Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Mayo

Casio G-SHOCK m5610-1ER

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mayo

Witam! :)

 

Postanowiłem opisać pewna przypadłość tego modelu z jaka się spotkałem . Może co poniektórym ta informacja się przyda i zwrócą na to uwagę przed zakupem inni być może nie zwrócą na to uwagi bądź też nie będzie im to przeszkadzać. Do rzeczy jakiś miesiąc temu zakupiłem ów zegarek na wszystkim dobrze znanym portalu aukcyjnym. Zegarek dotarł do mnie już następnego dnia, sprzedawca zaufany wszystko tip top na pierwszy rzut oka wszystko działa jak należy. Tak tez jest po dziś dzień, jednak zegarek ma jedna moim zdaniem wadę fabryczna coś co w zegarku tej klasy w poprzednich modelach nie miało miejsca. Mianowicie, podczas naciśnięcia mocniej klawisza podświetlenia na wyświetlaczu w okolicach tej ramki z data pojawia się lekkie przebarwienie rozmycie tej cieczy krystalicznej, tak jakby klawisz powodował ucisk wewnątrz zegarka na wyświetlacz. Podobnie reaguje każdy wyświetlacz ciekło krystaliczny przy lekkim ucisku, polecam sprawdzić np na kalkulatorze cyfrowym. Sprawa wydala mi się dziwna, i chciałem sprawdzić czy akurat trafiłem na felerny egzemplarz czy to przypadłość na większą skale. Wiec udałem się do salonu time trend w Warszawie w złotych tarasach poprosiłem panią o ten model dostałem go do raczki pomacałem i co..? Okazało się ze zegarek z tak prestiżowego salonu za gruba kasę ma dokładnie ta sama wadę fabryczna co mój egzemplarz zakupiony na alle za znacznie niższą cenę. Pani sprzedawczyni jak i pan z serwisu powiedzieli ze to normalne i ze to jest praktycznie nie widoczne..heh nie no luz sobie myślę miałem kiedyś model GW m5600 i tam tego problemu nie było mowie ale Pan nie umiał mi tego wyjaśnić . Dziś dzwoniłem do Gościa który sprzedaje ten sam model GW m5610 na allegro zegarek kupiony w zibi w Świdniku z podbita gwarancja na 6 lat pytam go o ta czy tez tak ma sprawdził i się zdziwił mówiąc o faktycznie wcześniej tego nie zauważyłem . :) Wiec wychaczyłem 3 sztuki z taka przypadłością z rożnych źródeł. Pytanie czy wszystkie modele tak maja czy tylko te z oznaczeniem 1ER. Jeśli macie ten model przyjrzyjcie się naciskając kilkakrotnie mocno wręcz na sile klawisz podświetlenia i zobaczcie czy na wyświetlaczu w okolicach tej ramki z data czy tez w samej ramce nie dzieje się coś dziwnego z cyframi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Po przeczytaniu Twojego wypowiedzi pomyślałem... pewnie u mnie jest to samo... tylko co z tego (żart, hehe), nie zauważyłem tego. Co jest zrozumiale bo nigdy nie wciskałem na siłę przycisków. Po co psuć nowy zegarek ;) Do rzeczy. Sprawdziłem watcha... i... nie ma żadnego problemu... sprawdziłem każdy przycisk... to samo. Znęcanie się nad podświetleniem prowadzi tylko i wyłącznie do pokazania się znaczna oznajmiającego włączone automatyczne podświetlenie. Muszę Ci się przyznać, że mam do Ciebie żal bo jesteś odpowiedzialny za ból mojego wskazującego palca :P hehe... a tak na serio użyłem siły naprawdę wielokrotnie przekraczającej "zdrowe podejście i rozsądek" i potrzebnej do wciśnięcia przycisku. Myślałem, że nawet uszkodzę zegarek. Szczęśliwie obyło się bez ofiar. Zero efektu znanego ze znęcania się na kalkulatorach. Zdziwi Cię pewnie fakt, że zegarek zapewne od tego samego sprzedającego na ww.portalu. Znany i polecany. Sam go zresztą wielokrotnie polecałem.

Co do zegarka: wg mnie ma kilka wad o których na forum wspominałem... nie jest to na szczęście opisany przez Ciebie problem <lucky me> pzdr

 

 

Edit:

dodam jeszcze, że zegarek kupiony jakos na początku roku lecz opuścił chińską fabrykę o nr (z dekielka) 204A, 134-tego dnia 2012 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Okey, widzisz może być tak ze wyszła jakas dana seria wadliwa. Ja np sprawdzałem zegarki o oznaczeni końcowym 1er, możesz napisać jaki masz numer 1ER 1 E czy może 1C? I z tylu na deklu masz made in japan czy tailand? Bo może to być tez wina fabryki..

