Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

apclub.pl

Audemars Piguet

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 ludwik.berg

ludwik.berg
  • Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 28 luty 2017 - 20:32

Obejrzałem właśnie fimik RO Concept Supersonnerie i zaskoczyło mnie wykończenie krawedzi, a właściwie jego brak. Zatrzymajcie na 1:01, czy to mój nie największy ekran, czy tam naprawdę są niewykończone krawędzie?
  • 0

#22 Wacor

Wacor
  • Stowarzyszenie
  • 994 postów

Napisano 28 luty 2017 - 20:41

...

A poza tym, jakie wrażenia w odniesieniu do nowej strony AP Club? Ciekaw jestem Twoich / Waszych opinii :).

Mi się bardzo podoba (to ja dałem punkcika :rolleyes:  ). Bardzo ładna szata graficzna (podobnie jak http://www.vacheronclub.pl , która zniknęła :(  )

Czekam na więcej treści, zdjęć etc...Strona wygląda lepiej niż oficjalna AP.  Na razie tyle...zobaczymy jak się rozwinie <_<

Użytkownik Wacor edytował ten post 28 luty 2017 - 20:41

• 0

#23 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 28 luty 2017 - 22:12

Mi się bardzo podoba (to ja dałem punkcika :rolleyes:  ). Bardzo ładna szata graficzna (podobnie jak http://www.vacheronclub.pl , która zniknęła :(  )
Czekam na więcej treści, zdjęć etc...Strona wygląda lepiej niż oficjalna AP.  Na razie tyle...zobaczymy jak się rozwinie <_<

Dzięki serdeczne za dobre słowo :). Co do Vacheron Club - jestem w trakcie zmiany hostingu i nie zdążyłem jeszcze wszystkiego przenieść.

• 0

#24 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 10:46

Brawo ! za to że Ci się chce , umiesz to robić i działasz 

• 0

#25 ilear

ilear
  • Użytkownik
  • 327 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 10:49

Mała sugestia - zamień slider na głównej na coś innego. Slidery są nieużyteczne, zdecydowana większość użytkowników klika w pierwszy slider albo w ogóle pomija ten element, i czyta tylko to co widzi i idzie dalej. 

Tu masz badania jakbyś nie wierzył na słowo ;) 

https://erikrunyon.c...carousel-stats/

• 0

#26 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 01 marzec 2017 - 12:22

Brawo ! za to że Ci się chce , umiesz to robić i działasz 

Dzięki Darek za dobre słowo. Zegarki to zajmująca pasja o czym sam doskonale wiesz :).

Mała sugestia - zamień slider na głównej na coś innego. Slidery są nieużyteczne, zdecydowana większość użytkowników klika w pierwszy slider albo w ogóle pomija ten element, i czyta tylko to co widzi i idzie dalej. 

Tu masz badania jakbyś nie wierzył na słowo ;)

https://erikrunyon.c...carousel-stats/

Slider jest tymczasowy. Jak zacznę wrzucać publikacje do nowej strony, to strona główna będzie wyglądać inaczej.

• 1

#27 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2017 - 21:40

Uzupełniłem materiał video o kolekcję Haute Joaillerie. HJ odbieram jako wspaniały pokaz kreatywności i jubilerstwa. Zegarmistrzostwo schodzi tu na drugi plan o czym świadczy użycie mechanizmów 2601 / 2701 (kwarc). Ale i tak jest co oglądać.

http://www.apclub.pl...joaillerie.html

• 0

#28 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 09:49

To prawda , jubilerstwo najwyższych lotów !

• 0

#29 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2017 - 00:00

Na stronie AP Club w dziale "Historia" opublikowałem numerację mechanizmów wykorzystywanych w zegarkach Audemars Piguet. Na tę chwilę spisałem wszystko od roku 1875 do roku 1967. Oczywiście na tym nie koniec. Wkrótce stronę zaktualizuję o kolejną porcję danych. 

http://www.apclub.pl...echanizmow.html

Informacje te mogą być przydatne przy próbie ustalenia roku produkcji mechanizmu w oparciu o numer seryjny.

• 0

#30 msokol19

msokol19
  • Stowarzyszenie
  • 5332 postów
  • Gadu-Gadu: 2852416

Napisano 17 kwiecień 2017 - 05:51

Kawał dobrej roboty dla pokoleń. Link zapisany - będę wiedział gdzie odsyłać gdy trafię na zapytanie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#31 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 13:33

Mariusz - może książkę warto wydać ?

• 1

#32 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2017 - 18:44

Kawał dobrej roboty dla pokoleń. Link zapisany - będę wiedział gdzie odsyłać gdy trafię na zapytanie.

Dzięki serdeczne  :).

Mariusz - może książkę warto wydać ?

