Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rysiu98

Początkujące pytania odnośnie g-shock CASIO - AWG-M100A-1AER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zakupiłem ten o to zegareczek:

http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,9833,9861,9444-0-0-AWG_M100A_1AER.html

 

Jest to mój pierwszy zegarek i mam parę pytań odnośnie niego, ale i ogółem odnośnie noszenia zegarka.

 

1. Czy ten model spokojnie wytrzyma skok do wody (w tym też chlorowanej), długi pobyt w wodzie ?

2. Jak dbać o czystość tego zegarka, czy normalnie za pomocą mydła, czy może jakimś środkiem czyszczącym ?

3. I takie głupie pytanie. Jak powinno nosić się zegarek, luźno czy ciasno ? Ja mam tak, że jest na takim poziomie, że jeżeli ścisnę o jedno oczko, to mnie wtedy ręka trochę boli, ale jeżeli obluzuję o jedno oczko, to zegarek lata po ręce. Na tym środkowym poziomie wydaje mi się, że wszystko jest ok, ale po ściągnięciu, widoczne są odciski. Czy to ma wpływu na zdrowie mojej ręki ;) ? Podczas noszenia zegarka, tylko czasami odczuwam jakiś ucisk. Czy może jest to tylko kwestia przyzwyczajenia ?

 

Proszę o odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Ja przez długi czas miałem ten o to model: http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,10631,10646,406-0-0-AWG_101_1AER.html (jest, to poprzednik Twojego) i tak:

 

Ad1. Spokojnie wytrzyma wszelkie wygibasy w wodzie, mój wytrzymał (przerobił basen, różne aquaparki, Bałtyk), to ten powinien również dać radę;

Ad2. Swój zegarek czyściłem zwykłą szczoteczką do zębów pod bieżącą wodą;

Ad3. Zegarek noś tak, żeby było Ci wygodnie.

 

Podziel się wrażeniami z użytkowania, itp, itd. Pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1. wytrzyma o wiele wiele więcej niz skok do wody, nawet chlorowanej :) także bez obaw

Ad.2. Może byc tak jak napisał dzidyga ale bez mydła bo zostaje brzydki biały osad który jest irytujący i ciężkawo się go czyści. Najlepiej szmatka czy szczoteczka z miękkim włosiem z wodą.

Ad.3. Juz lepiej nosic luźniej niz za ciasno i miałbys odczuwać duskomfort przez cały dzień. Poza tym w lecie to się zmieni bo ręka trochę napuchnie od ciepła i jak teraz masz luźniej to w lecie będzie ok. Tak samo jak z butami - w zimie "robią" sie luźniejsze :)

Co do wpływu na Twoje zdrowie to kto wie, może amputują Ci rękę ale czego sie nie robi dla wymarzonego sikora :)


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pomoc. Jestem takim małym panikarzem diego, dlatego pytałem się o tą rękę ;) Dziadyga w wolnej chwili na pewno się podzielę.

 

Jeszcze raz dzięki

Serdeczne pozdrowienia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiu: Twoje pytania wcale nie są początkujące. Są zaawansowane. I tak:

 

1. Czy ten model spokojnie wytrzyma skok do wody (w tym też chlorowanej), długi pobyt w wodzie ?

 

Tak. Zegarek wytrzyma, o ile wytrzyma również właściciel. Jeśli zegarek jest szczelny i ma odpowiednią klasę szczelności, to wytrzyma.

 

2. Jak dbać o czystość tego zegarka, czy normalnie za pomocą mydła, czy może jakimś środkiem czyszczącym

 

Normalnie za pomocą mydła Rysiu. Mydło zostawia osad, ale jeśli zegarek jest brudny, to samą wodą go nie wyczyścisz...Osad z mydła ustąpi po kilku spłukaniach wodą. Można też użyć szczoteczki do zębów ( o ile już nią nie szczotkujesz zębów ) i usunąć osad z mydła za pomocą wody. Potem wytrzeć jakąś szmatką i gotowe. Raczej Rysiu nie czyść zegarka żadnym środkiem czyszczącym.

