Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radekglaz

NASZE POLJOTY CHRONO 3133

Rekomendowane odpowiedzi

Szmaciaki dają kolor, a w skórze walka z kolorem jest dużo trudniejsza. Do takiego zegarka jaką skórę dasz? Czarną? Nuda. Szarą? Nuda. Można kombinować z kolorem przeszycia ale wtedy istnieje ryzyko, że wyjdzie nowoczesny pasek do wintydżowego zegarka, a to grozi dysonansem.

 

Wychowałem się w czasach, kiedy dostępne były paskudne skórzane pasiory śmierdzące tandetą i perlony, również mało efektowne, ale przynajmniej kokorystycznie weselsze. Do takiego zegarka szmaciak mi pasuje, chociaż ja uciekałbym od wzorów zbliżonych do NATO. Jakoś CCCP i NATO mi nie grają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szmaciaki dają kolor, a w skórze walka z kolorem jest dużo trudniejsza. Do takiego zegarka jaką skórę dasz? Czarną? Nuda. Szarą? Nuda. Można kombinować z kolorem przeszycia ale wtedy istnieje ryzyko, że wyjdzie nowoczesny pasek do wintydżowego zegarka, a to grozi dysonansem.

 

Wychowałem się w czasach, kiedy dostępne były paskudne skórzane pasiory śmierdzące tandetą i perlony, również mało efektowne, ale przynajmniej kokorystycznie weselsze. Do takiego zegarka szmaciak mi pasuje, chociaż ja uciekałbym od wzorów zbliżonych do NATO. Jakoś CCCP i NATO mi nie grają :D

 

Ja swojego 31659 obecnie noszę na brązowym cordowanie (nie bardzo mam paski w rozmiarze 18mm), ale wrzucę na canvas jak dojedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no Ty dostałeś kozak pasek, niebieściutki z tego co pamiętam ;) Właśnie odnowiłem Poljota z budzikiem i muszę poszukać takiego paska. Wiem, że u większości wywoła to odruch wymiotny, ale ja mam bzika na punkcie oryginalnych pasków radzieckich. Są, jakby to powiedzieć nie obrażając nikogo, jedyne w swoim rodzaju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amierykaniec zawsze Ruskiemu pasi ;) Ale w kosmos na bransie polecieli :D Śmiech śmiechem, ale temu zegarku chyba na bransie najlepiej. Zwłaszcza ruskiej.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czasem wracam do tego.

Tak wersja z przełomu 2000 w tytanie, taki rodzynek.

Gdzieś go dopadłem na pięknej Ukrainie, mało ich poszło, wtedy już nikt nie chciał poljotów kupować.

Co prawda chcę się z nim rozstać ale czasem zakładam.Czym dłużej się patrzę tym bardziej się mi podoba.

160e9e34609cdb6d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki oto nowy nabytek i chyba to jedyny rocznik ( 87 ) z datowaniem na mostku ?

Przynajmniej kiedyś tak wyczytałem w opracowaniu Mayora...

post-95619-0-62205300-1581020546_thumb.jpg

post-95619-0-44362000-1581020557_thumb.jpg

post-95619-0-81927500-1581020567_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję. U mnie 3 lata młodszy :)15130a722c0be677cf1475d2eda6ddbb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercel data (cyfra daty) powinna być nowsza, chyba że jeszcze ładowali stare. Nie wiem.

możesz pyknąć fotkę pod mostek 2 zdjęcie od strony kół? 

 

Datowanie było do 2 kwartału 1990 roku od 1-2 kwartału 1987, wtedy zrobiono sporo zmian.

Centralne małe koło przy moście jest żółte czy złote tak jak pozostałe? pytam bo światło pada różnie. 

 

Stalowy pieknie. 

Taki oto nowy nabytek i chyba to jedyny rocznik ( 87 ) z datowaniem na mostku ?

Przynajmniej kiedyś tak wyczytałem w opracowaniu Mayora...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa dziś przyjechały.

Choć ceny spore to jeden nie zeruje chrona a drugi ma koronkę bezela z du...58ac01634cfdf3df.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat te chrono jak dla mnie mają pod sobą wszystkie inne z gamy 3133.

Edytowane przez Marqz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, wariat! Ile on tego ma :D Zobaczcie sobie https://www.ebay.pl/itm/Orologio-Poljot-3133-Cronografo-Meccanico/283774992808 Ja naprawdę się nie znam i nie wiem, czy to lipa czy nie, po prostu cena taka w miarę jak się złoży niską ofertę... Swoją drogą oni tam we Włoszech to chyba jakąś kopalnię tych Poljotów mają, bo ciągle coś wystawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takie dwa dziś przyjechały.

Choć ceny spore to jeden nie zeruje chrona a drugi ma koronkę bezela z du...

