Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Leppard

SLAVA "Lodówka" - dlaczego taka pożądana, poszukiwana, ceniona?

Rekomendowane odpowiedzi

Dałeś jej drugie życie. Piękna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomirek aż ciężko w to uwierzyć, że to ten sam zegarek. Zrobiłeś kawał dobrej pracy. Szczere gratulacje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też zbieram Slavy Lodówki ( tylko wersje NOS) – jest to obecnie moja jedyna kolekcja zegarków ZSRR, które sobie pozostawiłem z prostego względu: „że mi się najbardziej podobają.” Według mnie było 10 wersji tego modelu w tym 2 eksportowe - pozostałe 8 w wersji domowej ( cyrylica) – brakuje mi jeszcze 3, w tym KGF, czyli MEDYCZNEJ dla Obrony Cywilnej.

Oprócz podstawowych wersji może się trafić jakaś nieznana odmiana- jako ciekawostkę posiadam w kolekcji wersję ROME, która ma kolor antracytowy ( czarno –zielony) i która jest jakąś odmianą czarnej wersji ROME .Na pewno nie jest to składak. Odnośnie składaków to również miałem kilka - około 10 ( nieźle sprzedały się na ebay’u). Niektóre są naprawdę ładne dlatego pozostawiłem sobie 2 składaki - są zrobione z części w stanie NOS. Załączam zdjęcia ROME antracytowej i składaka PANDA-ROME , oraz części mojej kolekcji .

post-50599-0-38303700-1360514615.jpg

post-50599-0-91368500-1360514685.jpg

post-50599-0-42988300-1360514810_thumb.jpg

Edytowane przez markoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czarno-zielona Rome faktycznie nie jest składakiem to ląduje na mojej wisch liście. Spotkał się ktoś z taką w jakimkolwiek katalogu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkałem się z taką której kolor wpadał w antracyt, ale po dokładnym jej się przyjrzeniu wywnioskowałem że była kiedyś czarna i wyblakła. Nie sugeruję że to składak, ale nigdy nie widziałem takiego egzemplarza, stąd moje rozważania. Nie raz widziałem ten sam model ruska w innych odcieniach, słońce robi swoje jak i przy większej produkcji wychodziły minimalnie inne kolory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomirek gratuluję efektu!!!

Czy mógłbyś w kilku krótkich zdaniach napisać co jej "zrobiłeś" i co to za tajemniczy (przynajmniej dla mnie) Pan Janek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby warto, ale trochę jej trzeba czasu poświęcić. KT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/pr...3021097067.html

Co sądzicie o niej? Warta ceny za KT? Zrobienie jej na "bóstwo" będzie szczególnie czaso- i kasochłonne?

Lodówa bardzo fajna, ale jest z nią ten problem, że ma pęknięte szkła, a takiego szkła nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam dlaczego komuś nie przyjdzie do głowy zrobienie sit do tarcz, potem jeszcze tylko poszukać odlewni, która zrobi koperty metodą traconego wosku. Mechanizmy też się znajdą ze starych zegarków i jest "lekarska lodówka NOS"! A na dokładkę możnaby zamówić kolory indeksów, cyferblatu itp. :) . Jak ktoś chciałby np. "lekarsko-militarną" to nie ma sprawy :lol: .

Dla mnie ceny "lodówek" były abstrakcją i nią pozostaną. Szanuję opinię fanów i kolekcjonerów choć się z nią absolutnie nie zgadzam.

 

Gdy zobaczyłem tą aukcję od razu przypomniały mi się słowa Rittera. Oczywiście nie wyrokuję. Po prostu tak jakoś...

post-23779-0-65649200-1360576129_thumb.jpg

http://allegro.pl/show_item.php?item=3021823508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomirek gratuluję efektu!!!

Czy mógłbyś w kilku krótkich zdaniach napisać co jej "zrobiłeś" i co to za tajemniczy (przynajmniej dla mnie) Pan Janek?

 

Dziękuję.

