Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
John Time

ATLANTIC - oryginalny czy nie - zapytania wszelkie

Rekomendowane odpowiedzi

To wcześniejszy model art deco, takie były wskazówki stosowane w tych modelach.

 

pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek oryginalny


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wcześniejszy model art deco, takie były wskazówki stosowane w tych modelach.

 

pozdrawiam

Iko

 

Iko, jeśli mógłbyś

art deco to ten poniżej a jego protoplasta to następny zetem ten o który pytał patriot18 to bezpośredni następca protoplasy, tak?

 

post-53152-0-05740800-1360067082_thumb.jpg

post-53152-0-73242000-1360067251_thumb.jpg

 

 

he, he, ja się naprodukowałem a sneer "zegarek oryginalny" - i tak trzeba było od razu, no ale jak gadulstwo w palce wejdzie ....

 

 

patriot18 - udało się?

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Mógł krócej: ORIGINAL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patriot18 - udało się?

 

Niestety nie tym razem. Ale już na oku mam kolejnego Worldmastera, tym razem nieco starszego:

 

e57ba000c1e9f205med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iko, jeśli mógłbyś

art deco to ten poniżej a jego protoplasta to następny zetem ten o który pytał patriot18 to bezpośredni następca protoplasy, tak?

 

Eee, to dla mnie "słoneczko" po prostu...:)

 

Pozdrawiam

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, to dla mnie "słoneczko" po prostu... :)

 

Pozdrawiam

Iko

 

aaa, czyli ojciec mafii Originali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie tym razem. Ale już na oku mam kolejnego Worldmastera, tym razem nieco starszego:

 

e57ba000c1e9f205med.jpg

 

nie podoba mi się cały zestaw wskazówek, poniżej Super De Luxe ze zbliżonego okresu - daj link do aukcji

 

post-53152-0-74554200-1360099949_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwracam honor, przyznaję, iż zmylił mnie głównie sekundnik - z takimi wskazówkami jeszcze nie mam - dopiszę do listy zakupów, ale kolejka długa, zatem trochę to czasu jeszcze potrwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wskazówki często bywaly w atlantikach Varldmastarurach na skandynawie - w super jetach 21 zawsze


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna opinia:

Kupienie Atlantica o wyglądzie który nie zachęca do publicznego obnażania za kwotę 200-250zł jest dość rozrzutnym akcentem.Pierwsze reakcje oszustwa siebie na długo nie wystarczają i zaczynamy kombinować co z tym zegarkiem zrobić aby podobał się faktycznie w istocie. Wtedy zgniatają koszty renowacji + koszty zakupu stawiają w zadumę w porównaniu z modelem w już fajnym stanie.

Odnowiłem 3 atlantici i znam dość dobrze koszty :)

Ale zaznaczam, że naprawdę np. jeden z nich kupiony był za 40 zł. Największy model Super de luxe w stanie nie zachęcającym do nawet dotknięcia kijem owinętym szmatą <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie też mam takiego 21 jew. PRIMA Varldmastarur

kupiony za 150 zyla. tylko wskazówecza sekunda z grocikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie też mam takiego 21 jew. PRIMA Varldmastarur

kupiony za 150 zyla. tylko wskazówecza sekunda z grocikiem.

 

pokaż w wolnej chwili tego Vara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto i on

 

zdjęcie aparatem telefonicznym :blink:

 

mam takiego samego z takim samym zestawem wskazówek - zawsze sądziłem, że te wskazówki są ok, ale może najpierw jeszcze ktoś się wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna różnica między zachowaniem tarczy a wskazówek.

Coś nie tak ale jeżeli to tylko to siedzi w tym zegarku to 50-dych i wskazówki ideał.

Jednak za taką cenę już powinny być ładne a nie ujmować zegarkowi uroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za te pieniądze powinien wyglądać choćby tak

 

post-53152-0-99145000-1360183913.jpg

 

tarcza zalana farbą, wskazówki nieodresaurowane, koperta odrestaurowana, ale ze skutkiem miernym, logo katastrofa, artifleks katastrofa, nawet nie chciało się nanieść kropek fluorescencyjnych przy indeksach a na dokładkę niesamowite "G" w napisie antimagnetic - i ktoś to kupił za górę kasy - o maaatko

 

wybaczcie, że się uniosłem, ale nie jest dla mnie zrozumiałe to dlaczego ktoś takie cudaki wystawia i nie informuje wprost o "restauracji", szkoda nabywcy, ale mógł sie zapytać, prawda?

Edytowane przez John Time

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widzi różnice w kopertach w tych niby tych samych modelach czy to mi się w oczach mieni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie tym razem. Ale już na oku mam kolejnego Worldmastera, tym razem nieco starszego:

 

e57ba000c1e9f205med.jpg

 

 

Nadal męczy mnie sprawa z moją wtopą w sprawie tych wskazówek - nie ulega wątpliwości oryginalne - przejżałem bazę i na podstawie wielu zdjęć fotek zegarków nierestaurowanych wynika, że się paskudnie pomyliłem. A pomyłka wynikła z, niestety, faktu, iż starałem się przypomnieć sobie jakie widziałem ostatnio na Allegro a to nie jest dobre medium jako skarbnica wiedzy bezwzględnie właściwej. Ponadto zerknąłem na dwie fotki - jedną, którą zaprezentowałem i jedną z kilku jakie są w bazie (oczywiście pod uwagę biorę zegarki nierestaurowane)

 

post-53152-0-87311000-1360186477_thumb.jpg

 

oczywiście występuje różnica w postaci giloszu między indeksami, ale też podobieństwa w postaci kroju samych indeksów

 

teraz do brzegu - czy zatem możliwe jest, że właściwe będą oba komplety wskazówek? rozumiem specyfikę modeli skandynawskich, ale czy identyczne lub podobne tarcze przeznaczone na inne rynki oferowane były z innymi wskazówkami?

 

i co z wskazówkami tej Primy którą wcześniej zamieścił zamachowy - mam również dokładnie taki sam model z tymi wskazówkami co on i dotychczasowa moja opinia była taka, że są właściwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.