Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

fox33

Jaki przyzwoity automat garniturowy do 3.5k PLN wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy zaglądam na forum. Ostatnio zacząłem szukać dla siebie zegarka, czytam sobie i im więcej czytam tym mniej wiem :(

 

W związku z powyższym, w akcie desperacji, spowodowanym nadmiarem informacji i różnorodności zegarkowych stwierdziłem, że dobrym rozwiązaniem będzie może zwrócenie się z moimi rozterkami do Was, jako bardziej doświadczonych i posiadających dogłębną wiedzę na temat niuansów zegarkowych ;)

 

A więc do rzeczy - jak większości tu pytających, chodzi mi o pomoc lub ewentualne sugestie związane z wyborem jakiegoś ciekawego zegarka.

Moje założenia to:

 

- zegarek garniturowy

- budżet raczej do ok. 3 500 PLN, cena atrakcyjna ;)

- mechanizm automatyczny

- zegarek tylko używany, czyli już po rynkowej utracie wartości, po wyjściu z salonu ;)

- koperta stal lub stalowy/srebrny kolor, absolutnie odpada wszelkie złoto itp. kolory

- pasek skóra, odpadają absolutnie bransolety

- koperta okrągła

- data, a najchętniej day/date

- raczej większy niż 38 mm

- cyferblat najchętniej jasny, ewentualnie czarny – odpadają niebieskie i zielone

 

W tej chwili, od jakiegoś już czasu, moim faworytem jest Hamilton H32716859 Jazzmaster Maestro Day Date Chronograph i coraz bardziej się ku niemu skłaniam, ale szukam też innych, atrakcyjniejszych cenowo alternatyw ;)

link do zegarka:

http://www.hamiltonw...estro/H32716859

 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki, sugestie i podpowiedzi.

Jak mawiał Tow. Edward: "Pomożecie?" ;)

post-52456-0-18745300-1354286225_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mnie osobiście z garniturowcami kojarzą się bardziej klasyczne zegarki, bez chronografów bo to zbędny bajer. Ja np. mam Eposa 3401 i sobie chwalę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

pomyśl może o jakimś Oris'ie Artelier. w cenie na pewno się zmieścisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taniej (sporo taniej) to obejrzyj serię Seiko Presage. SRP111J1, SRP173J1, SRP183J1, jest tego trochę.

Aktualnie na bazarku jest SRP115J1, sprzedawca znany i sprawdzony.

 

Albo idź do sklepu i weź Tissota Visodate, jeśli już ma być koniecznie "szwajcarski" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ 2 proki1971 ale ja lubię właśnie ten bajer, coś jak w IWC Portuguese ;)

@ yaroo69 Rzeczywiście, ten Oris też całkiem całkiem. Można go gdzieś "na żywo" obejrzeć? Bo raczej nie zdecyduję się na kupno zegarka za kilka K PLN "w ciemno"

@ tytoos cena nie ma aż takiego znaczenia, bardziej chodzi o cenę w znaczeniu, że np za 3000 mogę kupić Hamiltona, a korzystniejsze może być kupienie np. Muhle Glashute za 1500 albo zegarka X też za 3000 ;) Tissot mi się kojarzy z "banalnymi" zegarkami i z niższej półki, ale oczywiście mogę się mylić z powodu własnej niewiedzy. A ciśnienia na "Swiss made" nie mam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9064_733_7591_40_91_ls.png

jest jeszcze coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Union Noramis

476568d1345901574t-union-glashuette-noramis-2-zeiger-dresser-ref-d005-433-16-037-00-022.jpg

 

A dlaczego nie nakręcany ręcznie?

Stowa Marine Original

marine-original-1.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1874250.jpg

niecałe 700e

 

Czyli w cenie podobnej jak Hamiltony. A jak wypadają w porównaniu do siebie Oris vs. Hamilton, który lepszy czy to pod względem mechanizmu/wykonania czy też "prestiżowo"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Union Noramis

476568d1345901574t-union-glashuette-noramis-2-zeiger-dresser-ref-d005-433-16-037-00-022.jpg

 

A dlaczego nie nakręcany ręcznie?