Książkę o Audemars Piguet? Mam nadzieję, że Chivas Regal nie zabił do końca trzeźwości mojego myślenia  :). Wydaje mi się, że Audemars Piguet jest tak niszową firmą w Polsce, że wydawanie książki (z biznesowego punktu widzenia) nie ma sensu. W naszym kraju liczy się tylko Rolex, Omega i Panerai, przy założeniu, że piszemy o firmach premium. Reszta ma marginalne znaczenie. Gdyby na przykład zegarki Audemars Piguet, Vacheron Constantin, A. Lange & Söhne nie były w Polsce sprzedawane, to mało kogo by to obeszło.

• 0

#33 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 17 kwiecień 2017 - 19:38

KMZiZ może pomoc finansowo , nie chodzi o zyski ale o popularyzację wiedzy 

• 0

#34 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2017 - 20:30

KMZiZ może pomoc finansowo , nie chodzi o zyski ale o popularyzację wiedzy

Problem w tym, że zapotrzebowanie na tego typu wiedzę jest nikłe. Moim zdaniem, w realiach polskich wystarczającym (efektywniejszym) nośnikiem popularyzacji wiedzy jest Internet. Nie twierdzę, że wydanie książki na papierze to zły pomysł. Wręcz przeciwnie - bardzo podoba mi się ta idea, pod warunkiem, że książka byłaby wydana w języku francuskim / angielskim, może hiszpańskim. Trzeba uczciwie przyznać, że w Polsce rynek takich firm jak Audemars Piguet, Patek Philippe, Vacheron Constantin, A. Lange & Söhne, praktycznie nie istnieje. Ile w ubiegłym roku Apart sprzedał zegarków Lange, Vacheron Constantin? Wiesz?

Użytkownik McIntosh edytował ten post 17 kwiecień 2017 - 20:50

• 0

#35 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 17 kwiecień 2017 - 23:05

Dodam może jeszcze, że napisanie książki to duży nakład pracy. Myślę, że dałbym radę. Obawiam się jednak, że osób faktycznie zainteresowanych tematem i skłonnych sięgnąć po książkę o Audemars Piguet, byłoby w Polsce może kilkaset. Dlatego nie bardzo widzę sens ponoszenia istotnych nakładów finansowych na wdrożenie tego pomysłu w czyn. Szkoda Darek Twojego czasu i kasy Stowarzyszenia. Tak uważam.

• 0

#36 msokol19

msokol19
  • Stowarzyszenie
  • 5332 postów
  • Gadu-Gadu: 2852416

Napisano 18 kwiecień 2017 - 07:31

Ja myślę, że pomysł jest przedni. Nikt nie mówi o kilkutysięcznych nakładach przecież. Wiem, że to ogromny wkład pracy byłby z Twojej strony, ale piękna sprawa i idea. Jest tak mało dobrej i ciekawej literatury tematu, a w języku polskim to już w ogóle. Można by zacząć od AP, mamy na Forum pewnie jeszcze niejednego pasjonata z ogromną wiedzą, który napisałby coś ciekawego o konkretnej marce i mogłaby powstać świetna seria. Ja tego typu książki kupiłbym za każde pieniądze.

• 1

#37 dariusz chlastawa

dariusz chlastawa
  • Stowarzyszenie
  • 7872 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 09:37

Chętnie się w projekt włączę, a wydanie zrobilibyśmy PL/ANG 

zapytam Piotra z Hermitage o sponsoring ( jako że sprzedają AP ) 

• 0

#38 pablo122

pablo122
  • Użytkownik
  • 4185 postów

Napisano 18 kwiecień 2017 - 19:04

Dodam może jeszcze, że napisanie książki to duży nakład pracy. Myślę, że dałbym radę. Obawiam się jednak, że osób faktycznie zainteresowanych tematem i skłonnych sięgnąć po książkę o Audemars Piguet, byłoby w Polsce może kilkaset. Dlatego nie bardzo widzę sens ponoszenia istotnych nakładów finansowych na wdrożenie tego pomysłu w czyn. Szkoda Darek Twojego czasu i kasy Stowarzyszenia. Tak uważam.

Kilkaset to ogromna liczba, biorac pod uwage inne branzowe ksiazki pisane i wydawane w Polsce na ktore popyt wynosi rodzina "doktora" plus 5 obdarowanych osob.
Ja jestem na tak :)
  • 0

#39 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 19 kwiecień 2017 - 11:12

Chętnie się w projekt włączę, a wydanie zrobilibyśmy PL/ANG 
zapytam Piotra z Hermitage o sponsoring ( jako że sprzedają AP )

Darek,

nie mam przekonania do tego projektu. Zwłaszcza, że on-line można zamieścić to samo, co w książce, a koszty własne mniejsze. Mnie utrzymanie AP Clubu kosztuje rocznie około 1200 zł. Poza tym, w miarę pozyskiwania nowych informacji, stronę internetową można uzupełniać, poprawiać itd. W wydanej książce już nic nie zmienisz.

• 0

#40 Gość_McIntosh_*

Gość_McIntosh_*
  • Gość

Napisano 20 kwiecień 2017 - 22:50

Wracając do tematu numeracji mechanizmów - uzupełniłem dane do roku 1970. Ciąg dalszy nastąpi...  :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Audemars Piguet

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych