Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

DELBANA - oryginalna czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

Być może, trudno odczytać a od frontu trudno rozpoznać czy mechanizm ma 15 czy 16 kamieni. Na pewno nie ma 17.😀


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia dużo lepsze, a o nowe mądrości trudno. 

Jeśli będę sobie zaprzeczał w stosunku do poprzedniego postu, to zrzućmy to na słaba jakość poprzednich zdjęć.

Tarcza jednak raczej nie jest obecną malowanką. Być może że jest malowanką lat sześćdziesiątych, ale prawdopodobieństwo oryginału znacznie wzrosło. Była na forum dyskusja o tego typu tarczach i też nie zakończyła się jednoznacznym rozstrzygnięciem, choć większość skłaniała się do oryginału Takiego typu malowane logo istniało na pewno.  (Zdjęcie poniżej.) Wskazówki choć kształtu nie zmieniły to swoją starością też jakby bardziej zaczęły pasować. Cóż jeśli poszukujesz tej jednej, jedynej w 100% oryginalnej to raczej szukaj innej, jeśli natomiast ma to być kolejna w kolekcji, to warto spróbować.(Ale to moje subiektywne odczucia.)

Logo chyba takie samo.

tar01.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Taką Delbankę udało mi się dzisiaj nabyć. Dopiero zaczynam swoja przygodę z tą marką, więc poproszę bardziej doświadczonych Kolegów o szczerą opinię bo tylko taka pozwoli mi unikać błędów w przyszłości.

To co udało mi się zaobserwować t to że koperta jest w stanie całkiem znośnym, duża 37mm tarcza wydaje się nie ruszana, indeksy, wskazówki i cyfry mają ten sam kolor patyny. Nawet luma wydaje się stara. Koronka chyba oryginalna z resztką wieży.

Za to niepokoi mnie dekiel. Na deklu jest napisane Waterproof, Incabloc i Antimagnetic ale na tarczy tylko Waterproof, Incabloc. Na deklu ślady jakby ktoś nawalał młotkiem. Poza tym dekiel i koperta mają trochę różne kolory.

Co do werku to niestety nie umiem (lub nie mam odwagi) samodzielnie otworzyć zegarka :( . Jutro idę do majstra i dam zdjęcia mechanizmu.

 

 

DSC_0280.jpg

DSC_0284.jpg

DSC_0285.jpg

DSC_0289.jpg

DSC_0292.jpg

DSC_0294.jpg

DSC_0297.jpg

DSC_0299.jpg

DSC_0301.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delbanka została w serwisie a przy okazji zrobiłem zdjęcia mechanizmu.

Co sądzicie o tym zegarku? Wszystko jest z nim OK?

 

 

a128557276_3474789439307761_4139507141105102243_n.jpg

a128894698_787663542081127_2459113115943575240_n.jpg

a129180179_1358346297843826_324303728370225142_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w porządku, dosłownie wszystko.

Piękny egzemplarz, gratuluję zakupu.

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zasadas.

Udało mi się go nabyć dość trochę przypadkowo za naprawdę fajną cenę. To piękny i duży jak na Delbanę zegarek a już za dwa tygodnie będzie do odbioru i od razu do służby czyli na łapkę. Już nie mogę się doczekać 😁. A żeby mu nie było smutno samemu w serwisie to zostawiłem tam też moją Delbanę "pieguska".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam pytanie (jak była już o tym mowa to wybaczcie :) ale nie znalazłem) czy była jakaś reguła np. typ mechanizmu, tarczy, cas produkcji itp. dotycząca stosowania konkretnego typu dekla w Delbanach?

Czy któryś z nich był "prawdziwszy", bardziej "Delbanowy" itd.

Nie krzyczcie na mnie jeżeli odpowiedź jest oczywista i wszyscy ją znają bo ja się dopiero uczę 😉🙂

aaa130668774_834444480726185_5265883272158501485_n.jpg

aaa130739972_735051567363336_7346624559479472921_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu kolekcjonerów tyle opinii. Moim skromnym zdaniem można przyporządkować określony typ koperty, a co za tym idzie i dekielka do określonego czasu produkcji. Z konkretnymi modelami już jest gorzej. Delbana składała zegarki z wykorzystaniem części od wielu dostawców więc i modeli, typów, podtypów było bardzo dużo. Nie ma żadnego opracowania na ten temat ani katalogów na podstawie których można by było porównać, czy sprawdzić oryginalność danego modelu. Wykorzystując powtarzalność pewnych modeli, można próbować określać autentyczność czy kompletność danego zegarka. Jak wspomniałem ilu osób tyle opinii, dla mnie najbardziej charakterystycznym kształtem koperty, typem tarczy i mechanizmem są te z jest przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych, co nie zmienia faktu że najciekawsze są te najrzadsze, z komplikacjami, czy te z początku produkcji. Wynikać to może również z faktu, że okres świetności Delbany trwał do lat sześćdziesiątych, a od połowy lat siedemdziesiątych zaczęło się staczanie po równi pochyłej do czegoś co dzisiaj trudno nazwać Delbaną, przez duże D.

