Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomasz Sitkowski

Zegarki SLAWA

Rekomendowane odpowiedzi

CZeść :!:

Co do tych 36 000 półwahnięć to też tak mi się wydawało jak pisze Staszek, ale proszę sprawdzić w adresach netowych tabelę z kalibrami zegarków radzieckich. Wyraźnie podano tę liczbę. Pytanie moje o tą markę wiązalo się z chęcią nabycia takiego "szybkiego" zegarka. Przeglądając katalogi z ostatnich 2 - 3 lat, znalazłem tylko jedną firmę z taką "szybkością", to jest ZENIT. Pomyślalem, że cena za SLAWE powinna byc o wiele niższa niz za ZENITA. Gdyby można kupić taki zegarek rosyjski, to można osiągnąć kilka celów:

1. Kupić "szybki" zegarek,

2. Po cenie niższej,

3. Atrakcyjny, bo rosyjski, w świetle faktu, że zegarki rosyjskie możemy odkrywać jakby na nowo.

 

Pozdrowienia - TS :(

Nadal będę szukać możliwości sprawdzenia tego tematu, może ktoś pomoże :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja Tomku bym tak szybko nie wykluczał tego że kręci na 36000!

Jednak czy był to mechanizm Rosyjski? A może jakiś Szwajcar? Albo mechanizm oparty o Szwajcara?!

 

Poza tym co chcesz osiągnąć kupując tę SLAVĘ nawet mającą 36000 p?

Generalnie Ona nijak się ma do zegarków firmy ZENITH!!

Co chcesz osiągnąć tymi 36000 półwachnięć? Dokładność?

 

A ja mam zegarek z 18000 półwachnięć i też jest b.dokładny...

 

Napisz bo jestem ciekawy!

 

Pozdrawiam


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do zegarków SLAVA.

Bardzo dobre zegarki KWARCOWE mieli - analogowe z metalowym oczywiście, dużym - własnym mechanizmem. Ale trzeba szukać bo ciężko znaleźć!

 

Miałem kiedyś i była świetna!


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogrzebałem się-były stopery Sława ktore miały 36000 półwahnięć.

Jest to na tej stronie z radzieckimi mechanizmami.

 

 

Pozdrawiam

 

Staszek


Staszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jarosławie :?:

Odpowiadam na pytanie, oczywiście, jak sie domyślileś chodzilo mi o dokladność, która jak wyczytalem między innymi czynnikami powoduje większa liczba półwachnięć. Naapewno nie mozna porownac tez Zenita z Slawą. Myślalem tylko, że za o wiele niższe pieniądze można kupić zegarek z zupełnie innym mechanizmem ( zdając sobie sprawę z pewnej naiwności moich oczekiwań.

Jezeli mówimy o niższych pieniądzach za zegarki z różnymi mechanizmami, to zwrócił moja uwagę zegarek HEBDOMAS z ośmio dniowa rezerwą chodu. Pisane bylo o nim w którymś nr Zegarki i bizuteria. Jest to zegarek produkowany od ok. 100 lat a jego cena ( podawana różnie od ok. 700 dolarów do ok 1700 Fr Szwajcarskich) jest bardzo atrakcyjna w porównaniu z 8 dniowcami topowych marek, za które trzeba zapłacic od kilku do kilkudziesięciu tysięcy Euro. Co sądzisz o tym Jaroslawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.