Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

zapytania o oryginalność różnych modeli marki Atlantic

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1988 odpowiedzi w tym temacie

#1 John Time

John Time
  • Użytkownik
  • 1433 postów

Napisano 02 luty 2013 - 21:02

Witam
Otwieram ten temat dla zegarków Atlantic, analogicznie jak dla marki Delbana - i we wstępie pewnie będę się powtarzał bo również to marka nad wyraz popularna wśród kolekcjonerów a forum ciągle zaśmiecane jest nowymi tematami z prośbami o ustalenie oryginalności - zapraszam zatem wszystkich zainteresowanych do składania tutaj zapytań o oryginalność oraz stan Atlantic'ów zarówno przed ich zakupem, ale i po nabyciu, gdy gnębią nas wątpliwości - dzięki temu wiedza o wyjaśnieniu wielu kwestii bądzie miała szansę znaleźć się pod jednym adresem.
Mimo świetnemu opracowaniu W.K. oraz wypowiedziam już odnotowanym na forum innych doświadczonych użytkowników nadal jest wiele kwestii do wyjaśnienia a to z uwagi głównie na ogromną płodność firmy Atlantic - tę ogromną różnorodność modeli dziarsko wspierają domorośli artyści i szaleni majsterkowicze częstokroć tworząc całkiem wyjątkowe modele, które niekoniecznie mają wiele wspónego z oryginałami. Dlatego też upraszam zarówno doświadczonych jak i mniej zorientowanych do uczestnictwa byśmy wspólnie i w jednym miejscu się spotykając, w drodze merytorycznej dyskusji, dochodzili do właściwych wniosków wzajemnie sobie pomagając.

Na początek taki oto problem - rzecz o tarczy - dawno już nabyłem dwa niemal takie same zegarki, co prawda o różnym stopniu zużycia, ale w zarysie podobne. Oglądałem je już na wszystkie strony i sądzę, że nie ma podstaw sądzić, iż było w nich coś majstrowane. Zazwyczaj kolejność napisów na tarczy jest taka jak w przypadku tarczy nr 1, ale co sądzicie o sytuacji gdy napis Worldmaster nagle pojawia się na końcu jak na tarczy nr 2. Zauważyłem, iż na tarczy nr 1 literka "r" na końcu jest wybrakowana, ale uznałem to za albo to wadę fabryczną albo odprysk lakieru albo ... i tu Wasza rola, bo sprawa trochę dziwna

1.jpg

2.jpg
  • 0

#2 John Time

John Time
  • Użytkownik
  • 1433 postów

Napisano 02 luty 2013 - 21:03

i jeszcze zdjęcie rodzinne

DSC_0227.jpg
  • 0

#3 booggie77

booggie77
  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 02 luty 2013 - 22:06

Nie mogę się doczekać komentarzy bo powiem Ci, że tak nisko napisu jeszcze nie widziałam!
  • 0

#4 John Time

John Time
  • Użytkownik
  • 1433 postów

Napisano 02 luty 2013 - 22:09

ja już dwa takie widziałem , ale nie wiem skąd się wzięły - właściciele też nie znali odpowiedzi na pytanie o tę różnicę - może to jakaś "produkcja zaprzyjaźnionej manufaktury" albo .. no właśmie, też jestem ciekaw
  • 0

#5 Iko

Iko

Atlantic is calling...

• Użytkownik
  • 1569 postów

Napisano 03 luty 2013 - 00:42

Nie wyglądają IMO na malowanki. Chyba, że były malowane jakiś czas temu, ale jakoś nie mogę znaleźć śladów wskazujących na renowację.
Czy układ napisów w drugim zegarku jest nietypowy? Chyba tak. Były takie modele? Może inni koledzy się wypowiedzą.

Pozdrawiam
  • 0

#6 sneer

sneer
  • Użytkownik
  • 3358 postów

Napisano 03 luty 2013 - 07:05

Oryginalne, tak opisywane logiem Worldmaster również były.

Btw ten typ tarczy to protoplasta tzw malowanek warszawskich

pare zdjęć mojego w podobnej stylistyce

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użytkownik sneer edytował ten post 03 luty 2013 - 07:35

• 0

#7 booggie77

booggie77
  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 03 luty 2013 - 14:28

A co myślicie o tym? Co prawda nie jest to klasyk-worldmaster ale też ciekawy model.
http://allegro.pl/at...2976629748.html

ps.
na razie głównie zadaję pytania, ale jak się trochę podszkolę będę działać bardziej twórczo ;)

Użytkownik booggie77 edytował ten post 03 luty 2013 - 14:29

• 0

#8 Krees

Krees
  • Użytkownik
  • 306 postów

Napisano 03 luty 2013 - 14:54

Proponuję, żeby oprócz podawania linków do aukcji wklejać również zdjęcia zegarków w nich licytowanych. Aukcja za jakiś czas zostanie przeniesiona do archiwum i nie będzie wiadomo, o jakim zegarku była mowa.
Nie jestem specem od praw autorskich, ale takie wykorzystanie zdjęcia do celów niekomercyjnych chyba nie jest zakazane. Jak uważacie?
  • 0

#9 booggie77

booggie77
  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 03 luty 2013 - 15:04

Właśnie też o tym myślałam że trzeba wklejać ale różni są ludzie.. Dobra wklejam:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#10 John Time

John Time
  • Użytkownik
  • 1433 postów

Napisano 03 luty 2013 - 15:30

zgadzam się, że oprócz adresu aukcji fajnie gdyby znalazły się również zdjęcia - nie denerwuje Was gdy w jakimś historycznym temacie nie ma szans sprawdzić o czym właściwie mowa?