Generalnie na zdjęciach Sława wyglądała źle. W realu nie było lepiej. Ale po kolei:

 

1. Koperta była masakrycznie brudna i z jakimś rdzawym nalotem od spodu, bez koronki.

2. Tarcza i ring zakurzone i zabrudzone (na szczęście wyglądało na to, że nie złapała wilgoci)

2. Szkło porysowane ale całe.

3. Brak wskazówki sekundowej

4. Mechanizm w rozsypce

 

Zaniosłem ją do zegarmajstra na Górczewskiej (http://www.hotfrog.p...szawa-Jan-Duber). Ja jestem zadowolony z jego usług, kilku moich kolegów również, choć wiem, że były też osoby, które miały jakieś zastrzeżenia. W każdym razie p. Janka znam od kilku lat i uratował wiele moich zegarków i nie mam powodów do narzekań,

Co było zrobione:

1. Gruntowne czyszczenie i polerowanie koperty. O dziwo okazało się, że pod brudem i nalotem koperta jest w doskonałym stanie

2. Czyszczenie i polerka szkła

3. Czyszczenie i polerka wskazówek

4. Bardzo delikatne mycie tarczy, ringu i tarczy datownika (woda i delikatne mydełko). Brud zszedł w całości i wszystko wygląda jak nowe.

5. Mechanizm - dałem dawcę ze sprawnym mechanizmem ale wymiana nie była konieczna. Naprawiony i wyczyszczony.

6. Największy z pozoru problem - brak wskazówki sekundowej nie był problemem bo miałem taką w swoich zapasach :)

 

Generalnie przywrócenie do życia tego trupka sprawiło mi chyba najwięcej radości. Jak przyjechałem do p. Janka i ją zobaczyłem po remoncie miałem gęsią skórkę i cieszyłem się jak dziecko. Nie spodziewałem się takiego efektu. Wyglądała prawie tak, jakbym właśnie nówkę ze sklepu odebrał. Przy okazji była to chyba najdroższa renowacja ruska (z tego co pamiętam kosztowała mnie koło 120zeta) ale p. Janek trochę się przy niej napracował.

Edytowane przez tomirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ją obserwowałem, ale tylko z ciekawości, na jakiej kwocie skończy się batalia, bo tej nocy polowałem na coś innego (pochwalę się w stosownym wątku).

Jest jeszcze taka lodóweczka, aukcja niedługo się kończy. Stan o wiele gorszy od tego NOSa, ale może ktoś akurat takiej szuka?

 

http://www.ebay.com/itm/261166362851?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1438.l2648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby warto, ale trochę jej trzeba czasu poświęcić. KT?

 

Kup Teraz. Właśnie zastanawiam się ile może mnie wynieść doprowadzenie jej do dobrego stanu. Czy nie będzie to zbyt drogie. Szkło jest do zmiany, ale nie wiem co jeszcze. Nie wiem czy uszkodzenia że zdjęć są na szkiełku czy na tarczy.

 

Lodówa bardzo fajna, ale jest z nią ten problem, że ma pęknięte szkła, a takiego szkła nie kupisz.

 

Tego się obawiałem. Czyli nic nie da się z tym zrobić oprócz polowania na jakiegoś dawcę?

 

EDIT: Już po zabawie. Ktoś inny będzie się zajmował tą lodówką.

Edytowane przez slababateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos włoch to udało mi sie kupić medyczną lodówkę właśnie w mediolanie za 15 ojro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

apropos włoch to udało mi sie kupić medyczną lodówkę właśnie w mediolanie za 15 ojro

a gdzie dokładnie kupiłeś?


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie dokładnie kupiłeś?

 

 

Błąkałem sie gdzieś po sklepach z urzywanymi rzeczmai "mercatino del usato"

 

i tam natknąłem sie na takie cudo nigdy nie noszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz więcej powodów, by kochać mediolan :rolleyes:

 

ojjj tak niestety jest tak duzy ze nie wiem gdzie dokładnie to było i drugi raz tam juz bym nie trafił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem okazje w tym tygodniu kupić słavę "lodówkę" w cenie 100 zł . Stan NOS z lekko przybrudzoną tarczą ale od leżakowania ,tak mi sie wydaje,koperta pozłacana idealna szkiełko również . Czy to dobra cena ? Myślę ze dalej jest do sprzedania kolor tarczy wrzosowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zastanawiał :D. Nie podpasuje to na pewno odsprzedasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej cieszą uratowane :)

 

To moja - kupiona na Allegro za jakieś nieduże pieniądze. Tak wyglądała na zdjęciu z aukcji

 

2152814259.jpg

 

A tak po SPA u p. Janka. Niektórzy takie jako NOSy sprzedają ;) W sumie z robocizną wyszła mnie jakieś 300 zeta.

 

img4994w.jpg

 

WOW jeden z fajniejszych (to słowo tu pasuje) zegarków, jakie widziałem. Jak ktoś chce sprzedać w takim stanie jak ta "zrobiona" za 300zł to chętnie bym kupił. Super wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 300 zł to każdy by kupił :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.