Oczywiście IMHO.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zasadas.

Czy można przyjąć, że obydwa powyższe dekle są jednakowo oryginalne i mogą wystąpić równie często. Czy dekiel z wieżą jest rzadszy, wcześniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba dekielki są oryginalne, ze zbliżonego okresu. Nie są mi znane żadne dowody, który był pierwszy, a tego tupu, ale różniących się było wiele. Na zdjęciu kilka z nich. Mam swoją wymyśloną teorię (niczym nie uzasadnioną), że te z tarcza są młodsze, dlatego że logo Delbany ewaluowało i w latach siedemdziesiątych zaczęto stosować na tarczy zamiast napisu Delana właśnie wieżę. Czy z dekielkami też tak było - może?  

dek 05.jpg

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. W punkt jak zawsze.

No, no fajna kolekcja ... dekli :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kolejne pytanie a właściwie dylemat :)

Udało mi się kupić fajną Delbankę. Zdjęcia sprzedającego były marne i kupowałem ją z przeznaczeniem na pozyskanie wskazówek i koronki do innego egzemplarza ale jak przyjechała i obejrzałem ja na żywo to zdecydowałem, że należy ją reanimować bo tarcza jest piękna z oryginalną lumą i pasująca patyną na indeksach i wskazówkach.

Wiec zostaje. A teraz pytanie: stan koperty jest taki sobie więc czy zostawić wszystko tak jak jest (stan jest w miarę akceptowalny) czy szukać innej koperty w lepszym stanie i zrobić transfer?

Co Wy byście zrobili w takiej sytuacji?

 

DSC_0279.jpg

DSC_0283.jpg

DSC_0284.jpg

DSC_0287.jpg

DSC_0288.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nie jest aż tak źle, jak znajdziesz lepszą zawsze możesz przełożyć. Rzadko można trafić dobrą kopertę ze słabą tarczą, zazwyczaj jest odwrotnie, wobec tego pozyskanie dobrej koperty wcale nie jest takie łatwe.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zasadas.

Chyba od początku skłaniam się ku opcji "zostawić jak jest" ale chciałbym  poznać Wasze opinie. Czy po takim przełożeniu do innej koperty zegarek nie jest już "niekompletny" i czy nie jest uważany za "składak"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli koperta jest oryginalna i zgodna z modelem to nie. Można przełożyć.
W tym wypadku potwierdzam. Koperta jest w całkiem niezłym stanie. Zostaw jak jest


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobię czyli zostawię jak jest. Czyli tylko odkurzenie tarczy, serwis mechanizmu i tyle.

Dzięki za utwierdzenie mnie w tej decyzji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam pytanie co do poniższego zegarka, a konkretnie koperty. Nie wiem czy to kwestia zdjęć, ale nie jestem pewien czy koperta to oryginał. Co do reszty raczej nie mam wątpliwości.
Z góry dzięki za odpowiedzi ;)

5251bbaabd0d4be163b4ed2774867da2.jpg
c15f231f493e0807815d027c6866785f.jpg
ce710aba4c895591f8c7fd7f511a2ad5.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko z nią w porządku
Oryginał


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja zapytam o autentyczność (nie mogę na razie dostać się do werku). Sądzę, że to zegarek z lat 60? Proszę o potwierdzenie.

 

 

20220806_124322.jpg

20220806_124310.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś wie co to za model Delbany? poniżej zdjęcia. Po przejrzeniu paru wątków i zdjęć innych użytkowników, mam wrażenie że koronka nie jest oryginalna.

Prosiłbym o jakiekolwiek informację oraz katalog jeśli ktoś posiada - ja nic na necie nie znalazłem na ten moment.

20221225_210006.jpg

20221225_210027.jpg

20221225_210458.jpg

20221225_211139.jpg

20221225_211154.jpg

20221225_211203.jpg

20221225_211221.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta Delbana z Allegro Lokalne wydaje się oryginalna?
309f5ac84c1d876b235fe4e15461

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji że to mój drugi post, witam raz jeszcze wszystkich.

Proszę o zapewne banalną podpowiedz. Możecie mi wskazać co dokładnie mam wcisnąć/poluzować aby wyjąć wałek z koronką z tej Delbany.

Chce wyczyścić jej tarczę i założyć wskazówki z innej Delbany. 

Mam dwie, jedna z ładna kopertą, ale tarcza w tej z podrapaną kopertą wydaje mi się ciekawsza. Postanowiłem poprzekładać elementy i uzyskać zadowalający mnie efekt.

Z góry dziękuje za pomoc :) 

 

20230207_101231.jpg

20230207_132838.jpg

20230207_132852.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.