Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

NASZE POLJOTY CHRONO 3133

Rekomendowane odpowiedzi

Dawaj zdjęcia :-), a już mymyślałem, że ten temat umarł, jednak iskierka jeszcze się tli!

Edytowane przez orcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wkleję tutaj swoje dwa ostatnie nabytki. Niech temat żyje.

 

Modowany 3133 na szturmanca

 

post-66877-0-48663000-1423818431_thumb.jpg

 

I mój codzienny:

 

post-66877-0-46304200-1423818436_thumb.jpg

 

Tarcza na zdjęciu wyszła gorzej niż w rzeczywistości :P Obydwa cieszą. Drugi był reanimowany przeze mnie - kupiony nieżywy. Teraz śmiga pięknie i odchyłka ~10s/24h


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto  właśnie taki to szturmanek NOS :rolleyes: post-77386-0-05355400-1423846460.jpg niebardzo wiem który to nr,100

Edytowane przez grigorij007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się namęczyłe żeby dodać w\w zdięcie bo to dopiero 2post na stronie, ale jakoś sobie poradziłem.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to wkleję tutaj swoje dwa ostatnie nabytki. Niech temat żyje.

 

Modowany 3133 na szturmanca

 

attachicon.gifszturm.jpg

 

I mój codzienny:

 

attachicon.gif3133.jpg

 

Tarcza na zdjęciu wyszła gorzej niż w rzeczywistości :P Obydwa cieszą. Drugi był reanimowany przeze mnie - kupiony nieżywy. Teraz śmiga pięknie i odchyłka ~10s/24h

ale fajoskie , ja zdobyłem mojego w zeszłym tygodniu  a szukałem ponad rok <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,mam pytanko na przyszłość -czy możemy pochromować nasze koperty i czy nie stracą tego swojego wzornictwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,mam pytanko na przyszłość -czy możemy pochromować nasze koperty i czy nie stracą tego swojego wzornictwa ?

Widziałem chromowaną kopertę od Poljota chrono 3133 i wyglądała fatalnie. Znika promienisty szlif wokół szkiełka, a nawet jak ktoś usunął stary chrom nie uszkadzając tego szlifu, to jest on po chromowaniu błyszczący, a nie jak w oryginale półmatowy. Wygląda to okropnie. Ten drugi przypadek odnawianej koperty ktoś sprzedawał na alledrogo. Edytowane przez orcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem chromowaną kopertę od Poljota chrono 3133 i wyglądała fatalnie. Znika promienisty szlif wokół szkiełka, a nawet jak ktoś usunął stary chrom nie uszkadzając tego szlifu, to jest on po chromowaniu błyszczący, a nie jak w oryginale półmatowy. Wygląda to okropnie. Ten drugi przypadek odnawianej koperty ktoś sprzedawał na alledrogo.

ano tak, czyli badziewie- a przy noszeniu naszych codziennie to jak to się ma ? ten chromik się szybko nie zniszczy ? bo powiem że ja na co dzień noszę wostoka komandirskiego automata i już pewnie z 15 lat i wytrzymuje . ale dzięki orico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Poljoty były bardzo grubo chromowane. Ja swojego noszę prawie rok i nic się nie dzieje. Najszybciej przeciera się w nich chrom na przyciskach, to jest prawdziwa porażka. Dlatego założyłem współcześnie zrobione przyciski ze stali nierdzewnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że radzieckie koperty lepiej trzymają chrom niz juz rosyjskie - czy ktoś to również potwierdzi ?


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Poljoty były bardzo grubo chromowane. Ja swojego noszę prawie rok i nic się nie dzieje. Najszybciej przeciera się w nich chrom na przyciskach, to jest prawdziwa porażka. Dlatego założyłem współcześnie zrobione przyciski ze stali nierdzewnej.

dziek już wiem wszystko,to teraz muszę gdzieś znaleźć takie przyciski do mojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jackie jeśli można się wtrącić- to gdzieś przeczytałem że są takie stalowe koperty,wiecie coś na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki -te widziałem, ale nie wiedziałem czy to stalki.a chodzi mi czy są zegarki takie całe stalowe,czy takie produkowali ?