 

A gdzie w Trójmieście na serwis chrono podrzucić można najlepiej - musze tego Szturmana nowego przysposobić :)

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3city. Baum. Przeglądy robię u niego. Nie ma lepszego ale mów co chcesz dokładnie.


Ludzie, wariat! Ile on tego ma :D Zobaczcie sobie https://www.ebay.pl/itm/Orologio-Poljot-3133-Cronografo-Meccanico/283774992808 Ja naprawdę się nie znam i nie wiem, czy to lipa czy nie, po prostu cena taka w miarę jak się złoży niską ofertę... Swoją drogą oni tam we Włoszech to chyba jakąś kopalnię tych Poljotów mają, bo ciągle coś wystawiają.

Cena normalna jak za zegarek z 1990/96 roku... 800 +ship. niech pokaze werk to się dowiemy.

taki kupuję po 500-600 zyka

Ma tylko 1 zegarek...o co kaman?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie dwa dziś przyjechały.

Choć ceny spore to jeden nie zeruje chrona a drugi ma koronkę bezela z du...

Dobre strzały :)

Gdzie kupujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ma jeden, ale co chwila ktoś od nich wystawia coś takiego. Zupełnie, jakby właśnie w latach dziewięćdziesiątych, może trochę później, jakaś duża dostawa tych zegarków do nich trafiła. Sprzedają zegarki, koperty, całe zestawy z pudełkami. Jak się tak pobieżnie patrzy na różne aukcje, to odnoszę wrażenie że z Włoch jest najwięcej 3133.

 

Powinieneś zebrać swoją wiedzę w jakieś kompendium, jak rozpoznać składaka od właściwego, jak określić rok werku, tarczy itp. Narobili tego tyle, że dla mnie, prostego chłopa małorolnego z niewielkiej wsi kubańskiej, szukanie takiego zegarka to jak zbieranie grzybów na ruskim polu minowym. Dlatego na razie sobie odpuszczam, czytam i próbuję zrozumieć. Im więcej czytam, tym mniej rozumiem.

 

A z doświadczenia eBuyera wiem, że ten zegarek przy umiejętnej negocjacji jest do wyrwania za jakieś 600-650zł plus wysyłka. Jeśli to zwykła cena, to nie było tematu.

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanik różnie. raczej wschód bez rosji  bo tam zwariowali z cenami ale i południe, byłe kraj UW, mam walnięte w tym temacie.

Ostatnio Czechy. Raczej nie negocjuję cen, patrzę i biorę, wychodzę z złożenia, że ma być pasujący do roku produkcji, i wskazówki.

Te oba były zapewnienie że wszystko w porządku :). jak  zwykle... Te dwa do naprawy i wymiany koronki.

Interesują mnie tylko szturmańskie w stali.

Wiedza? E tam Patrzę na te zegarki od 30 lat, z daleka widać co i jak.

Ortodoksem nie jestem, te zegarki są fajne ale się psują, trzeba naprawiać.

Gdyby były super chruper to by były po 2-3 tys.

Najczęściej wskazówka chrona strzela i lata, tak jak w tym co kupiłem, lub chrono nie zeruje a jak kto na siłę wciska (bo wiecie jak nie działa trzeba mocniej) to krzywki krzywi.

Jak ktos chce miec szturmańca starego trzeba położyć 1 tys i liczyć że Cię Iwan nie wykiwa.

Poniżej 1 tys to powiem wprost OKAZJI nie ma.

Inne Poljoty to po 1990 roku możena spokojnie 600-700 trafić ale stan nie powala

Wczoraj na ebay poszedł popsuty POLET (wiecie na rynek wew rosji) w stali za 174 USD... dla mnie to szok.Z przesyłka będzie to 800 zyka.

Jak ktoś za 600 może wziąc zwykłego poljota to niech nie kaprysi.

JA ostatnio za 600 wziąłem popsutego szturmańca z kołami stalowymi jak kto wie o czym piszę, nawet sie nie pytałem co popsute jest,

może robię źle ale to fajne zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanik różnie. raczej wschód bez rosji bo tam zwariowali z cenami ale i południe, byłe kraj UW, mam walnięte w tym temacie.

Ostatnio Czechy. Raczej nie negocjuję cen, patrzę i biorę, wychodzę z złożenia, że ma być pasujący do roku produkcji, i wskazówki.

Te oba były zapewnienie że wszystko w porządku :). jak zwykle... Te dwa do naprawy i wymiany koronki.

Interesują mnie tylko szturmańskie w stali.

Wiedza? E tam Patrzę na te zegarki od 30 lat, z daleka widać co i jak.

Ortodoksem nie jestem, te zegarki są fajne ale się psują, trzeba naprawiać.

Gdyby były super chruper to by były po 2-3 tys.