Co do zegarka to jeśli chodzi Beachboye to ten egzemplarz spośród innych beachboy'i jest jeszcze najbardziej w klasycznej nucie. Koperta z wierzchu wygląda jakby była pochromowana, choć zdjęcia od spodu jakby raczej tego już nie potwierdzały. Szkiełko nieoryginalne, ale sprzedawca o tym mówi - powinno być wypukłe, ale nie obłe a z krawędzią (jak w starych seahunterach). Wskazówki właściwe. Mechanizm w dobrej kondycji wizualnie. System antywstrząsowy właściwy odzwierciedlony w zapisie na deklu. Dekiel w bardzo dobrym stanie. Szkoda, że tarcza z drobnymi ubytkami. Ogólnie zegarek ciekawy.

a tu mój poglądowo tyle że z niebieską tarczą

a.jpg
2.jpg
3.jpg

Użytkownik John Time edytował ten post 07 luty 2013 - 10:20

• 0

#11 sneer

sneer
  • Użytkownik
  • 3358 postów

Napisano 03 luty 2013 - 16:02

farba odłazi już na bokach tarczy..bedzie tylko gorzej

zegar orginalny
  • 0

#12 John Time

John Time
  • Użytkownik
  • 1433 postów

Napisano 03 luty 2013 - 16:09

fakt, że wówczas lakier na tarczach pozostawiał wiele do życzenia i może odejść płatami, ale gdyby prysnąć werniksem?
  • 0

#13 booggie77

booggie77
  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 03 luty 2013 - 16:11

Ależ ja Wam tej wiedzy zazdroszczę! I zegarków ;)
  • 0

#14 Iko

Iko

Atlantic is calling...

• Użytkownik
  • 1569 postów

Napisano 03 luty 2013 - 17:51

Odpuść sobie go, BB często pojawiają się na A, w cokolwiek lepszym stanie.
Niestety cena wtedy idzie w górę, ale coś za coś...

Pozdrawiam
Iko
  • 0

#15 John Time

John Time
  • Użytkownik
  • 1433 postów

Napisano 03 luty 2013 - 17:57

faktycznie, werniks może by spowolnił erozję, ale jej raczej nie zatrzyma - posłuchaj rady Iko, bo może mieć rację

są dwie szkoły:
- szukaj, kupuj i dalej szukaj w lepszym stanie
oraz
- szukaj tylko w bardzo dobrym stanie

swój model każdy sam musi wybrać

Użytkownik John Time edytował ten post 03 luty 2013 - 17:59

• 0

#16 sneer

sneer
  • Użytkownik
  • 3358 postów

Napisano 03 luty 2013 - 18:34

Ależ ja Wam tej wiedzy zazdroszczę! I zegarków ;)

Prosta zasada.... Kupuj tylko ładne stany albo unikaty, wtedy lekko można oko przymknac..
  • 0

#17 John Time

John Time
  • Użytkownik
  • 1433 postów

Napisano 03 luty 2013 - 18:47

Prosta zasada.... Kupuj tylko ładne stany albo unikaty, wtedy lekko można oko przymknac..

ja sam staram się w/g tej zasady postępować, ale czasem jekieś diabli poniosą i... ojjjjj
  • 0

#18 booggie77

booggie77
  • Użytkownik
  • 189 postów

Napisano 03 luty 2013 - 19:39

No właśnie mnie coś ostatnio poniosły te diabły.. :) odpuszczam więc :)
  • 0

#19 sneer

sneer
  • Użytkownik
  • 3358 postów

Napisano 03 luty 2013 - 20:17

Warto zapłacić wiecej i nie bawić sie w renowacje, chromowania, malowania

ale wtedy według mnie, jeśli chodzi o Atlantici to w zależności od modelu 400pln i do góry trzeba zapłacić
  • 0

#20 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7337 postów

Napisano 04 luty 2013 - 00:56

Warto zapłacić wiecej i nie bawić sie w renowacje, chromowania, malowania

ale wtedy według mnie, jeśli chodzi o Atlantici to w zależności od modelu 400pln i do góry trzeba zapłacić

Co i tak w całym rozrachunku wychodzi taniej, niż zakup trupka plus renowacja, no a efekt końcowy jest nieporównywalny
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych