie jest już samodzielną firmą, został kilka lat temu wykupiony i jest dziś częścią koncernu Seiko.
Największą jednak różnicą pomiędzy przeciętnym Orientem a Citizenem wydaje mi się być jakość wykonania.
O ile linii Orient Star trudno cokolwiek zarzucić to Orienty z półki popularnej już takie nie są.
Brakuje im dbałości o drobne detale która u Citizena jest wręcz wzorcowa, wystarczy pobawić się trochę makrofotografią bądź po prostu lupką i porównać sobie drobne szczegóły w powiększeniu.
Orienty to bardzo przyzwoite zegarki z prostymi i długowiecznymi mechanizmami a w dodatku niedrogie, sam zresztą miałem ich już kilkanaście i pewnie na tym się nie skończy bo lubię zmiany.
Jednak poziomem wykonania sporo odstają od Citizenów, wiem to z własnych obserwacji bo Citizeny również miałem, mam i miewał będę :)

Dołączona grafika

Użytkownik Woytec60 edytował ten post 23 listopad 2012 - 23:46

• 0

#18 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13837 postów

Napisano 24 listopad 2012 - 08:45

Czy wg. Ciebie jezeli jedna firma skoncentrowala sie na kwarcach a druga na automatach to ta z automatami jest gorsza ?
Ja rozumiem ze może być dla Ciebie ważniejsza dokładnośc chodu i można sie zachwycać odchylka kilku sekund na rok , dla mnie nie jest to aż tak takie ważne. Argumentem tym można by sie rownież posłużyć w porównaniu np. Rolexa - jest gorszy od Citizena gdyż stawia praktycznie tylko na automatyty :) Następna sprawa argument ze Orient należy do Seiko Group , są zapewne argument za i przeciw temu rozwiązaniu: na pewno bedą musieli sie dostosować do polityki firmy ale z drugiej strony bedą mogli skorzystać z jej siły , doświadczenia rozwiązań itd. Ponownie czy to Swatch Group wchlonelo wiele manufaktur skończyło sie tylko klęska dla nich. Oczywiscie można powiedzieć ze przestały być niezależne , ze muszą realizować politykę firmy ze wiele musiało zrezygnować z własnych mechanizmowm ( Union) ale z drugiej strony wiele z nich po prostu by padło. Ja bym w Twojej argumentacji raczej chciał usłyszeć ze np. po przejęciu przez Seiko spadła jakość produktów , są gorsze mechanizmy , spadła dokładności itp. Raczej jest tak ze np w podobnym segmencie zegarki Orienta są dokładniejsze i jakość w ciagu kilku lat nie spadła . Zgodzę sie ze Seiko jest trochę lepiej wykonane , ale nie jest to aż taka kolosalna różnica . Ja przy oglądaniu zegarka nie posługuje sie specjalistyczna fotografia
czy dodatkowymi przyrządami optycznymi. Jeszcze co do Citizena , rownież miałem ale niestety w tych tańszych modelach jakość nie powala i nie widzę jakiejś kolosalnej przewagi nad Orientem. Jezeli porównujemy wyższe modele Citizena do porównujemy je z Orient Star. Zegarków Royal Orient to raczej nie ma co porównywać ze względu na niszowosc i już bardzo wysoki poziom.
Ps. Zdjęcia Citka super , ale rownież Twój ostatni OS rownież świetny , dla mnie nawet bardziej :) Niestety ja swojego posta nie mogę poprzeć tak świetnymi zdjęciami .
  • 0

#19 Antiquarius

Antiquarius
  • Użytkownik
  • 3269 postów

Napisano 24 listopad 2012 - 08:55

Kolegę trochę chyba poniosło jeśli twierdzi że zegarki Orienta po przejęciu przez Seiko podupadły? Tak szczerze z refleksją, teraz to gorszy produkt? Ja raczej stwierdziłbym zależność przeciwną.
  • 0

#20 pawelb29

pawelb29
  • Użytkownik
  • 13837 postów

Napisano 24 listopad 2012 - 09:02

Kolegę trochę chyba poniosło jeśli twierdzi że zegarki Orienta po przejęciu przez Seiko podupadły? Tak szczerze z refleksją, teraz to gorszy produkt? Ja raczej stwierdziłbym zależność przeciwną.

Ja nie twierdze ze podupadly , wg. mnie jest Ok. Orient proponuje w każdej klasie Orient , Orient Star i Royal Orient zegarki bardzo dobrej jakości w stosunku do ceny.
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: producent, lista, jakość, ranking, prestiż, ocena

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych