Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Omega Seamaster - prośba o opinie

Proszę o ocene i opinie na temat Omegi Seamaster Omega Seamaster Automatic cal. 1020

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 wesoly_pomidor

wesoly_pomidor
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 17 styczeń 2013 - 19:03

Witam, jestem laikiem w sprawie zegarków, a znajomy poprosił mnie o sprzedaż jego zegarka Omega Seamaster
Automatic. Jednak najpierw chciałbym się dowiedzieć czegoś o tym zegarku, tzn. czy jest oryginalny oraz jak
oceniacie jego stan. Nie chciałbym wystawiać zegarka nie wiedząc czy to nie podróbka. To tak tytułem wstępu.

Odnośnie samego zegarka:
Tarcza wygląda bardzo ładnie, JEDNAK w dwóch miejscach przy brzegach znajdują się dziwne kropki, nie wiem czy to
zabrudzenie czy jakieś mocowanie tarczy? Znajdują się one dokładnie na przeciwko siebie po przekątnej, jedna tuż za
tak jakby 51 minutą, druga za 26, tuż za małym napisem - SWISS MADE -

Szkiełko jest podobno od nowości, jest trochę porysowane, ale według mnie nie ma tragedii;

Wskazówki minutowa i godzinowa mają taki jakby rowek, malowany na czarno, a na końcach podłużne otwory, sekundowa jest cała "złota".
Na koronce znajduje się znak Omegi. Po pociągnięciu jej można zmieniać datę, od 1-31, jednak nie wiem w jaki sposób zmienia się dni, ani jak ustawić godzinę, chyba coś jest popsute, to coś poważnego? czy może to być błahostka? Albo po prostu to ja nie potrafię tego zrobić. Nie chcę jakoś mocniej ciągnąć koronki, bo boje się, że coś uszkodzę. Zegarek jednak po chwili ruszania zaczyna działać, więc chyba to nic poważnego.
Na zapięciu bransolety jest duże logo Omegi, a na jednej z tych dwóch mniejszych blaszek jest małe logo numerek 32 w kółku oraz napis stainless steel oraz numer 1286/249

Na wieku od wewnątrz jest takie coś:

ACIER INOXYDABLE

ZNACZEK OMEGA
POD NIM NAPIS: OMEGA WATCH CO

FAB. SUISSE
SWISS MADE

MLB

166.0213.1

366.0845.1

a na samym dole są wyryte bardzo małe cyfry: 18 9 42 lub 62 oraz 13

a po lewej stronie wyryte trochę większymi cyframi od tych na dole: 84/7/6 i coś niżej ale nie potrafie tego odczytać, jakieś dwa znaki, może inicjały (wygląda troche jak C i L kolo siebie gdzie C jest bezpośrednio pod 7, a L pod 6)

Na mechanizmie jest napisane:
OMEGA SWISS

SEVENTEEN 17 JEWELS

UNADJUSTED

oraz po drugiej stronie:

małe 47002447 oraz duże 1020

Niestety nie mam dostępu do dobrego aparatu więc zdjęcia są kiepskiej jakości --> http://pokazywarka.pl/omega-swiss/

Tak więc podsumowując co myślicie o tym zegarku? W jakim jest stanie, czy jest oryginalny oraz czy to ja nie potrafię ustawić w nim godziny, czy to jest uszkodzenie?

Pozdrawiam, i dziękuję za uwagę
  • 0

#2 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 3083 postów

Napisano 17 styczeń 2013 - 19:54

Jest to oryginalny zegarek, cal. 1020, wymagający renowacji i wizyty u zegarmistrza.
  • 0

#3 antjama

antjama
  • Użytkownik
  • 677 postów

Napisano 31 maj 2013 - 23:25

Ktory z tych numerow oznacza nr seryjny zegarka?
166...
366...
470...
  • 0

#4 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6074 postów

Napisano 01 czerwiec 2013 - 08:04

470 werku
  • 0

#5 antjama

antjama
  • Użytkownik
  • 677 postów

Napisano 01 czerwiec 2013 - 08:28

Dzieki
Udalo mi sie zweryfikowac rocznik http://www.omegawatc...abase?ref=15133
  • 0

#6 2sloma

2sloma
  • Nowy Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 13 czerwiec 2013 - 17:06

Jaka mialaby byc cena ? Prosze o info na prv.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Omega, Seamaster, Automatic, cal. 1020

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych