Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Władek Meller

"Przystanek: zegarek" - książka o zegarkach z Błonia

Rekomendowane odpowiedzi

też swoją już otrzymałem ,

dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też już mam i wszystkim polecam!

Pytanie do autora: czy wspomniane w książce zdjęcia katalogowe są gdzieś dostępne jako wysokiej rozdzielczości skany? Kto jest właścicielem tych zdjęć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do autora: czy wspomniane w książce zdjęcia katalogowe są gdzieś dostępne jako wysokiej rozdzielczości skany? Kto jest właścicielem tych zdjęć?

 

też się podczepiam, Książka fantastyczna, ale przydałoby się mieć fotki w lepszej rozdzielczości.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Książkę swoją odebrałem i prawie przeczytałem.Dużo się z niej można dowiedzieć.Widać ogrom pracy włożonej w jej napisanie.Jednak,zgadzam się z przedmówcą,zdjęcia słabe mało czytelne.Ciężko coś porównać.Wiem że cena jest niewysoka,a np:lepsze,czy kolorowe zdjęcia by ją podniosły.Myślę że i tak znalazła by nabywców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksiazka jest do kupienia , dla Klubowiczów z rabatem :)

KMZiZ realizując misję statutową , finansuje tego typu wydania , bardzo się cieszę ,że mogliśmy się przyczynić do wydania tej ksiązki jak i książki prof. Mrugalskiego

 

W jaki sposób otrzymać rabat "Klubowicza" ?

 

Wojciech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W jaki sposób otrzymać rabat "Klubowicza" ?

 

Wojciech

 

Wszystkie informacje o możliwości zakupu z rabatem są w kolejnym poście.

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/86611-ksiazka-przystanek-zegarek-juz-dostepna/

Tak się jednak stało, że to ten wątek jest popularniejszy.

 

A P E L

 

- o zakupie książki piszmy w tamtym temacie, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak,zgadzam się z przedmówcą,zdjęcia słabe mało czytelne.Ciężko coś porównać

Ja nie krytykuję :) Tylko pytam czy te zdjęcia są gdzieś dostępne w formie elektronicznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

OK,

Zdjęć dostępnych nie było do tej pory, choć Krzysiek chyba coś pokazywał?

Teraz wyhostowałem je tutaj: http://www.zegarki.info.pl/portale/?path=/portale/spam/zdjecia_klubowe_forum/zdjecia_katalogowe

Proszę jednak pamiętać, że to są zdjęcia c. z 1965 roku i to nie są zdjęcia na konkurs fotograficzny.

Nic więcej na oryginałach nie widać.

 

pozdrawiam,

Władysław

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, książka fantastyczna, dziękuję, doceniam wytrwałość i pracowitość, gratuluję wspaniałej pozycji o naszych zegarkach.

Zdjęcia w formie elektronicznej bardzo się przydadzą.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.ja nie krytykuję.O te zdjęcia są o niebo lepsze,a jak się powiększy to super.Tak jak pisałem,widać ogrom pracy włożonej w napisanie tej książki.Wiem,że dotarcie do informacji o naszych zegarkach jest trudne,a czasem wręcz niemożliwe.Brak materiałów,dokumentów coraz mniej ,,świadków,,Dziękuję .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłe trochę czasu , żeby dokładniej przejrzec książkę.Długo na nią czekałem ,a chciałem :

-ustalic stan swojej kolekcji

-dociec ile tak naprawdę było modeli Błonia na rynku

Wyszłem od zdjęc katalogowych ,50 modeli z czego 20 brak na rynku , zostaje 30.

Potem z działu "warianty tarcz w zależ.........." ,policzyłem rodzaje tarcz .Naliczyłem 51 modele /z czarnym Blonexem, antymagnetycznym ,i numerem 1311 z :Głosu załogi" / . Opisanych numerami katalogowymi jest 30 /bez 1311/ .Zgadza się.

Ale w opisie do katalogu jest ,że nr 1109/Lech/ ,brak wzoru ,a jest na zdjęciu.

Numery 1221 /Blonex/ ,1222 /Blonex/ -brak modeli na rynku a są w tarczach,1306 /Bałtyk/ ,jest w katalogu ,w opisie tarcz nie .Numer 1223 w tarczach nie ma ,jest tylko 1309 /BLONEX -chyba taka sama tarcza/.

