Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Leppard

SLAVA "Lodówka" - dlaczego taka pożądana, poszukiwana, ceniona?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Proponuję dyskusję jak w temacie.

 

Ostatnimi czasy stałem się właścicielem ładnej Slavy "Lodówki" - można ją zobaczyć w dziale Najnowsze zakupy - nowe nabytki na str 633 #12648 (zdjęcia nie najlepsze). Zakup był bardzo okazyjny a wyżej wzmiankowana "Lodówka" była na mojej "liście życzeń", mojej malutkiej kolekcji. Trafiła na listę gdyż w założonym przeze mnie temacie Dziesięć zegarków radzieckich, które warto mieć w swojej kolekcji model ten był wymieniony kilkukrotnie. Ponadto studiując Forum łatwo dostrzec, że każde nabycie "Lodówki", przez któregokolwiek z Kolegów Forumowiczów łączy się niemal ze "standing ovation" (gratulacje, zazdraszczanie itp), wielu dążey do zebrania wszystkich "przedstawicieli gatunku". Więc "Lodówka" trafiła na moją "listę życzeń" i bardzo szybko "zmaterializowała się" w kolekcji, na co nie liczyłem, gdyż obserwując ceny tego modelu na Allegro i w sumie niewielką ilość ofert myślałem, że kupie "Lodówkę" w odległej (i to raczej bardzo) przyszłości. Ale szczęście dopisało i "Lodówka" jest...

 

No właśnie jak już jest człowiek zaczyna zadawać sobie pytanie: Ale o co właściwie jest takie wielkie halo? Zegarek... no ma fajny design, nietypowy kształt koperty ("o zegarek jest prostokątny a nie okrągły") ale to przecież kwestia gustu co się komu podoba a co nie (jak to mawiał mój kolega: jeden lubi śledzie a drugi jak mu z gęby jedzie ;) ).

 

A z drugiej strony przecież Slava "Lodówka" to "tylko" Slava werk 2428, a jakości werków z 2 Moskiewskiej Fabryki Zegarków na tym Forum raczej zachwytu nie budzi (jest kilka wpisów o dokładności werku 2414 co i ja moge potwierdzic gdyż mam 2 zegarki z tym werkiem i odchyłka dobowa mieści się ponizej 1 minuty).

 

A więc do meritum pytania: dlaczego "Lodówki" są takie pożądane, poszukiwane, cenione? By były wyprodukowane w małej ilości, czy miały lepszą jakość wykonania niż inne Slavy 2428, czy w końcu to zasługa ich designu. Proszę doświadczonych Kolegów w próbe wytłumaczenia fenomenu "Lodówki".

 

Ps. prosze tylko nie pisać w stylu: nie podoba ci się "Lodówka", nie umiesz dostrzec w niej "tego czegoś" to się nie znasz, sprzedaj ją chętni sie zawsze znajdą ;) .

 

Pozdrawiam Wszystkich!

Przemek


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Proponuję dyskusję jak w temacie.

 

Ostatnimi czasy stałem się właścicielem ładnej Slavy "Lodówki" - można ją zobaczyć w dziale Najnowsze zakupy - nowe nabytki na str 633 #12648 (zdjęcia nie najlepsze). Zakup był bardzo okazyjny a wyżej wzmiankowana "Lodówka" była na mojej "liście życzeń", mojej malutkiej kolekcji. Trafiła na listę gdyż w założonym przeze mnie temacie Dziesięć zegarków radzieckich, które warto mieć w swojej kolekcji model ten był wymieniony kilkukrotnie. Ponadto studiując Forum łatwo dostrzec, że każde nabycie "Lodówki", przez któregokolwiek z Kolegów Forumowiczów łączy się niemal ze "standing ovation" (gratulacje, zazdraszczanie itp), wielu dążey do zebrania wszystkich "przedstawicieli gatunku". Więc "Lodówka" trafiła na moją "listę życzeń" i bardzo szybko "zmaterializowała się" w kolekcji, na co nie liczyłem, gdyż obserwując ceny tego modelu na Allegro i w sumie niewielką ilość ofert myślałem, że kupie "Lodówkę" w odległej (i to raczej bardzo) przyszłości. Ale szczęście dopisało i "Lodówka" jest...

 

No właśnie jak już jest człowiek zaczyna zadawać sobie pytanie: Ale o co właściwie jest takie wielkie halo? Zegarek... no ma fajny design, nietypowy kształt koperty ("o zegarek jest prostokątny a nie okrągły") ale to przecież kwestia gustu co się komu podoba a co nie (jak to mawiał mój kolega: jeden lubi śledzie a drugi jak mu z gęby jedzie ;) ).