Szturmanskie chrono występują jedynie w stalowych kopertach,.Jak koperta jest chromowana to nie jest oryginalny Szturmanski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie że nie prawda, robili chroym tak samo jak wostoki komandiry-jedne są chrom a drugie nie -_-a jeśli tak nie jest to twoje kolego są podrobione .

Dzięki kolego za fachowe porady,.W takim razie wszystkie Szturmanskie,które mam są fake,.Trudno będę musiał się w jakiś sposób ich pozbyć,.Wostoki Komandiry też masz racje jedne są w chromowanych kopertach a drugie w złoconych,.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szturmanskie były stalowe, wersje cywilne z napisem Poljot na tarczy były chromowane. Akurat Mayor jest guru od radzieckich chronographów i wie co pisze ;-) Te przyciski z aukcji są stalowe.

Niedawno na ebayu były koperty stalowe z Włoch. Z wysyłką wychodziły coś ponad 200 zł.

Edytowane przez orcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc moi drodzy szturman z niebieskim blatem jest półarabski bo pisze i szturman i poliot.  a jeśli komandiry to jedne są chromowane na mosiądzu a są  takie co są stalowe  tylko mają pirścienie obrotowe  mosiądz chromowany .

Edytowane przez grigorij007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc moi drodzy szturman z niebieskim blatem jest półarabski bo pisze i szturman i poliot.  a jeśli komandiry to jedne są chromowane na mosiądzu a są  takie co są stalowe  tylko mają pirścienie obrotowe  mosiądz chromowany .

Szturmanskie z niebieskimi tarczami są całkowicie arabskie.,Produkowane  dla arabskich turystów,.Rzeczywistych chronografów Szturmanskie byly tylko dwa modele,.Pierwsza generacja z roku 1976 ze srebrnymi tarczami i ruchomym ringiem i druga generacja z szarymi tarczami i ringami zarówno obrotowymi jak i nieruchomymi,.W drugiej generacji można tez spotkać mechanizm 31659 Period,Oczywiście zegarki te ze względu na wojskowy charakter i specyfikacje w zamówieniu od WWS miały tylko koperty wykonane ze stali,.

post-67292-0-89899600-1423952406_thumb.jpg

post-67292-0-32726500-1423952964_thumb.jpg

Edytowane przez mayor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, niejasno napisałem, z napisem tylko Poljot, bez Sturmanskie :-P są w chromie, bo cywilne.

Edytowane przez orcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie że nie prawda, robili chroym tak samo jak wostoki komandiry-jedne są chrom a drugie nie -_-a jeśli tak nie jest to twoje kolego są podrobione .

No i mayor musisz teraz gdzieś pogonić te swoje "podrupki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mayor się poddenerwował,ale troszku wolniej, jak by mi opisał mojego,kiedy się urodził ile ma lat i czy ma takiego ?post-77386-0-47178300-1423989065.jpg

a jeszcze poproszę wniść  poprawkę do postu 341 bo tam tylko jest mowa o stali a reszta to podruby, a tu proszę, szturman i poliot w jednym :) jak by nie patrzył to arab .

Edytowane przez grigorij007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mayor się poddenerwował,ale troszku wolniej, jak by mi opisał mojego,kiedy się urodził ile ma lat i czy ma takiego ?attachicon.gif20150213_155046.jpg

a jeszcze poproszę wniść  poprawkę do postu 341 bo tam tylko jest mowa o stali a reszta to podruby, a tu proszę, szturman i poliot w jednym :) jak by nie patrzył to arab .

Duże szanse że twój to już "made by russia", a takie już również były w kopertach ze stali, rozmiar był też troszkę inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże szanse że twój to już "made by russia", a takie już również były w kopertach ze stali, rozmiar był też troszkę inny.

kchrapek- oznaczenie na werku ma SU 3133 ,wiem że jest taki grafik  do ustalenia  daty norodzin, bo kiedyś patrzyłem, ale  może ktoś podpowie szybciej ,to było by fajnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.