A co z nr 1103 /może było to Błonie takie jak 1104 tylko w krabie , wątpię ,chyba że rozbili na srebrne i złote indeksy - też wątpię.

To tak na szybko ,dalej będę dochodził ilości modeli i zapraszam innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz w domku przeleciałem modele , i mam wszystko /oprócz czarnego oczywiście / ,i dziwnego Zodiaka ,nr zdjęcia z książki 6.35, i teraz nie wiem czy był taki czy nie ,patrząc po tarczy trochę zużyta czyli była

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle moja kolekcja liczy 49 modeli , i od ponad roku nie mogę nic trafic ,czego bym nie miał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle moja kolekcja liczy 49 modeli , i od ponad roku nie mogę nic trafic ,czego bym nie miał

 

ach jak Ci zazdroszcze :angry::)

jestem ciekaw ile lat zajmuje zebranie takiej kolekcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pirx65

gratulować takiej kolekcji takiej kolekcji można tak długo jak długo zajęło jej zdobycie :) , ale co będziesz teraz zbierał?? :P


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz w domku przeleciałem modele , i mam wszystko /oprócz czarnego oczywiście / ,i dziwnego Zodiaka ,nr zdjęcia z książki 6.35, i teraz nie wiem czy był taki czy nie ,patrząc po tarczy trochę zużyta czyli była

Tego Zodiaka zobaczyłem już przy prawie gotowej książce. Kupca z Allegro poprosiłem o zdjęcie. On zdziwił się, że uważam model za wyjątkowy i wskazał mi inną aukcję tego zegarka. Potem widziałem jeszcze z jeden taki sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłe trochę czasu , żeby dokładniej przejrzec książkę.Długo na nią czekałem ,a chciałem :

-ustalic stan swojej kolekcji

-dociec ile tak naprawdę było modeli Błonia na rynku

Wyszłem od zdjęc katalogowych ,50 modeli z czego 20 brak na rynku , zostaje 30.

Potem z działu "warianty tarcz w zależ.........." ,policzyłem rodzaje tarcz .Naliczyłem 51 modele /z czarnym Blonexem, antymagnetycznym ,i numerem 1311 z :Głosu załogi" / . Opisanych numerami katalogowymi jest 30 /bez 1311/ .Zgadza się.

Ale w opisie do katalogu jest ,że nr 1109/Lech/ ,brak wzoru ,a jest na zdjęciu.

Numery 1221 /Blonex/ ,1222 /Blonex/ -brak modeli na rynku a są w tarczach,1306 /Bałtyk/ ,jest w katalogu ,w opisie tarcz nie .Numer 1223 w tarczach nie ma ,jest tylko 1309 /BLONEX -chyba taka sama tarcza/.

A co z nr 1103 /może było to Błonie takie jak 1104 tylko w krabie , wątpię ,chyba że rozbili na srebrne i złote indeksy - też wątpię.

To tak na szybko ,dalej będę dochodził ilości modeli i zapraszam innych

 

Niestety nie mogę wykluczyć mojej pomyłki.

To było tak, że na początku znałem mniej modeli, potem w miarę poznawania musiałem zmieniać. Do tego dochodzą tarcze, które wyglądając bardzo podobnie jednak nie były produkowane (Bałtyk 16 kamieni, tarcze projektowane do nacinania, które pojawiły się tylko z aplikacjami itp.).

Mogłem się pogubić.

Pod koniec więcej zwracałem uwagę na tematy produkcyjne, mniej na różnorodność modeli.

Prawda jest również taka, że nie otrzymałem żadnej takiej pomocy od kolegów z forum.

Nie ukrywam, że teraz mam lekki "błoniowstręt", ale chyba szybko przejdzie?

 

Ewentualne błędy raczej są tylko w opisie zdjęć katalogowych.

Jednak by je wskazać proponuję byśmy wspólnie przygotowali listę potencjalnych błędów.

Potencjalne błędy w kolejności zgodnej z oznaczeniami.

Konieczne jest podanie numeru rysunku, nazwa modelu i numer katalogowy. Powielenie tego co jest i napisanie, jak powinno być.

Przykład.