Stowa Marine Original

marine-original-1.jpg

 

nie wiem, tak jakoś podobają mi się automaty ;) Ale też nie mówię stanowczego nie dla mechanicznych;)

Tylko, że taki Union, to chyba trochę poza zakładanym budżetem wychodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, tak jakoś podobają mi się automaty ;) Ale też nie mówię stanowczego nie dla mechanicznych;)

Tylko, że taki Union, to chyba trochę poza zakładanym budżetem wychodzi...

 

W tej cenie ciężko będzie znaleźć równie piękny mechanizm automatyczny, jak ten ręcznie nakręcany w Stowie. Poza tym moim zdaniem garniturowiec to klasyka, a klasyka to ręczny naciąg :)

 

Stowa%20marine%20original-8.jpg

 

Nowy Union kosztuje nieco ponad 4 klocki, więc w zasadzie niewielka różnica. Może uda się znaleźć używany do 3,5 tys.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał się poważnie zastanowić ;) A jak pisałem wcześniej, nowy zegarek absolutnie nie wchodzi w grę. To jak z samochodami, wg raportów, auto po wyjeździe z salonu, na dzień dobry traci minimum 20% (no chyba, ze to seria limitowana) a po trzech latach ok 50%. Więc chętnie przyjąłbym jakiś 3 letni zegarek ;) Jak rzuciłem na szybko okiem, w Niemczech używane Union są za ponad 1000 EUR. Ale jakby się trafił jakiś taki do 3.5 K PLN to można by się zastanowić ;)

A Stowa rzeczywiście ładna, już kiedyś o nich myślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz nowe Uniony u zafanych sprzedawców na chrono24. Ceny są na tyle atrakcyjne, że przestaniesz myśleć o używanym.

 

Śmigane za pomocą Tapatalk 2


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz nowe Uniony u zafanych sprzedawców na chrono24. Ceny są na tyle atrakcyjne, że przestaniesz myśleć o używanym.

 

Śmigane za pomocą Tapatalk 2

 

To może powtórzę i wyjaśnię - z zasady i programowo nie kupuje nowych zegarków i samochodów. Co oznacza atrakcyjność cenowa? Jak dla mnie, skoro tak jak mówisz, nowe można kupić w cenie ok 3,5k PLN to nie jest to atrakcyjna cena. Atrakcyjna cena za taki zegarek w takim wypadku to może byc 2-2,5k PLN za używany. Natomias atrakcyjna ceną będzie dla mnie np. 3,5k PLN za zegarek, który wg cen sprzedaży nowych sztuk kosztuje ponad 5k PLN. Więc nie tyle chodzi mi, żeby jak najmniej pieniędzy wydac na zegarek, tylko, żeby kupic jak najatrakcyjniej, wg moich założeń ;)

A nowe odpadają, chyba, że trafi sie u sprzedających jakas promocja lub wyprzedaż sezonowa ;)

Mam nadzieję, że rozjaśniłem trochę moje podejscie do tematu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne, każdy ma indywidualne preferencje. Rozejrzyj się jeszcze za używanymi zegarkami Nomos, jeśli odpowiada Ci ich styl.

 

Śmigane za pomocą Tapatalk 2


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nomosy wydaja sie na zdjęciach byc takie delikatne, można je gdzies obejrzeć na żywo w Warszawie albo Berlinie?

Coraz bardziej zaczynaja mi się te Uniony i Stowy podobac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli podoba Ci sie styl iwc to poliot journey bedzie idealny.

Jezeli faktycznie tak bardzo wazne jest dla Ciebie zeby zegarek byl duzo tanszy niz cena katalogowa, kup ML pontosa z drugiej reki, jak dobrze poszukasz, to pewnie wyrwiesz za 25% nowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maurice Lacroix to jest ciekawa propozycja. Nowego można spokojnie kupić za 50% ceny katalogowej w PL, wiem bo nabyłem.