 

3. I takie głupie pytanie. Jak powinno nosić się zegarek, luźno czy ciasno ? Ja mam tak, że jest na takim poziomie, że jeżeli ścisnę o jedno oczko, to mnie wtedy ręka trochę boli, ale jeżeli obluzuję o jedno oczko, to zegarek lata po ręce. Na tym środkowym poziomie wydaje mi się, że wszystko jest ok, ale po ściągnięciu, widoczne są odciski. Czy to ma wpływu na zdrowie mojej ręki ;) ? Podczas noszenia zegarka, tylko czasami odczuwam jakiś ucisk. Czy może jest to tylko kwestia przyzwyczajenia ?

 

Głupie pytanie? Dlaczego? Noś zegarek tak wygodnie, żeby czuć się swobodnie. Nie ściągaj ogniw branzolety zegarka i nie noś zegarka za ciasno, bo możesz się udusić. Takie mocne ściągnięcie branzolety, czy paska powoduje również złe krążenie i niedotlenienie. Na środkowym poziomie wydaje się być dla Ciebie O.K., ale po ściągnięciu, widoczne są odciski. To może mieć wpływ na zdrowie twojej ręki, więc jednak trochę poluzuj.

 

Noś zegarek tak, żeby Ci było wygodnie i Wesołych Świąt!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji obsługi mojego Ryśka jest napisane by pasek zapinać tak by dało się pod niego luźno wsadzić palec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio zakupiłem ten o to zegareczek:

http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,9833,9861,9444-0-0-AWG_M100A_1AER.html

[...]

 

Witam Forumowiczów!

Rysiu98, jak Ci się sprawdza ten zegarek? Wszystko ok?

Wave ceptor poprawnie działa?

Czy ma ktoś jeszcze ten model i może polecić?

Generalnie znajduję pozytywne o nim opinie poza... kiepskim podświetleniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To fajny zegarek. Nieduży jak na G, a jednak ma wszystkie funkcje, jakich od G się oczekuje. Waveceptor działa OK.

 

Faktycznie nie jest specjalnie czytelny, gdy jest ciemno. Mam wersję NV, czyli czarne wskazówki na czarnym tle i LCD w negatywie, lumy praktycznie nie ma, a podświetlenie na tyle ratuje sytuację, że można się zorientować w położeniu wskazówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To fajny zegarek. Nieduży jak na G, a jednak ma wszystkie funkcje, jakich od G się oczekuje. Waveceptor działa OK.

 

Faktycznie nie jest specjalnie czytelny, gdy jest ciemno. Mam wersję NV, czyli czarne wskazówki na czarnym tle i LCD w negatywie, lumy praktycznie nie ma, a podświetlenie na tyle ratuje sytuację, że można się zorientować w położeniu wskazówek.

Tak to racja. Wyświetlacza tzn oznaczeń elektronicznych prawie nie widać w ciemności. ..

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez memox
      Witam proszę o pomoc w wyborze zegarka takiego jak w tytule lub ewentualnie jakiś inny do kwoty 20 tysięcy. Zegarek będę zakładał sporadycznie. Po jakimś czasie będe chciał go sprzedać i też nie chciał bym na nim dużo stracić. Proszę o propozycję, dziękuję
    • Przez Marillo112
      Witam ktoś może mi powiedzieć co to dokładnie jest, wiem tylko że niemieckie, dostałem od dziadka i ile takie coś może być warte? 

    • Przez jakubw02
      Witam, planuje zakup swojego pierwszego zegarka. Mam 18 lat i zegarek miałby mi służyć na co dzień do zwykłego ubioru. Chyba wolałbym zegarek na bransolecie. Wolałbym, żeby tarcza zegarka nie była zbyt przesadzona, nie miała za dużo ,,dodatków,,. Nie ukrywam, że głównie zwracam uwagę na wygląd, zegarek będzie mi służył jako element biżuterii, ale nie chciałbym też kupić jakiegoś badziewia. Budżet ok. 500zl. Proszę o pomoc, gdyż kompletnie nie znam się na zegarkach. 
    • Przez ArtPro
      Witam, poszukuję powyższego mechanizmu kwarcowego. Może być stary, ale na chodzie. Proszę o pomoc.
      Gdzie można ów mechanizm nabyć?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.