Najczęściej wskazówka chrona strzela i lata, tak jak w tym co kupiłem, lub chrono nie zeruje a jak kto na siłę wciska (bo wiecie jak nie działa trzeba mocniej) to krzywki krzywi.

Jak ktos chce miec szturmańca starego trzeba położyć 1 tys i liczyć że Cię Iwan nie wykiwa.

Poniżej 1 tys to powiem wprost OKAZJI nie ma.

Inne Poljoty to po 1990 roku możena spokojnie 600-700 trafić ale stan nie powala

Wczoraj na ebay poszedł popsuty POLET (wiecie na rynek wew rosji) w stali za 174 USD... dla mnie to szok.Z przesyłka będzie to 800 zyka.

Jak ktoś za 600 może wziąc zwykłego poljota to niech nie kaprysi.

JA ostatnio za 600 wziąłem popsutego szturmańca z kołami stalowymi jak kto wie o czym piszę, nawet sie nie pytałem co popsute jest,

może robię źle ale to fajne zegarki.

Dzięki za informacje.

Jakbyś miał na zbyciu prawilnego szturmańca z 1 serii to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko. Jaki mnie przyciśnie dam znać.

A że nie ma okazji to patrz lata 83-86 Po indeksach bliżej mu 83-85.

https://www.ebay.pl/itm/POLJOT-Sturmanskie-3133-Vintage-Russian-Soviet-Watch-USSR-Chronograph/113818899258?hash=item1a8022933a:g:ZngAAOSwLPldLI7U

Tylko że chrom...i miedziana blaszka blokująca od szybkiego przerzucania daty,

Ma też wymienioną uszczelkę w oryginalne były takie żółte przeźroczyste. 

O taka uszczelka jak tu

https://www.ebay.pl/itm/POLJOT-STURMANSKIE-MONTRE-CHRONOGRAPHE-CALIBRE-3133-23-RUBIS-URSS-CCCP-1980/192985668023?hash=item2ceed799b7:g:C5EAAOSwefldJw07

ale tu tez chrom, choć ja po zdjęciach bym się nabrał że stal.

 

Za stalowego,dobrego z lat 1976-1986 trzeba położyć 1,3 tys do 2 tys.

 

https://www.ebay.pl/itm/Vintage-Russia-Aviator-Pilot-Watch-POLJOT-3133-Shturmanskie-Original-Chronograph/233480028056?hash=item365c7e7f98:g:Ob4AAOSw-uheMYia

ORYGINALNY!!!! NIGDY ALE TO NIGDY NIE BYŁO tego werka w tym modelu.O wskazówkach nie wspomnę.

 

eeeeeee nie chce mi się, to się nadaje do czy to oryginał.

 

O ile się nie mylę to jest oryginał ale stan?

https://www.ebay.pl/itm/Russian-USSR-Aviator-Pilot-Sturmanskie-23j-Poljot-2-Register-Chronograph-Watch/254190338245?hash=item3b2eecc0c5:g:NboAAOSwFURb3fFR

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Za stalowego,dobrego z lat 1976-1986 trzeba położyć 1,3 tys do 2 tys.

 

https://www.ebay.pl/itm/Vintage-Russia-Aviator-Pilot-Watch-POLJOT-3133-Shturmanskie-Original-Chronograph/233480028056?hash=item365c7e7f98:g:Ob4AAOSw-uheMYia

ORYGINALNY!!!! NIGDY ALE TO NIGDY NIE BYŁO tego werka w tym modelu.

eeeeeee nie chce mi się, to się nadaje do czy to oryginał.

 

Możesz to rozwinąć? Coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłótnia? Czy tylko się pospieramy? I jeszcze bez komentarza fajnie. teraz czuje się pilnowany.

Nie muszę się spierać, ja to wiem, stary jestem ale wiem póki moje oczy dobrze widziały

Napiszę,

No dobra po kolei.

Link do szturmana którego pokazałem na ebay czyli tego.

s-l1600.jpg

trochę różni się od tego co pokazał Grigorij, Prawda? (choć i wtedy tego werka nie ładowali bo go już nie mieli)

nie wiem w sumie po co to pokazałeś, bo to inne tarcze i inne zegarki, inna bajka.

Werk tego z ebay pochodzi z przed 1987roku a tarcza pochodzi z 1996 roku czy mam pisać dalej?

Nie wspomnę o wskazówkach minutowa chrona jest nowsza a w zasadzie podrobiona a reszta z innego modelu.

Tu jest oryginalna tarcza a jest to rok 1996 czy mam cos jeszcze dodać?

31c1e3a38726b174.jpg

Przepraszam znikam i już nie będę zawracał głowy.

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest w ogóle składak więc co tu omawiać? Poljot 3133 z zamienioną tarczą ze Szturmańskiego. I chyba nic więcej z niego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.