Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

casio protrek prg 40 - barometr i altimetr nie działa po wymianie baterii - pomocy

casio protrek prg 40 ERR baterie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 situation

situation
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 04:43

Witam serdecznie Szanownych Forumowiczów.

Wpisywałem w forumową szukajkę, ale niebardzo była skora do pomocy - jeżeli już jest taki temat, to bardzo przepraszam za dubel.

Jak w temacie.
Nie wiedząc, że zostanę "z kolcem w łapie" poszedłem z wymianą bateryjek do miejscowego zegarmistrza. Ten baterie wymienił, datę i godzinę ustawił - założyłem na rękę, nie klikałem. O tym, że po wciśnięciu i barometru i altimetru zamiast pokazywać odczyt mrugało (do dnia dzisiejszego) "ERR", dowiedziałem się dopiero po kilku dniach. Nie chcąc już wracać do zegarmistrza, sam rozkręciłem zegarek i wcisnąłem "AC", (o którym wiedziałem już wcześniej), - jak już wiecie nie pomogło.
I teraz prośba moja do Was SzF, czy jast na to jakaś rada, czy mogę to jakoś sam ustawić :/ .
Z góry bardzo Wam dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
  • 0

#2 Seven

Seven

7

• Użytkownik
  • 3968 postów

Napisano 15 styczeń 2013 - 14:38

Reset modułu nie polega na wciśnięciu styku AC, tylko zwarciu go z plusem baterii.
  • 0

#3 situation

situation
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 16 styczeń 2013 - 03:48

Reset modułu nie polega na wciśnięciu styku AC, tylko zwarciu go z plusem baterii.

Oczywiście.
Źle się wyraziłem w pierwszym poście.

Dodam jeszcze, że nie można nawet ich (ani barometru, ani altimetru) skalibrować tzn. metodą podaną w instukcji.

Użytkownik situation edytował ten post 16 styczeń 2013 - 03:51

• 0

#4 situation

situation
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 23 maj 2013 - 17:57

I nic, a nic!?...
  • 0

#5 Burns

Burns

Burns

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 11701 postów

Napisano 23 maj 2013 - 18:15

czujnik do płyty głównej łaczy mikrotaśma montowana na śrubkę. Moze zapomniał przykręcić-proszę sprawdź. Na pewno zauważysz to miejsce bo wiadomo gdzie znajduje się czujnik w obudowie. Chyba, że została zerwana taśma lub delikatna membrana, ale do tego trzeba demontować czujnik! Powodzenia.
  • 0

#6 Burns

Burns

Burns

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 11701 postów

Napisano 24 maj 2013 - 15:12

pomogłem ?
  • 0

#7 situation

situation
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 30 maj 2013 - 18:14

Witam,
Wielkie Dzięki za zainteresowanie.

pomogłem ?

Po tej akcji z sekcją w końcu do okulisty poszedłem, którą to wizytę tak długo odkładałem. Dzięki B) .
Ale o samym sikorze.

czujnik do płyty głównej łaczy mikrotaśma montowana na śrubkę. Moze zapomniał przykręcić-proszę sprawdź. Na pewno zauważysz to miejsce bo wiadomo gdzie znajduje się czujnik w obudowie(...)

Po otwarciu, taśma była przykręcona:

https://lh5.googleusercontent.com/-Kd5z0tgtoiQ/UaeDGPxB5mI/AAAAAAAAAwo/ywssx6GUDn8/s640/casio%2520protrek%2520prg%252040%2520DSC05642.JPG

Pomyślałem, że może coś nie łączy - więc odkręciłem przetarłem i przykręciłem. Ale dalej brak pulsu:

https://lh5.googleusercontent.com/-UlaOYd9HRgk/UaeDGM-Zl4I/AAAAAAAAAws/VaN5beGs6A0/s640/casio%2520protrek%2520prg%252040%2520DSC05653.JPG

Wróciłem na forum by jeszcze raz przeczytać Twego post'a i...

Chyba, że została zerwana (...) delikatna membrana, ale do tego trzeba demontować czujnik! (...)

...tak to wygląda!?:

https://lh4.googleusercontent.com/-6D1L_7ZwJN4/UaeDGN8AnlI/AAAAAAAAAwk/XpuqqX3ueHk/s640/casio%2520protrek%2520prg%252040%2520DSC05655.JPG

(...)
O dziwo - po zszyciu pacjenta - żadne elementy nie zostały ;) .
W dalszym ciągu nic!
Jeszcze raz Dzięki za uwagę :) .

Użytkownik situation edytował ten post 30 maj 2013 - 18:21

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: casio, protrek, prg 40, ERR, baterie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych