Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Leppard

SLAVA "Lodówka" - dlaczego taka pożądana, poszukiwana, ceniona?

Rekomendowane odpowiedzi

za nerkę mogę takiego załatwić ;) a za 300EUR od ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarno biała lodówka była jednym z pierwszych radzieckich zegarków jakie kupiłem. Tak bardzo mi się podobała, że właśnie od niej pochodzi pierwszy, że tak powiem człon mojego nicku na forum, dawcą drugiej części był podobny do lodówki, niemiecki Junghans. Oba te zegarki naprzemiennie nosiłem. Oba są duże, mają nietypowy kształt i fajnie wyglądają na nadgarstku.

 

 

slavalodwkapandam.jpg

 

 

 

junghans1m8.jpg

 

Któregoś pięknego dnia, jak już miałem w swojej kolekcji parę zegarków :) spotkałem u zegarmistrza Marka (markoli), który miał przy sobie kilka lodówek ze swojej kolekcji. Jak zobaczyłem te zegarki, wszystkie w fabrycznym stanie to nogi się lekko pode mną ugięły. Mimo, że w swoim życiu już widziałem kilka fajnych zegarków ten zbiór zrobił na mnie wielkie wrażenie. Jeszcze raz gratuluję tej niesamowitej kolekcji :)

Dzięki Markowi mam też ostatnią z moich lodówek - czarną w złoconej kopercie. Marek, jeszcze raz wielkie dzięki za linka do aukcji.

Z lodówek najmniej zawsze podobały mi się te medyczne i postanowiłem, że nie zapłacę 300euro za nówkę. Tomirek mnie natchnął i postanowiłem polować na używaną. Swoją medyczną kupiłem na Ukrainie za grosze, może pan Janek ją trochę podratuje i będzie git.

W związku z medyczną mam pytanie, czy tarcze do tych zegarków były tylko białe, czy była też wersja lekko żółtawa. Moja nie jest biała, ale kolor na niej jest bardzo równomierny. Widziałem na aukcjach medyczne z białą tarczą i żółtawym ringiem i zastanawiam się, czy były dwie wersje (podobnie jak w medycznej Czajce), czy moja jest po prostu równomiernie pożółkła.

Poniżej mój skromny zbiorek lodówek:

 

 

lodowki8m8.jpg


www.slavnyhans.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slavny Hans- szczerze zazdraszczajuuu... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans Twój zbiór jest potężną inspiracją dla wielu ludzi!

 

Raz udało mi się upolować lodówkę w stanie nos za 100zł w pudełku. Noszę ją od święta, jeden z moich ulubionych rusków. Faktycznie ten kształt koperty świetnie wygląda na nadgarstku.

p1180766.jpg

p1180762.jpg

p1180770.jpg

Edytowane przez chopin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hansie, aż miło popatrzeć na piękny zbiór, ach na żywo ta gromadka musi się jeszcze piękniej prezentować.

Tylko gratulować i podziwiać. Jak zawsze masz ostatnie słowo i wszystko pozamiatane... :D

 

Chopin pięknie wykonane szczególnie pierwsze zdjęcie pokazujące piękno i detale tego zegarka. Na szczęście tutaj tylko zazdroszczę Ci stanu NOS, ponieważ mam taką samą tylko niestety w stanie bdb :(

A nie lada wyczynem z Twojej strony było upolowanie tego zegarka za 100 zeta i aż dziw bierze, że byłeś jedynym grającym !

Duże gratulacje i widzę, że Twoja kolekcja stale się powiększa a pokazywane zegareczki są bardzo piękne. Z przyjemnością się ogląda.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem tak bywa że jak widzi się nosa to nie ma sensu walczyć o niego bo będzie wielu innych chętnych. akurat mogło się tak zdarzyć ze zbyt wielu odpuściło. gratulacje


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odpowiadając Hansowi odnośnie koloru Lodówek medycznych: były tylko białe. Kolor kości słoniowej pochodzi od zestarzenia się oryginalnej farby - tak jak stare eklektryczne przyrządy, Np amperomierze. Przyspiesza to również ekspozycja na słońce - często się takie trafiają z byłych słonecznych republik CCCP .Miałem w ręku 2 pożółkłe medyczne Slavy - pod pierścieniem tarcze były dużo jaśniejsze - świadczy to o ich późniejszym przebarwieniu. Dodaję zdjęcia mojego nowego nabytku - Pandy- niestety jest małe przebarwienie od wilgoci na tarczy. Tak wygląda mój obecny zbiór Lodówek z lat 80-tych - w tym są 2 składaki - wszystkie są w stanie idealnym a 4 z nich to NOSy z papierami.

post-50599-0-69300100-1364050700_thumb.jpg

post-50599-0-15280500-1364050871_thumb.jpg

Edytowane przez markoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaję jeszcze zdjęcia mojej kolekcji w 2 częściach - lepiej widać poszczególne modele

post-50599-0-55996500-1364051464_thumb.jpg

post-50599-0-36638000-1364051477_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panda wbija w ziemię!! Porządam jej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeszcze 2 obrazki z Pandą- udało mi się ją zdobyć w całkiem niezłym stanie . Może ktoś ma nówkę tarczę do Pandy ?- chętnie nabędę aby mieć pełnię szczęścia.

post-50599-0-48703300-1364062045_thumb.jpg

post-50599-0-73190900-1364062125_thumb.jpg

Edytowane przez markoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcie mojego nowego nabytku - Słavy Lodówki z lat 70-ych - poprzedniczki popularnych Lodówek z lat 80-tych. Zaczynam nowy zbiór tych modeli, w związku z tym mam pytanie: Czy ktoś widział tego typu Lodówkę z napisami cyrylicą?

Widziałem kilka różnych, ale wszystkie miłay wersje eksportową ( łacińskie napisy), także, jako SEKONDA lub CORNAVIN. Najładniejsza miała niebieską tarczę.

post-50599-0-54899700-1364394707_thumb.jpg

post-50599-0-64773400-1364394718_thumb.jpg

Edytowane przez markoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie takie również z łacińskimi napisami.

Przepiękną sztukę dorwałeś! Gratuluję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna kolekcja pod podanym linkiem - gratuluję ! Widzę u Ciebie medyczną KFG ( dla Obrony Cywilnej) - szukam takiej aby skompletować moją kolekcję lodówek- oczywiście w stanie idelanym - niestety jest to prawdziwa rzadkość .

 

Może ktoś z forumowiczów podzieli się zdjęciem ciekawego składaka.lodówki. Niekóre wyglądają jakby były produkowne oficjanie i są naprawę ładne. Tak jak wspomniałem w kolekcji mam 2 składaki z nowych części ( cała srebrna i czarna z zielonym paskiem) ) a małem ich kilka. Załączam obrazek jednego z nich ,kłórego sprzedałem- niestety koperta i pierścień wokół tarczy nie były nowe.

post-50599-0-44578900-1364930806_thumb.jpg

Edytowane przez markoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej dojrzewam do zakupu jednej z "lodówek" do kolekcji :) jednak zauważyłem że najczęściej w sprzedaży pojawiaję się czarno białe egzemplarze.Czy było ich najwięcej czy to tylko zbieg okolicznośc? Chciałbym zapytać dlaczego szczęśliwi posiadacze nie pokazujecie mechanizmu w waszych zegarkach.

Czwarta strona i ani jednego werku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie ma co się podniecać tymi werkami, tam nie ma szlifów genewskich :)

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że szału nie ma ale chętnie bym porównał werk z lat 80-tych do tego z lat 70-tych choć pewnie wielkiej różnicy nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice w mechanizmach Slavy kaliber 2428 były .zgodnie z zasadą " im starszy "rusek" tym lepszy mechanizm" . Najlepiej wykonane były w Słavach z lat 70 tych ( błyszczące płyty i mostki , kamienie lepiej osadzone w jakby tulejach( wyglądają jak szatony ), logo 2giej Moskiewskiej Fabryki Zegarków , ścięte brzegi mechanizmu) .Pierwsze montowane w latch 80 tych były podobne do tych z lat 70 tych ale bez logo 2MCzZ . Kolejny montowany w lodówkach we wczesnych 80-tych był już bardziej matowy ( koła jeszcze błyszczące) , bez logo wytwórcy , kamienie prościej osadzone ale miały jeszcze metalowy pierścień trzymający dźwignię zmiany daty . Ostatni z późnych 80tych był najgorzej wykonany, cały matowy i w plastikowym pierścieniu . W sumie spotkałem się z 4 typami tych mechanizmów .

Załączam zdjęcia 3 typów najpopularniejszych mechanizmów 2428 z moich zegarków oraz polecam linki w tym temacie :

http://forums.watchu...els-346607.html

http://forums.watchu...6.html#poststop

post-50599-0-36542300-1364976809_thumb.jpg

post-50599-0-66413100-1364976817_thumb.jpg

post-50599-0-30197100-1364976825.jpg

Edytowane przez markoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markoli - dzięki też czegoś ciekawego się dowiedziałem. A i myślałem, że tylko 2 typy mechanizmów można spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem Lodówkę składaka z rzadkim typem kalendarza od innego typu Slavy ( z czerwonymi mumerami dni tygodnia) - niestety sprzedałem ponieważ zbierałem tylko oryginały - teraz mi trochę szkoda - można by go było wykorzystać do jakiegoś ciekawego "projektu chłodniczego".

post-50599-0-06244000-1364983628_thumb.jpg

Edytowane przez markoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.