Rys 3.39. Blonex 1221

jest: Grafika identyczna z modelem Atlas 1204. Brak modelu na rynku.

powinno być:Grafika identyczna z modelem Atlas 1204. Modelu zarejestrowany na rynku.

 

Wtedy wyjdą wszystkie ewentualne błędy.

 

pozdrawiam,

Władysław

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeszcze gdzieś można kupić tą książkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.k. już wszystko wiem.Należało dokładnie prześledzić następny wątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Akwafan

Dopiero dzisiaj kupiłem tą książkę i moim zdaniem jest super, a jedyną rzeczą, która mi się nie podoba, to zbyt małe i do tego jeszcze czarno-białe fotografie - trochę szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zdobyć zdjęcia lepszej jakości. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

kupiłem książkę, rewelacja, choć wprost obnaża niedostatki polskiego przemysłu w tamtych latach (np.: brak uszczelek)

 

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez kopernik18
      Wystawa  przygotowana w 70. rocznicę powstania ZMP Błonie późniejszej Mery -Błonie . Zegarki Produkowano tu od 1959 r do 1969r . Wyprodukowano łącznie około 1 200 000 szt.
      Ekspozycja zawiera przykłady produkowanych urządzeń .  Jedna z gablot poświęcona jest zegarkom. Prezentowane są różne modele zegarków  .   Są również oryginalne fabryczne części i różne elementy mechanizmu .
      Można obejrzeć archiwalne dokumenty  np. pismo powołujące zakład do istnienia i inne piśmiennictwo z epoki . Obszerna  kronika zawiera mnóstwo czarno -białych fotografii .
      Na dużych planszach zdjęcia z życia zakładu , hal produkcyjnych , Sylwetki pracowników podczas  pracy .
      Polecam , zwłaszcza miłośnikom Błoniaków  .
       Czynna do końca września
      https://muzeumblonie.pl/aktualnosci/ 
       









    • Przez krajcarek
      Sprzedam dwa zegarki polskiej produkcji z Błonia. Pierwszy to ikoniczny „Błonie”, a drugi to nieczęsto spotykana Alfa. Obydwa są w podobnym stanie. Nie były odnawiane. Tarcze mają spatynowane, ale czyste. Koperta „Błonie” jest w świetnym stanie, podobnie jak szkiełko (tylko na godzinie 4 jest rysa). „Alfa” na kopertę również dobrą (bez wżerów), tyle że na uchach są rysy od zmieniania paska. Szkiełko nadaje się do noszenia, ale przy bliższym oglądzie widać rysy. Ale to plastik więc nie ma problemu z wymianą. Alfa ma grube teleskopy, może oryginalne. Zegarki są sprawne, chodzą. Mechanizmy czyste, jak na zdjęciach. Zegarki sprzedaję tak jak na zdjęciach, bez pasków.

      Jeśli chodzi o stan, to w przypadku tak wiekowych zegarków trudno zastosować forumową skalę. Moim zdaniem ich stan jest bardzo dobry w porównaniu z tym co trafia się na rynku. Natomiast zgodnie ze skalą ocenił bym je na 6/10.

      Cena to 700 złotych za sztukę plus koszty wybranej przesyłki.

      W przypadku zakupu obydwu dodam książkę o nich.

      Zegarki wyglądają tak:











    • Przez LudwikA
      Uszanowanie,
      wiem, ze kilkoro z Państwa jest posiadaczami Blonexa Antymagnetycznego. Jako pilot, miłośnik zegarków i designu z okresu minionego bardzo chciałbym mieć go w swojej tworzącej się mikrokolekcji.
      Czy ktoś z Państwa byłby skolonny rozstać się z takim zegarkiem? Rozważę wszystkie rozsądne propozycje.
      pozdrawiam!
    • Przez pepco
      Witam, kupię kopertę do zegarka marki Błonie model Kurant.
      Pozdrawiam Piotr.


    • Przez pepco
      Witam, w szufladzie znalazłem stary polski zegarek. Koperta jest uszkodzona ( mocowanie teleskopów ), po nakręceniu zegarek " chodzi ".
      Mam pytanie w jaki sposób można naprawić kopertę ( czy tylko wymiana ) oraz prosiłbym o trochę informacji o tym zegarku bo chciałbym go odnowić i nosić na co dzień.
      Pozdrawiam Piotr.










×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.