Chodzi więc o to, że przykład Maurice Lacroix rzeczywiście pokazuje, że kupując nówkę w oficjalnej dystrybucji, ponosi się kolosalną stratę przy ewentualnej odsprzedaży. Tutaj fox33 masz absolutną rację. Dlatego ja staram się kupować zegarki nowe, ale w atrakcyjnych cenowo źródłach.

Przepraszam jeśli jestem zbyt upierdliwy jeśli chodzi o nowe zegarki :). Twój sposób myślenia też dobrze rozumiem.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał się poważnie zastanowić ;) A jak pisałem wcześniej, nowy zegarek absolutnie nie wchodzi w grę. To jak z samochodami, wg raportów, auto po wyjeździe z salonu, na dzień dobry traci minimum 20% (no chyba, ze to seria limitowana) a po trzech latach ok 50%. Więc chętnie przyjąłbym jakiś 3 letni zegarek ;) Jak rzuciłem na szybko okiem, w Niemczech używane Union są za ponad 1000 EUR. Ale jakby się trafił jakiś taki do 3.5 K PLN to można by się zastanowić ;)

A Stowa rzeczywiście ładna, już kiedyś o nich myślałem

 

 

Napisz do kolegi QuadrifoglioVerde , jeszcze niedawno miał do sprzedania dwa Uniony Noramisa i Virgo w bardzo fajnej cenie. Kiedyś brałem od niego Alpine i byłem bardzo zadowolony z transakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem dziś tego Noramisa i powiem, że robi wrażenie. Porównałem od razu do Hamiltona i do garmituru lepiej pasuje. Hamilton wydaje się ciut za duży. Nomosy też dają radę a i trochę też "miesza" w towarzystwie Stowa Marine ;) Trzeba się będzie przespać z tematem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niestety jedno co jest pewne, ze nana co na pewno na tym forum można liczyc, to że Koledzy pomogą przekroczyć budżet :D

Dzięki radom i sugestiom oraz uprzejmosci Kolegi QuadrifoglioVerde moje zalożenia legły w gruzach i własnie stałem się szczęśliwym posiadaczem przepięknego Uniona Noramis'a ;)

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wybrać nie mogłeś - gratulacje!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh toen Noramis :) Długo się błąkał, ale macałem go i to świetny zegarek, choć nie do końca wpisuje się w zegarek garniturowy... Gdyby miał datę byłby mój. GRATULUJĘ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wpisuje sie idealnie do garnituru ;) Choc moze kiedys jeszcze jakis Nomos u mnie zagosci ;)

A co do daty to tez mialem takie zalozenie, ale chwilowo "zmieklem" ;) Co nie oznacza, ze nie bede sie rozgladal za Unionem w wersji z data :D

Podsumowujac, przekonalem sie do Uniona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Jaspel
      W ramach dalszej redukcji leci Oris, dobrze znany Pro pilot w bardziej komfortowej wersji - 41mm.
      Oris 01 751 7761 4065-07 6 20 07LC BIG CROWN PROPILOT BIG DATE
      Piękna granatowa tarcza, nowsza wersja z nakładanymi indeksami. Świetna luma o niebieskim kolorze.
      Zegarek na poprawnym chodzie, niewielkie, normalne ślady noszenia (zapobiegawczo 8/10).
      Pasek w dobrym stanie, jakieś tam przetarcia na klamrze.
      Zegarek z polskiej dystrybucji, zarejestrowany na myOris. Gwarancja skończyła się w styczniu 2024r (zegarek kupiony w 01.2021r).
      W komplecie Ori pasek z klamrą, komplet pudel, karty i paragon - dowód zakupu.
      Poproszę 4599zl do jakichś negocjacji.





