 

A z drugiej strony przecież Slava "Lodówka" to "tylko" Slava werk 2428, a jakości werków z 2 Moskiewskiej Fabryki Zegarków na tym Forum raczej zachwytu nie budzi (jest kilka wpisów o dokładności werku 2414 co i ja moge potwierdzic gdyż mam 2 zegarki z tym werkiem i odchyłka dobowa mieści się ponizej 1 minuty).

 

A więc do meritum pytania: dlaczego "Lodówki" są takie pożądane, poszukiwane, cenione? By były wyprodukowane w małej ilości, czy miały lepszą jakość wykonania niż inne Slavy 2428, czy w końcu to zasługa ich designu. Proszę doświadczonych Kolegów w próbe wytłumaczenia fenomenu "Lodówki".

 

Ps. prosze tylko nie pisać w stylu: nie podoba ci się "Lodówka", nie umiesz dostrzec w niej "tego czegoś" to się nie znasz, sprzedaj ją chętni sie zawsze znajdą ;) .

 

Pozdrawiam Wszystkich!

Przemek

 

Przemek, po części to sobie sam odpowiedziałeś już na pytanie w swoim opisie i tekście od Koledze :)

który nawiasem był całkiem niezły, trochę się ubawiłem.

:D :D :D :D :D

 

A wracając do tematu to każdy będzie miał inne spojrzenie na to, każdy zegarek trzeba czuć i albo się ma to "coś" zegarkowego albo nie ma.

Tyle.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jest duży jak na ruska

2. ma ciekawy desing, zgoła odmienny od okrągłych rusków

3. ma wersję medyczną pożądaną przez kolekcjonerów

4. ma wersje KFG :)

5. ma fajną nazwę :wub:

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami niektóre zegarki zyskują jakiś taki kult, z nie do końca wiadomych powodów. Podobnie jest np. z Seiko Samurajem, którego popularność mocno wzrosła jakiś czas temu, a ceny egzemplarzy podskoczyły chyba ze 300%. Rynek zegarków jest nieprzewidywalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, medyczną oczywiście kojażę, ale która to to wersja KFG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, medyczną oczywiście kojażę, ale która to to wersja KFG ?

 

dsc03844x.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trudno rano zjeść sniadanie - nie wiadomo w której "lodówce" wędlina :D

 

DOBRE to było :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu lodówki są poszukiwane i cenione? Moim zdaniem odpowiedź jest prosta, bo to są piękne zegarki. A czemu są dla mnie piękne, bo mi się podobają i nie będę tego analizował :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moja "Lodówka" wczoraj została ubrana w czarny pasek, imitacja "krokodyla" białe przeszycia (wygląda mniam :D ) i dziś przyszła ze mną do pracy. Fakt, jest duża (jestem ektomorfikiem i mam mały nadgarstek 17,5cm więc zegarek jest widoczny) - kolega z pracy stwierdził, że "taki zegarek to mu się podoba i nawet mógłby taki nosić" (a nie ma on żadnego zegarka twierdzi, że nigdy nie nosił zegarka choć jakieś tam kiedyś miał).

Pozdrawiam!

Przemek

 

Ps to chyba mój 50 post więc bedę mógł pisać na Bazarku ;)


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku się nie pisze. Na bazarku się sprzedaje i kupuje :)

Właśnie wpadłeś w szpony nałogu, na który wydasz masę kasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Umiem kontrolować swoje nałogi, a co do zegarkowego to mam swoją listę (w sumie dwie - taką którą postaram się zrealizować w 100% a brakuje mi z niej już tylko trzech zegarków Poljot 3313, Raketa 24h, Mołnia kieszonkowa - bez Poljota to ok 300pln i temat zamknięty) i drugą taką z zegarkami, które mi się podobają a są naprawde pospolite i raczej tanie w zakupie.

I taka jest/będzie moja kolekcja - może i bez perełek i unikatów ale te zegarki, które mam cieszą moje oczy i chyba to jest najważniejsze.

Pozdrawiam!


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I taka jest/będzie moja kolekcja - może i bez perełek i unikatów ale te zegarki, które mam cieszą moje oczy i chyba to jest najważniejsze.

Pozdrawiam!

O i brawo ten Pan!

PS. Nie żebym był przeciwnikiem perełek :D

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam takie podejście jak kolega Leppard :) zegarki cieszą przede wszystkim mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leppard upolowałeś akurat jeden z bardziej dostępnych modeli lodówki. Kilka postów niżej Hans wrzucił swój nowy nabytek. Na taki egzemplarz czasami poluje się już kilka lat. To samo można powiedzieć o modelu, który wrzucił Krzysiek. Jest jeszcze kilka ciekawych trudno dostępnych lodówek jak np wymieniana już medyczna czy "panda".