 

Tak jak napisałem na pierwszy rzut oka tego nie widać, najlepiej kilkakrotnie szybko naciskać pulsacyjne mocno klawisz podświetlania paznokciem i wtedy to widać. Pozostałe klawisze owszem nie maja tej wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ała... palec znowu boli, hehe... nadal nic. Jak wspomniałem wyżej made in china... na dekielku nie ma oznaczeń o które pytasz, ale na pudełku (oryginalnym) widnieje -1ER na przyklejonym kodzie kreskowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia modelu nie mają tutaj nic do rzeczy - one dotyczą tylko opakowań i kwestii eksportowo-importowych. Jeśli już porównywać to tylko numer serii (datę produkcji), bo wszystkie M5610 i tak chyba wychodziły z jednej chińskiej fabryki (204A).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

hym.. Kurcze dziwna sprawa. Ale dzięki za odzew. :)

 

Popek możesz jeszcze napisać u jakiego sprzedawcy zakupiłeś zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie. Sprzedawca znany i często rozmowa o nim na forum się pojawia więc bana dostać nie powinienem ;) Kupowałem u Daymona ;)

pepek xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to ma do rzeczy gdzie zegarek był kupiony, skoro wszystkie i tak zeszły z jednej linii produkcyjnej? Mój GW-M5610 kupiłem na brytyjskim amazonie i pochodzi dokładnie z tej samej serii co zegarek pepka (204A134B). Nigdy takiego zachowania nie zauważyłem, ale nie wciskałem mocno przycisku podświetlenia, bo i po co? Zegarek jest plastikowy i odkształca się delikatnie, także jak dla mnie nie ma w tym nic szczególnego, zwłaszcza że - jak sam piszesz - przy normalnej eksploatacji tego nie widać. Ale znalazłeś "problem". :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Seven wiesz.. Wcześniej miałem gw m5600 i tam owa przypadłość nie występowała, sprzedałem ten model z myślą zakupu m5610 gdyż skusiłem się na sam fakt nowego zegarka nie zniszczonego i timer 24 godzinny. Wszystko gra jednak ten defekt mnie porostu irytuje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy takiego zachowania nie zauważyłem, ale nie wciskałem mocno przycisku podświetlenia, bo i po co?

 

Amen, hehe.

 

Dokładnie. Plastik jak to plastik. Do najwytrzymalszych i najtrwalszych materiałów nie należy. Może mój też za jakiś czas będzie tak się zachowywał (oby nie) ale i tak już tego nigdy nie sprawdzę ;) bo po co... zresztą to solar... położysz na słońcu czasem by się podładował i o mikro odkształcenia nie trudno. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko gra jednak ten defekt mnie porostu irytuje.

 

To wciskaj ten przycisk normalnie albo włącz autopodświetlenie i masz "problem" z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Dziwi mnie tyko jedna rzecz ze zachowanie takie występuje w 3 egzemplarzach 1 moim 2 sprawdzonym w salonie time trend było to samo i 3 gościa z allegro.. Ale mam jeszcze kilka sklepów gdzie mogę to sprawdzić także nie omieszkam przy najbliższej okazji.Dobrze będzie jak jeszcze inne osoby się wypowiedzą.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiam jestem nowy i nie umiem poruszać sie na tym forum,a mam owazny problem bo nie umiem uaktywnic funkcj wawe-copter w nowo nabtym zegarku Casio GW-M5610-1ER nr ramce 3159.Sprzedawca nie załączł instykcji po polsku i nie wiem czy ta funkcja dziala czy mam uszkodzony zegarek.Przez dwie doby zeagrek robi róznice 23 sekund w prównaniu do zegara sterowanego radiowo ktory wisi u mnie na scianie juz pare lat ichodzi bez zarzutu.BARDZO PROSZE O POMOC A NAJLEPIEJ O PRZETŁUMACZONA NA POLSKI INSTRUKCE OBSŁUGI NA ADRES [email protected] Andrzej K /Solar/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij prawy dolny przycisk, wyświetli to datę i godzinę ostatniej synchronizacji zakończonej sukcesem. Teraz przytrzymaj lewy górny przycisk na kilka sekund, aż na ekranie zacznie mrugać ON lub OFF - jest to ustawienie automatycznej synchronizacji. Jeśli jest wyłączona (OFF) to prawym dolnym przyciskiem ustaw ON, a następnie potwierdź wciśnięciem lewego górnego przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij prawy dolny przycisk, wyświetli to datę i godzinę ostatniej synchronizacji zakończonej sukcesem. Teraz przytrzymaj lewy górny przycisk na kilka sekund, aż na ekranie zacznie mrugać ON lub OFF - jest to ustawienie automatycznej synchronizacji. Jeśli jest wyłączona (OFF) to prawym dolnym przyciskiem ustaw ON, a następnie potwierdź wciśnięciem lewego górnego przycisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki zastosowałem si do rady i zadziałao.Klopot jednak pozostał -zegarem ma jeszcze pare innych funcji ktorych bez istrukcji nie umiem właczyc np.automatyczne podswietlenie,itp. Pozdrawiam Solar.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne podświetlenie włącza się banalnie - przytrzymujesz na moment przycisk odpowiedzialny za podświetlenie, aż na wyświetlaczu pojawi się symbol A.EL. W ten sam sposób wyłączasz tę funkcję.