    • Przez dyga222
      🔥 Hamilton Lancaster HTC🔥
      Zegarek z najlepszego rocznika czyli 1987😊
      W marcu przeszedł serwis, na gwarancji do 2025‼️ 
      Świetny pasek od Blackpawstrap, bardzo dobrej jakości i idealnie pasuje do zegarka. Zapięcie Hamilton.
      W zestawie:
      - pasek handmade z zapięciem Hamilton 
      - karta gwarancyjna Hamilton  
      - eleganckie pudełko z epoki (zamiennik)
      - dokumenty potwierdzające serwis i gwarancja serwisu
      - Mechanizm Lemania LWO 283
      - 39 mm b/k
      - Stan zegarka ostrożnie 8,5/10, normalne ślady użytkowania w postaci małych rysek na kopercie. Nic co rzuca się w oczy. Biorąc pod uwagę wiek to stan idealny.
      - Szkło bez uszkodzeń.
      Myślę że wszystko widoczne na zdjęciach, na życzenie mogę dosłać więcej.
      Cena 2999 PLN
      Odbiór osobisty mile widziany ☕
      Wysyłka do dogadania
      Możliwe allegro, olx, vinted.
      Chętnie odpowiem na wszystkie pytania











    • Przez agremi
      Piękna Eterna Eternamatic. 
      Vintage, ok. 1970 r. 
      Mechanizm 1489k - oczywiście, jak wskazuje nazwa, automatyczny, z szybką zmianą daty (przez odciąganie koronki). 
      Rozmiar 36,5 x 42, ze względu na kształt koperty jest, powiedziałbym w sam raz i na większe i na mniejsze nadgarstki, ani za duży, ani za mały. 
      Zegarek mam od stycznia 2021, przyjechał z Niemiec. Bez pudełka i papierów. 
       
      Koperta podobno jest pozłacana…
      Przepiękna brązowa / czekoladowa tarcza. 
      Stan zegarka, moim zdaniem, super. Daję 7 w forumowej skali, z ostrożności, bo vintage. 
      Zegarek jest naprawdę piękny i robi super wrażenie. 
      Stan serwisowania nieznany, ale jest w pełni sprawny, na dobrym chodzie, punktualny, a nie wariat.
      Nigdy nie miałem z nim żadnego kłopotu. 
      Pasek i klamerka nie są oryginalne. Pasek używany kilka razy, stan bardzo dobry. 
       
      Wysyłka paczkomatem 17 zł. 
      Cena 1650 zł. 

      Zdjęcia jak zwykle zrobiłem tak, że każda najmniejsza skaza wydaje się gigantyczna. W rzeczywistości widoczne jest może 5% z tego, a by dostrzec pozostałem 95% potrzebna jest solidna lupa.
       
      Polecam, jak ktoś lubi staruszki, to naprawdę warto!
       
       















    • Przez luk35
      Witam, jestem tutaj nowy chociaż często czytam artykuły z forum, ale do brzegu 😉 że względu na zbliżający się czarny piątek i moje urodziny chcę sprawić sobie nowy sikor. No i od kilku miesięcy nie mogę się zdecydować, rozważałem różne pomysły, ale zawsze wracam do tych trzech zegarków. Proszę uprzejmie ekspertów o pomoc i wyrażenie opinii 



    • Przez TIK TAK
      W tym roku EPOS dołożyl do kolekcji 3504 wersję tytanową.
      Wszystkie paramtery zostały zachowane:
      Mechanizm automatyczny SW 200-1
      Wodoszczelność 50 ATM
      Szafir z antyrefleksem
      Średnica 41,5 mm,
      grubość jedyne 13,3 mm
      Tytanowa skręcana bransoleta z szybkim wypięciem quick release
      lub kauczkowy pasek najwyższej jakości.
       
      Występuje w kilku wersjach: czarna, zielona lub niebieska tarcza.
      Jest też wersja w czarnym pvd z dodatkowym paskiem NATO i z COSC limitowana do 300 sztuk.





       

       


       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.