Ja sam mam na ich punkcie bzika i za punkt honoru postawiłem sobie uzbieranie całej rodzinki :)

Trwa już to trochę czasu i z tego co wiem brakuje mi już chyba tylko Pandy. Pewnie za jakiś czas okaże się że to nie wszystko bo była jeszcze jakaś limitka ale to tylko dodaje smaczku zbieractwu. To chyba cała magia lodówek :)

Z bardziej poszukiwanych wybrał bym jeszcze te:

post-23779-0-08367500-1360238358_thumb.jpg

post-23779-0-59440900-1360238368_thumb.jpg

post-23779-0-47821900-1360238379_thumb.jpg

Edytowane przez nekroskop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoją polowałem ze 4 lata :)

A dlaczego są popularne? Po części napisał Krzysiek. Ja dodam jeszcze, że to stosunkowo rzadkie modele. Trafić lodówe w ładnym stanie jest trudno. A kupno ładnego Medyka czy KFG to prawie jak odnalezienie igły w stogu siana. Niby niemożliwe ale niektórym się udaje.

Generalnie chyba wszystkie rzadkie zegarki są mocno pożądane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kupiłem przez przypadek przed wigilią :) za 100złotych w prawie Nosowym stanie czarno białą :)

dsc0567m.jpg

dsc0563nr.jpg

Edytowane przez klamocik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupno ładnego Medyka czy KFG to prawie jak odnalezienie igły w stogu siana.

 

od ręki mogę załatwić medyczne NOS - kilku osobom załatwiałem :) niestety to kwestia kasy, coraz droższe są i obecnie około 300EUR kosztuje z wysyłką z Włoch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lodówki są uzależniająco piękne. Podobają się nawet osobom, które nie interesują się czasomierzami.

 

Polowanie na mniej typowe modele, jak odkryłem, można sobie uprzyjemniać gromadzeniem zarówno wersji cyrylicowych, jak łacińskich oraz kombinowaniem niekoszernych wersji "mieszanych" (srebrny ring i srebrna tarcza, złoty ring i czarna tarcza, a tu jeszcze trzeba uważać, żeby wszystko było cyrylicowe lub łacińskie).

Można też customizować lodówki wymyślając własne wersje kolorystyczne...

 

Podsumowując model wdzięczny to kolekcjonowania, bo na ładną KFG lub Pandę w dostępnej cenie można czekać latami i podatny na kombinowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od ręki mogę załatwić medyczne NOS - kilku osobom załatwiałem :) niestety to kwestia kasy, coraz droższe są i obecnie około 300EUR kosztuje z wysyłką z Włoch

 

Ano słyszałem, ale 300 Ojro to kosmiczna cena. Przy odrobinie szczęścia można za tyle upolować Poljota 3017.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano słyszałem, ale 300 Ojro to kosmiczna cena. Przy odrobinie szczęścia można za tyle upolować Poljota 3017.

 

pewnie że można, ale żeby był w idealnym stanie to raczej ciężko - raczej będzie miał już za sobą piękne chwile. A taka lodówka NOS.... :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Tak się zastanawiam dlaczego komuś nie przyjdzie do głowy zrobienie sit do tarcz, potem jeszcze tylko poszukać odlewni, która zrobi koperty metodą traconego wosku. Mechanizmy też się znajdą ze starych zegarków i jest "lekarska lodówka NOS"! A na dokładkę możnaby zamówić kolory indeksów, cyferblatu itp. :) . Jak ktoś chciałby np. "lekarsko-militarną" to nie ma sprawy :lol: .

Dla mnie ceny "lodówek" były abstrakcją i nią pozostaną. Szanuję opinię fanów i kolekcjonerów choć się z nią absolutnie nie zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritter, skąd wiesz że właśnie tak nie robią? Mam wrażenie że coraz więcej tych NOS-ów jest w ofertach. Choć z drugiej strony sam dzisiaj spotkałem człowieka na ryneczku, który pokazał mi w sumie z 10 NOS-ów (Amfibia, Sławy 26 kamieni ale nie lodówki :) , Wostoki z Gorbaczowem itp.) w pudełeczkach w ktorych gąbka już się sypie, papiery prawie się rozpadają, ale zegarki piękne. Tylko pieniądze chciał o wiele za duże :)

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej cieszą uratowane :)

 

To moja - kupiona na Allegro za jakieś nieduże pieniądze. Tak wyglądała na zdjęciu z aukcji

 

2152814259.jpg

 

A tak po SPA u p. Janka. Niektórzy takie jako NOSy sprzedają ;) W sumie z robocizną wyszła mnie jakieś 300 zeta.

 

img4994w.jpg

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.