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to się nie krępuj. ;) W wolnej chwili mogę przetłumaczyć fragmenty instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automatyczne podświetlenie włącza się banalnie - przytrzymujesz na moment przycisk odpowiedzialny za podświetlenie, aż na wyświetlaczu pojawi się symbol A.EL. W ten sam sposób wyłączasz tę funkcję.

 

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to się nie krępuj. ;) W wolnej chwili mogę przetłumaczyć fragmenty instrukcji.

Witam-dzieki, no rzeczywiście banalnie proste, już u mnie działa -dowcip polega na tym,że trzeba tylko o tym wiedzieć.Jeszcze raz dięki i pozdrawiam Solar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Wrócę do tematu problemu z wyświetlaczem.. Otóż tak mnie irytował ten problem z wyświetlaczem ze pozbyłem się tego modelu i nabyłem nowy taki sam egzemplarz u daymona dwa miechy temu. Okazało się że problem jednak wystepuje i w tym nowym egzemplarzu, jest tylko różnica tutaj nawet przy mocnym wciśnięciu klawisza ta wada jest ledwo zauważalna. W poprzednim egzemplarzu była masakra wręcz przebarwiał się wyświetlacz na czarno w miejscu okienka od daty. Nie to ze się czepiam ale po prostu to już 5 egzemplarz jaki mam w reku z kolejnego już źródła i wszędzie to jest tylko mniej lub bardziej zauważalne jak się okazało. Pogodziłem się z ta wada tym bardziej że w obecnym modelu praktycznie tego nie widzę wciskając normalnie klawisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Mialem dzis w rece gw-m5610, znajomy sobie zakupil i sprawdzalem wlasnie kilkukrotnie podswietlenie i nic takiego nie wystepuje to co opisujesz, zegarek zakupiony na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu problemu z wyświetlaczem.. Otóż tak mnie irytował ten problem z wyświetlaczem ze pozbyłem się tego modelu i nabyłem nowy taki sam egzemplarz u daymona dwa miechy temu. Okazało się że problem jednak wystepuje i w tym nowym egzemplarzu, jest tylko różnica tutaj nawet przy mocnym wciśnięciu klawisza ta wada jest ledwo zauważalna. W poprzednim egzemplarzu była masakra wręcz przebarwiał się wyświetlacz na czarno w miejscu okienka od daty. Nie to ze się czepiam ale po prostu to już 5 egzemplarz jaki mam w reku z kolejnego już źródła i wszędzie to jest tylko mniej lub bardziej zauważalne jak się okazało. Pogodziłem się z ta wada tym bardziej że w obecnym modelu praktycznie tego nie widzę wciskając normalnie klawisz.

A nowy właściciel wie o przypadłości? Tak z ciekawości pytam :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

Mmm Ci nagrać filmik i podesłać żebyś wiedział o czym pisze? Ja miałem w rekach 5 egzemplarzy z rożnych źródeł i wszędzie było to samo.. z rożnym natężeniem. Ale nie będę się spierać może akurat miałem pecha i trafiłem 5 razy z rzędu na taka przypadłość :) Jeśli u Twojego znajomego tego niema to znakiem tego ma szczęście i fajnie :) Ja natomiast złudzeń nie mam, prochów nie biorę żeby mi się w oczach coś mieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mayo

 Nowy właściciel kupił ten zegarek za 300 PLN o ile dobrze pamiętam wiec chyba była zadowolony bo to była nówka sztuka. Ja za to bylem lekko w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nadal nie rozumiem, w jakim celu dusisz ten przycisk tak mocno, kiedy do aktywacji podświetlenia wystarczy tylko lekkie wciśnięcie (przy którym opisywany "problem" nie występuje, jak doskonale widać na załączonym filmiku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.