Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Pioterek

Prośba o ustalenie nazwy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otrzymałem w spadku stary zegarek ale nie wiem co to za marka, ani kiedy zrobiony, widzę ze na forum jest troszkę specjalistów którzy znają się w tej dziedzinie i mam prośbę prosiłbym o jakieś info na temat zegarka,poprostu zastanawiam się czy restaurować,sprzedac,czy schować do szafy na następne sto lat.

 

Po otwaciu koperty jest napis GF

 

K14 więc złoto 14 karatowe

nr 19164 3? lub 9

 

i po bokach nieczytelne grawery prawdopodobnie jakieś daty

 

bardzo dziękuję za wszelkie sugestie

 

EDIT Proszę moda o przeniesienie do własciwego wątku bo napisało mi się tam gdzie nie powinno :)

post-57938-0-20341200-1356197583_thumb.jpg

post-57938-0-36684000-1356197590_thumb.jpg

Edytowane przez Pioterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek posiada mechanizm z wychwytem cylindrowym i jest najprawdopodobniej z najbliższych okolic 1900 roku. Wychwyt cylindrowy przestał być powszechnie używany około 1925 roku z powodu tego, że był awaryjny i trudny w naprawie, a wychwyt kotwicowy okazał się o wiele lepszy. Dlatego też obecnie trudno znaleźć fachowca, który by si ę chciał takim zegarkiem zająć.Mechanizm to popularny wyrób którejś z manufaktur produkujących surowe mechanizmy. O producencie zegarka mógłbyś się dowiedzieć więcej konkretów, znajdując tutaj:

http://www.mikrolisk.de/trademarks/

puncę, która znajduje się na płycie mechanizmu, ale większego znaczenia to nie ma.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na kopercie jaest napis K14 GF, to koperta nie jest złota, tylko pozłacana 14-karatowym złotem dość grubą warstwą (gold filled).

Wskazówki zegarka są nieoryginalne.

Co do mechanizmu, to Piotr wyjaśnił sprawę, natomiast znalezienie sygnatury pozwoliłoby zidentyfikować producenta. Niestety, mimo najszczerszych chęci nie mogę odczytać sygnatury z mechanizmu na tych zdjęciach. Co tam jest napisane? Jest litera V? Jakies inne jeszcze litery, czy rysunek?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wasza wiedza jest naprawde ogromna , bardzo dziękuję za info, zrobiłem jeszcze kilka fotek w powiększeniu,

post-57938-0-76075200-1356208436_thumb.jpg

post-57938-0-68358900-1356208473_thumb.jpg

post-57938-0-66083400-1356208478_thumb.jpg

post-57938-0-12519500-1356208483_thumb.jpg

Edytowane przez Pioterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górze napis GF niżej K14 i na dole nr

 

A najciekawsze jest to że zegarek nadal chodzi :)

post-57938-0-41268800-1356208809_thumb.jpg

Edytowane przez Pioterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkiel, winkiel, GF? No to wszystko jasne:

G F (im Oval mit Zirkel und Winkel) bildmarke_grosjean2.jpgGrosjean Freres Uhrwerke, Gehäuse; La Chaux-de-Fonds, Schweiz; registriert am 29.3.1881


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, kol Piotr mnie naprowadził:) dzięki a ta firma jeszcze istnieje?? i co jednak złoto? a GF to nazwa firmy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem, kol Piotr mnie naprowadził :) dzięki a ta firma jeszcze istnieje?? i co jednak złoto? a GF to nazwa firmy??

 

Wygląda na to, że złoto :)

Źle zrozumiałem "słowo pisane", dlatego właśnie tak ważne są dobre zdjęcia zegarka przy identyfikacji, ocenie itp


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur wydaje mi się że wskazówki są orginalne z na jednej jest mały brylancik.

Edytowane przez Pioterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur wydaje mi się że wskazówki są orginalne z na jednej jest mały brylancik.

 

Wg mnie nie są, bo są w różnym stylu, ale brakuje mi materiału porównawczego, żeby się o to twierdzenie bić ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie są, bo są w różnym stylu, ale brakuje mi materiału porównawczego, żeby się o to twierdzenie bić ;)

 Panowie ,zegarek nadal lezy i mam pytanie ile moze kosztowac renowacja takiego zegarka?? zeby go doprowadzić do pierwotnego stanu?? I gdzie ew zrobić taką renowację??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mechanizm chodzi, to - o ile nie okaże się, że jednak ma jakieś istotne uszkodzenie - serwis mechanizmu nue powinien być przesadnie drogi, ale rozrzut jest spory i zależy to od zakładu. Do tego ucho i wskazówki. Ciężko podać konkretna kwotę, o tym trzeba by rozmawiać z zegarmistrzem. Nie powinny być to astronomiczne kwoty i myślę, że warto


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mechanizm chodzi, to - o ile nie okaże się, że jednak ma jakieś istotne uszkodzenie - serwis mechanizmu nue powinien być przesadnie drogi, ale rozrzut jest spory i zależy to od zakładu. Do tego ucho i wskazówki. Ciężko podać konkretna kwotę, o tym trzeba by rozmawiać z zegarmistrzem. Nie powinny być to astronomiczne kwoty i myślę, że warto

A daj spokoj, mieszkam w małej miejscowosci i byłem już u 3 zegarmistrzów, żaden nie chce sie podjąc wyceny, ew naprawy czy renowacji... a jakos  wysyłać złotego zegarka mi się nie usmiecha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.